Lygiai taip, kaip aš esu priklausoma nuo kulinarinių knygų, aš negaliu praeiti pro kulinarinių žurnalų lentynas… Australijoje šia prasme yra tikras rojus – net kelių pavadinimų kokybiški stori mėnesiniai kulinariniai žurnalai, tada dar specializuoti ketvirtiniai receptų rinkiniai (pvz., vaišės lauke, Kalėdos, Velykos, žiemos valgiai, Viduržemio regiono patiekalai ir tt). Kai pabaigiu skaityti australiškus, keliauju prie lentynos, kur rikiuojasi N. Zelandijos žurnalai – tie irgi ne mažiau įspūdingos kokybės, ne plonesni nei 140 psl… Nespėju visko perskaityti (ir pagaminti), o čia jau naujas mėnuo ir nauja serija žurnalų…

Mano mėgstami mėnesiniai Australijos kulinariniai žurnalai

Lietuvoje kažkada keletą metų dirbau žurnalų leidybos srityje, mūsų rinka nėra dėkinga, ypač jei kalba eina apie geros kokybės spaudą… Pasisekimą (ir pelningumą) turi tik leidiniai, skirti masėms, su žemoko lygio turiniu ir baisiu popieriumi… Net tie žurnalai, kurie dar prieš metus kitus tikrai galėjo didžiuotis savo spaudos kokybe, deja, nuleido kartelę ir tenkinasi popieriumi, per kurį kiaurai šviečiasi ir tekstas, ir nuotraukos, niekas nesivargina dėl ypatingo vizualo, o lietuviškos spaudos reklamos, nepykit, bet mane tiesiog šokiruoja savo baisumu. Peržvelgus Lietuvos žurnalų lentynas apina liūdesys – popieriaus išnaudota daug, bet kokybiškos spaudos – (beveik) nulis. Kadangi turiu su kuo palyginti, tai ir lyginu – mums iki estetiškų kulinarinių leidinių yra labai toli…. 

Ir kalbu ne vien apie estetiką (nors tokia juk gero žurnalo priedermė – jį turi būti malonu paimti į rankas, turi būti gaila išmesti…). Pamatytumėt koks kokybiškas Australijos kulinarinių žurnalų turinys – interviu su garsiausiais šalies šefais, restoranų reitingai, naujų vietelių apžvalga, maisto mados ir tendencijos, socialinai projektai, maisto nešvaistymo rubrikos, emigrantų bei tautinių mažumų valgiai, kulinarinių knygų pristatymai, sezoniniai receptai, skirti kasdienai ir šventėms, stalo dekoro idėjos, vynų pasaulis, gurmaniškos kelionės… Maisto nuotraukos tokio gražumo, kad seilės burnoje kaupiasi vien į jas žiūrint. Spalvos, šriftai, viršeliai, subtilios ir meniškos reklamos – viskas čia harmoninga ir be galo estetiška. (jei dar nesate pasekę Nidosreceptai profilio Instagrame, labai kviečiu tą padaryti – aš dažnai Instagramo storiuose dalinuosi visokiais filmuotais įdomumais, susijusiais su kulinarija ir ne tik:) Kai nufilmavau žurnalų lentyną spaudos parduotuvėje, ne vienas prarado žadą:)) 

Štai ir šią sriubą pagaminau iš recepto, surasto kulinariniame žurnale. Visada prisidedu į naują leidinį krūvą popierinių žymeklių, ką ketinu gaminti 🙂 Liko dar nemažai receptų iki išeinant naujam numeriui:) Bet ir laiko dabar turiu daugiau, kadangi visus praeitus metus skyriau knygos „Australijos skoniai” rašymui, tad ši erdvė truputį buvo palikta šone… Užtai dabar atsigriebiu 🙂

Vištienos ir pankolių sriuba
Maistinga ir kvapni sriuba su vištiena, pankoliais, šviežiomis pupomis
Pankolių ir vištienos sriuba su ančiuvių skrebučiu
Ypatingas pagardas – paskrudinta batono riekelė, užtepta ančiuvių sviestu
Print Recipe
Vištienos sriuba su pankoliais ir ančiuvių sviesto skrebučiais
Labai nesudėtinga, bet prabangi, kvapni ir skani vištienos sriuba. Patiekta su paskrudintos bagetės riekele, užtepta ančiuvių sviestu.
Course Sriubos
Virtuvė Lietuvos
Raktažodis vištiena
Pasiruošimas 10 min
Laikas 35 min
Porcijos
porc
Ingredientai
Sriubai
Patiekti
Ančiuvių sviestui
Course Sriubos
Virtuvė Lietuvos
Raktažodis vištiena
Pasiruošimas 10 min
Laikas 35 min
Porcijos
porc
Ingredientai
Sriubai
Patiekti
Ančiuvių sviestui
Procesas
 1. Pasigaminkite ančiuvių sviestą (galite iš anksto) - viską sublenderiuokite iki vientisos masės ir atidėkite į šalį. Greičiausiai sviesto liks, tačiau jį panaudosite kitiems patiekalams (ar sumuštiniams) gardinti. Vegetariškai versijai vietoj ančiuvių naudokite miso pastą.
 2. Grūstuvėje sugrūskite šafranus kartu su cukrumir ir druska. Užpilkite viską ¼ stiklinės verdančio vandens ir palikite pabrinkti.
 3. Dideliame puode įkaitinkite aliejų ir apkepinkite svogūnus ir pankolius kartu su 1 šaukšteliu druskos, kol šie suminkštės, bet neapskrus. Supilkite į puodą išbrinkusius šafranus ir visą skystį, supilkite sultinį, sudėkite vištienos blauzdelių mėsą, užvirinkite ir virkite ant mažos ugnies 20 min, arba kol vištiena išvirs. Išgriebkite vištieną ir dviem šalutėm susmulkinkite, tada mėsą vėl sudėkite atgal į puodą. Suberkite žalias pupas (ar žirnelius, ar kitokias daržoves) ir kelias minutes pavirkite, tik kol pupos suminkštės. Patikrinkite ar netrūksta druskos.
 4. Patiekite sriubą pabarstę pankolių lapais, su paskrudinta batono riekele, užtepta ančiuvių sviestu.
Pastabos
Recepto šaltinis - žurnalas Cuisine, 2023 September

Komentarų apie "Vištienos sriuba su pankoliais ir ančiuvių sviestu pagardintais skrebučiais": 3

 1. Nida:

  Jolanta, Jurgita, labai ačiū, kad bakstelėjot į klaidą, ją jau ištaisiau. Ach, čia kai mintys bėga greičiau, nei klavišai spaudžiasi 🙂

 2. Jolanta Baronienė:

  Trečiame punkte su svogūnais turbūt kepinate pankolius, o ne ančiuvius?

 3. Jurgita Ludaviciene:

  Ar į sriubą irgi reikia ančiuvių, ar jie reikalingi tik sviestui? Prie sriubos ingredientų ančiuvių nematau, bet sriubos aprašyme rašoma: apkepinkite svogūnus ir ančiuvius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *