Prieššventinis laikotarpis išties yra stebuklingas! Vien ką reiškia už lagno tyliai apsnigtas miškas… Ir nors metų pabaigos darbai neleidžia vien tik atsilošti ir mėgautis ateinančiomis didžiausiomis metų šventėmis, tas žinojimas, jog jau tuoj tuoj, po savaitės viską padėsime į šalį ir sėsime prie valgiais nukrauto stalo, suteikia papildomų jėgų. 

Prieš šventes tarsi iš gausybės rago pasipila renginiai ir vakarėliai… Tie, kuriuos organizuoji pats, pakviesdamas bičiulius pasidžiaugti nuveiktais metų darbais, ir tie, kuriuos savo draugams rengia bičiuliai. Man Advento laikotarpis niekuomet nebūna tylos ir susikaupimo metas. Veikiau atvirkščiai. Tyla ir ramybė aplanko po Kalėdų. Paprastai iki Naujų Metų:) O tada ir vėl iš naujo ima suktis renginių, keionių, darbų ir naujų planų įgyvendinimo ratas. 

Apie planus kitiems metams dar bus progos parašyti, tačiau šiandien noriu jums papasakoti apie nepaprastai šiltą popietę, kurią praleidau drabužių dizainerės Julijos Janus namuose Užupyje. Su Julija nebuvau iki tol tiesiogiai pažįstama, žinojau ją kaip nuostabių suknelių autorę bei žmogų, turintį beprotišką meilę maistui. O juk ne kartą esu sakiusi, kad tie, kurie myli maistą, labai lebgvai tampa bičiuliais:) Nes mylintys maistą niekada nebūna pikti bambekliai, uždari skūpuoliai ar nedraugiški liežuvautojai. Tikrų maisto mylėtojų virtuvė anaiptol neuždaro „į kalėjimą“, bet atvirkščiai – išlaisvina jų kūrybines galias ir lavina fantaziją. 

Julija Janus yra ta moteris, kuri sujungė dvi savo didžiąsias aistras į vieną visumą. „Mada ir maistas“ – taip skamba Julijos vizija, kai kalba eina apie jos kūrybinį kredo. Kadangi pati stengiuosi į maistą žiūrėti daug plačiau nei tiesiog į kulinarinių receptų pavertimą patiekalais, ir visuomet – tiek gyvenime, blog’e, tiek knygose – kiek galiu jungiu maistą su kelionėmis, Julijos idėja man pasirodė tiesiog tobula. 

Tą sekmadienio rytmetį, kai su dar keliomis blog’erėmis susirinkome Julijos namuose, gerokai spaudė šaltukas, o kai kurie automobiliai taip ir neužvažiavo į akmenimis grįstą ledinę Užupio gatvę… Julijos šeimos namai – tai kažkas tokio, ką matome jaukiausiuose interjero žurnalų puslapiuose ir svajojame tokiuose gyventi arba bent jau trumpai pabūti… Be galo daug erdvės ir šviesos, ir tokia begalinė harmonija, kuri visų pirma prasideda nuo ten gyvenančių namiškių – kūrybingos ir žaviai pašėlusios Julijos, rūpestingo ir šilto jos gyvenimo vyro Stasio, jaunučio, dar batus griaužiančio labradoro, ir storo nupenėjo draugiško katino, kadaise išgelbėto nuo mirties šiukšlių konteineryje… 

Prieš atvykdamos visos gavome užduotį: priderinti savo gaminamą patiekalą prie Julijos sukurtos suknelės. Peržiūrėjusi suknelės nuotraukas ne visai įsivaizdavau kaip ji atrodys realybėje, o ir tokiame projekte, kuomet maistą lėkštėje tenka suderinti su madingu drabužiu, neteko dalyvauti. Buvo aišku tik viena, kad patiekalas neapsieis be burokėlių:) Tad mano sprendimas buvo gana greitas – ėmiausi burokėlių karpačio su humusu, rukola ir granatų sėklomis. Tai mano mėgiamas patiekalas žiemos švenčių proga, kai norisi sotesnių valgių ir sodresnių spalvų. 

Vos atėję visos projekto dalyvės buvo papuoštos viena gražiausių prijuosčių, kokias man yra tekę matyti! Tai Julijos Janus ir Siemens bendrai kurta lininė prijuostė, kuri labiau panaši į stilingą sijoną, arba į modernų aukščiausios klasės restorano padavėjo drabužį. Su tokia prijuoste tikrai negėda pasirodyti svečiams, o tą man tenka daryti ypač dažnai, nes mano virtuvė sujungta su valgomuoju, ir patiekdama patiekalus dažnai turiu vilkėti proginius drabužius saugančią prijuostę. 

Visą sekmadienio rytą mes plušome Julijos virtuvėje (kurioje, savaime suprantama, svajonių virtuvinė technika iš Siemens…), paskui serviravome savo patiekalus į rankų darbo lėkštes, gamintas Lietuvoje pagal Julijos dizainą (jomis, beje, prekiaujama Julijos Janus parduotuvėse!), o tada jau buvo linksmoji dalis – fotosesija su suknele, prie kurios derinome savo patiekalus:) Kiekviena mergina, kokios figūros ji bebūtų, puikiai prisitaikė suknelę sau! Fotosesija buvo labai linksma (tik man niekas nepasakė, kad įtraukčiau pilvą fotografuojantis:) :)) 

O prieš pasidalindama nuotraukomis iš to nepamirštamo vakarėlio, turiu jums absoliučiai neįtikėtiną Julijos siurprizą nuo SIEMENS!!! Skaitykite įdėmiai: jūs taip pat galite laimėti tą nerealaus grožio stilingą, tikrų skonio meistrų Julijos Janus ir Siemens sukurtą prijuostę Kalėdoms dovanų!!!! Tereikia nueiti į nidosreceptai.lt Facebook paskyrą ir  pasidalinti šia žinute. Po savaitės, kitą kevirtadienį, gruodžio 22d. burtų keliu išrinksime laimėtoją, kuriams padovanosime stilingąją Julijos Janus ir Siemens prijuostę!! 



 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.