Print Recipe
Kale ir rikotos kukuliukai pomidorų padaže
Maistingi vegetariški "maltinukai", kuriuose pirmu smuiku groja ne mėsa, bet pupelės, rikota bei kalnas kale (lapinių kopūstų).
Course Main Dish
Virtuvė Lietuvos
Raktažodis vegetariški, kale
Porcijos
porc
Ingredientai
Kukuliukams
Pomidorų padažui
Course Main Dish
Virtuvė Lietuvos
Raktažodis vegetariški, kale
Porcijos
porc
Ingredientai
Kukuliukams
Pomidorų padažui
Procesas
  1. Susmulkintus kale lapelius sudėkite į dubenį ir užpilkite verdančiu vandeniu, palikite pastovėti 3 minutes, tada nupilkite vandenį, šiek tiek atvėsinkite, ir nuspauskite kuo daugiau skysčio. Galiausiai suberkite kale lapus ant popierinio rankšluosčio skiautės ir nusausinkite.
  2. Dubenyje šakute lengvai patrinkite pupeles, suberkite citrinų žieveles, rikotą, įmuškite kiaušinį, suberkite migdolų miltus, parmezaną, nusausintus kale lapus, įberkite druskos ir pipirų ir viską sumaišykite. Suformuokite iš šios masės 16 kukuliukų, sudėkite juos kol kas ant kepimo skardos ar kokio kito laikino paviršiaus.
  3. Įkaitinkite orkaitę iki 220C. Didelėje keptuvėje, kurią galėsite vėliau įdėti į orkaitė (maniškė špižinė, 30cm skersmens) įkaitinkite aliejų, sudėkite šalavijus ir česnakus, pusę minutės pakaitinkite, tik kol šalavijai apskrus, tada supilkite pomidorus bei sultinį, įberkite pipirų ir druskos. Viską sumaišykite ir palikite virti ant vidutinės ugnies apie 5 minutes.
  4. Sudėkite į keptuvę kukuliukus ir pašaukite keptuvę į orkaitę. Kepkite apie 20-25 minutes, arba kol kukuliukai gražiai apskrus ir bus iškepę. Patiekiant pabarstykite dar trupučiu tarkuoto parmezano. Skanu su pasta arba prancūziško batono riekele.
Pastabos
Receptas - Donna Hay "Fast Five", mano truputį pakoreguotas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *