Leisdama paskutines atostogų dienas Lietuvoje ir besinervindama dėl situacijos Izraelyje, vis dar nežinau, ar kitą savaitę pavyks parskristi į Tel Avivą. Beliko ten tik susipakuoti daiktus kraustymuisi namo, į Vilnių, tačiau nežinia, ar viskas pavyks taip, kaip suplanuota.

Užtai smagu, kad receptais dalintis galima iš ten, kur esi – Izraelio ar Lietuvos. Svarbu turėti kompiuterį, nuotraukas po ranka ir patikimą interneto ryšį, kuris Lietuvoje yra geriausias pasaulyje:) Kol lepinatės nuostabiais saulėtais orais, išmėginkite šį vasariškai paprastą ir ba galo skanų kišą su ožkų sūriu ir figomis. Šiuo metu kaip tik figų sezonas, tačiau jei labai problematiška jų gauti, galite vietoje figų naudoti ir kitus saldžis vaisius, pvz., kriaušes.
Kisas su ozkos suriu-4_LR

 

Kisas su ozku suriu ir figomis

Kišas su ožkų sūriu ir figomis
Porcijos 6
Tinkamas didesnei kompanijai pavaišinti
Komentuoti
Spausdinti
Tešlai
 1. 200g miltų
 2. Žiupsnelis druskos
 3. 90g labai šalto sviesto, supjaustyto gabaliukais
 4. 1 kiaušinis, suplaktas
 5. 1 šaukštas ledinio vandens
Įdarui
 1. 200 g ožkų sūrio, sutrupinto stambiais gabalėliais
 2. 5-6 šviežios prinokę figos
 3. 1 šaukštas medaus ir 1 šaukštas aliejaus (figoms patepti)
Užpilui
 1. 4 kiaušiniai
 2. 1/3 stiklinės (80ml) plakimui skirtos grietinėlės
 3. 40g tarkuoto kietojo sūrio
 4. 1 šaukštas šviežių čiobrelių lapelių (arba 1 šaukštelis džiovintų)
 5. 1 šaukštas susmulkintų svogūno laiškų
 6. Žiupsnelis druskos ir pipirų
Pasigaminkite tešlos pagrindą
 1. Ištepkite sviestu 24cm skersmens tartoms kepti skirtą formą. Dideliame dubenyje (arba geriausia - virtuvinio kombaino inde) sumaišykite miltus su druska, tada sudėkite ledinio sviesto gabaliukus ir maišykite energingai, kol masė taps sausais trupiniais ( maišyti reikia greitai todėl, kad kuo mažiau suminkštėtų sviestas). Įpilkite kiaušinį ir šaukštą ledinio vandens ir toliau maišykite. Jei masė nesusijungia į vientisą tešlos gumulą, galite įlašinit dar keletą lašų vandens. Tešlą įvyniokite į maistinę plėvelę ir padėkite į šaldytuvą pusvalandžiui, kad sukietėtų.
 2. Ant miltais pabarstyto paviršiaus iškočiokite tešlą plonai į tokio dydžio apskritimą, kad jis būtų 3-4 cm didesnio skersmens nei jūsų kepimo forma. Įklokite šį tešlos apskritimą į paruoštą kepimo formą ir gražiai užspauskite visus kraštus. Subadykite visą paviršių šakute ir padėkite į šaldytuvą dar 20-30 min.
 3. Įkaitinkite orkaitę iki 180C. Išimkite kepimo formą su tešla iš šaldytuvo, jos visą pagrindą ir kraštus uždenkite aliuminio folija ir ant viršaus tolygiai paskirstykite kokį nors svorį (aš naudoju kelias saujas pupų). Pašaukite į orkaitę ir kepkite 15 min. Tada nuimkite foliją ir svorius ir toliau kepkite tešlą dar 13 min. Išimkite iš orkaitės.
Pasigaminkite užpilą
 1. suplakite kiaušinius kartu su grietinėle. Suberkite tarkuotą sūrį, čiobrelių lapus, kapotus žalius svogūnus, įberkite truputį druskos ir pipirų.
Pabaikite gaminti kišą
 1. Ant viso tešlos paviršiaus užbarstykite ožkų sūrio gabaliukus. Figas perpjaukite pusiau ir sudėkite ant pagrindo nupjautomis pusėmis į viršų. Į tarpus tarp figų supilkite paruoštą užpilą. Pabaigoje figų pagrindus patepkite medumi ir aliejumi.
 2. Pašaukite į orkaitę ir kepkite 20-22 min., kol viršus gražiai paruduos. Pateikite šiltą.
Adapted from Kwestia smaku
Adapted from Kwestia smaku
Nidos receptai https://nidosreceptai.lt/

Vienas komentaras apie straipsnį "Kišas su ožkų sūriu ir figomis"

 1. Nida:

  Kotryna, nežinau ar džemas tiktų… aš gal mėginčiau su džiovintomis figomis, tik jas pamirkyčiau karštame vandenyje, kad pabrinktų.

 2. Nida:

  Dalia, dar ir kaip tiktų!!! Su figomis pelėsinis labai suderės.

 3. Dalia:

  Idomu ar tiktu pelesinis suris vietoj ozkos pieno surio? Ar derintusi skoniai ?

 4. Nida:

  Indre – svarbūs keli momentai: labai geras formos ištepimas sviestu, o kitas – neskubėti išimti iš formos tuoj pat, kai ištraukiate iš orkaitės. Reikia leisti pyragui kokias 10 min atvėsti, tuomet vėsdamas jis traukiasi, ir savaime nuo formos atšoka. Bet dažniausiai jei nenoriu rizikuoti, tai naudoju kišo formą su išimamu dugnu – tokia forma niekada nekelia problemų išimant pyragą ir išsaugant tobulus tešlos kraštelių išvingiavimus:)

 5. Laima:

  Norėjau paklausti, o kokį ožkų sūrį Jūs naudojate šiam kišui: kreminį kaip Chavroux, ar kokį kietesnį. Dėkoju už atsakymą.

 6. Nida:

  Oi Dovile, kaip suprantu tave:) Pati sėdžiu Lietuvoje ir vaduojuosi nuo karščio. Matai, čia infrastruktūra nepritaikyta tokiems karščiams: nėra padorių kondicionierių namuose… Tel Avive, nors temperatūra ir drėgmė ten kur kas aukštesnė, tas karštis taip nevargina kaip čia, Lietuvoj. Na, bet neilgam jis….

 7. Dovilė:

  Nida, kad tu žinotum, kaip nesinori jungti orkaitės tokiame karštyje. Bet jei kas atneštų iškepę, tai su mielu noru suvalgyčiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *