Prieš pradedant gilintis į technines šio patiekalo subtilybes, noriu padaryti keletą pareiškimų. Visų pirma, pažymėti šio patiekalo autorystę. Tai Oliverio siūlomas receptas, kuris man pasirodė kaip tikrai įdomus būdas pasigaminti kažką neįprasto iš kalafijorų. Antras pareiškimas – tai laikas ir dėmesys, kurį turėsite skirti šiam patiekalui. Nesitikėkite, kad risotto – tai tarsi rytinė ryžių košė, kuri pati išverda per tą laiką, kol turškiatės po dušu. Pasiruoškite bent valandą stovėti su mediniu šaukštu maišant be proto aromatingą patiekalą ir ryti seiles laukiant, kol bus galima sėsti prie stalo. Trečias pareiškimas – tai išties pilnas pagrindinis patiekalas, nes jei viską padarysite taip, kaip priklauso, alkanų prie stalo neturėtų likti. Ir paskutinis, ketvirtas pranešimas,- nepamirškite prieš pradedant gaminti risotto į šaldytuvą įdėti balto vyno butelio (geriausia – salstelėjusio chardonay), nes joks kitas gėrimas taip šauniai nepapildys risotto skonio iki visiškos tobulybės.

Na, o kadangi risotto gamyba – pakankamai struktūrizuotas procesas, tai nepilstydama iš tuščio į kiaurą, pradedu šio proceso aprašymą.

Ingredientų sąrašas (2-3 asmenims):

Vidutinio dydžio svogūnas

3 česnako skiltelės

3-4 salierų stiebai

1/2 kalafijoro

200g risotto ryžių

1 taurės balto vyno

800g sultinio (vištienos arba daržovių)

2 šaukštai parmezano sūrio, tarkuoto

sviesto

alyvuogių aliejaus

druskos, pipirų

šviežių petražolių saujelės, sukapotos

Pabarstui:

2 storos riekės padžiūvusios baltos duonos arba gera sauja džiūvėsių

mažas indelis ančiovių (neišpilkite aliejaus!)

2 mažų džiovintų raudonų čili pipirų

Parmezano sūrio (tarkuoto)

Pradėkime nuo pjaustymo. Susmulkiname svogūnus, česnakus, salierus. Kalafijorą padalinam žiedeliais ir nupjaustom kietą kotą. Nupjaustytus kotus taip pat susmulkinam.

Tada pasigaminam pabarstus: elektriniu smulkintuvu sumalam sudžiūvusią baltą duoną kartu su ančioviais ir čili pipirais į vientisą trupinių masę. Jei balta duona ne visai sudžiūvus, prieš tai padžioviname ją kelias minutes įkaitintoje orkaitėje. Tada įkaitiname keptuvėje aliejų, kuriame buvo ančioviai ir sudedame trupinių ir ančiovių mišinį. Kepame maišant, kol trupiniai įgaus gražią auksinę spalvą ir visi namai kvepės ančioviais. Paliekame šiltoje keptuvėje, kol išvirsime risotto.

Įkaitinam puodą storu dugnu ir išlydome jame gumulą sviesto ir šlaką aliejaus. Sudedame visas supjaustytas daržoves ir ant mažutės ugnies kepiname geras  15 minučių, kol jos suminkštės, bet jokiais būdais neapkeps, neparuduos.

Per tą laiką užverdame sultinį ir paliekame jį kaisti ant mažos ugnies.

Kai daržovės visiškai suminkštėja, supilam į puodą ryžius ir kepinam, nuolat maišant. Ryžiai taps šiek tiek skaidresni, nei prieš suberiant juos. Kai ryžiai sugers skystį, į puodą įpilam taurę balto vyno. Viskas suputos, pakvips, bet mes maišome ir laukiame, kol tas vynas išgaruos ir liks tik jo aromatas. Tada pamažu pradedam pilti sultinį į ryžius. Įpylę šlakelį maišome ir laukiame, kol ryžiai sugers skystį. Įberiame žiupsnelį druskos. Visą laiką puodas turi būti ant mažos ugnies ir turim sekti, kad nepradėtų svilti. Įpilam dar šiek tiek sultinio, kai jis išgaruoja. Tada į kaistantį sultinį sudedam kalafijorų žiedelius ir toliau žaidžiame su ryžiais. Dabar pildami sultinį įdedam po truputį ir kalafojorų žiedelių, įmaišant juos į bendrą masę. Skiedžiame, maišome, saugojame, kad skystis per daug neišgaruotų, o ryžiai minkštėtų labai pamažu, sugerdami visą sultinį į save.

Taip teks žaisti geras 20-25 minutes. Galutinis produktas turi būti al dente – jokiais būdais ne per minkštas. Risotto konsistencija turi gautis kreminė, ne per sausa, nei tuo tarpu ne per skysta. Jei pritruks sultinio, o ryžiai dar bus kiek per kieti, toliau į risotto pilame karšto vandens. Ir maišome, laukiame, kol patiekalas bus pats tinkamiausias valgyti.

Danar pats svarbiausias momentas: išvirtusį risotto nukeliam nuo karštos ugnies, pažiūrim ar netrūksta druskos, įmetam gerą gabalą sviesto, parmezano sūrį, kapotas petražoles, pabarstome grūstais juodaisiais pipirais, viską gerai išmaišome ir paliekame uždengus pastovėti geras 5 minutes. Per tą laiką persigers skoniai ir risotto taps ypatingu! Pateikiant, sudedam į lekštes, pabarstom kepintais džiūvėsiais su ančioviais, pabarstome tarkuotu parmezano sūriu ir….. skanaus!! Tiesa, dar nepamirštame iš šaldytuvo išsiimti ir 5sipilti atvėsinto balto vyno!

Vienas komentaras apie straipsnį "Risotto su kalafijorais"

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.