Pastarosiomis dienomis esu užimta vienos neįprastos savo kelionės planavimu 🙂 Kelionės, į kurią leisiuosi viena, ir kuri vyks automobiliu. „Kas čia tokio ypatingo?” – paklausite jūs. Ir aš būčiau klaususi, jei nebūčiau pagyvenusi Australijoje ir savo kailiu nebūčiau patyrusi ką reiškia šios šalies atstumai ir ką reiškia vairuoti nuo vieno didesnio miesto iki kito. Ir dar vienam…

Savo laiku aš labai mėgau vairuoti!! Sėdėti  už vairo nuo ryto iki vakaro ir keliauti, pavyzdžiui, penktadienio popietę į Košaliną Lenkijoje (800km į vieną pusę) vien praleisti gerą laiką su draugais, o pirmadienio rytą jau sėdėti darbe man buvo menkniekis! Matyt nuo tada taip „apsinuodijau” kelionėmis automobiliu, kad dabar net 100km atstumas mane varo iš proto, o dar labiau varo iš proto mano vyrą, kuris turi kentėti mano muistymąsi sėdynėje ir dūsavimus, kiek galima toje mašinoje sėdėti 🙂 Su retom išimtim, žinoma, kai skrieju iš Kanberos į Sidnėjų į susitikimą su mano kulinarine dievaite Donna Hay, arba kai skubu į Le Cordonb Bleu pamokas, jokio muistymosi paprastai nebūna 🙂 

Tai va rytoj aš iškeliauju (viena!) į kokių 5-6 dienų kelionę per visą Indijos vandenyno pakrantę, nuo Sidnėjaus iki Melburno, o tada dar toliau, beveik iki Pietų Australijos. Iš ten, aišku, teks sugrįžti namo, į Kanberą. Kiek kilometrų ketinu nuvairuoti? Apie 2,5-3 tūkstančius… 

Buvo laikai, kai nemažą gabalą pasaulio su savo drauge apkeliavau nuosavom kojom, nešina didelę kuprinę 🙂 Bolivija, Peru, Meksika, Vietnamas, Kambodža, Mianmaras…Tai buvo labiausiai įsimintinos kelionės, įdomiausi įspūdžiai, kuriais iki šiol gyvenu. Tad tai bus mano grįžimas trumpam į tuos laukinius laikus 🙂 Tiesa, kryptis šįkart ne visai egzotinė, savo kelionei pasirinkau vieną gražiausių Australijoje maršrutų – Great Ocean Road, ir viską, kas yra pakeliuj 🙂 Prisikroviau vaisių ir užkandžių, įsimečiau paplūdimio, haikinimo rakandus ir aprangą, tinkamą vaikščioti po koalų pilnus eukaliptų miškus, ar pingvinų pilnus paplūdimius, prisisiunčiau kalną podkastų ir audioknygų (juk radijas Australijoje veikia toli gražu ne visur, kaip ir telefonas). Be rezervacijų nakvynėms, be preciziško plano, vien su ryžtu pasitikrinti save ir savo ištvermę ir noru prablaškyti galvą:) 

O prieš išvažiuojant šiek tiek valiau šaldytuvą, tad gaminau patiekalus iš ingredientų, kurie paprastai yra visada po ranka. Tik pažvelkite į šį skaisčiai geltono kario dubenėlį! Kad ir kokia apniukusi diena, kar ir kokia mieguista nuotaika, toks valgis tikrai ipūs glėbį pozityvių pojūčių į kiekvieno jūsų gyvenimus 🙂

Krevetės yra tie ingredientai, kurie išverda per 4-5 minutes, todėl paprastai krevečių patiekalai būna greitai ir nesudėtingai pagaminami. Tačiau kai kalba eina apie karį, čia jau kita istorija. Greitai kario nepagaminsi, jam reikia leisti pavirti, duoti laiko, kad visi prieskoniai, visi aromatai tinkamai atsiskleistų. Tų aromatų šiame karyje – visas pluoštas, ypatingai prašmatnus čia – šafranas, kuris turi jaustis savo išskirtiniu aromatu ir švelniu kartumu. 

Prieskonių kupini kariai – bene tinkamiausias šalto sezono patiekalas. Aitriais čili prigardintas padažas sušildo vien prieskoniais, ką jau kalbėti apie sotų kokosų pieną ir krevetes. Beje, šį karį gaminti galite ir vien iš daržovių – jam tiks bulvės, baklažanai, avinžirniai, batatai (saldžios bulvės), cukinijos… Jei išeitų taip, kad krevetes namiškiai išgraibys, ir liks nesuvalgyto padažo, būtent tokiomis (apkeptomis arba išvirtomis) daržovėmis jį ir pagardinkite kitą dieną, taip gausite visiškai naują vegetarišką patiekalą 🙂 O net jei padažo liks, neskubėkite jo išpilti, verčiau užšaldykite ir panaudosite tada, kai turėsite kokių likučių, kuriuos reikės paversti nauju patiekalu (pvz., keptos vištos gabalėlių, virtų bulvių, žuvies ar jūros gėrybių ir pan.)

Kreveciu karis su moliugais ir safranu
Sotus ir aromatingas karis su krevetėmis, keptais moliūgais ir šafranu
Prawn curry with pumpkin and saffron
Patiekite šį karį su virtais ryžiais arba indiška naan duona
Print Recipe
Krevečių karis su moliūgais ir šafranu
Kremiškas sotus ir aromatingas karis - tikra atgaiva akims ir gomuriui. Tirštas kokosų pieno karis puikiai dera su apkepintomis moliūgo riekelėmis ir šildančiais prieskoniais.
Pasiruošimas 10 min
Laikas 45 min
Porcijos
porc
Ingredientai
Kariui
Prieskonių pastai
Pasiruošimas 10 min
Laikas 45 min
Porcijos
porc
Ingredientai
Kariui
Prieskonių pastai
Procesas
  1. Įkaitinkite orkaitę iki 180C. Ištepkite skardą trupučiu kokosų aliejaus. Moliūgo riekeles sudėkite į skardą, patepkite trupučiu kokosų aliejaus, pabarstykite druska ir pašaukite kepti. Kepkite apie 25-45 min., kol moliūgai bus minkšti ir truputį apskrudę (skirtingos moliūgo rūšys keps skirtingą laiką).
  2. Per tą laiką paruoškite prieskonių pastą: visus išvardintus ingredientus sudėkite į mažą elektrinį smulkintuvą ir sutrinkite iki tyrelės.
  3. Puode storu dugnu įkaitinkite šaukštą kokosų aliejaus, sudėkite svogūnus ir čili pipirus, kepinkite kol svogūnai pradės skrusti. Sudėkite prieskonių pastą ir dar kepinkite, kol pasklis aromatas. Suberkite šafraną, ⅔ kiekio smulkintų pomidorų, supilkite kokosų pieną ir vandenį. Užvirinkite, dalinai uždenkite puodą ir virkite ant nedidelės kaitros apie 20-25 min, kol padažas sutirštės. Jei matote, kad padažas pernelyg tirštas, įpilkite dar šiek tiek vandens. Pabaigoje pagardinkite viską laimo sultimis (pagal skonį) ir druska.
  4. Sudėkite į puodą krevetes, padidinkite kaitrą ir virkite atidengtame puode apie 4-5 minutes, kol krevetės išvirs. Patikrinkite ar netrūksta druskos, rūgšties. Suberkite likusius pomidorus, jei norite pabarstykite smulkintais čili pipirais (aš dar pagardinau paskrudintais šviežiais kario lapeliais). Į gilesnes lėkštes įpilkite kario ir įdėkite po riekę ar dvi moliūgo. Patiekite su virtais ryžiais ir/arba naan duona.
Pastabos
Recepto šaltinis - Gourmet traveler

Komentarų apie "Aromatingas karis su krevetėmis, moliūgais ir šafranu": 8

  1. Daiva:

    Puikiai pavyko, o atskiras valgytojų įvertinimas buvo,kad kario pasta buvo ne pirkta, o pačios daryta☺️

  2. Nida:

    Oooo, Asta, va čia tai posūkis:) Gerai, kad pasilikote Azijoje. Ir super smagu, kad gavot aukščiausius įvertinimus 🙂

  3. Asta:

    Puiku! Laukiu su nekantrumu!
    O maniškė vištiena irgi įvyko. Nors ėjau gaminti nusprendusi, kad višta bus tailandietė kokosinė, eigoje sugebėjau apsisprendimą pakeisti ir pagaminau pagal jūsiškį Tikka Masala receptą, nuo kurio kažkada prasidėjo mano pažintis su indiška virtuve, tik šįsyk supaprastinau jį iki vienos skardos ir orkaitės. Sūnus sakė, kad tai skaniausia jo valgyta vištiena :). Ir tikrai ji gavosi labai gera,- tirpstanti burnoje. Darsyk dėkui už įkvėpimą!

  4. Nida:

    Asta, tikiuosi pasirinkimą padaryti pavyko:) O aš visa laiminga, grįžusi, sėsiu rašyti iiiiiilgo posto su nuotraukomis apie savo superinę kelionę…. 🙂

  5. Asta:

    Smagios kelionės, Nida! Jau laukiu įspūdžių.
    Gražuolis karis! O aš antra diena priebėgom vis pamedituoju ties Jūsų ir nejūsų receptais ir nuotraukom negalėdama apsispręsti, kokios vištienos norėčiau: kokosinės, indiškos su garam masala ar su miso. Ar dar kažkokios. Apsisprendimo krizė ištikus keistoje vietoje,- ties vištiena… Bet jau laikas eiti į virtuvę ir pagaminti kažką, kas pasigamins:)

  6. Nida:

    Edita, berods būtent ties ta vieta ir susitinka Pietų Indijos vandenynas ir Ramusis (jei neskaityti Tasmanijos jūros). Sunku nubrėžti tikslią ribą, bet didžioji dalis kelionės visgi tęsis palei Pietų Indijos vandenyno dalį. Bet kuriuo atveju, kuris ten jis bebūtų, vanduo visada yra žavi atgaiva akims ir smegenims, dėl vandens ta kryptimi ir keliauju 🙂

  7. Edita:

    Hmmm… „Per visą Indijos vandenyno pakrantę, nuo Sidnėjaus iki Melburno” – siūlyčiau dar kartą pasitikrinti žemėlapį. Galite keliauti Indijos vandenyno pakrante ARBA nuo Sidnėjaus iki Melburno. Indijos vandenynas kitoje Australijos pusėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *