Kadangi Izraelyje gyvename jau penktus metus, per visą tą laiką svečiuose sulaukėm ne vieno šimto draugų/bičiulių/pažįstamų/giminių/artimųju. Tad akivaizdu, kad sukaupėm tiek patirties ir informacijos, kad laisvai galėtumėm atidaryti konsultacinę kompaniją ir teikti paslaugas tiems, kurie keliauja į Izraelį:) Mes beveik kas savaitę įvairiais kanalais gauname paklausimus ir prašymus padėti susigaudyti vienoje ar kitoje situacijoje, geriau susiplanuoti savo maršrutą ir spėti aplankyti tas vietas, kurias būtinai verta pamatyti. Tad kadangi ar šiaip ar taip į tuos pačius klausimus atsakinėju beveik kas savaitę, pagaliau prisiverčiau visą reikalingą informaciją patalpinti savo blog’e (nors šis įrašas ir nėra labai susijęs su kulinarija ir maisto gaminimu:)).

Šie žemiau surašyti patarimai pritaikyti labiausia tiems, kurie atvyksta kelioms dienoms arba savaitei, ir nori kuo geriau išnaudoti savo buvimo Izraelyje laiką. Turintiems ilgesnes atostogas, žinoma, lankytimų objektų (ir patarimų) sąrašas gali būti kur kas ilgesnis…

Kada geriausiai planuoti kelionę po Izraelį?

Tobuliausias laikas kelionėms – vėlyvas ruduo (spalis-gruodis) arba „ilgas” pavasaris (vasaris-gegužė). Vasarą čia per karšta (ypatingai rugpjūtį-rugsėjį). Žiemą gali būti visai  neblogai (ypač bėgant nuo lietuviško šalčio), jei oro temperatūra 18-24 jums tinka, bet turėkit omeny, kad galit pataikyti į retai nutinkantį, bet intensyvų lietingą periodą. Lietingų dienų Tel Avive statistiškai per sezoną būna apie 20, bet paparastai jos pasiskirstę į kelių dienų „porcijas”. Tad tik pagalvokite, kokia nesėkmė, jei atskrendate savaitei, o čia kaip tik būtent tą visą savaitę pliaupia kaip iš kibiro.

Primygtinai rekomenduoju vengti kelionių po Izraelį žydiškų švenčių metu. Čia ir be jūsų suvažiuoja pusė pasaulio žydų, gyvenančių svetur, kad su savo giminėm ir artimaisiais atšvęstų šventes. Telaviviečiai, kurie tik gali, paprastai dumia iš šalies per šventes ir keliauja po Ameriką arba Europą, nes žmonių antplūdis tomis dienomis – sunkiai pakeliamas. Venkit keliauti Pesacho savaitę (žydiškų Velykų), Roš ha šana (žydiškų Naujų Metų) ir po to sekančių kitų su Naujais metais susijusių švenčių Jomkipūro ir Sukoto metu (beveik visą mėnesį trunka tos šventės viena po kitos). Tomis dienomis mokėsite trigubas kainas už viešbučius (jei išvis pasiseks kokį kambarį gauti), visos mašinos bus išnuomotos, prie jokių turistinių objektų neprasibrausite, sėdėsit kamsčiuose ir keiksitės.

Kadangi kasmet visos šios šventės būna skirtingu laiku, pasitikrinkite internete, kuriomis dienomis jos konkrečiai išaušta.

SVEIKATOS DRAUDIMAS!!! Būtinai juo pasirūpinkite. ES galiojančios kortelės čia negalioja, tad neduok Dieve kas atsitiktų, viską mokėsite iš savo kišenės. Orientacijai, vienas apsilankymas pas gydytoją užsieniečiui (t.y. neapdraustam vietine „sodra”) valstybinėje ligoninėje Izraelyje kainuoja 1200 NIS (840 LTL). Nejuokaukit, nes kelionėse visko nutinka. Verčiau nepagailėkit keliasdešimt litų draudimo kompanijai, nei paskui raukitės plaukus nuo galvos, kai pateiks gydymo sąskaitas.

Ar nesunku po Izraelį keliauti su vaikais?

Izraelis – bene draugiškiausia vaikams šalis. Patys žydai turi daug vaikų, tad viskas šioje šalyje pritaikyta mažiukams! Nei vieno restorano, net paties prašmatniausio, darbuotojai nei klientai nesusirauks, jei atsitempsite vežimėlį arba atsivesite nors ir penketą savo atžalų! Jau nekalbant apie visus be išimties muziejus, turinčias specialiai vaikams pritaikytas ekspozicijas, kurios žadina visus įmanomus pojūčius!

Kaip geriausia atkeliauti iš oro uosto į Tel Avivą ir kiek tai kainuoja?

Patogiausia iš oro uosto keliauti taksi. Taksi Izraelyje labai lengvai atskiriami ir atpažįstami, jie visi balti, visi su skiriamaisiais ženklais, ir čia nėra tokių „dušmanų” kaip pasitaiko Lietuvoje, kurie pamatę užsienietį taip ir dega nuplėšti nuo jo devynias skūras. Taksistų darbą oro uoste organizuoja dispečerinė – toks kioskelis išėjus į lauką. Kadangi atstumas iki Tel Avivo – apie 30km, būkite pasiruošę sumokėti už taksi paslaugas apie 150 NIS (100 NIS = 73 LTL), gali būti daugiau, jei važiuojate ne į centrą, o kur nors nuošaliau. Jei esate didesnė kompanija arba turite daug bagažo, verčiau ieškokite mini vano.

Iš oro uosto į Tel Avivą galima atvažiuoti ir traukinuku. Pigu ir patogu, tik jei nenusileidote vidurnaktį arba per šabą. Nepamirškite, kad per šabą (nuo penktadienio popietės iki šeštadienio vakaro) joks visuomeninis transportas nevažinėja (išskyrus Haifos miestą, beje).

tel avivas

Tuo tarpu į oro uostą geriausiai važiuoti su taksi, kuris veža už fiksuotą 90NIS kainą, o jį išsikviesti galima telefonu 03 971 1103 (ne visada operatoriai kalba angliškai, geriausia paprašykit, kad paskambintų ir iškviestų taxi iš viešbučio hebraiškai kalbantys darbuotojai. Bet net jei tokios galimybės nėra, lėtai ir aiškiai paaiškinkite kada ir iš kur jus paimti).

Oruo uoste išskrendant privalote būti prieš 3 valandas!! Griežtai prieš 3. Jūsų laukia mažiausiai 7 (oficialūs) patikros punktai ir daug užduodamų pareigūnų klausimų. Stenkitės nevežti kitų žmonių perduodamų lauktuvių, o jei jau ir vežat, tiksliai žinokit kas ten supakuota. Juokauti su saugumo reikalavimais Izraelyje nepatartina.

Kokiame viešbutyje Tel Avive apsistoti?

Pats sunkiausias klausimas. Būkit pasiruošę nemaloniai nustebti, nes viešbučių kainų ir kokybės santykis visiškai nesuvokiamas. Tai, kas Izraelyje vadinama 5* ir už ką lupamas dvigubas-trigubas Europos 5* įkainis, jums bus labiau panašu į maksimum 3*. Viešbučiai pagyvenę, švaros ir tvarkos tikėtis nelabai verta, aptarnavimas bus OK, jei pasiseks. Pusryčiai bus superiniai, tą galiu jums garantuoti:) Todėl jei nusprendėte apsigyventi viešbutyje, pradėkite dairytis į tuos, kurių kainos ne mažesnės nei 100-120 USD. Kaip minėjau, už tokią kainą Tel Avive gausite ne žvaigždutes, bet veikiau jaunimo hostelio lygio nakvynę, tikiuosi, be tarakonų. Negana to, visas rezervacijas darykitės gerokai iš anksto – nors viešbučių visoje šalyje gausu, jie lygiai taip gausiai užpildyti kiaurus metus.

Kitas patarimas – pasidomėkite apartamentų nuoma. Ypač jei keliaujate su didesne kompanija. Kai kurie žmonės Tel Avivą pasirenka kaip „bazę”, ir iš čia kasdien važinėja po ekskursijas. Puikus pasirinkimas, ypač jei pasisekė gauti pigų būstą.

Ar veta nuomotis mašiną? Ar geri Izraelio keliai?

Verta ir labai verta. Tai geriausias būdas tiems, kurie mėgsta keliauti savarankiškai. Pagal mūsų svečių atliktas analizes, geriausias kainos ir kokybės santykis – vietinėje kompanijoje Eldan. Rezervuokite automobilį iš anksto, antraip rizikuojate nieko negauti. Eldan turi punktus visame Tel Avive, ir svarbiasuia, mašiną už papildomą mokestį galima palikti oro uoste. Turėkite omeny, kad Eldan (kaip ir daugelis verslų) nedirba nuo penktadienio popietės iki sekmadienio ryto, tad tuo laiku mašinos negrąžinsite (vienintelė išimtis – punktas oro uoste). Pasiimkite savo GPS arba išsinuomokite Eldan punkte – labai pravers klaidžiojant po hebraiškais užrašais pažymėtas gatveles.

Keliai visame Izraelyje – tobuli! Puiki asfalto kokybė, vairuotojai, nors ir nemoka vairuoti, užtai greitai nelaksto ir girti nevažinėja. Keliuose ganėtinai saugu. Kelių ženklinimas – pavyzdinis, visur angliški užrašai, labai lengva orientuotis.

Mašiną parkuokite tik mokamose stovėjimo aikštelėse (TLV už tokį stovėjimą sumokėsite nuo 25NIS), o gatvėje – tik tose vietose, kur šaligatvio bortas nudažytas mėlyna/balta juosta. Kitose vietose pastačius automobilį užsidirbsite riebią baudą.

Automobiliu su izraelietiškais numeriais galima važinėti tik po Izraelį (į Palestinos teritorijas jūsų neįleis – palikit prie sienos mašiną, pereikit pėščiomis sieną ir susigaukit taksi Palestinoje). Taip pat mašiną teks palikti Izraelyje, jei sugalvosit važiuoti į Jordaniją. Taisyklė ta pati – paliekate mašiną prie sienos ir pereinate pėščiomis.

Kaip keliauti po Izraelį, jei nesinuomoju mašinos? Ar yra organizuojamos ekskursijos?

Vienos dienos ekskursijos – puikus būdas pamatyti daug ir kokybiškai. Paprastai autobusas išvyksta iš TLV apie 7 ryto, ir 19val parveža atgal. SUstoja pietums, kavai, ekskursiją veda patyręs gidas. Galima pasirinkit iš plataus repertuaro – nuo Ako šiaurėje iki Negyvosios Jūros pietuose ir sau važinėtis nors ir kasdien.

Anglų kalba: Egged tours

Rusų kalba: Travellux

Po Izraelį galima keliauti ir visiškai patiems, visuomeniniu transportu. Labai patogus susisiekimas traukiniu (ypač į šiaurę – Haifą, Ako), į Jeruzalę visai smagu važiuoti autobusu (iš centrinės Arlozorov stoties Nr. 480 važiuoja beveik kas 15 min.). Ryte išvažiuojat ir kada norit grįžtat!

Žinoma, galima po Izraelį keliaujant naudotis privačių gidų paslaugomis. Jos brangios, bet patogu – jie pasirūpina ir vairuotoju, ir ekskursijomis, ir programa.

Kiek dienų skirti Tel Avivui?

Tel Avivas – vakarietiškas miestas, kuriame daug veiksmo, barų ir restoranų, bet mažai istorijos. Čia nėra labai daug ką žiūrėti: Jafa, senasis 4000 metų senumo uostas, pajūrio promenada ir senasis uostas su visa gama pramogų, deimantų muziejus, žydų diasporos muziejus Bet Hatfutsot (Tel Avivo universiteto teritorijoje), I. Rabino centras (bene įdomiausias ir moderniausias naujausios Izraelio istorijos muziejus, pasakojant per nužudytojo premjero Ichako Rabino gyvenimo liniją), meno galerijos… Jei turite laiko – praeikite Dizenhofo gatve (centrinė gatvė, vedanti link jūros) ir Rotshildo bulvaru (šurmuliuoja kiaurą parą), vakare nueikite į neseniai atstatytą senąją geležinkelio stotį Ha Tahana – su daug butikų, restoranėlių. Būtinai užsukite į rytietišką turgų pačiame miesto centre – Shuk ha Carmel, kuriame ypač įdomu penktadieniais. (turgus veikia nuo ankstyvo ryto iki saulės nusileidimo, išskyrus šeštadieniais).

Turgus TLV-127_LR

Bet jei taupot laiką, jo negaiškite Tel Avive. Izraelyje yra daug vietų, kurias privaloma pamatyti.

Ar verta įsimesti sportinę aprangą ir batelius?

Visas Izraelis – tai rojus sportininkams ir aktyvų gyvenimo būdą mėgstantiems žmonėms. Kadangi oro sąlygos čia tobulos visus metus (gal tik išskyrus vidurvasarį, kai per karšta), tai nuo ryto iki vakaro čia visi sportuoja. Važiuojant į šią šalį verčiau namuose palikite puošnias basutes ar kokius šventinius apdarus, nes jų vargu ar prireiks. Užtai būtinai pasiimkite sportinę aprangą ir sportbačius! Tel Avivo promenada šalia jūros nuo ryto iki vakaro bėgioja šimtai žmonių, čia visur pilna aikštelių su sportiniu inventoriumi – seniems ir jauniems.

Kur pavalgyti Tel Avive?

Tel Avivas turi bene didžiausią skaičių pačių geriausių restoranų. Iš esmės taisyklė čia viena: kur benueisite, ten greičiausiai maistu nenusivilsite.

Turgus TLV-51_LR

Taupantys pinigus turėtų bazuotis apilink Shu ha Carmel turgų: šoninėse gatvelėse esančios paprastutės užkandinės su tradiciniu (bet labai skaniu) maistu ypač populiarios tarp vietinių (turistai čia retai atklįsta). O pačiame turguje būtinai stabtelkite ties vieta, iš kurios jau nuo toli sklinda kepamų kebabų aromatas. Įsidėmėkite šį veidą:

David

Tai David. Jis gamina skaniausius pasaulyje gatvės sumuštinius su vištiena arba aviena. Greitas, sotus ir labai skanus užkandis (už 26 NIS – pigiau nerasite).

Bet keletas rekomendacijų būtų tokių (rezervuotis iš anksto būtina):

Afluka: geras arabiškas autentiškas restoranas Jafoje, ant jūros kranto. Paprastas, neišvaizdus, bet maistas – super. Ypač žuvis, bet labai gera ir aviena, kebabai. Palyginti, nebrangus. Neieškokite gero vyno, ten jo yra tik dviejų rūšių, pačio paprasčiausio:) Bet yra!!

Delicatessen: eikit papietaut, jei norit pajusti kaip gyvena telaviviečiai. Apačioj – gera delikatesų parduotuvė, šviežiai kepta duona ir skaniausi pasaulyje macarons, o viršuj ir lauke – restoranas. Tai viena tų vietų, kur rezervacijos nepriimamos! Teks laukti gyvoje eilėje. Kainos – proto ribose.

Mizlala: žymaus šefo vidutinio kainų lygio restoranas. Labai neblogai:)

Kitchen Market: smagus Viduržemio jūros patiekalų restoranas senąjame uoste. Apačioje – ūkininkų turgus, o patiekalai restorane ruošiami iš tų produktų, kuriuos kasdien šviežius paeduoda ūkininkai. Kainos vidutinės-aukštesnės.

Taizu: Tel Avivo žvaigždė. Kinijos-Indijos-Kambodžos-Vietnamo-Tailando virtuvių fusion su Izraelio elementais. Verčiau pasitikėkit šefu, kuris jums asmeniškai sukurs meniu. Super. Brangu.

Zepra. Izraelio žvaigždžių žvaigždė. Top-endas. Nepalieka abejingų. Taip pat Azijos virtuvė. Rekomenduoju atsiduoti į jų rankas ir leisti jiems parinkti jums meniu. Nepasigailėsit. Brangu.

Ką pamatyti Izraelio šiaurėje?

Cezarija – istorinis Herodo laikais pastatytas kompleksas ant jūros kranto su hipodromo, pilies griuvėsiais. Pakeliuj į/iš Haifos, Ako. Sako, kad nebloga vieta romantiškai vakarienei (brangiai) ant jūros kranto. Nežinau, nebandžiau.

Haifa: Bahajų sodai. Turėkite omeny, kad norint patekti į šventyklą, į sodus reikia atvykti ne vėliau kaip 12:30 val. Antraip tik pažiūrėsite į sodus iš viršaus (irgi pakanka – pasidarysite pačias gražiausias kelionės nuotraukas). Pats miestas – ganėtinai neįspūdingas (be to, kad įsikūręs ant kalno, tad nuo visur atsiveria puikūs vaizdai). Negaiškit laiko, verčiau važiuokit į Ako.

Haifa

Ako: romantiškas miestelis už Haifos (apie 20km) su įspūdinga kryžiuočių pilimi ir 1000m siekiančia istorija (labai patartina pasiimti ekskursiją, arba bent jau ausines, kuriose girdėsite visą reikalingą ir be galo įdomią informaciją. Būtinai nueikite į požeminius labirintus!). Labai didelė arabiška bendruomenė, turkiškos pirtys, krantus skalaujanti jūra. Jei turit laiko, užsukite į pačią švenčiausią bahajams vietą – jų dievo Bahaola kapavietę ir dar vienus įspūdingus sodus. Būtinai nueikite pavalgyti į restoraną Doniana (užsisakykite žuvies, ir patirkite ką reiškia žudantis arabų svetingumas, besistengiant jus permaitinti:)).

Bahaji gardens Acco-24_LR

Nazaretas: įspūdinga (didžiausia Artimuosiuose Rytuose) katalikų bažnyčia Katedra. Suraskite Vilniaus dovanotą ir ten kabantį Marijos paveikslą! Labai smagu prasieiti senamiesčiu, kur prekiauja iš kaimų atvažiavę ir savo užaugintas žoleles atvežę beduinai, arabai, druzai. Puiki kava su kardamonu ir labai geros namuose marinuotos alyvuogės (viską ragaukit prieš pirkdami). Pavalgyti būtinai nueikite (rezervuokit iš anksto) į restoraną Diana. Numirsite nuo autentikos – ne be reikalo Nazaretas tituluojamas kulinarine Izraelio sostine. O visiems pametusiems galvą dėl kulinarijos, primygtinai rekomenduoju užsukti į El Babour – atsidursite tikrame (priesknių) Rojuje!!!

Galilėjos ežeras, Tiberius, Kapernaumas: religinės krikščioniškos vietos. Tik labai prašau, neikite ir nevalgykite šv. Petro žuvies turistiniuose restoranuose!!! Nuplėš kosminę kainą ir liksite nusivylę. Verčiau pasitaupykite pinigus normalioms vietoms kitur.

Golano aukštumos: trumpalaikėms kelionėms atvykę turistai čia neužsuka, bet jei turit savo transportą, tai labai smagu pravažiuoti per tą kalnuotą teritoriją, siekiančią Sirijos ir Libano sienas. Gražūs druzų kaimai (gausu vyšnių, kai būna jų sezonas – apie kovą, balandį).

druzai

Viskas ką reikia žinoti apie Jeruzalę.

Abejingų Jeruzalei nelieka – vieni ją įsimyli iki ašarų, kiti nenori į tą pusę daugiau pažiūrėti. Bet kuriuo atveju ten yra ką veikti, ir ne vien šlifuojant religines vietas senamiestyje. Jei galit, išsiruoškite į tas religines vietas anksti ryte, nes paskui neprasibrausite pro žmonių minias.

Jerusalem 2014 01 29-60_LR

Pamėginkit pakliūti į Al Aksa šventyklą (musulmonų. Merginos – turėkite skarą ir kartais jie nori, kad dėvėtumėte ilgą sijoną, kartais tokį net paskolina), sistemos nėra, bet į Al Aksą įleidžia rytais. Jeruzalė graži bet kuriuo paros metu, būtinai nueikit į senamiestį sutemus, kai ūžia turgus. Žinokite, kad prie Raudų sienos neleis fotografuoti per šabą. Merginos, nueidamos nuo Raudų sienos, neatsukite užpakalio, o eikite atbulom. Vaikinams prie įėjimo duos vienkartines kipas, tad jie gali vaikščioti kaip nori.

Jeruzale

Labai sudėtingas mašinos parkavimas Jeruzalėje, tad verčiau svarstykit atvažiavimą viešuoju transportu. Jei norite nuvykti į Betliejų, turėkite dokumentus, taksi atvažiuokite iki sienos (apie 10km nuo Jeruzalės), pereikite sieną ir pasiimkite Palestinos taksi.

Labai rekomenduoju aplankyti Machne Jehuda turgų ir ten užkąsti kokioje smagioje vietinėje turgaus užeigoje. Jei pasiilgot Vidurinės Azijos skonių, nueikit į autentišką miniatiūrinę „skylę sienoje” turgaus prieigose, kur kepami patys skaniausi chačiapūriai.

Turgus TLV-211_LR

Į religinių ortodoksų rajoną Mea Šearim eikite tik jeigu esate išsiilgę aštrių pojūčių, nes kuo jums tas pasivaikščiojimas baigsis, sunku pasakyti. Net jei būsite apsirengę „kukliai” pagal savo standartus, visvien į jus žiūrės kreivai.

Mea Shearim-223_LR

Pavalgymui vietų gausu. Įspūdingiausia (rezervuotis iš anksto!!) – Machne Yehuda. Brangu, bet verta.

Machne Yehuda-73_LR

Labai smagi autentiška (košer) vieta – Irano žydų šeimos nuo 1967 m. valdoma kepykla ir kavinė Kadoš. Puikus naminis maistas už prieinamą kainą. Taip pat labai autentiškas košerinis restoranas – Ima su plačia gama tradicinių žydiškų patiekalų (vidutinės kainos).  Jei norite egzotikos – nueikite į marokietišką restoraną Darna. Na, ir žinoma, gatvės maistas, kuris jus persekios visur ir visada. Valgykite į sveikatą – viskas saugu, šviežia ir skanu.

Ką reikia žinoti važiuojant į Negyvąją jūrą?

Įsimeskite gumines šlepetes, ypač jei maudysitės laukiniame pleže, nes akmenys tokie aštrūs, kad galite susižeisti kojas. Jei norite prie Negyvos jūros ilsėtis, turėkite omeny, kad viešbučiai seni, dideli ir perpildyti (šeimos su vaikais – tikras siaubas). Rezervuokitės iš anksto ir nesistebėkite kainomis:) Nuostabus kelias važiuojant, būkite pasiruošę foto aparatus. Sudėtinga keliauti visuomeniniu transportu.

Būtinai užkopkite į Masados pilį. Jos istorija panaši į Pilėnus. Stulbinantys vaizdai. Galite užsikelti keltuvu, bet galite ir patys užlipti serpantinu (užtruksite apie 40-60 min., bet kai šilta, geriau išsiruoškit anksti ryte, kol dar neįkaito).

Ar verta važiuoti į Eilatą?

Taip, jei turite laiko (beje, į Eilatą galima skristi iš Tel Avivo vietiniu skrydžiu. Kainuoja apie 100USD, trunka apie 20 min). Nuostabūs kraštovaizdžiai pakeliuj.

MitzpeRamon-25_LR

Pats Eilatas – tai Izraelio Palanga su masiniu turizmu iš Rusijos. Jei pateksite į Eilatą per Izraelio šventes, aš jums nepavydžiu. Viešbučiai – bene geriausi visame Izraelyje (bent jau naujausi), kainos irgi atitinkamos. Žmonės Eilate mėgsta nardyti Raudonojoje jūroje, ten gausu (kaip ir priklauso tokio pobūdžio vietose) atrakcijų vaikams.

Bet svarbiausia – iš Eilato galima patekti į Jordaniją, į Petrą!!

Kaip pasiekti Eilatą skrendant tiesioginiu Rynair skrydžiu iš Kauno? (už šią labai šviežią info dėkoju Izraelio lietuviams – Michaeliui, Yakov ir kitiems, suskubusiems į pagalbą išsiaiškinant šį svarbų klausimą, užduotą skaitytojo)

Lėktuvai, pradėsiantys skraidyti tiesiogiai iš Kauno į Eilatą, greičiausiai leisis UVDA oro uoste, kuris yra nutolęs nuo Eilato apie 60km. Daugeliui jau dabar kyla klausimas, kaip reikės nusigauti iki miesto, mat to oro uosto infrastruktūra nėra labai išvystyta. Taksi jums kainuos apie 70-80 eurų (taksi kainas Izraelyje galite pasitikrinti čia), tad protinga būtų susikooperuoti su dar kokia pora keleivių ir pasidalinti išlaidomis. Esu tikra, ir tą patvirtino oro uosto darbuotojai, kad padidėjus klientų srautams, Rynair sugalvos kažkokius kelievių pervežimo transferius, nes į tą patį oro uostą žada skristi ir lėktuvai iš UK. 

Yra galimybė iš Eilato važiuoti iki oro uosto autobusu (kainuos vienam žmogui 25NIS), reiktų iš centrinės stoties įsėsti į Egged autobusą Nr. 392, važiuojantį į Berševą, ir išlipti Uvda. Tačiau tais maršrutiniais autobusais važiuoja kasdien nemažai vietinių ir daug kareivių, tad yra rizika, kad negausite bilieto. 

Deja, maršrutiniu autobusu pasiseks keliauti tik į oro uostą, bet ne atvirkščiai, iš oro uosto į Eilatą, nes jis prie oro uosto tik stabteli. Štai kaip atrodo autobuso grafikas, išvykimai iš Eilato centro:

Eilat

Pagal naujausią informaciją, atsidarius maršrutams į Eilatą ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kitų valstybių, atsirado galimybė rezervuoti autobusiuką (shutle), kuris nuveža iš oro uosto į viešbutį. Rezervuoti galima čia: http://www.eilatshuttle.com/

Kaip nukeliauti į Petrą Jordanijoje?

Jei tik turite galimybių, ir jei leidžia finansai, ir jei artimiausiu metu vėl specialiai neatvažiuosite į šį regioną, išnaudokite progą ir nuvažiuokite į Petrą!! Tai vienas pasaulio stebuklų, kurį privaloma pamatyti. Vienintelis valstybinės sienos perėjimo punktas, kuris veikia sklandžiai, jungiantis Izraelį su Jordanija, yra Eilate. Vizą gausite ant sienos. Mašiną paliksite Izraelio pusėje. Jordanijos pusėj jūsų lauks minia jordaniečių taksistų, kuri jus nuveš į Petrą už visai padorią kainą (derėkites).

Į Petrą galima važiuoti su ekskursija, į vienos dienos kelionę iš Eilato. Kainuoja ne pigiai (apie 210 USD) – nes vien bilietas į Petrą kainuoja apie 90 EUR. Tiesa, jei keliaujate savarankiškai ir perkate 2 dienų bilietą vaikščioti po Petrą, tada mokate tik 45 EUR. Taip jordaniečiai skatina turistus pasilikti Jordanijoje ilgiau:) Štai todėl verta pamastyti 2 dienų pabuvimą Jordanijoje, Petroje, pasiliekant Petroje nakvynės. Tada Petrą pamatysite ir dienos šviesoje, ir švintant, ir net naktį (labaaaai įspūdinga!!). Paskaičiavus išlaidas, jums turėtų kainuoti panašiai – ar važiuosite su ekskursiniu autobusu kelioms valandoms ir nakvosite Eilate, ar keliausite patys, taksi, ir pasiliksite nakvynei Petroje bei pigiau apžiūrėsite visą Petros kompleksą. Žodžiu, pasiskaičiuokit. Ir jei pasiliksite Petroje nakvynės, būtinai suraskite kur parduoa Petra alų: jis apie 12% alkoholio, tai neįsismaginkite:) O pakeliuj į Izraelį dar galite stabtelti Wadi Rum – įspūdingoje dykumoje (turizmo informacijos centre Wadi Rum’e užsisakykite beduinų vairuojamus džipus, kurie jus apveš aplink ir parodys ką reikia).

Užvis svarbiausias patarimas: Žinau, kad visi atvažiuoja į Izraelį išsiilgę saulės ir šilumos, bet saulė čia pikta ir kaitri (Izraelis užima antrą vietą pasaulyje po Australijos pagal saulės sukeltų odos vėžinių susirgimų skaičių). Todėl griežtai nuo kovo iki spalio privalote vaikščioti su galvos apdangalais, storu sluoksniu teptis apsaugos kremais ir gerti litrus vandens. Pasitaikė ne kartą, kad turistai iš mūsų kraštų, neapsiskaičiavę savo galimybių, turėjo didelių sveikatos problemų (pasitaikė net mirčių) dėl dehidratacijos.

Turite dar klausimų? Rašykite, klauskite, o aš pamėginsiu atsakyti arba papildyti šį įrašą papildoma info.

Komentarų apie "Dažniausiai užduodami klausimai keliaujant po Izraelį": 303

  1. Nida:

    Sveiki, bijau, kad vienintelis būdas – taksi arba koks nors uber…. Viešasis transportas per šabą tikrai nevažiuos.

  2. Dz:

    Labas, Nida
    noriu paklausti, kaip būtų galima pasiekti tel avivo oro uostą per šabą iš jeruzalės, ir skrydis pakankamai anksti, 11 val… ačiū, labai padėtumėte….

  3. Nida:

    Sandra, šitas klausimas bent kokius penkis kartus jau atsakytas komentaruose… Sutaupysim abi laiko, jei tiesiog perskaitysite komentarus…

  4. Sandra:

    Noriu pasiteirauti: važiuoti automobiliu iš Jeruzalės žemėlapis rodo per Vakarų krantą, Negyvosios jūros pakrante.
    Kiek skaičiau, su Izraelio numeriai nelabai gerai Palestinis teritorijoje važiuoti. Ar gerai suprantu, jog reikia rinktis kitą kelią?

  5. Nida:

    Virginija, labai gerai darote, kad ruošiatės kelionei iš anksto. Viena vertus, pasiruošiant daug pozityvių emocijų, kita vertus, nėra nieko geresnio nei žinoti kur eini ir ką darai, kai keliauji. Sutaupo daug laiko žioplinėjant, ir dažnai lėšų:)
    Labai gaila, bet toks knygos jau nėra bene 3-4 metus.. Ji visa iki pat paskutinio egzemplioriaus išparduota, išdalinta, išdovanota… Net nežinau ką patart žinokit….
    Sėkmės didelės:)

  6. Virginija:

    Labas vakaras Nida, besiruošdama kelionei į Izraelį, radau Jūsų aprašymą, už kurį dideliausias AČIŪ. Iki kelionės turime laiko (keliausim tik kovo pabaigoj) todėl pradėjau ruošti namų darbus, nes, kaip jau esu ne kartą patyrusi, pasiruošus kelionėje ne taip išsibarstai, bet koks konkretus planas prideda aiškumo, o ir laiko susitaupo. Gal keistas pasirodys mano prašymas patarti (prašau atleisti), kur galėčiau įsigyti Jūsų knygą „Izraelio trauka”. Suprantu, kad bibliotekose galėčiau rasti, bet gal per stebuklą kokioj leidykloj užsilikęs egzemplioriukas (kas geriau gali žinoti, jei ne autorė). Tikiuosi neapsunkinsiu, jei trumpai brūkštelėsit. Dėkui. Virginija

    P.S. Jūsų recepčiukai puikūs: ypač paštetai, jie jau mano vaišių (ir ne tik) stalo prekinis ženklas. Žinoma, laukiu naujienų iš Australijos.

  7. Nida:

    Agne, kai Lietuvą užklumpa bjaurus ruduo arba žiema, bet kokia „palanga”, kurioje saulėta ir šilta, yra gėris:) Tad Eilate jums su vaikais patiks bet kuriuo atveju. Dėl maisto – čia bus mažiausias jūsų rūpestis, pamatysite! Izraelyje maistas tikrai kokybiškas, ir kiekviename restoranėlyje vaikai yra labai geidžiami sveičiai (skirtingai nuo kai kurių kitų šalių:)). Nežinau tiksliai dėl turgaus, senokai Eilate buvau. Vasarą ten tiesiog per karšta, kad vaisiai ir daržovės ir juoba mėsa ar žuvis ištvertų karščius, vėsesniu oru gal ir yra kažkoks turgus, Miestas tokio mažumo, kad viską apeisit ir susipažinsit. O šiaip prekybcentriuose rasit visko, ko prireiks, jai jau nuspręsit gamintis maistą patys. Kam kam, o jau produktam ir maistui izraeliečiai skiria daugiausia dėmesio, net supermarkete pagaminti patiekalai yra labai skanūs (ir draugiški vaikams).

  8. Agne:

    Labas vakaras, Nida

    Ačiū už galimybę paklausti!!

    Mums Palanga nepatinka, labiau mėgstme Neringą 🙂 bet gavosi taip, kad vasario viduryje skrisim savaitei su trimis nedideliais vaikais į Eilatą.
    Man labai svarbu kokybiškas maistas, kad vaikai valgytų ir pilvai nestreikuotų, gal patartumėte kaip ir kur ten maitintis, ar restoranuose/kavinėse, ar yra ten turgus? kaip rinktis maistą turguje/prekybos centre, ar geriau gamintis patiems ?

    Iš anksto didelis ačiū!!

  9. Jovita:

    Aciu, Nida. Minejau zinuteje, kad i pati Tel Aviv’a planuojame. Bet turbut teks palaukti, kol bus silciau, nes norisi pabuti su dukra prie juros 🙂

  10. Nida:

    Jovita, neparašėt kur konkrečiai Izraelyje žadat ilsėtis. Jei Eilate, prie Raudonosios jūros. vandens temperatūra bus ok, bet Viduržemio dar bus per šalta. Na, būna visokių nukrypimų, bet tai būtų labiau išimtis nei taisyklė. Kovą tikrai nebus jokių žydiškų švenčių, jos prasidės balandį.

  11. Jovita:

    Laba diena, Nida, kovo pabaigoje planuojame kelione i Tel Aviva’a. Vaziuojame su mazu vaiku ir norime, kad mergaite galetu pasimaudyti juroje, pazaistu papludimyje. Prasau parasykite savo nuomone, ar tuo metu yra tinkamas oras maudynems? Ar dar per salta?
    Taip pat tikrinausi internete, bet vistiek noreciau buti tikra – ar kovo gale nera tradiciniu zydisku svenciu, kurios sukeltu nepatogumu atostogaujant?
    Dekoju uz pagalba 🙂

  12. Nida:

    Jūrate, daugumoje vietų (net turguje) sėkmingai galėsite mokėti bako kortelėmis (ne vien kreditinėmis, bet ir debetinėmis, ir tikrai Revolut). Valiutos keityklų Izraelyje – pilna, tikrai nebus problemų išsikeisti Eurus.

  13. Jūratė:

    Laba diena,
    norėčiau sužinoti kokiu būdu patartumėte mokėti Izraelyje.
    Ar palankus kursas keisti EUR į Šekelius ir kur geriausia tai daryti?
    Ar priimamos visos bankų kortelės ar tik kreditinės?
    Ar galima mokėti REVOLUT mokėjimo Kortele
    Ačiū.

  14. Nida:

    Rasvita, ar galit patikslinti kokių problemų baiminatės nuomojant auto? Tos problemos gali būti nebent dėl tokių pat dalykų kaip ir bet kurioje kitoje šalyje. Dėl gidų – jei norite gido asmeniškai (ne prisijungiant prie kokios grupės), siūlyčiau pasiteirauti FB grupėje „Lietuviai Izraelyje”. Ten vietiniai Izraelyje gyvenantys lietuviai tikrai patars, parekomenduos.

  15. Rasvita:

    Sveiki, labai gera Jūsų parašyta informacija, šiuo metu labai mums rūpimas klausimas, tai ar saugu nuomotis automobilį? Ar po to nebūna problemų? Vykstame rugsėjo mėnesį. O kitas klausimas, gal žinote kur kreiptis gido paslaugoms vykstant vienai dienai į Jeruzalę? 🙂 Ačiū 🙂

  16. Nida:

    Vaida, per pastaruosius 5 metus keli nemokami palūdimiai tiesiog dingo, nes arba nuseko jūra, arba juos sugriovė flash floods. Kai paskutinį kartą važiavau pro NJ, nepažinau. Turėtų tikrai būti nemokamas paplūdimys (negaliu pasakyti kur ir kuris), bet tikrai rekomenduoju mokamą…. Ir krantas normalus, ir dušai yra nusiprausti, ir privažiavimas/priėjimas normalus…

  17. Vaida:

    Sveiki, gal galite rekomenduoti paplūdimį prie Negyvosios jūros vienai dienai pabūti? Ar paplūdimiai yra mokami? Gal žinote nemokamų?
    Ačiū iš anksto

  18. Nida:

    Audriau, negaliu atsakyt į jūsų klausimą, kokie vaisiai ir kur parduodami Eilate.

  19. Nida:

    Kiek pamenu, mangų sezonas didžiausias vasarą, guavų panašiai, papajų apskritai Izraelyje nėra daug. Anonų nežinau. Negaliu atsakyt į jūsų klausimą ar bus, kiek bus, ir kokios bus kokybės tie vaisiai, ir dar būtent Eilate.

  20. Audrius:

    Sveiki. Norėjau sužinoti ar yra kokių nors egzotinių vaisių pirkti Eilato mieste rugsėjo mėn. pab. – spalio mėn. pradžioje ? Ir kur jų būtų galima įsigyti ? Ačiū. Ar jų būna tik Tel avive ?

  21. Nida:

    Violeta, poilsis prie Negyvosios jūros įmanomas tik ten esančiuose viešbučiuose. Ten nėra įprastų miestelių su gyvenančiais žmonėm ar galimybe išsinuomoti apartamentus. Negyvosios jūros pakrantėje yra vos 2-3 vietos, kuriose apskritai galima prieiti ir maudytis, ir dauguma jų yra didžiuliai viešbučiai su privačiomis pakrantėmis. Todėl pasirinkimo ten daug nebus tikrai. Orientuotis siūlyčiau į Ein Bokek. PVM Izraelyje 17%.

  22. Violeta:

    ir dar norejau paklausti del pvm ir mokesciu, kokie jie? Ziurinejant apgyvendinimo vietas visur raso kaina be ju, tik prideda informacija, kad i kaina neitraukti. Labai aciu.

  23. Violeta:

    Sveiki, Nida! Dziaugiuosi, kad Jus radau. Labai aciu uz informacija.
    As taip pat turiu klausima. Noriu prie Negyvosios juros pailseti. Gal patartumete kaip geriausia iki jos nusigauti, is kokio oro uosto arciausia ir patogiausiai pasiekiama ir ar visur tinkamas papludimys . Norisi is anksto rezervuoti gyvenama vieta. Ziurinejau tas apgyvendinimo vietas bookinge, nuomojamus apartamentus -ne toks didelis pasirinkimas kaip tikejausi. Ir svarbiausia neaisku kokios vietoves poilsiui prie juros tinkamos. Buciau labai dekinga, jei parasytumete man nors kazkokius orientyrus.

  24. Nida:

    Egle, jūsų vietoje imčiau Nataniją ir nesukčiau sau galvos. Izraelis – ne pigi šalis, lėšų prireiks kitiems dalykams. Gyvendami Natanijoje tikrai sutaupysit, o kokybė bus neprastesnė.

  25. Eglė:

    Ačiū jums, Nida, už atsakymą. Ir… Perskaičiau visus jūsų atsakymus į visus čia užduotus klausimus ir matau, kad jūs Tel Avivui teikiant pirmumą. Bet… Jei turėtumėt savaitę laiko. Tikslas būtų pamatyti Jeruzalę, Negyvąją jūrą, Nazaretą ir pan (ne Tel Avivą), o tarp išvykų norėtumėt turėti ramų laiką poilsiui (kelionė su tėvais, jiems – virš 70 m). Ar vis tiek rinktumėtės Tel Avivą? įvertinus dar tai, kad biudžetas ribotas ir gyvenimo sąlygas todėl Tel Avive gautumėte prastesnes (nei Natanijoj), ar vis tiek.. Tel Avivas? 🙂 nežinau, ar buvau aiški. 🙂 bet jau laikas kapsi, reikia užsisakyti ir labai blaškausi. 🙂 norisi kad būtų ir gyvenimo sąlygos patogios, ir pinigų liktų pažinimui. 🙂

  26. Nida:

    Egle, Natanija tikrai logistiškai labai patogi vieta, kainos tikrai nepalyginti palankesnės. Dėl ekskursijų negaliu pasakyt, bet nesugalvoju priežasčių kodėl iš ten jos nevyktų. Geriausia tokios info ieškoti ekskursijas organizuojančių kompanijų tinklalapiuose. Blogiausiu atveju, iki TLV viešu transportu atvažiuosite max per pusvalandį, o iš ten tai jau tikrai visos ekskursijos važiuoja.

  27. Eglė:

    laba 🙂 Važiuojam su pagyvenusiais tėvais (viso keturi žmonės) į Izraelį kovo antroj pusėj 12-ai dienų. Ketiname 7 arba 8 dienas skirti šalies pažinimui, o likusiais dienas – Eilate,labiau poilsiui. Klausimas dėl pirmų dienų. Norėtumėm dviejų miegamųjų apartamentų prie palūdimio. Netanijoje kainos patogesnės gerokai 🙂 Ar patogu iš Netanijos aplankyti svarbiausius Izraelio taškus? Ar organizuojamos iš ten ekskursijos (su gidais, mašinos nuomoti neketiname)? ačiū, jei atsakysite 🙂

  28. Nida:

    Jurgita – taip, tik taxi. Arba laukti, kol šabas pasibaigs:) Su kaina neklaidinsiu, nes mano žinios pasenę, neatnaujintos (o kas jau kas, kainos vietoje nestovi).

  29. Jurgita:

    Sveiki, atskrisime į Tel Avivą šeštadienį, 02.09, per šabą. Kaip „nusigauti” iki centro? 🙂 Tik taxi? Kokia galėtų būti preliminari kaina? Ačiū 🙂

  30. monika:

    Taip, Masada yra bendroje zonoje, bet klausimas ar su nuomota mašina tektų važiuoti 6 keliu aplenkiant Vakarų krantą, nes 90 keliu palei Negyvąją jūrą nepavyktų?

  31. Nida:

    Monika, ačiū:) Bet supratote NEteisingai, nes iš Jeruzalės iki Masados jūs nuvažiuosite labai laisvai su nuomota mašina, nenuvažiuosite tik į Betliejų (jis liks šone), kaip ir kitas Palestinos teritorijos vietas. Masada yra ne Palestinos teritorijoje, bet taip vadinamoje „bendroje”. Į ją pateiksite kuo laisviausiai.

  32. monika:

    Ačiū už tokį išsamų straipsnį. Tai ar teisinga suprantu, kad nuomotu automobiliu nuo Jaruzalės iki Masados palei Negyvosios jūros krantą nepavyks nuvažiuoti, nes neįleis į Vakarų krantą?

  33. Nida:

    Emilija, dėl bankomato negaliu atsakyti, manau jie visi vienodi (panašūs). Paprastai bankomatai pireš patvirtindami transakciją surašo info kiek bus nuskaičiuota mokesčių. Bet nemanau, kad jie skirtųsi. Dėl Haifos – taip, galima viešuoju.

  34. Emilija:

    Sveiki, noriu paklausti gal turite kokių nors rekomendacijų kokiu bankomatu geriausia naudotis? (Švediškas bankas, mastercard)
    Taip pat, ar patogų būtų iš Tel Avivo į Haifą ir atgal keliauti viešuoju transportu?

  35. Aušra:

    Laba, man idomu koks mazdaug oras gali būti Izraelyje 01.15-22dienomis, ka dėtis i kelionę, komius rūbus, ar reikia striukės šiltos, ar užtenka lengvos?

  36. Nida:

    Akvile, su Izraelyje nuomotu automobiliu jūs į Palestiną nepateksit (Betliejus yra Palestinoje). Net jei ir būtų galimybė patekt, aš tikrai nerekomenduočiau to daryti – važinėti su žydiškais auto numeriais po Palestinos teritoriją yra tolygu prašytis gauti akmeniu, o ir draudimas Palestinoje Izraelio mašinioms negaliona. Apie nakvynę Betliejuje siūlau net nesvajoti. Jums turėtų pakakti 2-3 valandų ten. Verčiau po apsilankymo grįžkite ir apsistokite Jeruzalėje. Betliejuje tikrai nėra nei ką veikti, nei ten sąlygos tinkamos gyvenimui…

  37. Akvilė:

    Sveiki, Nida,
    Tik atskridę į Izraelį, išsinuomuosim automobilį ir keliausime į Betliejų (nakvynė 3 naktim). Dabar skaitau jūsų komentarus (ir šiaip interneto platybėse), kad nuomotu automobiliu ten nepateksim, nelabai saugu… Ar tikrai ten taip neįmanoma patekti ir apsistoti? 🙂
    Ačiū 🙂

  38. Vaida:

    Sveiki. Gal ką galėtumėt patarti, kuriame mieste geriau apsitoti? Renkamės Tel Avivą ar Nataniją 🙂 Izraelyje būsime savaitę, planuojame vietoje pakeliauti, svarstom, kad gal nebūtinas mums didmiestis… Ačiū.

  39. Nida:

    Viktorija, pradėsiu nuo kito galo: šeštadienį tikrai rasite kur nusipirkti maisto (pvz, rusų parduotuvės visą šabą neužsidaro, o šeštadienio vakare, beje, visos parduotuvės atsidaro, nes šabas baigiasi kai saulė nusileidžia). Su auto laisvai galite daryti veinos dienos keliones, išskyrus TLV-Eilatas. Ten per dieną nesuvažinėsit pirmyn atgal:) O štai nuo TLV iki Negyvosios Jūros – apie 100km, iki Galilėjos – irgi panašiai. tai pats tas dienos kelionėms.

  40. Viktorija:

    Laba diena, Nida, dėkoju jums labai už išsamų straipsnį, nuorodas. Keliausime šventėms su vaikais, issinuomavone auto, bet dar neturime gyvenamosios vietos 🙂 Klausimas būtų, ar galima apsistoti vienoje vietoje, kad ir kokiame mažame miestuke, nebrangiai ir iš ten po visą Izraeilį keliauti auto. Ar atstumai dideli laiko prasme. Pvz : TLV ir Elat, TLV ir Negyvoji jūra, TLV ir Galilėjo jūra. Kitas klausimas: atskrendame šeštadienį, ar yra kur nusipirkti maisto produktų ar pavalgyti uzkandineje? Ar tikrai viskas uždaryta?
    Dėkoju iš anksto!
    Viktorija

  41. Nida:

    Skaidre, Jeruzalė yra apie 800m aukščiau nei TLV. Tai temperatūros skirtumas kartais siekia 10 laipsnių! Visaip gali pasitaikyti, bet greičiausiai šilta nebus TLV taip pat. Na o šilčiausia – prie Negyvosios arba prie Raudonosios jūros (Eilate).

  42. Skaidrė:

    Labai ačiū, Nida, už atsakymą!
    Parašėt, kad Jeruzalėje bus tikrai šalta. Kaip suprantu, Tel Avive oras bus šiltesnis? O kur galėtų būt šilčiausia tuo metu Izraelyje :)?

  43. Nida:

    Skaidre, per Kūčias ir Kalėdas žmonių tikrai bus, bet dauguma jų keliaus į Betliejų. Jeruzalėj irgi bus daugiau nei įprasta turistų, tam turite būti pasiruošę. Taip pat pasiruoškit, kad Jeruzalėje bus tikrai šalta, gali lyti ir pūsti stiprus vėjas. Dėl Acco ir Nazareto nesu tikra…. Izraelyje atstumai labai nedideli, o visvien maloniau būti mieste, kur gali vakare išeiti pasivaikščioti į miestą, pajūriu pereiti (dėl oro yra klaustukų, bet visvien). Ir Aco, ir Nazarete tikrai į miestą neisit, sėdėsit viešbuty. Šie du miestai tik dienos pasivaikščiojimui skirti, tikrai ne nakvynei ar vakariniam pasibuvimui. Aš visgi siūlyčiau arčiau TLV laikytis, ten bent veiksmas vyksta kažkoks…

  44. Skaidrė:

    Labas vakaras, Nida,
    Labai ačiū Jums už išsamų straipsnį! Dėliojuosi savo kelionę ir jau nežinau kiek kartų jį perskaičiau 🙂 Bet dar norėčiau Jūsų patarimo. Keliausim po Izraelį gruodžio 22 – 29 dienomis. Pirmas 3 nakvynes užsakiau Jeruzalėje, bet nakvynes dar galim pakeisti. Gal žinot ar ji būna labai apgulta turistų per Kūčias ir Kalėdas?
    Naktį prieš grįžimą nakvosim netoli Tel Avivo, tad liko 3 neužsakytos naktys. Nesinori blaškytis per kelias vietas, norėtume apsistoti, kad būtų patogu keliauti aplink su auto. Dideli miestai netraukia, kurortams bus per šalta, norėtume pamatyti išskirtines gamtos vietas, svarstau apsistoti Ako (Acre) arba Nazarete.
    Būsiu labai dėkinga už Jūsų komentarą!

  45. Nida:

    Gražina, gali būti ir vėsoka… Matot, jei šiaip jūroje galima plaukioti, judėti, tai ir vanduo gali būti vėsesnis, visvien kūnas sušyla. O Negyvojoje tik plūduriuosit, tad smagiausia, kai vanduo tokios pat temperatūros kaip vonioj (bent jau 30+). O štai gruodį Negyvojoje Jūroje temperatūra gali būti apie 25, tai vieniems OK, o man jau būtų per šalta tikrai 🙂

  46. Nida:

    Oi nesijaudinkite, Donata, Izraelyje su rusų kalba tikrai tėveliai neturėtų prapulti. Oro uoste (kur reikia atsakinėti į pareigūnų klausimus) visada būna arba rusiškai kalbantys pareigūnai, arba visa info surašyta ant specialaus lapo, kad suprastų ko jų klausia. Manau tėveliai ir iš veidų pažins kurie vietiniai kalba rusiškai:)

  47. Nida:

    Sunku pasakyt, Kristina, dėl biudžeto… Skaičiuokit maždaug dvigubai, kiek išleistumėte tokiems pat dalykams Lietuvoje. O šekelius atgal į eurus tikrai išsikeisite oro uoste, dėl to nesijaudinkite.

  48. Gražina:

    Gruodžio nėn vykstame į Izraelį.Turime abejonę,ar ne per šalta bus maudytis Negyvojoje jūroje? Gal galėtumėte patarti?Būčiau dėkinga

  49. Donata:

    Sveiki! Planuojame tėvams nupirkti pažintinę kelionę dovanų, tik jie nekalba angliškai. Ar įmanoma Izraelyje susikalbėti daugiau/mažiau rusiškai? Bijau, kad kol bus laisvas laikas nuo kelionių su gidu, tėvukai gali kiek pasimesti (ne per daug keliajantys po kitas šalis). Ačiū labai.

  50. kristina:

    Labas vakaras. Vykstame į Tel Avivą 4 dienoms su suaugusia dukra. Nesam prabangos kolekcionierės, maistui neišrankios, bet mėgstame ragauti vietinį maistą kelionėse. Shopingams neišlaidaujame. Planuojame apžiūrinėti Tel Avivą, mėgautis jūra, galerijomis, tiesiog ilsėtis, susiliejant su vietine minia ir niekur neskubėti. Kokio dydžio biudžetą planuoti toms 4 dienoms? Ar išsikeitusi šekelius ir jų neišleidus, galėčiau atgal atkeisti į eurus oro uoste, išvykstant/ Ačiū.

  51. Nida:

    Ineta, tikrai negaliu atsakyti į šį klausimą. nes mano turima informacija gali būti pasenusi. Anksčiau vizą įsigyti būdavo galima ant sienos, be jokio rekalavimo praleisti 3 naktis. Jei kažkas pasikeitė, tai tikrai nežinau kas.

  52. Aras:

    Sveiki, norejau paklausti kokia valiuta geriau atsiskaityti Izraelyje?

  53. Ineta:

    Ačiū už naudingą informaciją:)Norėčiau paklausti dėl vizos norint iš Eilato nuvykti į Petrą, skaičiau, kad pasikeitus tvarkai reikalinga viza, reikia Lietuvos Respublikos pasą siųsti į artimiausią Jordanijos Hašimitų Karalystės ambasadą, kuri yra Hagoje, Nyderlanduose. Arba įsigyti „Jordan pass”, tačiau su šią kortele Jordanijoje reikia praleisti bent 3 naktis. Gal yra supaprastinta tvarka kaip gauti vizą,arba kitas būdas kaip nuvykti dienai į Petrą?

  54. Nida:

    Marija, su parkavimu tikrai Jeruzalėj bus reikalų, net ar parkuoti vieną diesnę, ar dvi mažas – dar neaišku kur gali būti daugiau problemų:) Jūs geriausia arba paparkuokit tą mašiną kkažkur Jeruzalės prieigose, nes arčiau senamiesčio tikrai nerasit kur, ir neišsimokėsit:) Bet dvi mažos tikrai mano supratimu blogesnė opcija nei viena didelė.

  55. Marija:

    Labai ačiū už informatyvų straipsnį. su draugais lapkričio mėnesį planuojame vykti į Izraelį. planuojame išsinuomoti 8-ių vietų automobilį. Mus Jeruzalės gidas išgazdino, kad didelei mašinai neįmanoma rasti parkavimosi vietos. tai dabar nežinau, ar geriau imti dvi mažas mašinas. ar tikrai ten taip ankšta? musų planuojamas maršrutas: iš Eilato vykti prie Negyvosios jūros-> Jeruzalė-> Netanija->Galileja->Nazaretas->EIlatas su nakvynėmis.

  56. Nida:

    Mindaugai, abejoju ar išvis galima. Paprastai visi važiuoja taksu (arba savo nuomotu auto) iki sienos, o tada jau Palestinos linijomis važiuoja (į Betliejų taksi, ten autobusu nėra kur važiuoti). Bet tikrai negaliu detalių patarti dėl viešojo transporto.

  57. Mindaugas:

    Ačiū už atsakymą, o gal žinote iš kokios Jeruzalės autobusų stoties galima nuvykti iš Jeruzalės į Jerichą ir Betliejų ir grįžti po to atgal, ar taip galima? Internete labai sunku surasti. Ačiū labai

  58. Nida:

    Mindaugai, prie Negyvosios jūros privažiuosite laisvai, o į Betliejų tikrai neįleis su nuomotu automobiliu ir izraelietiškais numeriais.

  59. Mindaugas:

    Laba diena, norėtume nuomojamu automobiliu važiuoti iš Tel Avivo ir į Betliejų, negyvą jūrą, bet supratau kad tai Palestinos autonomija vakarų krantas ir mūsų automobilio neleis? Ačiū labai.

  60. Nida:

    Egle, variantų TLV tikrai apstu, bet neapsiimu patarti, nes pati TLV jau negyvenu 4 metus ir viskas gali būti pasikeitę. Dėl maisto galite nepergyventi, Izraelyje apskritai sunku surasti vietą, kurioje maistas bus nusivylimas. Galit pamėginti paklausinėti Izraelyje gyvenančių lietuvių (jie turi susikūrę FB grupę „Lietuviai Izraelyje”).

  61. Eglė:

    Ačiū. Tuomet keičiu planą:) O TLV klubą galite parekomenduoti ir gerą restoraną jame su gražiais vaizdais ir jaukia aplinka? Žinoma, įspūdingu autentišku maistu…

  62. Nida:

    Egle, klubo tikrai neparekomenduosiu, nes Netanijoje žinau tik vieną superinį marokietišką restoraną:) Geriausia pas vietinius reiktų teirautis. Dėl TLV – jei tik norite susipažinti trumpai su miestu, tai pakaks ir vienos dienos. Bet Netanijos į TLV tikrai nekeisčiau kelionėje:) Čia tas pats kas Vievyje apsistoti ir leisti laiką, vieną dieną aplankant Vilnių…. Apie privačius paplūdimius nesu girdėjusi.

  63. Eglė:

    Laba diena. Birželio 1-4 skrendame į Tel Avivą, tačiau apsistoti žadame Netanijoje. Ar galėtumėte rekomenduoti klubą (galbūt net su gyva muzika) ir gerą restoraną gimtadienio vakarienei? Į Tel Avivą planuojame vienai dienai. Ar pakaks? O galbūt visą laiką būti Tel Avive? Beje, ar yra privačių paplūdimių Tel Avivo ar Netanijos pakrantėse? Ačiū!

  64. Nida:

    Agne, kaip faina!!! Kaip aš jums pavydžiu to įsimylėjimo jausmo!!! Mėgaukitės ir planuokite sekančias keliones, nes Izraelis neaprėpiamas stebuklais ir vietomis, kurios laukia būti atrastos už kiekvieno kampo!!:)

  65. Agne:

    I Izraeli isvaziavau perskaicius ir ikvepta Jusu knygos. Nevaziavau buti ‘turiste’, bet tiesiog valgyti!! Ir stai sedziu Jaffos uoste Old Man at the Sea ir sirdis dainuoja. O ir Tel Aviva per tas kelias dienas jau spejau isimyleti – kiek daug netiketu atradimu! Neve tzedek, Florentine rajonai… Ir viesbutis absoliuciai nerealus. Ka jau bekalbeti apie ju pusrycius 🙂 Nida, aciu Jums!

  66. Nida:

    Kažin ar Izraelyje nėra saugiau nei Lietuvoje, jei jau vertinti saugumo grėsmes…. Kai grįšit, papasakosit mums, ar bent sekundę jūs ir šeima jautėtės nesaugiai!

  67. Ar saugu:

    Salis aprasyta tikrai issamiai ir labai patraukliai. Mane truputeli neramina saugumo klausimas. Nesu rasistas, bet jaudinuosi del seimos, ar galiu ramia sirdimi juos veztis i tokia kelione?

  68. Aina:

    Labai Ačiū Nida už patarimus. Jie buvo labai naudingi planuojant kelionę! Ką tik grįžome iš Izraelio, sužavėjo šalis savo kultūra, svetingais ir labai paslaugiais žmonėmis ir gražia gamta!

  69. Nida:

    Vilma, švenčių tai tikrai nebus tuo metu, bet karštis kankins, ir kankins žiauriai. Užtruksit, kol adaptuosis organizmai, net jei įsivaizduojat, kad gerai toleruojat karštį.

  70. Vilma:

    Labas, Nida 🙂
    Norėjau paklausti, ar 2018 liepos 23- rugpjūčio 19 dienomis, nebus kokių rimtų švenčių Izraelyje?
    Tuo laikotarpiu planuotume kelionę, aišku baisoka ir dėl per didelio karščio… Ar tai per didelė avantiūra būtų?

  71. Nida:

    Jurgita, dėl gidų – galima arba dar LT būnant susirasti (per bičiulių rekomendacijas, arba per vietines agentūras mėginti), arba jei gyvensite IL viešbutyje, tikrai pasiūlys daugiau nei reikės gidų paslaugų. Su tais, kurie gatvėj pasisūlo, visko būna, kažin ar verta rizikuoti, nežinia kaip bus su kokybe. Dėl valiutos – tikrai nesikeiskite į šekelius Lietuvoje, net ir į dolerius nekeiskite, jūs kuo puikiausiai bet kurioje keitykloje išsikeisite pinigus iš eurų. Kam jums du kartus komisinius mokėti už keitimą? Be to, bankomatai visur veikia kuo puikiausiai, jau nekalbant apie tai, kad didžiumą išlaidų galėsite savo banko kortele ir apmokėti. Net arbatpinigius, jei paprašysite, pripliusuos prie sąskaitos ir nuskaitys nuo kortelės. Tad tų grynųjų nelabai daug ir prireiks.

  72. Nida:

    Aušra, tikrai baimintis dėl to, kad nesusirasite taksi, nereikėtų! Juolab Tel Avive (netoli kurio yra Ben Guriono oro uostas). Taip pat turėkite omeny, kad šabas baigiasi šeštadienio vakare, tad gal jis jau bus į pabaigą, kai atskrisite (nepamenu grafiko). Mane tik neramina kitas klausimas – ar jūs ketinate vykri į Beer Shevą taxi?… Atstumas tikrai nemažas, daugiau nei 200 km…. Labai brangiai kainuos…. Gal verta naktį praleisti TLV, ir paskui jau traukti visuomeniniu transportu?…

  73. Jurgita:

    Labas Nida, nuostabus straipsnis. Tačiau turiu klausimą dėl gidų ir valiutos. Norint keliauti į Jeruzalę ar Jordaniją galimas gidas, tačiau kur tuos gidus rasti? Ar jie tiesiog gatvėje pasiūlo ar yra specialios agentūros? Taipogi šiuo metu ketinu pasikeisti valiutos, nezinau ar Lietuvos bankuose gausiu šekeliu, tai galvoju nusipirkti Amerikos dolerių, ar verta tai daryti, gal geriau ten vietoje išsiimti iš korteles bankomate šekelių? Nelabai įsivaizduoju kaip ten priimami doleriai?:) Ačiū labai už atsakymus 🙂

  74. Aušra:

    Laba diena. Su kolegomis 04.28-05.05 vykstame į Ben Guriono universitetą Beer Shevoje. Tiesioginiai skrydžiai į Tel Avivą yra šeštadienį ir atgal iš Tel Avivo – šeštadienį. Skaičiau, kad šabo metu vienintelė transporto priemonė yra taxi. Ar gali taip nutikti, kad net taxi nepavyks rasti? Gal geriau nerizikuoti ir skristi sekmadienį su persėdimu?

  75. Nida:

    Viktorai, prajuokinot su šiuo klausimu:) Tikrai apie nieką panašaus neteko girdėti:) Čia kaip iš kokio filmo scenarijaus arba iš kokios bobutės pasakos labiau:)

  76. Viktoras:

    Laba diena. Taip jau susikloste, kad i Izraely keliausime as(Viktoras), mano drauge ir mano pusesre. Taigi dvi merginos ir vienas vyras. Is vieno saugumiecio gavom patarima taip nekeliauti, nes labai nesaugu. Neva kertant siena is Izraelio i Palestina pesciomis, ten budintys kariai gali atskirti nieko nepaaiskine, ir nusivesti… kitaip tariant – pagrobti i sekso vergija. Norisi manyti, kad nieko panasaus nebus. Nes bilietai nupirkti – kelione suplanuota.
    Noriu Jusu paklausti Nida. Gal esate girdejus kazkokiu panasiu istoriju ar nutikimu? Ar ten saugu? O gal reiketu samdytis vietiny gida, kad pravestu? Aciu.

  77. Nida:

    Angele, nemanau tikrai, kad dėl naujo paso galėtų kilti kokių nors įtarimų ar problemų! Gal ir paklaus pareigūnai kodėl pasas keistas, bet atsakysit kad galiojimas baigėsi ir viskas! Va jei pase turėtumėte kokių nors keistų šalių antspaudų (pvz., Libijos, Jemeno ar dar kokių „egzotikų”), tada klausimų būtų išsamesnių:) Bet tik ne dėl naujo švaraus paso.

  78. Angelė:

    Ačiū už tiek daug naudingos informacijos. Norėjau konsultacijos tokiu gal keistu klausimu. Važiuoju į Izraelį su ką tik pasidarytu nauju pasu (senojo galiojimas greitai baigsis, tad teko gamints naują). Ar nebus problemų oro uosto patikroje? Ar verta „įsimesti” ir senąjį pasą, jei kiltų kokių klausimų?

  79. Nida:

    Titai – tiksliai neatsakysiu, bet labai abejoju, kad taip gali nutikti:)

  80. Titas:

    Sveiki, su drauge skrendame į Eilatą vasario 4-8 d. susidurėme su problema, kad jei yra 17m. o man 23m. ar gali nutikti taip kad musu viešbutyje nepriims?

  81. Reneta:

    Issinuomojom masina is eldan kompanijos,kaip galvojate ar verta imti nemokama tura Haifoje?

  82. Nida:

    Aina, kaip tik bus tik ką pasibaigę (balandžio 7) Pesaho šventės… Tai jūs gerai pataikysit, nes per Pesahą keliauti tai nepatarčiau – visur marios žmonių….

  83. Aina:

    Miela, Nida, labai daug naudingos info radau, Ačiū! Planuojam balandžio 10-14 d. lankytis Izraelyje, ar nebus tuo metu jokių švenčių? Turiu omenyje nacionalinių ir pnš.?

  84. Nida:

    Renata, mano rekomenduojamos auto nuomos kompanijos pavadinimas tekste parašytas.

  85. Nida:

    Bravo, Audrone! Net neabejoju, kad keliavimas automobiliu pasiteisins kiekvienam! Itin aiškus kelių ženklinimas, viską paprasta surasti ir pamatyti. Labai džiaugiuosi, kad kelionė patiko!

  86. Audronė:

    Nida, ačiū – labai vertingi patarimai. Ką tik grįžome susižavėję Izraeliu 🙂 Keliauti automobiliu savarankiškai labai paprasta, nes keliai nuostabūs ir vairuotojai pakantūs! Nuvažiavome virš 2000 km nuo Eilato iki pat šiaurinio Izraelio taško Rosh Haniqrah. Siūlau visiems tai išbandyti!!!

  87. Renata:

    Aciu,reikes pasiskambinti.
    Dar klausimas keliaujantiems is Eilato i Taba,kas zada vykti i Taba gal jau zinote kaip i ji pateksit?mes planuojame savaite pakeliauti po Izraeli ir savaite Taboje.Gal perejus siena Eilatas-Taba ten yra kokie taksi,kad davaziuoti iki viesbucio?nes issiaiskinau ,kad sienos kirtimo mokestis yra apie 30€(viena karta mokamas)galvoju gal perejus siena ten kokie visai laukai yra ir nebus taksu,tai gal is viesbucio prasyti,kad nuo sienos paimtu?

  88. Nida:

    Renata, ar nebūtų geriau susisiekti su auto nuomos agentūra ir paklausti tiesiogiai?

  89. Renata:

    Sveiki,planuojame pakeliauti po Izraeli,ar imanoma issinuomoti masina Tel avivo oro uoste,o palikti ji Eilate,aciu uz atsakyma.

  90. Mantas:

    Laba diena, Nida. Ačiū labai už išsamią info. Ypač dėl žydų švenčių labai svarbi informacija, nebūtų atėję į galvą tokio dalyko pasitikrinti. Su žmona Gegužės mėnesį 12 dienų keliausime po Izraelį su mašina, pasinaudosime kiekvienu Jūsų patarimu. Skaitau kitus komentarus ir kartais gaila, kad žmonės tingi elementariems klausimams pasinaudoti google paslaugomis, nes kiekvienam atsakymui skiriate savo brangų laiką. Ačiū Jums už tai.

  91. Daina:

    Sveiki,
    mes savarankiškai iš Eilato keliavom į Jordaniją. Važiavom su ekskursija į Timnos slėnio parką, tada grįžtant atgal vairuotojo paprašėm ir jis mus davežė iki Jordanijos sienos perėjimo punkto (nusukti nuo kelio gal 2 km). Sieną perėjom lengvai, su taksi (~20 eur) nuvažiavom iki Akaboje užsakyto viešbučio. Kitą dieną su taksi (120 Eur) važiavom į Petrą, grįžtant į Wadi rum dykumą safaris su džipu- viską už tą pačią kainą suorganizavo taksistas, puikiai kalbėjęs angliškai ir supažindinęs su vietiniais papročiais ir kultūra.

  92. Daina:

    Sveiki,
    mes savarankiškai iš Eilato keliavom į Jordaniją. Važiavom su ekskursija į Timnos slėnio parką, tada grįžtant atgal vairuotojo paprašėm ir jis mus davežė iki Jordanijos sienos perėjimo punkto (nusukti nuo kelio gal 2 km). Sieną perėjom lengvai, su taksi (~20 eur) nuvažiavom iki Akaboje užsakyto viešbučio. Kitą dieną su taksi (120 Eur) važiavom į Petrą, grįžtant į Wadi rum dykumą safaris su džipu- viską už tą pačią kainą suorganizavo taksistas, puikiai kalbėjęs angliškai ir supažindinęs su vietiniais papročiais ir kultūra.

  93. Nida:

    Ginta, rugpjūtį Izraelyje būna LABAI karšta, gal net reiktų sakyti LABAI LABAI karšta, todėl turistų mažiau nei pavasarį arba rudenį…:)

  94. Ginta:

    Sveiki, ačiū už nuostabų ir išsamų straipsnį. Norėjau pasiteirauti, kokia temperatūra laikosi Izraelyje rugpjūčio pradžioj? Ir ar daug turistų šiame laike būna (rugpjūtyje)?

  95. Sigute:

    Sveiki, gal kas bandete is Eilato vykti savarankiskai i Taba pailseti, kaip su sienos perejimu, nuvykimu iki Tabos?

  96. Nida:

    Vida, jums pasisekė, kovo 1-2 bus Purimas, žydiškas karnavalas, pati linksmiausia šventė… Nėra geresnio meto atsidurti Izraelyje jei per Purimą…

  97. Vida:

    Ačiū už greitą atsakymą. Dar noriu paklausti, ar nebus kokių švenčių kitų metų kovo 1 – 15 dienomis.

  98. Vida:

    Ačiū už greitą atsakymą. Dar noriu paklausti, ar nebus kokių švenčių kitų metų kovo 1 – 15 dienomis.

  99. Nida:

    Oi, tikrai nebus sudėtinga iš Ben Guriono (TLV oro uosto) į Jeruzalę patekti (jei tik nebus Šabas, kai atvyksite). Maždag kas 20min iš oro uosto važiuoja autobusai į patį Jeruzalės centrą!

  100. Anonimas:

    Nida, labai ačiū už patarimus ir be galo naudingą info. Žadam kitų metų kovo pradžioje lankytis Izraelyje, atskrisime į TLV, o apsistosime Jeruzalėje, iš kur ir važinėsime po šalį. Gal patarsite, kaip geriau iš TLV aerouosto nuvykti į Jeruzalę? Iš anksto dėkoju už atsakymą.
    Vida

  101. Nida:

    Krisijonai, priklausomai nuo to, kaip toleruojate persikraustymus… Ir dar ką norite veikti vakarais, po įspūdžių kupinos dienos. Aš visuomet už TLV kaip pagdrindinę bazę, nes atstumai Izraelyje juokingi, o TLV ir maisto pasirinkimas ir pramogų – didžiausias. Bet tikrai galima ir kraustytis kas keletą naktų.

  102. Kristijonas:

    Sveiki, kaip geriau keliauti: ar Tel Avivą pasirinkti kaip pagrindinę bazę ir iš jos keliauti į kitas Izraelio vietas, ar kiekviename mieste praleisti po 1-2 naktis?

  103. Nida:

    Albina, kai šis straipsnis buvo rašomas (ir kai aš pati gyvenau Izraelyje) skrydžių iš/į Ovda dar nebuvo. Todėl niekaip negaliu atsakyti į jūsų klausimus, nes nežinau.

  104. Albina:

    Labas, iš Ovdos užsisakėme į Jeruzalę Flo Shuttle 12.45. Keitėsi skrydis, skrydžio laikas. Viena valanda vėliau. Kažin ar pervežėjas prisitaiko prie skrydžio, ar kokiu tai būdu reikia susisiekti, keisti laiką? Kiek laiko atskridus sugaištama Ovdoje patikrinimui? Ačiū!

  105. Inga:

    Ar galima į Izraelį isivešti maisto produktų- sūrio, rūkytos mėsos gaminių? Ačiū.

  106. Justas:

    Ačiū už tokį išsamų straipsnį. Sužinojau begale naudingų dalykų!

  107. Nida:

    Džiuginta, dėl pervežimo negaliu nieko patarti, nes nesu skridusi į Ovda… Pasienio procedūroms privalote pasilikti mažiausiai 3 valandas (tiek reikalauja i Izraelio vidaus tvarka).. Tad jūsų vietoje išvažiuočiau iš Eilato mažiausiai likus 4 valandoms iki skrydžio.

  108. Džiuginta:

    Sveiki, Nida,

    Sausio mėn. pradžioje skrendame į Ovda oro uostą ir vyksime į Taba esantį viešbutį. Gal patartumėte kur geriausia užsisakyti pervežimą ir prieš kiek valandų užsisakyti pervežimą atgal į oro uostą ( nežinau, kiek ilgai užrtunkama pasienio kontrolei).

  109. Nida:

    Dainiau, šeštadienį su viešu transportu bėdų Tel Avive bus: jis nekursuoja iki pat saulės nusileidimo. Balandį ta saulė leisis, kiek pamenu, apie 19 val., tad priklausomai kada skrydis, gali tekti tik taksi rinktis, kitokio kelio nebus. Į klausimą kaip privažiuoti prie Jordanijos sienos tikrai negaliu atsakyt… Nežinau. Sorry:)

  110. Dainius:

    Ačiū jums už labai informatyvų straipsnį:). Balandį ir mes vykstame į Izraelį, iš ten planuojame keliauti į Jordaniją. Galvojame kirsti sieną per centrinę perėją (tiltą). Gal žinote kaip geriausiai nuo Tel Avivo oro uosto iki ten nusigauti (autobusai,taxi?). Kitas klausimas kaip Tel Avive šeštadienį reikalai su viešuoju transportu. Ar nebus problemų nusigauti iš Tel Avivo į Tel Avivo oro uostą? Ačiū!

  111. Nida:

    Kristina – vienareikšmiškai Tel Avivas. Ir miestas, ir kurortas viename. Nelabai ką geresnio rasit prie Viduržemio jūros. Eilatas patiks tik tuo atveju, jei jums patinka Palanga.

  112. Kristina:

    Sveiki Nida 🙂 Balandžio pradžioje vykstame į Tel Avivą iš kurio planuojame kelionę automobiliu po Izraelį. Gal galite rekomenduoti kurortą, kuriame galėtume praleisti keletą dienų. Eilatas, šiuo atveju ir per toli laiko atžvilgiu, ir, kiek teko girdėti, nelabai vertas dėmesio kurortas. Negyvąją jūrą aplankyti ir taip planuojam, bet svarstome, gal yra koks jūsų nuomuone neblogas kurortas prie Viduržemio jūros? 🙂 Ačiū 🙂

  113. Jolanta:

    Ar iš Izraelio galima sieną kirsti pėsčiomis ir patekti į Tabą

  114. Nida:

    Ačiū, Kamile:) Dėl street food’o Izraelyje galite būti rami – ten maisto šviežumui ir kokybei skiriama daug dėmesio. Izraeliečiai pernelyg myli maistą, kad naudotų netinkamus produktus, net ir gatvėje. Labai rekomenduoju Jeruzalėje aplankyti Machne Jechuda turgų. Tai pagrindinis, istorinis labai senas turgus, o ir visas street food’as ten puikiai tinkamas vartojimui! Ten rasite irakietiškų troškinių restoranėlį, ir tradicinio Arimųjų Rytų maisto, ir net pasakiškai skanius gruziniškus užkandžius (ieškokite mažytės užeigėlės ant kampo, su chačiapūrių paveiklsiukais). Šalia – ypač įdomi ledainė su labai netikėtomis skonių kombinacijomis. Turguje yra ir labai naujoviškų šarmingų užeigų, kepyklėlių, kavinių su fantastiška kava… Ten galima praleisti ir visą dieną. Žinoma, apsipirkit vaisiais negailėdami, nes geresnių nei ten – nerasite. Beje, kaip tik bus braškių sezonas įsibangavęs!! Žodžiu, dėl maisto kokybės IL tikrai nebijokite, net ir gatvėje. Bus skanu ir saugu.

  115. Kamilė:

    Sveiki, Nida!
    Likau sužavėta Jūsų pasakojimais apie šia nuostabią šalį! Straipsnyje radau begalę naudingos informacijos, ačiū, kad dalinatės naudinga patirtimi!
    Už nepilnos savaitės atvykstame šeimos atostogoms į Eilatą. Būsime nemaža kompanija-9, tad nusprendėme, kad maitinsimės patys. Gal turite naudingų patarimų besilankant vietiniuose turguose ir prekyvietėse (Jeruzalėje ir Eilate)?
    Su vyru keliaudami visada išmėginam vietinį street food’ą, bet kadangi šiuo metu laukiuosi, šiek tiek prisibijau. Tad gal galite parekomenduoti vietas, kuriose tikrai būtų saugu apsilankyti, nebijant praleisti likusių atostogų apsikabinus tualetą.. 🙂 Iš anksto dėkoju!

  116. Nida:

    Aušra, visi tie neramumai per atstumą daug baisiau atrodo nei ten easant. Kai gyvenau Izraelyje, dažniausiai apie tai, kad kažkas vyksta sužinodavau įsijungusi žinių kanalą, arba kai skambindavo išsigandę artimieji. Ten gyvenimas tekėdavo sava vaga, jei nežinotum, net neįtartum. Pamatysit, viskas bus gerai.

  117. Aušra:

    Ačiū jums Nida už padrąsinimus,labai norim su dukra ten vykti,labiausiai vyras nerimauja,be to mes skristume į Eilatą,bet apsistotume Taboje,taigi jau Egipte.Iš ten planavom nuvykti į Eilato lankytinas vietas,o gal pavyktų ir Jeruzalę aplankyti.Neramu ar per sieną galėsim laisvai pereiti,ar neįstrigsim Egipte 🙂

  118. Nida:

    Aušra, kad ir kaip tai skambėtų neįprastai mums, lietuviams, nepratusiems prie tokio pobūdžio dalykų, Izraelyje raketos yra, galima sakyti, kasdienybė. Jūsų vietoje tikrai važiuočiau, negadinčiau sau atostogų dėl atšauktos kelionės. Pamatysite, kaip toje šalyje viskas saugu, net kai skamba aliarmas (ko greičiausiai nenutiks). Svarbiausia nuvykę pasidomėkite, kur yra bombų slėptuvė – dėl viso pikto reikia tą vietą žinoti. Izraeliečiai labai jautrūs šiems dalykams, jie tikrai nepaliks jūsų jei kas nors tokio vyktų, parodys, patars, padės, paglobos. Netikiu, kad Eilate grėstų kažkokios realios grėsmės, o kad laido tas raketas iš Gazos, kurios kaip ragatkės šovinys dažniausia nusileidžia kokiam plynam lauke arba dykumoj – tai tokia, deja, kasdienybė. Visada pamenu savo draugų izraeliečių patarimą tokiais atvejais – tiesiog pasistenkit gyventi savo gyvenimą tokiu atveju, žinoma, laikantis visų saugumo reikalavimų.

  119. Aušra:

    Laba diena,susiruošėm su šeima vykti į Izraelį į Eilatą vasario pabaigoj,bet po pastarųjų įvykių,kai buvo paleistos raketos būtent į Eilato pusę,pasidarė labai neramu dėl saugumo.Labai norim ten vykti ir lėktuvo bilietai užsakyti,ir viešbutis taip pat,bet dabar jau niekaip neapsisprendžiam kaip pasielgti.Gal galėtumėt ką patarti,kokia ten tikroji padėtis,ar rizikuot ir skristi,ar geriau likt namie?

  120. Nida:

    Tikrai, kelionė į Mar Saba gana komplikuota. Savu transportu nenuvažiuosit. Mėginkit nebent prie sienos ieškoti takso, kuris nuveš… Tik turėkit omeny, kad merginų į Mar Sabą neįleis, o vaikinai turi būti su ilgomis kelnėmis (ne šortais)…

  121. Lina:

    Ar yra galimybė pasiekti St. George’s Monastery ir Mar Saba Monastery? Kokia ji?
    Nes suprantu nuomotu automobiliu čia geriau nevažiuoti. O labai norisi.

  122. Daiva:

    Sveiki, vasario pradžioje, su Wizzair oro linijų kompanija skrisiu i Izraelį. Turėsiu tik rankinį bagažą 42x32x25 cm, gal jūs žinote ar šis bagažas yra sveriamas? Jei taip tai kiek kg gali sverti šitas bagažas? Taip pat noriu pasiteirauti, ar būtų galima vežtis rukytą dešrą, sūrį vakume, vaisius, šokoladą?
    Išanksto dėkoju už atsakymą 🙂

  123. Nida:

    Rinaldai, vienintelis apribojimas – nepervažiuosite sienos nei į Jordaniją, nei į Palestinos teritorijas. 90 kelias tikrai saugus, važiuokite drąsiai. Į Jeruzalę taip pat galite važiuoti, tik bus sunku su parkavimu centre… Bet techniškai apribojimų jokių. O ir šiaip keliuose tvarka pakankamai europietiška, o ženklinimas – aiškus, trim kalbom, pagal USA sistemą, kur viskas labai aiškiai ir laiku komunikuojama.

  124. Rinaldas:

    Sveiki, Nida,
    Planuojame nuo Eilato (Rynair krydis iš Kauno) nuomotis mašiną ir apvažiuoti Izraelį. Ar saugu/galima vykti 90-uoju keliu iš šiaurės pietų link, per Vakarų Krantą. Gal yra kokie ribojimai? Supratau, kad mašiną geriau kažkur palikti o važiuoti į Jeruzalę viešuoju transportu?
    Gal yra dar kažkas ypatingo keliaujant automobilių? Ribojimai, sunkumai, neįprasti europiečiams?
    Ačiū iš anksto,
    Rinaldas

  125. Nida:

    Ačiū, Giedriau, kad pasidalinot! Žinoma, visada pravartu išsiaiškinti ką siūlo rinka. Juolab, kad informacija sensta….

  126. Giedrius:

    Na ir automobilį patarčiau ne per straipsnyje nurodytą nuorodą nuomotis, nes galima ir tris kart pigiau, tarkime per travelsupermarket.co.uk paieškos sistemą.

  127. Nida:

    Jonai – kažkaip niekas nesiskunndė, kad nepakako lietuviško…

  128. Jonas:

    Sveiki, ar norint issinuomuoti automobiliu pakanka LT isduito vairuotojo pazymejimo, ar butinai reikia tarptautinio vairuotojo pazymejimo?

  129. Nida:

    Inga, sunku atsakyti nežinant kokie jūsų lūkesčiai. Jei norite sutaupyti, žinoma, galima pirkti maistą parduotuvėje. Jei norite atsipalaiduoti ir nesukti sau galvos kur ir ką valgysite – pirkite maitinimą viešbutyje, kur maisto tikrai netruks. Jei norite nuotykių ir išragauti kuo daugiau ir įvairesnio maisto – pasirinkite pusryčius, o visa kitka mėginkite mieste…

  130. Anonimas:

    Laba diena, esu nusipirkusi kelione i Eilatą sausio viduryje. Nors esu optimistiškai nusiteikusi, bet vis tiek būtų įdomu sužinoti iš ten gyvenančių tautiečių, kokia maždaug oro temperatūra būna tokiu metu ir ar dažnai pasitaiko lietūs ? Ir gal yra tekę nardyti su delfinais tenais ? Ten siūloma tokia pramoga, apie kurią jau labai seniai svajoju. Tad jeigu Jums ar Jūsų draugams/artimiesiems yra tekę išbandyti, būtų labai labai naudinga išgirsti atsiliepimus bei įspūdžius,

  131. Inga:

    Laba diena, mane labai domintu jusu nuomones apie maista. Ar verta Eilate uzsisakyti viesbuti su pusryciais ir vakariene?ar geriau tik su pusryciais?kaip maisto kainos kavinese?gal geriau is vis pirkti parduotuvei maista?

  132. Nida:

    Jolanta – geriausia tokius klausimus užduokite FB grupėje Lietuviai Izraelyje. Jie ten vietoje gyvena, tai tikrai turės tikslesnę informaciją, arba bent patikrins vietoje savo kanalais:)

  133. Jolanta:

    Gal žinote ar kursuoja 444 autobusas, kuriuo norėtume iš Eilato vykti iki Negyvosios jūros?

  134. Nida:

    Donatai, tarpmiestinio transporto bilietus galima pirkti ir stoty, ir autobuse, kartais būna kasa prie autobuso. Tel Avive vienkartinis autobuso bilietas kainuoja 6.90 nis, maršrutiniuose svyruoja nuo 6.5 iki 8nis. Bilietai perkami pas vairuotoją. Taip pat galima įsigyti stoty rav-kav kortelę (nebūtinai vardinę, tad ir turistai gali nusipirkti); tuomet su vienu bilietu (apie 5 nis) galima važiuoti ir persėsti iš vieno autobuso į kitą pusantros valandos.Visos dienos bilietas Tel Avive kainuoja 13.50 nis. Beje, paskaitinėkite kitos lietuvės iš Izraelio kažkada parašytą straipsniuką ta tema jos blog’e: https://izraeliozose.wordpress.com/2016/08/02/smagus-pasivazinejimas/

  135. Donatas:

    Laba diena, norėjau paklausti, kokia Tel Avive visuomeninio transporto bilietų sistema. Ar bilietus parduoda autobusuose, ar reikia kažkur juos įsigyti? Ir ar yra kažkokie nuolatiniai bilietai, leidžiantys važinėtis kelias dienas? Rudenį ruošiamės į Europos krepšinio čempionatą palaikyti lietuvių, laisvu laiku galvojam apsidairyti aplinkui. Galima sakyti, kasdien turėsime po gerą pusdienį. Ką galėtumėte pasiūlyti tokiu atveju?

  136. Nida:

    Lina, sunku ką nors patarti. Žiūrint ko jūs Eilate tikitės. Jei temperatūros +35C, tai tada neverta, bet jei saulėto laiko su vidutiniška šiluma (apie 20C) tada – žinoma važiuokit! Saulę gausit garantuotai, o tai bus 200 kartų geriau nei sausis Lietuvoje…

  137. Nida:

    Arūnai, tikslios info neturiu, tad bijau jus suklaidinti… Gal paklauskite Lietuvos Ambasados Izraelyje? Jie tai tikrai žinos.

  138. Lina:

    Sveiki,planuojame sausio 8 d savaitei vykti i Eilata.Ar verta tokiu laiku ten vykti ? Ar vis delto geriau rinktis kita data?Ačiū Jums uz atsakyma 🙂

  139. Arūnas:

    Sveika Nida. Gal turit informacijos, ar yra galimybė iš OVDOS aerouosto (ar Eilato) nuvykti i Egipto Sinajaus pusiasalį. Kiek teko skaityti, vizų į Sinajaus pusiasali nereikia, ar nieks nepasikeitė? Ačiū

  140. Rasa:

    sveiki, gal kas buvote Eilate?gal žinote vietines kainas nardymo, plaukimo laivu ir delfinų rifo?ką verta aplankyti?ačiū

  141. Rasa:

    Sveiki, gal kas lankėtės Eilate?gal žinote kainas nardymo, plaukimo valtimis ir delfinų rifo ?ar ten yra vietinis turgus? gal patarsite ką maloniausia aplankyti?

  142. Nida:

    Dėkui – naudinga info. Nesistebiu, bes Joradiečiai visada buvo keisti su savo norais praturtėti greitai 🙂

  143. Šarūnas:

    Sveiki Nida, Planuojame sausio pabaigoje su pusantrų metukų dukryte skristi į Eilatą. Norime porai dienų ištrūkti į Petrą savarankiškai. Matau, kad panašų trip`ą atlikote ir Jūs. Kaip tiksliau tai vyksta – kur kam mokėti (už vizą, už bilietą į Petrą ir pan.). Dėkui iš anksto už patarimus 🙂
    Šarūnas

  144. Irena:

    Nida,
    Iš Jūsų komentarų supratau, kad Izraelio oro uostuose (skrendam į Eilatą) per patikras užduodama daug klausimų. Ar neturėsime problemų, nes nekalbam anglų kalba ? Galime bendrauti lietuvių arba rusų kalbomis.
    Irena

  145. Nida:

    Irena, – tik jau nepergyvenkit dėl anglų k nežinojimo!! Izraelyje gyvena beveik 1.5 milijono rusakalbių!! Taip kad rusų kalba ten daug dažnesnė nei Lietuvoje. Ir net jei taip pasitaikytų, kad tuo metu niekas aplink nekalbės jums suprantama kalba, tai viską, ko norės jūsų paklausti, parodys paveiksliukuose, o jums tik reikės palinksėt galva arba ją papurtyti 🙂

  146. Irena:

    Nida, daug naudingos informacijos dėl kelionių į Eilatą. Kadangi kaip minėjote oro uoste daug patikrų, daug klausimų, norėčiau sužinoti kaip pavyks susikalbėti nemokant anglų kalbos (galėtume kalbėti lietuvių ir rusų kalbomis). Dėkinga,jei galėsite atsakyti.
    Irena

  147. Nida:

    Rita, pinigų išgryninimo tarifus jums nustato jūsų (Lietuvos) bankas, ne Izraelio, tad reiktų paklausti banko, kuris jums išdavė kortelę apie įkainius IL. Izraelyje daug kur galima atsiskaityti kortelėmis, ir tai yra saugu. O jei ketinate vežtis grynųjų – tuose kraštuose labiau mėgstamas doleris, tačiau tikrai specialiai tam reikalui nekeiskite eurų į dolerius (nebent jų turite), verčiau vežkitės eurus, nes jie taip pat lygiai keičiami į šekelius. Keityklų labai daug, tikrai kiekviename žingsnyje. Galima keistis ir bankuose – stebėkite kursą. Ir jokiais būdais ne Lietuvoje, bet darykite tą Izraelyje. Kursas tikrai bus palankesnis.

  148. Rita:

    Laba diena, norėčiau paklausti, kokią valiutą vežtis, kur geriau keisti – čia ar Izraelyje. ar brangus pinigų išgryninimas bankomatuose. Ačiū.

  149. Rita:

    Laba diena. Važiuojame savaitei. Kyla klausimas, kur keisti valiutą – čia ar Izraelyje. Ar brangus pinigų išgryninimas bankomatuose. Be abejo, daug kur atsiskaitysime kortele, bet grynųjų vis tiek reikia turėti. Kaip patartumėte elgtis? Ačiū.

  150. Akvile:

    Sveiki,Aušra.Planuoju kelione tokiu pat maršrutu kaip mus.Atsiliepkite.

  151. Nida:

    Aušra – galima skristi, galima važiuoti autobusu. Skrydis vos 20-30 minučių…

  152. Aušra:

    Sveika, Nida, skrisiu į tel Aviv’ą , praleisiu ten kelias dienas. toliau į Eilatą. Kaip patogiau nuvykt? Patarkit, prašau

  153. Nida:

    Jurgi, patikrinau, būtent tokį numerį turiu. Nebendravau su Fania seniai, gal pasikeitė numeris?… Jei pavyks sužinoti naują, pranešiu.

  154. Jurgis:

    Nida, ar galėtumėt patikslinti numerį (Fania, tel. +48544798244), sako, sujungimas negalimas. Ačiū

  155. Auguste:

    Nuostabus straipsinis, labai naudingas, didelis aciu autorei, uz sugaista laika, padedant kitiems 🙂

  156. Nida:

    Jūrate, dėl Egipto vizos nesijaudinkite, viskas OK. Maistą vežtis galima. Viešose vietose valgyti brangu, bet labai verta, nes patys taip skaniai kažin ar pasigaminsite:)

  157. Jūratė:

    Laba diena, lapkričio mėn. vyksiu į Eilatą, norėjau paklausti ar maistą geriau gamintis patiems ar yra nebrangu valgyti viešos vietose? Ar galima į Izraelį įsivežti maisto? Beje pase yra Egipto viza, ar nekils problemų?

  158. Nida:

    Nijole, nesu 100% tikra ar atmintis nemeluoja, bet berods tai buvo Amra palace Hotel. Jis toje pačioje gatvėje, kurioje yra įėjimas į Petros kompleksą, pagrindiniai vartai, ten yra vienas prie kito viešbučiai… Nėra ko tikėtis, žinoma, Petroje labai aukšto lygio viešbučių, bet vienai nakčiai ką ten bepasirinksi…

  159. Nida:

    Nijole, negaliu į jūsų klausimą atsakyti – manau, kad pavartę agentūrų pasiūlymus google surasit dviejų dienų variantus. Mes patys Petroje 2 dienas prabuvom (bilietas dviem dienom, beje, kainuoja tiek pat kiek vienai…), ir yra galimybė naktį Petrą pamatyt. Mes, tiesa, patys organizavomės…

  160. Nijole:

    Laba diena. Perskaičiau vius patarimus. Ačiū tikrai naudingi. Lapkričio mėn. planuoju keionę į Eilatą. Norėčiau dviem dienom nuvykti į Petrą. Ar yra organizuoamos kelionės dviem dienom? Ar dviem dienom reikia važiuoti savarankiškai? Jei savarankiškai tai reikia pasirūpinti nakvyne. Norėčiau, kad niekuo nereikėtų rūpintis ir viskas nuo pradžios iki galo būtų suoganizuota.

  161. Nida:

    Oi, Sauliau, čia tai jau sunkus klausimas:) Didžiosios parduotuvės (a la mūsų hyper prekybcentriai) toliau nuo miesto, ir jų be adreso ir navigacijos nerasit. Bet gi ant kiekvieno kampo TLV pilna užkandinių, gatvės maisto, mažų miesto parduotuvėlių, coffee shop’ų, kur pilna kelionei paruoštų, puikiai supaktuoų užkandžių. Ten gi visi valgo non stop 24 val per parą, tai maistas – absoliučiai ne problema jokiam šalies taške. Kiekviena benzino kolonėlė turi puikaus maisto, šalia dažnos iš jų – paprastutės kavinės su šviežiu maistu… Tik neužsipirkit to maisto per daug, nes nepasimėgausit pakeliuj sustodami:) Gal tik prie Negyvosios jūros važiuojant tai pasiimkit, nes ten nėra tiek daug pasirinkimo, ir atstumai didoki tarp maitinimo/kuro pylimo taškų…

  162. saulius:

    Tai va,cia didziausias galvos skausmas kur ta masina reiks palikinet visa savaite,dar norejau paklausti gal Nida patartumete kur TLV ar netoli oro uosto sustot pigiau apsipirkt kokiu uzkandziu kad keliaujant nesiblaskyt beieskant papildomai maisto.

  163. Nida:

    Sunkiai tikėtina, kad ten rasit kokių nors laisvų vietų parkavimui, nes visi su ta pačia problema susiduria:)

  164. Nida:

    Sauliau, Mineral beach yra zonoje, kurioje galima keliauti ir izraeliečiams, ir palestiniečiams. Todėl drąsiai važiuokit, tikrai įleis:) Bus vienas check point, bet tik face control pakeliuj. Jokių apribojimų automobiliams pravažiuoti tikrai nėra.

  165. saulius:

    Supratau,tai ko gero ar shuttle uz du zmones ar tiesiog mokamam parkinge palikt uz 13 doleriu jauciu tas pats bus,siaip turiu dar tukstanti klausimu,bet nenoriu jeis apkrauti jus,tik vienas is ju marsrute pasirinkau aplankyti Mineral beach,bet jis kaip suprantu Palestinoj tai teks jos ko gero atsisakyt nes manes nepraleis su nuomota masina?

  166. Nida:

    Sauliau, su nemokamais parkingais TLV sunku… Užtai žmonės, gyvenantys už miesto, verčiau palieka automobilius likus kokiai 20km iki TLV (ten parkingas nemokamas, specialiai tuo tikslu pastatytas), ir važiuoja shuttle busais iki TLV. Taip kad mokesčio už parkavimą išvengti bijau, kad nepavyks. O baudos Izraelyje išrašomos gana operatyviai…

  167. saulius:

    2016 07 08, 08:17
    Sveiki,nusipirkome savaitei kelione i Izraeli,tai pat issinuomavom automobili Ben Gurion oro uoste paimsim ir pries skrydi grazinsim automobili atgal,nuomuosimes viesbuti paciame Tel Avive,bet prie viesbucio parkingas kiek domejausi kainuoja 10euru parai,gal esate ten vaikscioje aplink kilometro spinduliu ir uzmatet koki nemokama parkinga,adresas viesbucio Dizengoff St 43,Tel Aviv-Yafo, 64282,Izraelis,dekui.

  168. Nida:

    Sveiki, žinau vieną puikią lietuviškai kalbančią gidę – Fania, tel. +48544798244. Iš anksto susiskambinkite, susitarkite.

  169. Beara:

    Laba diena, lapkričio pradžioje į Izraelį atvežame savo tėvelius. Gal galėtumėte rekomenduoti lietuviakalbį gidą Jeruzalėje? Dėkui!

  170. Nida:

    Violeta, šis planas jums nepavyks dėl dviejų priežasčių: viena, automobiliai su Izraelio numeriais nepravažiuos per sieną (jūs ir patys, patikėkit, nenorite vairuoti mašinos su žydiškais numeriais arabiškoje šalyje…), antra, Jordanijoje negalima vairuoti turistams jokių automobilių (su labai retomis išimtimis, tik nuomotas Jordanijoje, ir tik tam tikrose firmose). Pagal įstatymą visi turistai privalo važiuoti su jordaniečiu samdytu vairuotoju.

  171. Violeta:

    Laba diena Nida,

    mes skrendame i Eilate gruodzio men. noretume is karto vykti i Jordanija. Ten nuomotis masina ir savarankiskai vykti i Petra. Ar tai saugu? gal galite patarti kaip tai padaryti geriausiai? Dekoju.

  172. Nida:

    Raimondai, kai aš gyvenau Izraelyje, skrydžių į Eilatą nebuvo, tad ir nesu susidūrusi su poilsio Eilate ir ekskursijų ypatumais. Tačiau žinodama visą Izraelio sistemą, galiu jus užtikrinti, kad galimybių užsisakyti ekskursijas turėsite marias jau nuskridę. Galite pasivartyti pasiūlymus prieš važiuodami mano nurodytų turistinių kompanijų puslapiuose. Tačiau net neabejoju, kad vietoje jus pačius susiras agentai su savo pasiūlymais:)

  173. Raimondas:

    Laba diena. Šių metų lapkritį skrisime į Eilatą, o iš ten norėtume vykti į vienos dienos ekskursijas (Negyvoji jūra su, Jeruzale, Timna parkas). Norėčiau sužinoti kaip galima užsisakyti tas ekskursijas: iš anksto dar Lietuvoje ar jau nuvykus į Eilatą? Jei tai galima padaryti vietoje, ar tai užsakinėjama turizmo informacijos centruose, ar ieškoti turizmo įmonių?

  174. Nida:

    Linda, viską jums pavyks pamatyti ir aplankyi! Tik Jeruzalėj gali būti problemų su fotografavimu, nes ortodoksai labai piktinasi, kai fotograufuoji per Šabą. Bet bažnyčios tikrai atviros.

  175. Linda:

    Laba diena. Noriu paklausti ar pavyktų šabo dieną aplankyt Alyvų kalną su visom mečetėm, bažnyčiom, koplyčiom, Siono kalną – su Dovydo kapu, paskutinės vakarienės mene, benediktinų vienuolynu? ir Morijos kalną, kur pastatyta mečetė – musulmonų šventykla? ar per šabą uždarytos ir bažnyčios ir mečetės? Būsiu dėkinga už atsakymą 🙂

  176. Nida:

    Inga – jokių problemų. Izraelis įsileidžia visus, kurie turi arabų šalių antspaudus, bet greičiausiai papildomų klausimų išvažiuojant užduos pasieniečiai – ką veikėt, ko važiavot į Dubajų ir t.t.

  177. Inga:

    Sveika, norėjau paklausti, ar nieko tokio vykti į Izraelį turint pase antspaudą ,kad buvome Dubajuje.
    Ačiū

  178. Nida:

    Jovita, transportas iš Negyvosios jūros bus ganėtinai sudėtingas (nebent pati nuomosite mašiną ir vairuosite – tada be problemų). Netoli nuo Negyvosios Jeruzalė, ten visada įdomu savarankiškai paklajoti gatvelėmis, tiek dieną, tiek ir sutemus. Visa kitka, kas labiau įdomu – į šiaurę – Tel Avivas, Nazaretas, Ako, Haifa… Į pietus, nelabai toli nuo Negyvosios yra toks Mitzpe Ramon – milžiniškas krateris su nuostabiais, mėnuį primenančiais vaizdais. Bet ten tik gamta, aktyvus poilsis, hikinimas.

  179. Jovita:

    Ačiū uż ats. Jau skrendan kovą su sūnum, ilsėsimės prie Negyvosios jūros. Ką galėtume aplankyti savarankiškai be didelio streso :)?
    Kaip gerai, kad jūs esat:) gal dar kokią knygą parekomenduotumėt.
    Ačiū

  180. Nida:

    Margarita, kiek man žinoma, jokių apribojimų vežant maisto produktus į Izraelį nėra. Vežkitės ką tik norite!!

  181. Margarita:

    Sveiki, norejau pasiteirauti, kokiu maisto produktu negalima isivezti i Izraeli?
    Aciu uz atsakyma.

  182. Nida:

    Jovita, ŽINOMA!!!! Pamatysite, kad kai grįšit po kelionės, juoksitės, jog turėjote apskritai kokių nors minčių dėl nesaugumo!!!:)

  183. Jovita:

    Sveiki, Nida,
    Kaip manote ar siuo metu saugu vienai moteriai keliauti Izraelyje?
    Aciu uz ats.

  184. Arunas:

    Laba diena. Ar 2016 metais galima per Eilato pasienio punktą pavieniams keliautojams patekti į Jordaniją neturint tos šalies vizos. Teko skaityti, kad nuo sausio 1 tą uždraus. Ačių. už atsakymą

  185. Ugnė:

    Norėjau paklausti, ar nuomota mašina galima važiuoti 90 greitkeliu, pvz nuo negyvos jūros iki jeruzales? Dėkui 🙂

  186. Livija:

    Sveiki Nida,
    Dekoju uz jusu pasidalinta informacija.
    Izraeli noretume aplankyti sausio ar vasario menesi, taciau nerandu info ar tuo metu nebus kaskokiu religiniu svenciu per kurias geriau Izraelyje nesirodyti. Gal galite padeti? Aciu 😊

  187. Nida:

    Karoli, šiaip, normaliu atveju, autostopu keliauti Izraelyje turėtų būti nesudėtinga. Bet dabartinėje situacijoje, kuomet įtampos daugiau nei bet kada,- gali būti sunku susistabdyti mašiną. Ypač jei esi tamsesnio gymio:) Pats keliavimas autostopu visais atvejais susijęs su rizika, bet čia jau asmeninis kiekvieno keliaujančio reikalas (ir aš jaunystėje autostopu keliavau:)). O dėl Hanukos – tai šventė, per kurią dirbama, tik turėk omeny, kad vaikams atostogos, o tai apsunkina keliavimą, nes visur minios žmonių.

  188. Studentas Karolis:

    Sveiki, dabar esu Turkijoje pagal erasmus programa, bet pries grizdamas i Lietuva zadu aplankyti Izraeili. Ka dangi vis del to dar esu studentas, man idomu kaip Izraeli su autostopu ar zmones stoja? Beja skristi ketinu gruodzio 14 arba 15 dienomis ir grizti po keleto dienu. Tad ar hanukos metu, zmones dirba, kaip iprastenem dienom?

  189. Giedrius:

    Neskaičiau visų komentarų, bet straipsniuke radau, kad iš OVDA oro uosto į Eilatą veža tik taksi arba vietiniai autobusai. Tas nėra tiesa. Dar yra galimybė iš anksto rezervuoti autobusiuką, kuris nuveš tiek iš oro uosto tiek ir į jį. Rezervuotis galima čia: http://www.eilatshuttle.com/

  190. Nida:

    Rūta – pareikalaukite, kad Izraelyje į pasą nedėtų antspaudų, ir nereikės keisti paso. Be to, lyg Dubajus nedaro problemų dėl Izraelio antspaudų pase. Bet dar pasitikrinkite šią info.

  191. Rūta:

    Sveiki, mūsų tokia situacija, kad iš karto po kelionės į Izraelį skrendame i Dubajų, tai pasą iš karto reikia keisti ? Ačiū.

  192. Nida:

    Asta, nesibaiminkite dėl JAE vizos pase, ir jokiais būdais to paso nekeiskite!! Izraelis jus įsileis su bet kurios arabų valstybės viza ar antspaudu (tik ne atvirkščiai – su Izraelio antspaudu arabai, deja neįsileis ir pasą teks pasikeisti). Gali užduoti klausimų kodėl keliavot, ką veikėt ir t.t. Bet juk turistauti nedraudžiama!! Tuo tarpu dėl kelionių vadovo (gido) – yra keletas lietuviškai ekskursijas vedančių gidų, tik jie labaaaaaaaaaaai brangūs…:) Siūlyčiau FB grupėje „Lietuviai Izraelyje” parašyti šį klausimą – ten vietiniai lietuviai bendrauja, gal kažką patars.

  193. Asta:

    Labas Nida!
    Tikrai daug ir naudingos informacijos. Ačiū!!! Planuoju atvykti i Izraelį spalio mėnesį. Norejau užduoti pora klausimeliu Jums.
    Novoturo kelionių puslapyje parašyta, kad jeigu pase turite Arabu emiratu vizą (nors ir seniausiai pasibaigusia), geriausiai butų pasikeisti pasą. Ar tikrai ten taip jau pasienio postuose tai tikrina? Teko keliauti po emiratus ir vizą (pasibaigusi) vis dar pase…..
    Ir antras klausimas- planuoju keliauti su maža grupelė (6zmones), gal kartais žinote kokiu lietuvių kurie užsiima gido paslaugomis? Tiesiog patogiau butų gimtąja kalba viską klausyti 🙂 Manau tada issinuomotume mini autobusiuka ir kartu linksmai keliautume. Na jeigu nera lietuvių, gal kokiu rusu gidų rekomenduotumete?
    Ačiū ir gražios dienos!!!!

  194. Nida:

    Labas, Rita. Nežinau ar į visus klausimus atsakysiu, bet mėginu:
    1. Skaičiau, kad siena tarp Eilato ir Jordanijos yra tik už kilometro, tad gal galima iki jos nuvykti kažkokiu viešuoju transportu? Ar tik taksi? Abejoju, kad iki sienos važiuoja viešas transportas, bet 100% nesu tikra.
    2. Perėjus sieną, t. y., patekus į Jordaniją, ten jau laukia būrys taksistų, kurie gali nuvežti į Petrą. Ar tikrai taip lengva “pagauti” taksi? Kiek kainuoja kelionė taksi iki Petros? Galima su jais eurais atsiskaityti? Tikrai nebus problemų pasigauti taksi bet kurio paros metu prie sienos. Kiek kainuoja- nepasakysiu, pasitarkit su kitais keliautojais vietoje. Jordanijoje dėl įvykių Artimuosiuose Rytuose sumažėjęs turistų skaičius, tai taksistai nėra labai išlepę. Be to, priklauso nuo sezono, nuo keliaujančių srautų… Eurais – žinoma taip.
    3. O kaip iš Petros atgal grįžti į Eilatą? Ar ir Petroje lengva susirasti taksi? Taip.
    4. O kaip iš Petros atsidurti Wadi Rum, ar toli nuo Petros? Gal galima pėsčiomis nueiti? Wadi Rumas nuo Petros nutolęs apie 100km, tas pats taksi, kuris veš link sienos, gali užvežti (ir palaukti) Wadi Rume.
    5. Bandžiau parsisiųsti kažkokį Jordanijos kelių žemėlapį, bet deja nepavyko. Mes kažkada esame pirkę kažkur užsienyje Jordanijos kelių žemėlapį. Bet nelabai iš jo naudos praktinės, nes vairuoti užsieniečiams Jordanijoje nelabai patartina, be to, komplikuota ir brangu. Verčiau turėti vairuotoją.

  195. Nida:

    Inga, neatsakysiu į šį klausimą, nes 1) jau bveik metus negyvenu Izraelyje, tad bijočiau spėlioti kainas, kurios per tą laiką galėjo ir pasikeisti. 2) Net neabejoju, kad Eilatas, kaip turistinė vietovė, turi kitokias kainas nei Jeruzalė ar TLV. Maistas Izraelyje tikrai nėra pigus, bet šią šalį pamatyti ir išragauti verta.

  196. Inga:

    Sveiki Nida,

    planuojame atostogas į Eilatą, ten nuomuotis apartamentus. Domina maisto kainos marketuose? pvz: kiek mėsa kainuoja? 🙂

  197. Mindaugas:

    Sveiki Nida,

    Lapkriti vykstame i Eilata. Planuojame siek tiek pakeliauti su automobiliu. Norejau pasiteirauti ar Izraelyje reikalingas tarptautinis vairuotojo pazymejimas, ar uztenka LT isduotas pazymejimas?
    Aciu uz atsakyma.

  198. Rita:

    Sveiki, Nida, lapkričio pabaigoje planuojame vykti į Eilatą, taip pat kelias dienas praleisti Jordanijoje. Su Eilatu viskas aišku, bet dėl kelionės į Jordaniją kilo daug klaustukų ir neaiškumų. Kelionę į Jordaniją, Petrą organizuosim savarankiškai, tai kyla klausimų.
    1. Skaičiau, kad siena tarp Eilato ir Jordanijos yra tik už kilometro, tad gal galima iki jos nuvykti kažkokiu viešuoju transportu? Ar tik taksi?
    2. Perėjus sieną, t. y., patekus į Jordaniją, ten jau laukia būrys taksistų, kurie gali nuvežti į Petrą. Ar tikrai taip lengva „pagauti” taksi? Kiek kainuoja kelionė taksi iki Petros? Galima su jais eurais atsiskaityti?
    3. O kaip iš Petros atgal grįžti į Eilatą? Ar ir Petroje lengva susirasti taksi?
    4. O kaip iš Petros atsidurti Wadi Rum, ar toli nuo Petros? Gal galima pėsčiomis nueiti?
    5. Bandžiau parsisiųsti kažkokį Jordanijos kelių žemėlapį, bet deja nepavyko.
    Atsiprašau, kad tiek daug klausimų užduodu, bet tiesiog šiek tiek baugina nežinia, paslaptinga šalis. Baiminamės pasiklysti absoliučia svetimoje šalyje, kai aplink dykuma.

    Laukiu atsakymų. Ačiū

  199. Nida:

    Jūrate, nekeiskite jokių pinigų į Jordanijos dinarus. Visoje Jordanijoje galima mokėti ir eurais, o jau ypač ant sienos, perkant vizą. Sėkmės kelionėje:)

  200. Jurate:

    Planuoju vykti į Tel Avivą lapkričio mėn, tuo pačiu noriu aplankyti Petrą savarankiškai iš Eilato. Kaip suprantu už vizą į Jordaniją mokėti reikia perėjimo punkte. O kur išsikeisti pinigųs į jų valiutą?

  201. Nida:

    Aušra, šiemet (2015) šventinis laikotarpis Izraelyje bus rugsėjo 13- spalio 10 (grubiai).

  202. Aušra:

    Sveiki, Nida. Noriu paklausti, planuoju rudenį pakeliauti po Izraelį ir nežinau, kurį mėnesį pasirinkti, gal yra datos (šventinis laikotarpis), kada geriau nevykti į šią šalį?

  203. Nida:

    Sveiki, Apolinarai. Iš tiesų, psoriazės kamuojami žmonės dažnai važiuoja gydytis prie Negyvosios jūros, sako labai padeda. Be to, Izraelyje teko matyti vietinės gamybos prausiklių, šampūnų su Negyvosios jūros mineralais, skirtų būtent psoriazės gydymui ir profilaktikai. Tuo tarpu dėl apsigyvenimo ir gydymo programų tikrai jokios informacijos neturiu, reiktų ieškoti internete pasiūlymų viešbučiams (o jie Izraelyje nėra pigūs…), arba paieškoti kokių nors agentūrų, organizuojančių medicininės paskirties turizmą. Dar patarčiau pasidomėti viešbučiais prie Negyvosios jūros Jordanijos pusėje. Kainos palankesnės, servisas geresnis, viešbučiai naujesni (Martiotas, Kempinski, Movenpick). Logistika, tiesa, šiek tiek komplikuota, bet viskas įmanoma.

  204. Apolinaras:

    Sveiki Nida,noriu uzduoti keleta klausimu, ar tiesiog gal galetumet kazka patarti del keliones prie negyvosios juros. tiesiog man reikalinga gydomoji kelione nes turiu didelia beda su odos liga vadinama zvyneline ( psoriaze) kiek skaiciau apie sios ligos gydymus tai labai efektyviai padeda negyvosios juros vandens proceduros.Busiu be galo dekingas uz visa informacija kas liecia apsigyvenima ,kainas ir visa kita.

  205. Dominyka:

    Laba, Nida
    Ačiū už straipsnį, tikimės, kad labai padės. Pagrindus užsirašiau. Vykstam su mama gegužės 27- birželio 3d. Daug neplanuojam, nes kuo daugiau planuosim, tuo labiau nesigaus.
    Ačiū už rekomendcijas , raktiniai žodžiai ON.
    🙂

  206. Nida:

    Robertai, žinoma, kad važiuokite tuo trumpesniu keliu – jis yra bendroje (C) zonoje, į kurią galima įvažiuoti tiek žydams, tiek palestiniečiams. Mes visada tik tuo keliu važiuodavom, nuostabūs vaizdai. Tikrai nebus jokių kliūčių. Tuo tarpu Betliejus yra A zonoje, t.y. toje, kurioje su žydiškais numeriais įvažiuoti negalima.

  207. Robertas:

    Labas Nida,aciu uz greitus ir issamius atsakymus!Bet kuo arteja manoji kelione tuo labiau iskyla klausimu :)Prasau,gal zinote tai.Ketinu is Jeruzales vykti prie negyvos juros (tamar regional council)pasiekti ja yra keli budai per Palestina 82 km ar leidziantis i apacia apvaziuojant Palestina 204 km.Aisku pasirinkciau trumpiausia kelia 🙂 bet kiek tenka skaityti kad su masina su Izraelio numeriais negalima vykti i Betlieju nes jis yra Palestinoje.Tai reikstu kad negalesiu pasirinkti trumpiausia kelia palei negyva jura vykti i savo viezbuti nes tas kelias palestinoje.Ar yra kokios isimtys vaziuojant tuo keliu .Kelio numeris (1 ir 90 ).

  208. Nida:

    Robertai, man neteko girdėti apie privalomus skiepus vykstant į IL, kaip pvz., keliaujant po Afriką. Tuo tarpu tokie skiepai kaip hepatito A nepamaišys net važiuojant į kaimą Lietuvoje, tad keliajant standartinius skiepus verta pasidaryti ir turėti „spakainą galvą”:)

  209. Robertas:

    Labas Nida ,skaiciau apie skiepus ir kad pries vykstant i Izraeli reikia pasiskiepyti.Ar tai butina ar tai tiesiog rekomendacinio pobudzio? Aciu is anksto

  210. Nida:

    Sigute, Ein Bokek – tai ir yra vietovė prie Negyvosios Jūros Izraelyje, kur koncentruotai sustatyti visi viešbučiai!! Tad jei ketinate atostogauti prie Negyvosios jūros, būtent ten ir pasirinkite viešbutį. Iki jūros ten nebent keli žingsniai, tikrai nereikės nuomotis mašinos:) Na, o Jordanijos pusėj viešbučiai TOBULI!!! Mariot, Kempinski… Pasaulinio lygio viešbučiai už puikias kainas!! Logistika gal sudėtingesnė, bet servisas ir kainos – labiau draugiškos nei Izraelyje, mažiau žmonių, viešbučiai naujesni ir tvarkingesni.

  211. Sigute:

    Planuoju su sunumi vykti prie Negyvosios juros,bet kiek ziurejau,visi viesbuciai Ein Bokeke,ir sitas kurortas kazkaip nutoles nuo Negyvosios juros,pagal google map prie kazkokio vandens telkinio kuri vadina Negyvaja jura.Norint pasimaudyti tikrojoje Negyvojoje juroje reiktu nuomotis automobili iki jo nusigauti ar turesiu megautis tik Ein Bokeke esanciu vandens telkiniu.Kiti viesbuciai randasi Jordanijos puseje jau prie tos tikrosios Negyvosios juros,bet kazkaip nedrasu ten vaziuoti.

  212. Nida:

    Aušra, tegul močiutė susisiekia su Dalia Katz. Jos telefonas 046 943 794 (namų), email adresas dalyakatz@hotmail.com. Tegul perduoda nuo manęs linkėjimus:) Ir tikrai gaus visą informaciją kas kada ir kur vyksta:)

  213. Aušra:

    Būtų gerai turėti Israelitos kontaktus. Naujomis technologijomis ji naudojasi (šiuo atveju kompiuteriu), bet ne tiek, kad suprastų ką ten reikia veikti su tuo Facebook. Jai būtų per daug sudėtinga. Tačiau tai bus gera priemonė mums, galėsime pasidomėti kas ir kur planuojama:)

    Ačiū

  214. Nida:

    Aušra, varškė per penkerius metus visuomet užimdavo pusę mano lagamino, kai keliaudavau iš Lietuvos, ir būdavo pirmu numeriu užsakoma pas tuos, kurie ruošėsi mus aplankyti ir klausė ko atvežti lauktuvių:) Izraelio varškė tikrai ne tokios konsistencijos, ne tokio skonio. Gal arčiausia lietuviškos man būdavo varškė, pirkta rusų delikatesų parduotuvėje („ruskije delikatesy” yra kai kuriuose miestuose, ten parduoda sveriamą varškę, ir ji man tokia pusiau OK). Tuo tarpu kalbant apie lietuvių expat’ų bendruomenę, yra labai aktyvi organizacija Israelita (jos nariai iš viso Izraelio – Jeruzalės, TLV, Haifos, Natanios ir kt). Ši organizacija vienija visus, atvykusius į Izraelį iš Lietuvos, ir ten tikrai yra su kuo pakalbėti lietuviškai! FB yra grupė „Lietuviai Izraelyje”, joje bendraujama taip pat lietuviškai, vyksta įvairūs susitikimai, bendri švenčių šventimai… Jei reikės kokio kontakto su Israelita, parašykit, atsiųsiu.

  215. Aušra:

    Sveiki!
    Turiu kelis neįprastus klausimus:)
    1. Ar Izraelyje įmanoma gauti Lietuviško skonio varškės? Izraelyje lankausi kasmet, t.y., atvykstu atostogų bent 2 savaitėms pas močiutę. Paskutinį kartą ilsėjomės su draugu, o jis visiškas varškės (liesos) manijakas. Varškė pusryčiams, varškė po pagrindinio patiekalo ir t.t…net jei pavalgytų labai skaniai, vis vien viskas užbaigiama varške:) Močiutė sutempė įvairiausių rūšių varškę kokią sugebėjo gauti Haifoje, bet remiantis jo (o taip pat ir mano) skonio receptoriais, visa varškė yra kažkokia…karstelėjusi. Parduotuvėse mačiau Latviškų sūrelių, bet mums Lietuvoje įprasto skonio varškės-ne:) Taigi, gal vis dėl to tokios yra? Nes priešingu atveju pusę lagamino užims būtent ji:D

    2. Galbūt žinote ką nors apie atvykusių iš Lietuvos bendruomenes? Ar yra tokių? Bijome, kad močiutė pamirš Lietuvių kalbą. Šiuo metu gyvena viena, mieste bendrauja rusiškai, o vietinių kalbos nemoka (atvyko gyventi prieš kelis metus).

    Būsiu labai dėkinga už atsakymą!

  216. Nida:

    Karolina, viešasis transportas nustoja penktadieniais važinėti apie 14-15 val. Tad jei anksti ryte į Jeruzalę atvažiuosit, gal ir pakaks laiko apsisukti, ir dar spėsit į paskutinius autobusus link Negyvos jūros…

  217. Nida:

    Alma – vežkitės eurus, tikrai nėra reikalo į USD keistis. Be to, daugumoje virtų galėsite mokėti kortele!!

  218. Alma:

    O kaip su valiuta, ar reikėtų vežtis dolerių, ar lygiai taip pat nuvykus eurus galima į vietinę valiutą išsikeisti?

  219. Karolina:

    Sveika, Nida,

    Ar verta penktadienį iš pačio ryto vykti į Jeruzalę, ar realu bus po Jeruzalės vakarop nusigauti prie negyvosios jūros viešuoju transportu? Kaip suprantu penktadienį po pietų viešasis nebevažiuoja?

  220. Nida:

    Živile, mano įraše tikrai galite rasti info, ką pamatyti ir kaip susiplanuoti laiką, kaip susidėlioti prioritetus. Į Egiptą iš Izraelio teoriškai nuvykti galima (yra funkcionuojantis sienos perėjimo punktas šalia Eilato), bet praktiškai kažin ar verta į tą pusę judėti. Paprastai judama iš Egipto dienai ar dviem į Izraelį. Bus sunku su transportu Egipte, bet kaip sakau – viskas įmanoma, jei tik yra noro. O dėl Negyvosios jūros, negaliu žinoti jūsų lūkesčių ir planų. Vieni praleidžia prie Negyvosios jūros visą savaitę, o kitiems ir pusdienio perdaug: dumia tolyn, naudodamiesi proga, apžiūrinėdami neišsemiamus Izraelio istorinius, kultūrinius ir kulinarinius lobius…

  221. Živilė:

    Laba, labai daug informacijos, tai net pasimečiau. Planuojam su vyru ir dukra šiemet keliauti balandžio pradžioje į Izraelį kokia savaitei. Bet tikslas kaip ir buvo Negyvoji jūra (dėl sveikatos), bet norėtume ir daugiau ką nuveikt, net gi gal iki Egipto nuvykt(ar tai įmanoma misija). Gal kokių patarimų kiek pabūt prie Negyv jūros, kur toliau ką nuveikt ir pamatyt. Ačiū ačiū

  222. Nida:

    Egle, čia tikrai nelangvas klausimas – nakvynės opcijų vis naujų atsiranda. Pažiūrėkit airbnb, patikrinkit nuomojamus apartamentus, keletas mano draugų apsistojo pasinaudoję pasiūlymais socialiniuose tinkluose, kuriuose galima susirasti nakvynę pas bendraminčius, mėgstančius dalintis savo gyvenama erdve (deja, nežinau tikslių adresų). Nes viešbučiai tikrai neprotingai brangūs. Taip pat FB yra tokia grupė „Secret Tel Aviv”. Matau, kad kartais žmonės ten rašo ir sulaukia pasiūlymo už simbolinę kainą apsistoti kokiame nors laisvame kambaryje (jei tokios opcijos, žinoma, jūsų netrikdo:)). Beje, izraeiliečiai labai draugiški, tikrai būtų smagus nuotykis:)

  223. Nida:

    Marija, puiki mintis apsistoti vienoje vietoje. Tikrai atstumai nėra dideli, per dieną galima suvažinėti pirmyn-atgal, ir viską pamatyti, ir toje pačioje lovoje išsimiegoti:)

  224. Eglė:

    Labas vakaras, Nida,

    Super geros info pas Jus radau, smagu, kad dalinatės 🙂
    norėjau pasiteirauti per kur geriausia ieškotis nakvynes, nesinori labai išlaidauti? su draugu atvykstame vasario 14-17 dienomis

  225. marija:

    aciu labai, Nida uz atsakyma. Mes dabar ieskom kur apsistoti ir mano vyrui kilo mintis issinuomoti apartamentus vienoje vietoje ir vazineti, nes na salis tikrai nera milziniska. Ka jus manote? ar tai protinga?

  226. Nida:

    Laba, Grėte. Dėkui už gražius žodžius:) Rezervacijas darydami drąsiai skambinkite ir kalbėkite angliškai (Aflukoje paprastai supranta labai paprastą, nesofistikuotą kalbą), arba, jei yra galimybė, paprašykite viešbučio recepcijoje (jei apsistojate viešbutyje), kad paskambntų. Yra savaitės dienų, kai tos rezervacijos net nereikia – yra pilna staliukų, tačiau saugiau užsirezervuoti, nes niekad nežinai, kas ką švęsdamas užgrius į restoraną su visa gimine:) Paprastai reztoranai Tel Avive atsidaro 19:00 val, ir šiai valandai staliuką gauti paprastai lengviau, nei „antrai serijai” – 21 val. (Restorane jus perspės, kad pavalgyti turėsite iki 21:00-21:30). Kaip žinia, izraeliečiai mėgsta valgyti vėlai, tai 21:00 tik prasideda vakarienės metas, o kur dar ilgas vakarojimas iki vidurnakčių…

  227. Grėtė:

    Labas vakaras,

    pirmiausia – komplimentai už tokias nuostabias rekomendacijas! išnaršius krūvą internetinių puslapių apie Izrealį – Jūsų blogas tiesiog atgaiva 🙂
    Planuojame kelionę į Tel Avivą ir Jeruzalę, kliaunuosi Jūsų rekomendacijomis dėl restoranų, tiesiog turėsime ne itin daug dienų viskam išbandyti 🙂 Norėjau pasitikslinti dėl rezervacijų, tarkime pirmąjame Afluka – nurodytas tik telefono numeris – ar skambinant, kalbant angliškai, įmanoma rezervuoti staliuką? Taip pat koks metas yra iprastas vakarienei – 21/22 val. nėra per vėlu?

    Ačiū!

  228. Nida:

    Marija, paprastai turistinėse vietose tiek Palestinoje, tiek Jordanijoje saugu. Nereiktų ieškoti nuotykių nuošaliose gyvenvietėse, bet jei lankysite turistinius objektus, tikrai viskas OK. Palestinoje keliauti nelengva: įprastas maršrutas – tai Betliejus ir Jerico. Daugiau nelabai yra ką žiūrėti, be to su transporto neturint sunku keliauti (Palestinoje negalima vairuoti automobilio su žydiškais numeriais). O Jordaniją aplankyti tiesiog būtina!!!

  229. Marija:

    Labas vakaras,
    su vyru planuojame dvieju savaiciu kelione I Izraeili siu met balandi, labia noretume aplankyti Palestina ir Jordanija. Ar siuo metu saugu te keliauti? ir ar viska galesime aplankyti?
    labia laukiu Jusu patarimo.

  230. Nida:

    Sigita, oras bus puikus, pamatysite, nes lietus šiltuose kraštuose nėra toks blogis, kaip Lietuvoje:) Mums jis asocijuojasi su darganomis, o ten, jei ir bus lietaus, jis bus šiltas ir trumpalaikis. Bet linkiu, kad ir jo nebūtų, nes keliaujant (ypač iš LT) norisi matyti saulę ir giedrą dangų. Bus daug žydinčių medžių, gėlių ir žalumos. Net neabejoju, kad viskas bus super:)

  231. Sigita:

    Labai ačiū už atsakymą. Smagu, kad padrąsinote palaikydama mūsų kelionės planą. Beliko tikėtis, kad labai nelis ir labai neatšals viešnagės metu, kaip pastebėjau (žvelgdama į orų prognozes) orai Izraelyje labai permainingi, per kelias dienas oras pasikeičia 10-čia laipsnių tai į vieną tai į kitą pusę… Užsiminėte apie braškes, atrodo smulkmena, bet 3 iš 4 šeimos narių tai tikrai labai labai nudžiugino 🙂 Ačiū.

  232. Nida:

    Sigita, atsižvelgiant į jūsų komandą su mažyliais, manyčiau, kad programą susidėliojot puikiai. Užteks laiko ir objektams pamatyti, ir pailsėti, papramogauti. 90 kelias – tikrai nieko baisaus, važiuokite drąsiai, tuo keliu galima važiuoti su IL registracija. Bus keli patikrinimo puktai, bet tik face control. Apartamentai, manau, pats geriausias sprendimas, nes viešbučiai išeitų brangiau. Nusiteikite lengvam bardakėliui, bet Izraelyje tikrai ne tas svarbiausia – užtai prisivalgysit iki soties šviežių braškių (kaip tik ten dabar braškių sezono įkarštis), kitų vaisių ir uogų, pasimėgausit saule ir geru oru. Geros kelionės!!

  233. Nida:

    Robertai, tikrai Betliejuje saugu, turizmas ten išplėtotas, tikrai verta nuvažiuoti, aplankyti šventas vietas.

  234. Robertas:

    Labai aciu Nida uz atsakyma!Turiu dar viena klausima gal labiau patarima.Ar verta isvis vykti ir ar saugu vakaru krante (betliejuje).Aciu iskarto uz atsakyma

  235. Sigita:

    Laba diena,
    Jei tik būtų įmanoma, labai praverstų jūsų nuomonė ir pastabos. 2015-02-14 – 2015-02-21 viešėsime Izraelyje. Esame šeima su dviem vaikais (8 ir 6 metukų), tad labai įtemptos, su gausybe lankytinų objektų kelionės neplanuojame, norėtumėme pamatyti, tik jau „must see” objektus. Šiai dienai mūsų planas būtų toks: atvykstame 14d vakare (šeštadienis), atsiimame nuomojamą automobilį ir iš karto keliaujame į Jaruzale, ten praleidžiame 2 naktis, aplankome, svarbiausius objektus, tada dviem naktim patraukiame į Eilatą (pakeliui aplankant Masadą, beje ar nebus problematiška iki jos nuvažiuoti vykstant vakarų kranto (90) keliu?) Eilate labiau laikas vaikams (naiviai tikimės, kad bent jau šiltesniu oru jie galės pasimėgauti), ir paskutinėms dviem naktim vykstama į Tel Aviva, ten senamiestis, muziejų gal pora ir pan… Beje kaip vertinate nakvynes nuomuotose apartamentuose, ne viešbučiuose? Man su vaikais net patogiau atrodo, taip pat tarsi labiau vietinių žmonių gyvenimą pamatyti galima, ar klystu? Finansinės galimybės taip pat gana ribotos, ypač tokių kainų šalyje… Iš tiesų paskutiniu metu esame užsiėmę ir nepakankamai padirbėjome planuodami šią kelionę, manau, bilietus įsigijome kiek skubotai, bet šiuo metu nebeturime kur trauktis… Būčiau labai dėkinga, jei išsakytumėte kažkokias pastabas dėl mūsų planuojamos kelionės ar duotumėte kitų naudingų patarimų (kadangi ne viską jau esu užsakiusi, tad keisti galima beveik viską)…

  236. Nida:

    Robertai – sunku komentuoti tokį reikalavimą turėti iš anksto vizas, nes kiek man žinoma, Jordanijos ambasada, išduodanti tokias vizas, yra Tel Avive, ne Eilate. Tad nematau logikos važiuoti į TLV dėl vizų, kai jų gavimas ant sienos užtrunka 10 min. Ir visos ekskursijos į Jordaniją (su ekskursijų biurais), į kurias važiavo mano svečiai, būtent taip ir vykdavo: vizos būdavo tvarkomos ant sienos. Patarčiau dar kartą pasitikslinti šią detalę su viešbučio administracija, kuri jums atsiuntė tą pasiūlymą ir paaiškinti, kad vizos iš anksto gauti neturite galimybės (nes juk Jordanija neturi savo ambasados ar konsulato Vilniuje). Labai keista, tikrai pirmąkart apie tokį atvejį girdžiu.

  237. ROBERTAS:

    Labas Nida,PADEKIT! Ketinu vykti i Eilat ir is jo i Petro miesta.Uzsisakiau viezbuti ir jie man atsiunte kad daro eskursijas i Petro miesta bet uzsimena kad reikia jau tureti viza nes kertant siena jos neduoda cia sakinukas PLEASE NOTE: Prior visas must be arranged and cannot be obtained at the border.O jus rasote kad kertant siena duoda vizas.

  238. Sigitas:

    Laba diena ,
    radau Jūsų puslapį .
    Noriu pasiteirauti dėl kelionės į Palestiną ( Vakarų Krantas ).
    Planuoju 7 dienas praleisti Izraelyje. Ir sumaniau nuvykti trim dienom į Vakarų Krantą ( kadangi šalia Jeruzalės ).
    Ar tikrai nereikia vizos įvažiuojant į šią teritoriją iš Izraelio pusės ? Gal žinote apie saugumą ( planuoju vykti į Bethlehemkaimą 19 km nuo Jeruzales ) ?

  239. Nida:

    Neringa, tikrai galėsit važiuoti, nes tas ruožas yra taip vadinamoje C teritorijoje, kurią kontroliuoja izraeliečiai, bet galima įvažiuoti ir izraeliečiams, ir palestiniečiams. Bus keletas check point’ų, bet viskas labai sklandu, važiuokit drąsiai. Tuo tarpu į patį vakarų krantą (Betliejų, Nablusą, Ramalą, Hebroną) su nuomota mašina neįvažiuosit, nes tą teritoriją kontroliuoja palestiniečiai ir Izraelio automobiliams su Izraelio registracija ten negalima įvažiuoti (tik Izraelio arabams su specialiais leidimais).

  240. Neringa:

    Labas vakaras Nida, skrendam i Izraeli gruodzio pradzioje deliojames marsruta ziuredami i politini Izraelio zemelapi, matom, jog dalis negyvosios juros yra Vakaru krante ir nezinom ar galesim vaziuoti i Vakaru kranta nuomotu automobiliu? Aciu uz atsakyma.

  241. Nida:

    Sandra, tikrai dėl kalbos mažiausiai jaudinkitės. Jei nesuprasite angliškai, su jumis bus kas kalba rusiškai. Jei ne rusiškai – tai gal kita kalba: vokiečių, prancūzų? O jei jau galų gale nei viena iš šių išvardintų, tai jie ir rankomis jums parodys, ko klausia:)) Su tokiais dalykais oro uoste Izraelio pareigūnai susiduria kasdien, jie net klausimus įvairiom kalbom atsispausdinę turi, tad juos duoda paskaityt:) Tikrai su minimaliu anglų k. lygiu neprapulsite. Na, o jei ko nesuprasite, tai tiesiai šviesiai ir sakykite, kad nesuprantate, o jau jų problema bus sugalvoti būdą, kaip pasakyti, kad suprastumėte:)

  242. Sandra:

    Sveiki, ačiū už tiek informacijos!! Man besiruošiančiai vykti savaitei į Izraelį labai domina reikalai dėl anglų kalbos.. Vyras vyksta į šalį su darbo reikalais, o aš tiesiog vykstu kartu. Kiek žinau oro uoste atvykstant ir išvykstant pakankamai stipriai visko klausinėjama ir kamantinėjama įvairiausių dalykų. Kas jei aš tikrai kažko nesuprasiu ir juo labiau nemokėsiu atsakyti į jų klausimus, nes negaliu pasakyti, jog kalbėjimas pas mane yra sklandus ir tarkime mažiau nei vidutinis. Ar dėl to gali kilti rimtų problemų? Dėkui.

  243. Nida:

    Gabriele, tik jau nesugalvokite ieškoti šekelių Lietuvoje:) Jei turite, geriau vežkitės dolerius (tuose kraštuose kažkodėl visi dolerius labiau nei eurus myli). Bet jei turit eurus, jokiais būdais nekeiskit į dolerius, nes kiekvienoje keitykloje jums tuos eurus pakeis. O ir kortelėmis atsiskaityti galima labai daug kur (net turguje kai kur laisvai galit mokėti kortele – tikrai saugu). Su bankomatais tai patariu su banku savo išssiaiškinti, kiek jums už kiekvieną pinigų išgryninimą atskaičiuos. Geros kelionės:)

  244. Gabriele:

    Laba diena Nida,
    gal galetumete patarti del pinigu/valiutos?
    Ar atsivezti jau issikeistos vietines valiutos, ar svaru/euru? Ar geriau naudotis bankomatais? Ar daug kur galima tiesiog atsiskaityti kortele?
    Aciu labai!

  245. Nida:

    Vilūne, tikrai jokių apsunkinimų ir juolab konvojų Izraelyje nėra!!:)) Gal Egipte ir važinėja su apsaugom, bet Izraelyje į Jeruzalę važiavimas niekuo nesiskiria nuo Lietuvoje važiavimo iš Vilniaus į Kauną. Vienintelė problema, su kuria susiduriama Jeruzalėje, tai parkavimas. Todėl jei bazė TLV, verčiau sėsti į autobusą ir nesukant sau smegenų ramiai nuvažiuoti ir judėti po Jeruzalę ne savo transportu. Bet jei nakvosit Jeruzalėj, galėsit pasistatyti mašiną prie kokio viešbučio (jei tik yra parkingas!!!)

  246. Vilune:

    Labas, Nida,

    Planuojame lapkričio primą savaitę skristi į Izraelį, nuomotis mašiną ir važinėti po šalį.
    Turiu klausimą: ar yra kažkaip apsunkintas įvažiavimas mašina į Jeruzalę? Girdime, kad visi važiuoja konvojais. Bet gal čia nuo Egipto/Gazos pusės?
    Toli būnant atsiranda daug baimių, taip norisi sužinoti realią situaciją iš vietinių žmonių.

    Ačiū labai.

  247. Nida:

    Viktorija, Naujųjų metų (pasaulietiškų, kalendorinių) Izraelyje beveik niekas nešvenčia. Tai eilinė darbo diena, ir tikrai nepapulsite tuo laikotarpiu į kokių vietinių švenčių sūkūrius!! Geros kelionės ir smagių įspūdžių:)

  248. viktorija:

    Laba diena, labai sudomino Jusu blogas ir susiviliojau keliauti i Izraeli. Noriu pirkti bilietus 2014 12 27 ir vaziuoti namo po savaiteles t.y 2015 01 03 , norime su vyru atsvesti mums svarbia proga ir naujus metus. Norejau paklausti , kiek skaiciau jusu bloga tai oras palankus gruodi keliauti , taciau ar nepapulsime i tas zydu sventes ? visur ieskau informacijos ir randu kad tai jos vyks lapkriti tai jos vyks rugsejo menesi.. Gal galite padeti ir pasakyti kada jos vyks . aciuuu

  249. Nida:

    Laba diena, Gabriele. Šeštadienį vakare baigiasi šabas, tad kaip ir prasideda darbo diena (na, mums keista, kai ta darbo diena prasideda šeštadienį kokią 8-9 val. vakaro). Ben Guriono oro uostas yra maždaug pusiaukelėje tarp TLV ir Jeruzalės, turėtų būti transportas, tik niekad juo nesinaudojau tai ir nežinau. Reiktų pasiieškoti internete info. Na, o su atvažiavimu iš Haifos šeštadienį tai gali būti problematiška, nes visuomeninis transportas nevažiuoja. Geriausia išeitis – nuomota mašina (kurią šeštadienį galima palikti oro uoste) arba taksi.

  250. Gabriele:

    Laba diena Nida,
    Keliaujame i Izraeli savaitei.
    Gal patartumete kaip geriausia nusigauti is oro uosto i Jeruzale nusileidus sestadieni vakare. Idomu kiek laiko uztrunka patikra atvykus i oro uosta.
    Ir kaip geriausia atvykti i oro uosta po savaites sestadieni is Haifos.
    Ar reikia uzsisakyti transporta is anksto kadangi sabas?
    Is anksto aciu uz patarimus ir uz issamu straipsni!

  251. Tomas:

    Laba diena,
    norėjau paklausti, kaip per Šabatą nuvykti iš oro uosto į viešbutį (atskrendam į Tel avivą šeštadienį apie 19.00), ar dirbs miesto transportas Šabato vakarą?

  252. Nida:

    Vaidai, sunku atsakyt į šį klausimą: vieni orientuojasi į vieną lygį, kiti į kitą. Vieni valgo gatvės maistą (dviese užkąst galima už 60-80 NIS), kiti eina į pigias kavines (150-180 NIS), o kiti taikosi į prabangius restoranus (600-800 NIS už vakarienę dviems be vyno). Su mašinų nuoma tas pats – juk kainos pateikiamos tinklapyje, kurį nurodžiau, pagal tai, kokio dydžio mašinos reikia. Benzinas – apie 8NIS už litrą. Tad ir pasiskaičiuokit, kiek važinėsit, kur eisit, ką darysit…

  253. vaidas:

    Salom nida.koke vidutiniska pinigu suma reiketu turet atostogaujant dviem zmonem 7dienas.neiskaitant viezbucio.koke automobilio nuoma? Ar gali truputeli pavizdziu pavardint su kainom.aciu is anksto

  254. Nida:

    Eimantai, Izraelis – tobula šalis keliaujant su vaikais! Ir nesvarbu – ar Rytų, ar Vakarų Jeruzalėje, ar Tel Avive ar šiaurėje. Aš nežinau kito tokio krašto, kuriame tiek meilės, pakantumo, pagarbos vaikams. Visi muziejai, visos ekspozicijos pritaikytos būtent vaikams, visi restoranai (net patys top-endiniai) mielai priima vaikus, ten jiems paruoštos kėdutės, niekas aplink nė menkiausio nepasitenkinimo neparodo, kad mažasis išdykauja ar triukšmauja. Neteko per penkerius metus girdėti apie jokį blogį, nutikusį nei vietiniams vaikams, nei juolab turistams. Dėl saugumo (grobimų, skriaudimų) tikrai galit būti ramūs. O Jordanijoje irgi saugu, tiek kiek teko girdėti ar susidurti. Manau, kad Lietuvoje daug mažiau saugu vaikams nei Izraelyje.

  255. Eimantas:

    Labas vakaras, Nida

    labai šaunus pasakojimas. Kaip tik palnuojam su šeima apsilankyti Izraelyje kitą mėnesį. Važiuosim su 5 metu dukra tai truputį nerimauju dėl įvairių dalykų. Vienas iš jų kad dabar rezervavausi vieštbutį Rytų Jeruzalėje, „New Victoria Hotel“ pagal Tripadvisor atisliiepimus tai normalus viešbutis bet man neramu ar saugu ten su vaiku. Kokia tavo nuomonė ar verta atšaukti rezervaciją ir ieškotis kito? Tas pats klausimas dėl Jordanijos ten mes planuojam praleisti tris naktis, aplankyti Petra ir Wadi Rum. Ar nepavojinga su vaiku, nepasitaiko užpuolimų ar grobimo atvėjų? Dėkui už bet kokius atsakymus

  256. Nida:

    Na net nežinau ką atsakyti dėl miegojimo mašinoje… Kažkaip neteko su tuo susidurti. Degalinės veikia kiaurą parą, tad gal ir galima prisiglausti nakčiai? O motelių ir visokių nebrangių nakvynės vietų patarčiau ieškoti arba per tripadvisor arba per Airbnb, gal pasiskeks.

  257. Edita:

    Sveiki. Čia dar viena porelė, važiuosianti per šabą:)
    Turiu klausima: o ar yra galimybė nakvoti išnuomotame automobilyje(degalinėse ar kt. vietose)? – jei jau nerastumėm kur apsistoti ir gal pasiūlytumėt kokį puslapį motelių, kur užtektų tik priglausti galvą?:)

  258. Nida:

    Grita, linkiu, kad ta proga kuo greičiau pasitaikytų, ir ji pasitaikytų dar ne kartą:) Man net penkerių metų neužteko, kad VISKĄ Izraelyje pamatyčiau, tad veikti čia yra ką!!!

  259. Grita:

    Aciu,Nida uz grazu aprasyma,toks jausmas,kad dar karta pabuvau Jaruzaleje,Palestinoje prie Negyvosois juros ir t.t.ir jeigu tik pasitaikys proga noreciau aplankyti kitas nematytas vietas.

  260. Nida:

    Gelmina ir Laima. Nesikrimskit, gyvenimas čia per šventes nesustoja (atvirkščiai – verda intensyviau). Šabas, žinoma, – kitas reikalas, transporto (visuomeninio) nėra, kaip ir bet kurį kitą šabą. Nuomokite mašinas arba ieškokite ekskursijų. Bet rezervuokit viską ypač iš anksto. Bus tikrai daugiau žmonių nei bet kuriuo kitu metu, bet ką padarysi, teks prasibrauti:)

  261. Laima:

    Miela NIda,
    Taip išėjo, kad vienintelis metas, kada galim keliauti visa šeima, yra balandžio 17-24 dienos. Bilietai jau nupirkti. Perskaičiusi supratau, kad patenkame į švenčių laikotarpį. Esu suplanavusi pradėti nuo Tel Avivo, o šeštadienį važiuoti į Jeruzalę. Ar tai bus įmanoma dėl šabo? Ir apskritai, kurios dienos tuo laikotarpiu bus poilsio? Norėtųsi planuotis kaip galima racionaliau 🙂

  262. Gelmina:

    oi, tik dabar supratau, kad „Aciu Nida…” galejo nuskambeti kaip priekaistas! 😀 aciu uz patarimus turejo buti, ir taip tikiu, kad neretai sulauki laisku, su ivairiais kausimais 🙂

  263. Gelmina:

    neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee… negaliu patiketi. siandien nusipirkom bilietus. niekas neveiks? visur bus uzdaryta? kaip sis periodas atsiliepia turistams? Aciu Nida…

  264. Nida:

    Gelmina, aš jau ištaisiau klaidą – Pesachas bus balandžio 14-21 (buvau per klaidą padašiusi birželio. Sorry!). Ar tikrai keliausite per šias šventes?? Jei turit galimybę, važiuokit bet kuriuo kitu laiku, tik ne per šią švenčių savaitę. O dėl šalčio – tikrai nebus per šalta:) Pats maloniausias oras kelionėms prasideda nuo kovo.

  265. Gelmina:

    Kaip smagu 🙂 ačiū už komplimentus! Norėčiau daugiau laiko skirti blogui, ir tuo pačiu kitus geriau pažinti ir sekti. Tačiau kaip tik baisusis laiko valgymo periodas atėjo, ir net nesiruošia pasitraukti. O dėl išplėštos atostogų savaitės išėjo susiderinti balandžio 14-21, tai tikiuosi, kad nebus dar per šalta, ir koks netinkamas metas… jau senokai svajojam pamatyti Izraelį 🙂

  266. Nida:

    Labas, Gelmina! Tavo gražusis blog’as su tobulomis nuotraukomis jau mano ilgame skaitpmų blog’ų sąraše:) Ačiū, kad prisistatei! Labai geras punktas dėl kelionių po Izraelį – papildysiu tekste apie šventes, ir kada reiktų vengti po Izraelį keliauti. O šiemet Pesachas bus balandžio 14-21, tad nerekomenduoju niekam (jei nėra atidėliotinų reikalų) šiomis datomis keliauti po Izraelį:)

  267. Gelmina:

    Labas vakaras Nida! Kaip tikiu – atsitiktinumu nebuna! 🙂 tad ir si karta nepraleidziau pro akis drauges pa’share’into post’o apie Izraeli. Ir labai nudziugau atrdusi tiek naudingos informacija apie vietas, kurias jau kuri laika narsome internete. Be to ir labai grazu maisto bloga (pati rasau tartamour).Tad kaip tik planuojames kelione DIY po sia nuostabia (kiek galiu isivaizduoti)sali. Kadangi skiltyje susisiekti kontaktu forma neveikia, tad cia uzklausiu, dziaugsiuosi bet kokiu patarimu. planavome kelione apie balandzio 2-a puse (14-24 d), bet dabar suabejojome, ar tik nebus periodas pas juos velykinis, ir nebus taip, kad atvaziuojam, o viskas uzdaryta, ir puses negalesime pamatyti…? Aciu aciu is anksto! 🙂 (mano email tartamour@gmail.com) grazaus vakaro.
    Gelmina

  268. Nida:

    Štai kokį turime pasiūlymą iš Haifoje gyvenančio litvako Mošė (jis tobulai kalba lietuviškai!!) Net neabejoju, kad vietinis haifietis jums parodys pačias įdomiausias vietas:) Sakiau, kad izraeliečiai – patys draugiškiausi žmonės??
    Labas vakaras Nida! Jeigu kas nors is atvykusiu i Izraeli gali gauti ir mano savanoriska pagelba ar informacija siusti i meilus : mausha.d@gmail.com Net Haifos apylinkese gali tureti nemokama gida. mano telefonas 0523894667. o jeigu Jus dar su mashina, tai visai gali buti liuks. Yra tiek daug idomiu vietu neaprashytos pas p.Nida.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *