Paskutinis dalykas, kurio sutikčiau atsisakyti savo racione, būtų duona. Sunku man net nupasakot kaip aš dievinu visus iki vieno duonos gaminius – nuo juodos lietuviškos, nuo savo pačios keptos sour dough iki minkštos fokačios, nuo tortilijų iki indiškos röti, nuo žydiškos chalos, prancūziškos brioche iki visų iki vienos paprastučių pusrytinių bandelių… 

Tačiau tokių skanių ir kartu neįtikėtinai paprastų kaip šie plokšti paplotėliai, aš dar iki šiol nebuvau kepusi 🙂 Jūs teisingai perskaitėte pavadinimą – prireiks tik dviejų ingredientų: self raising miltų ir jogurto (arba riebesnės grietinės). Self raising miltuose jau yra įmaišyta druskos, kildinimo miltelių, todėl nieko papildomai į tešlą įmaišyti nereikia. Tačiau jei tokių miltų kaip tik spintelėje neturite (šiaip juos tikrai parduoda ir Lietuvoje, paprasčiausiuose supermarketuose), juos galite labai paprastai susimaišyti ir patys: 1 puodelis paprastų kvietinių miltų + 1 šaukštelis kepimo miltelių + ¼ šaukštelio druskos. Viskas!

Taigi, pakaks iš šių dviejų ingredientų dubenyje suminkyti tešlą, palaukti apie pusvalandį, kol tešla pailsės ir glitimas „atsipalaiduos” (=duona bus minkštesnė), ir vos kelias minutes kepti sausoje keptuvėje. 

Tešlos proporcijos irgi pačios paprasčiausios ir lengvai įsimenamos: 1 puodelis self raising miltų + 1 puodelis jogurto (arba grietinės). Iš šio kiekio užminkykite tešlą. Ji turi likti šiek tiek lipni, tačiau jei manot, kad jūsiškė masė pernelyg lipni, įberkite dar kelis šaukštus miltų (nepersistenkite su miltais, kuo jų daugiau, tuo paplotėliai bus kietesni). Paminkykite tešlą apie 2-3 minutes, tada suformuokite kamuoliuką, uždenkite maistine plėvele ir palikite pailsėti pusvalandį.

Iš tokio kiekio tešlos jums išeis 4 maži paplotėliai. Paplotėlius galima kočioti kočėlu, bet aš nesivarginu jo traukti iš stalčiaus ir paplotėlius suformuoju rankomis, išplokštinu ant miltais pabarstyto darbastalio. 

Kepkite sausoje gerai įkaitintoje keptuvėje, tik kol gražiai apskrus. Patiekite karštus iškart, arba pašildykite trumpai orkaitėje. 

flat breads served on a rustic table
Duonos paplotėliai vos iš dviejų ingredientų – miltų ir jogurto

 

  1. Anonimas:

    Man irgi patiko! Evelina ačiū už dar įdomesnę versiją, nes aš jogurtą su grietin maišiau😁

  2. Evelina:

    Sugundėt, bet… Kadangi Lietuvoje tokie produktai, kaip jogurtas (be priedų) ir „self raising” miltai nemadingi, mes įpratę žvelgt kūrybiškai. 🙂 Jei šaldytuve yra užsilikusio rūgpienio truputis, beigi grietienės – tiks! Sumaišiau 1/3 indelio rūgpienio ir 2/3 grietinės, miltus su 1/2 šaukštelio valgomosios sodos (kadangi maišom su rūgščiais skysčiais, galima ir taip), druska. Smarkiai neminkiau, tik sumaišiau ir, išvertus ant miltuoto stalo, išplojau. Soda veikia greitai, todėl nieko nelaukus iškepiau. Rezultatas – minkštutės, purutės duonelės. Labai labai! Ačiū!

  3. Nida:

    Rūste, nebandžiau su kefyru, bet jis gerokai skystesnis nei jogurtas, tad miltų kiekis būtų kur kas didesnis, ir paplotėliai greičiausiai išeitų kietesni.

  4. Nida:

    Simona, iš tiesų, visokie paturbinimai čia labai tinka:) Sviestas su česnaku tai net labai:)

  5. Nida:

    Giedre, tai matuokit puodeliais kokias turit, santykiu 1 prie 1. Tokio pat dydžio puodelis miltų ir tokio pat dydžio puodelis jogurto (grietinės). Dydis čia visai nesvarbu.
    Bet jei jau norit tiksliai žinoti, tai standartinis puodelis, kuris yra ir mato vienetas (cup) yra 250ml talpos. Daugiau apie puodelius ir kitus mato vienetus esu aprašiusi skyrelyje MATO VIENETAI (https://nidosreceptai.lt/mato-vienetai/) viršuje, dešinėje pusėje, šalia APIE MANE.

  6. Simona:

    Kepu ir aš tokius 🙂 Tobula dar karštus patepti sviestu su druska su česnakais. Tada ir pagrindinio patiekalo nebereikia 🙂

  7. Pingback: Ėrienos maltinukai su feta, humusu ir pomidorais – Nidos receptai

  8. Eglė:

    Tik pamačius pavadinimą galvojau – kad tik tiktų self raising, nes tik tokie namie yra :D. Bandysiu!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *