Steikų kepimas, mano supratimu,- vyriškas užsiėmimas. Kai vakarienei ruošiam steikus, tai būna ta reta proga, kai virtuvę (arba bent jau vietą prie grilio) užleidžiu savo vyrui. Aš pasirūpinu garnyrais, priedais, bet darbą su mėsa palieku jo tvirtoms rankoms. Todėl galima sakyti, kad šis įrašas – tai trumpas interviu su mano vyru apie steikų kepimą:)

kaip tobulai iskepti kepsnius

Paruošti tobulą steiką – vienas paprasčiausių darbų, bet tik tada, kai žinai keletą taisyklių. Ir visai nebūtina laukti vasaros arba išsiruošti į gerų (ir brangių!!) kepsnių restoraną, nes tokią pačią nirvaną galite patirti savo namuose!

tobulas steikas

 

Viskas prasideda nuo… mėsos, kurią naudosite kepsniui. Kuo ji geresnė (ir brangesnė), tuo mažiau darbo turėsite, ir tuo labiau garantuota bus sėkmė. Steikams naudojama jautiena gali būti ir riebesnė, ir liesesnė, su kaulu arba be jo, tačiau aukščausios klasės steikas gausis iš jautienos nugarinės išpjovos. Nugarinė Išpjova pati savaime tokia minkštutė, kad ji iškeps greitai, ir tiesiog tirps burnoje.

kaip tobulai iskepti steikus

Dydis. Labai subjektyvus dalykas. Amerikoje kepami steikai gali būti ir kilograminiai:) Ir tikri yra vaikinų (merginų?), kurie tokį gali sušveisti vakarienei. Tačiau subalansuotam apetitui patenkinti, tobulas steiko (be kaulo) dydis – 180-220 g.

Prieskoniai. Kepant steikus nereikia išradinėti dviračio: kuo geresnės kokybės mėsa, tuo mažiau prieskonių jai reikės. Tobulam nugarinės išpjovos steikui tikrai užteks vien druskos ir pipirų. Jei turite prastesnės kokybės kepsnį, tada jau maskuokite jo netobulumą marinatais ir kitokiais kvapniais priedais.

Druska. Yra dvi terorijos, kada reikia sūdyti kepimui skirtą mėsą. Viena teigia, kad tą reikia daryti gerokai iš anksto, nes taip druska  suminkštins mėsos kepsnį. Tačiau aš vadovaujuosi kita teorija:  kadangi  druska daro mėsą sausa, sūdau ją prieš pat kepant. Tik labai svarbu, kad prieš kepant žali steikai pasiektų kambario temperatūrą, ir prieš pabarstant juos druska ir pipirais, jie būtų gerai nusausinti popieriniu rankšluosčiu.

Riebalai. Ir vėl šiuo klausimu nuomonės skiriasi. Vieni tvirtina, kad steikai privalo būti vien pagardinti druska ir pipirais (marinatu, jei naudojate pigesnę jautieną), kiti prieš kepant kepsnius patepa sviestu arba aliejumi, dar treti sako, kad bet kokie riebalai sąlygoja, kad steikas kepdamas apdega. Mano vyras visada steiką iš abiejų pusių patepa (įmasažuoja!!) geru alyvuogių aliejumi (ir nors skaičiau, kad alyvuogių aliejus priduoda iškepusiai mėsai kartumo, galiu lažintis, kad niekada neteko to kartumo pajausti… ).

Kepimas. Šiuo klausimu nuomonės dar labiau skiriasi! Keptuvė? Orkaitė? Grilis? Dujinis ar anglinis? Pradėsiu nuo to, kad geras steikas – tai tas, kuris traškus ir lengvai apskrudęs išorėje ir minkštas viduje (dar priklausomai ir nuo to, kaip pilnai iškeptą mėsą mėgstate). Tad siekiant tobulybės, sako, lengviausia žaisti kombinuojant keptuvę ir orkaitę: pirmiausia gerai įkaitintoje keptuvėje su trupučiu aliejaus apkepiname steikus kiekvieną pusę po 2-3 minutes (kol jie lengvai atlimpa nuo keptuvės), o tada šaunam į orkaitę, iš anksto įkaitintą iki 200-220 C ir dar palaikome 3-4 minutes (priklausomai nuo kepsnio dydžio ir nuo to, kaip gerai norime, kad jis iškeptų).

Steikai iškeps ir vien tik keptuvėje, nenaudojant orkaitės. Užvis geriausia – ta su nelygiu, „dryžuotu” dugnu (griddle pan). Keptuvę įkaitinkite vidutiniškai ir kiekvieną steiko pusę kepkite 5-6 minutes. Viskas. Nei daugiau, nei mažiau. Ir apverskite tik vieną kartą.

Amžina diskusija ar geriau grilis dujinis ar anglinis, taip pat neaplenkia steikų: galiu nuraminti, kad abu griliai yra puikūs, kiekvienas savaip:) Dujinis greičiau įkaista ir jame lengva reguliuoti temperatūrą. Tuo tarpu dūmo skonis padaro kiekvieną skrudinamą kepsnį tiesiog dievišku! Galite su manim ginčytis, bet aš teigiu ir teigsiu, kad angliniuose griliuose tobulus steikus (ne „bet kokius”, ne „vidutiniškus”, bet TOBULUS) iškepti gali tik patyrę ir labai patyrę kepėjai, nes sureguliuoti kepimo temperatūrą atviroje ugnyje tikrai nėra paprasta. Ir dar. Jei jau ketinate kurti anglinį grilį, nėra prasmės gerus steikus „gadinti” kepant juos ant pigių anglių, kurioms įdegti naudosite smirdantį skystį: finale jausite kepto benzino kvapą, bet ne mėgausitės gera mėsa. Tad ugniai  geriausia naudokite sausas malkas ir pasiruoškite ilgam laukimo procesui:)

Kada steikas iškepęs? Yra keletas metodų kaip patikrinti, ar steikas iškepęs iki norimo lygio. Amerikiečiai pasikliauja ne nuojauta ir tuo, ką rodo jų rankinių laikrodžių rodyklės, bet tik termometru, skirtu matuoti kepsnio temperatūrą: įsmegei į patį vidurį virbą, palaukei 30s, ir viskas kaip ant delno parašyta: jei rodo 60C, vadinasi pats laikas kviesti svečius prie stalo, nes steikas iškepęs medium well (tai pats populiariausias iškepimo laipsnis). Jei raudonos mėsos vaizdas steiko viduryje jus erzina, palaukite, kol temperatūra pakils dar aukščiau.

Dar vienas metodas nustatyti, ar steikas tinkamai iškepęs – patikrinti jo minkštumą. Mėsa turi būti būtent tokia, kaip spaudžiant viduriniu pirštu savo tos pačios rankos nykščio plokštumą, esančią delne.

Profesionalai, neabejoju, naudojasi visais šiais būdais, dar įskaitant ir intuiciją, ir chronometrą, ir gausią patirtį:) Štai todėl kepkite, mokykitės, bandykite, tobulėkite: kuo dažniau kepsite gerus steikus patys, tuo greičiau tapsite profesionalais!

5 minutės. Žinau, kaip norisi kuo greičiau sėstis prie stalo ir dantytu peiliu pagaliau atsiriekti garuojančio kepsnio kraštelį, bet nepraleiskite jokiais būdais šio sarbaus etapo: steikas privalo pastovėti bent 5  minutes, kad mėsa būtų pati sultingiausia. Laikykit steikus uždengę aliuminio folija, o lėkštes, kuriose mėsą patieksite ant stalo, verčiau pašildykite, kad kepsniai taip greitai neatšaltų.

Priedai. Kaip teisingai parašė Aušra iš Vaikai ir vanilės, priedai dažnam tampa svabesniais už pačius steikus!! 🙂 Man patinka tradiciniai priedai, kurie daro steikų vakarienę karališka: keptos orkaitėje arba lauže bulvės, keptos saldžių bulvių (batatų) skiltelės, tešloje skrudinti svogūnų žiedai, garuose virti brokoliai ir/arba šparaginės pupelės, šviežios salotos. Neseniai atradau dar vieną be galo skanų steikų pagardą – karštą burokėlių garnyrą. Jis tiesiog tobulai tinka prie tobulų steikų!!

priedai prie steiku kepsniu

Karštas burokėlių garnyras (3-4 asm)

1 šaukštas alyvuogių aliejaus

1 didelis burokėlis (apie 250-270g)

4 šaukštai (60ml) raudonojo vyno acto

1/3 stiklinės (80ml) vandens

1/2 šaukštelio čiobrelių lapų

2 šaukštai rudojo cukraus

Druskos, pipirų

Burokėlius sutarkuokite stambia tarka. Į puodą sudėkite visus ingredientus, išskyrus druską ir pipirus. Užvirkite, ir virkite atidengtame puode ant vidutinės/didelės ugnies apie 15min., kol skystis beveik visas išgaruos, o burokai sunikštės, bet vis dar liks truputį traškūs. Pagardinkite druska ir pipirais pabaigoje ir pateikite šiltą arba kambario temperatūros.

jautienos nugarines kepsnys

Komentarų apie "Kaip iškepti tobulą steiką ir burokėlių garnyro receptas": 45

  1. Nida:

    Kai ruošiu šparagines pupeles garnyrui, man nėra nieko skanesnio, nei apvirtos pupelės ir trumpai apkepintos svieste su daug česnako… Ir dar pabarstytos kapotomis petražolėmis….

  2. Vaceba:

    Puikus receptas, tik noriu pasakyt, kad jingtinėse valstaijose valgiau steiką su šparaginėm pupelėm, jos buvo dieviškos kaip ir steikas! Gal turite kokių pasiūlymų, kaip jas paruošt?

  3. Scarface:

    Beeffromlithuania.com nezinau ar tamsta tik prekiaujate ar pats ir auginate, bet kiekvienas kuris gaudosi mesoje zino, kad brandinimas turi didziule reiksme mesos minkstumui. Sviezia mesa minksta buna 2-3 val. po skerdimo, veliau raumuo traukiasi, mesa kieteja. Be to mesa duri daug dregmes, kuri itakoja jos skoniui ir minkstumui. Tad brandinimas ne siaip sugalvotas. Beje tiek Europoje tiek JAV jei ieskote jautienos butent steikams, nebrandintos nerasite. Sviezia 1-3 klases mesa eina i farsa, guliasus is ko gamina sriubas, troskinius, bet ne steikus. Radau jusu skelbimus, parduodat kumpius, mente, sprandine. Kur antrekotai ? nugarine ? Sultingi steikai ne is kumpio kepami 😀

  4. Nida:

    Labai ačiū – tikrai įdomus receptas, vertas pabandymo!! Ir labai ačiū už kontaktą dėl jautienos, manau, kad daug kam pravers.

  5. Beeffromlithuania.com:

    Sveiki, patiko jūsų visų komentarai ir nutariau parašyti ir savo. Susiduriau su Angus jautiena prieš gerus metus , tai patikėkite iš kumpio išeina puikus kepsniukai!!! 🙂 Svarbu , kad mėsa butu šviežia ir net brandinti nereikia , nes pati iš savęs nereali !!:) Paprastas būdas iškepti kepsni iš Angus jautienos kumpio. Receptas. 200g jautienos kumpio gabaliuką ištrinkite alyvuogių aliejum , ikaitinkite keptuve iki 70 laipsnių kepkite po 2 min kiekviena kepsnio pusęs , greitai išimkite iš keptuvės ir suviniokite i aliuminio folija ir dėkite į ta pačia keptuve ir dar pakepkitį po 2 min kiekvieną kepsnio pusias . Išimkite kepsni ir paskaninkite rupia druska bei šviežiai maltai pipirais na ir aišku uždėkite po gabalėli sviesto sumaišitu su česnakais ir uždenkite 5 min , kad kepsnis pailsėtu. :)- Skanaus!!:) Angus jautuku mėsite galite užsiskyti beeffromlithuania@gmail.com

  6. Donatas:

    Kiek laiko kepti teisingo atsakymo nera. Priklauso nuo mesos storio, jos paruosimo, nuo gyvulio rusies, amziaus, jusu keptubes ikaitimo lygio ir tt.
    Is brandintos jautienos 2-3 cm storio nugarinės per 5-6 minutes kiekvienai pusei galima padaryti pavyzdini sudegusios mesos gabala kepant karstoje keptuveje. Uztai amerikieciai ir matuoja vidine mesos temperatura- kai viduje pasiekia tam tikra laipsniu kieki, mesa iskepe.

  7. Ausra:

    To Ariel: get off your high horse….cia ne enciklopedija ar vadovelis, cia paprasto zmogaus kulinarinis BLOGAS 🙂

  8. Nida:

    Jūrate, sunku pasakyti, kodėl ne į foliją siūlo, o rankšluostėliu pridengti. Folija bent jau neleidžia atvėsti. Nebent kokiame pašildymo stalčiuje su tuo rankšluostėliu steikus laikyste, tada OK.

  9. Jūratė:

    Stake supply rašo, kad į foliją iškepto steiko nereikia ir negalima vynioti, galima nebent švariu rankšluostėliu apdengti, o kodėl įdomu?
    Henri, o kas tiksliai yra limuzinas? Parvežė man vyras du tokius brandintos jautienos kumpio limuzinus, bet nesuprantu, čia išpjova ar tiesiog geras kumpis? Kažkaip reikia nesugadint?

  10. Nida:

    Ariel, o jei jūs galėtumėte PARAŠYTI, o ne vien papamokslauti apie nesąmones, tai mes visi nuo to tik patobulėtumėme:) Dėkoju už pastabas, tik kol kas nežinau, į ką reiktų labiau dėmesį atkreipti. Su lietuviškais mėsos pavadinimais (nugarinės ar išpjovos) man sudėtinga, tą nekart pripažinau šiame blog’e, ir nė kiek nesigėdinu, nes kulinarinę literatūrą skaitau išimtinai anglų k. Tad šią kritiką nuolankiai priimu. Tuo tarpu dėl kitų „nesąmonių” sunku ką nors ir komentuoti – pati laikausi šių principų ruošdama kepsnius, kuo puikiausiai jie gaunasi, niekas nesiskundžia, visi giria, tad ką čia ir bepridurti? Labai lauksime Jūsų išsamesnio reportažo apie tai, kaip gi iškepti tą tobulą steiką!

  11. Ariel:

    Oi, jus teoretike, teoretike… Tokiu nesamoniu prirasote, kas skaitai ir klaiksti… Nida, nepakanka paskaitineti uzsienio interneto tinklalapiuose, isversti ir sukelti i viena vieta… Cia tiek nesamoniu ir klaidu pas jus, kad net nera nuo ko pradeti komentuoti… Visiskas diletantismas, megejiskumas ir kretinizmas…. Kaip gali kulinarini bloga rasyti zmogus, kuris nugarines nuo ispjovos neskiria???? As jau nekalbu apie galvij7 veisles :)… Nida, jei galite nerasyti – nerasykite….

  12. Nida:

    Ruteni, Gedimino 9 išbandėm ir ne kartą – puiki mėsa, savo darbą mylintys pardavėjai (ir savininkai), rojausmaistas girdėjau, bet nebandžiau dar užsisakinėti. Aš mėgstu spontaniškumą – užėjau, pamačiau, užsidegiau, nusipirkau ir tą pačią dieną pasigaminau:) Na, nebent šventėms – tada jau iš anksčiau planuoju. Bet kiek tų švenčių….

  13. Rutenis:

    Kur būna steikų Vilniuje – be Naturalijos dar yra įdomi parduotuvė Steak Suply Gedimino 9, ten fainas šaldytuvas stiklinėmis sienomis, matosi, kaip brandinama… Ir nesenai sužinojau, kad galima užsisakyti internetu rojausmaistas.lt , reiks pabandyti. Ten arčiau pasaulinių standartų, atitinkamai ir pasaulinių kainų :-).

  14. Nida:

    Wow, Martai, puiku!!!! Oi kaip prireiks jau ne už ilgo man, ir kitiems skaitytojams, neabejoju. Ačiū, kad pasidalinote savo kontaktu!

  15. Martas:

    Sveiki. Pasiskaičiau šį forumą ir man patiko. Jautieną taip pat mėgstu. Be to pats auginu mėsinius galvijus ir jau pradedu sukti galvą apie tikrai geros, kokybiškos mėsos realizavimą. Auginu tik ant žalienu. Visiškai ekologiškas produktas. Pradedu rinkti klientus savo produkcijai. Todėl, jei kažkas norės bendradarbiauti, rašykite į – zogonapo@gmail.com
    Veislės žindenių – angusės,šarolė,simentalės. Tėvas – angusas.
    Turiu šaldymo kamerą, 10dienų brandinti galiu.

  16. Aure:

    Nesuprantu, nejaugi tokie gurmanai neperka jautienos iš ūkininkės Mieźanskienės? Jau ne vienerius metus ji parduoda puikios kokybės jautieną Tymo turgelyje ir turi parduotuvėlę NATURALIA Panoramos PC, šalia Rimi. Nuostabūs marmuriniai steikai:)

  17. Nida:

    Super, Vampyrai!! Labai džiaugiuosi! O mes visi jau žinom ko ieškot Kalvarijų turguje:) Ačiū!

  18. Vampyras:

    neesu kepimo profas, bet kelis kartus pagal sita recepta kepiau ir tikrai super gavosi. Pirma karta be reikalo aliejaus i keptuve pyliau, tai buvo dumu truputi:) dabar nepilu ir idealiai gaunasi. Paprasta, aisku, skanu. Kepiau viena karta is ispjovos, kita karta is nugarines, Kalvariju turgelyje pas Rimvyda tikrai geros mesos galima nusipirkti:)

  19. Jolanta:

    Labai naudingi patarimai. Pirkau brandintos jautienos iš kumpio, iškepė puikiai, mėsa minkšta ir skani. Manau, kad nebūtinai turi būti išpjova.

  20. Henris:

    Gerai kai nueini ir tau mesininkas ispjauna ka tu nori, o jei tai yra mesa kokio Anguso ar Limuzino mesinio galvijo, isvis pasaka. Beje, yra nedidelis skirtumas tarp galviju skerdimo Amerikoje ir Europoje. Na Lietuvoje dar kitoks skerdimas, likes is sovietmecio.
    Na konsultantas garsiai pasakyta. Siaip megstu skania mesa, nors zinios daugiau teorines, bet padeda vasara kieme prie grilio eksperimentuoti, nors buna ir ziema grili pakuriu 😀

  21. Nida:

    Henri, tikrai įdomi informacija. Turiu prisipažinti, kad apie mėsą aš išmanau tikrai nedaug (štai todėl ir džiaugiuosi, kad turiu patikimus mėsininkus, kuriems aš pasakau pavadinimus, o jie jau man išpjauna tą, ko reikia, arba pasako, kad tokių dalykų nėra ir nebus. Pvz., Izraelyje su žiburiu reikia ieškoti veršienos – jos čia beveik nėra). Kviečiu tave tapti nuolatiniu šio blog’o konsultantu mėsiškais klausimais!!

  22. Henris:

    Beja, Laura uzsimine apie antrekota. As nuotraukoje matau Porterhouse steika. Antrekotas ir Porterhouse steikas du skirtingi dalykai. Idomumo delei perverciau nete kaip lietuvaiciai ruosia „antrekotus”, seniai taip nesijuokiau.
    Ar jus zmones zinote kas yra Antrekotas ?
    Antrekotas yra ne is versio, ne is jaucio, ne is karves (ka dazniausiai musu parduotuveje parduoda) ispjauta dalis, o is Charolais (šarolė) galviju – buliu veisles.
    Antrekotas – vieneriu metu kastruoto mesinio buliuko puses skerdienos mesos gabalas, ispjautas is trumposios (Short Loin) nugarines tarp stuburo ir sonkauliu.
    Kodel mes kiaulienos nugarines nevadinam steiku ? o karvienos dali galim pavadinti Antrekotu ? 😀
    Parduotuveje jus jo nerasit ir restoranuose jus apgaus. Labai stipriai abejoju, kad ir geriausi Lietuvos restoranai uzsako mesa is Prancuzijos.
    Citata is vieno straipsnio :
    „Taip pat jokiu būdu netikėkite Lietuvos restoranuose arba kitose maitinimo įmonėse radę pavadinimą ANTREKOTAS. Restorano savininkai įsitikinę, kad Jūs esate visiškas kvailys ir būtinai norėsite paragauti Jums nežinomo kepsnio… Tačiau jei Lietuvoje niekas neaugina Šarolė veislės kastruotų buliukų, tai būkite tikras, kad Jums įkišo senos karvės mėsgabalį, kuris iškepęs bus kietas, kaip padanga, o jei minkštas, tai būtinai chemiškai apdorotas (minkštinamąja druska) ir todėl nuodingas, sukeliantis skrandžio opas… „

  23. Nida:

    Na va, aš gi sakiau, kad steikų reikalus reikia atiduoti į vyrų rankas. Štai Henris viską ir sudėjo į vietas – kokia mėsa, kaip kepti, kiek kepti. Tik štai ratas ir vėl užsibaigia ties ingredientais – geros mėsos Lietuvoje reikia ieškoti su žiburiu ir labai stora pinigine…

  24. Beja:

    Kaip aprasytas kepimas keptuveje, niekas taip nekepa steiko 🙂
    pats populiariausias iškepimo laipsnis Medium Rare 55–60 °C
    Medium Well arba paprastai Medium 65-70c jokio rausvumo viduje

  25. Henris:

    To Laura : steika ruosia praktiskai is visu jaucio daliu, nugarines, sonines net is kumpio ar sonkauliu ir etc.

    To Siaip : o kas yra geriausias steikas ? Taip, Tenderloin (ispjova) minksciausias ir paruosti lengviausia, nor kiti sugeba ir ji sugadinti. Sirloin (nugarine) steikas ne ka prastesnis, bet kaip jau anksciau minejau, Lietuvoje yra beda su gera jautiena.

  26. Henris:

    Steikas ne vyru darbas ? Vyrai tik ir moka juos kepti.
    Jus moterys net mesoje nelabai gaudotes.
    Nida is dalies teisi, „ispjova” yra ispjaunama is nugarines. Nugarine yra skirstoma i tris dalis
    Sirloin – nugarine (virsutine dalis)
    Tenderloin – nugarines ispjova, pati ploniausia dalis. Yra pas mum vakume brandinta.
    Top Sirloin – nugarines file
    Man pats skaniausias Whole Tenderloin steikas. Visas cielas ispjovos gabalas, lengviausiai paruosiamas, aisku kas moka.
    Beda ta, kad Lietuvoje praktiskai nera mesiniu jauciu kulturos, o parduotuveje daznai tau versiena parduos kaip jautiena.
    Kita beda, kad pas mum ir gyvulius skerdzia ne taip kaip reikia. To pacio T-Bone nelabai gausi del tos priezasties. Pas mum dar liko sovietinis skerdimo palikimas 🙂

  27. Nida:

    Pritariu, Aušra! Bet reikia ir vyrams duoti erdvės pasireikšti, tad mano pasirinkimas vyro žiniai atiduoti mėsos kepimą:) Visa kitka mielai pasilieku sau:)

  28. Nida:

    Dusia, tikrai ne HIGHTECH!!! Ypač Izraelyje turint tokius virtuozus mėsininkus! Jie visą darbą padaro – belieka tik laikrodį turėt prieš save ir keptuvę:) Vienas greičiausių ir paprasčiausių patiekalų, jokio marinavimo, jokio valandas trunkančio kepimo orkaitėje, vartymo, laistymo… Mes susitikę dar apie tai pakalbėsim:)

  29. dusia:

    Nida,puikus receptas–idomu skaityti!
    steiko tai nedarysiu,net man tai HIGHTECH bet burokelius jau rytoj pabandysiu.
    aciu uz TIP’us.
    aciu uz blog’a

  30. Nida:

    Ne, Laura, nuotrauka viršuje – iš kito vakarėlio, kai mano vyriškiai gimtadienį švęsdami po kilograminį kepsnį (su kaulu) susileido:) O kepėm išpjovos elegantišką kepsniuką (žalio kepsnio nuotraukos nepadariau šįkart:))

  31. Nida:

    Odeta, ačiū už papildymus, tikrai naudingi. Mes tai čia kaifuojam, kai mėsą kaip nori išpjauna, tik pasakai ar paveiksliuką parodai, ir nieko daugiau aiškint nereikia. Vilniuj bus bėda… Burokėliai – tikrai paprasta, bet super gerai. Citrinos sultys – gera išeitis, aš irgi actą nelabai mėgstu. Bet kažkaip išsitroškino visai nieko. O su sūrymu faina, kad pasisekė viskas gerai, nes aš tai persūdžiau nežmoniškai:)

  32. Nida:

    Laura, labai ačiū už patikslinimus. Omenyje turėjau IŠPJOVĄ, tad teisinga „Šiaip” pastaba. Einu taisyti teksto:) Ačiū už pastabas!!

  33. odeta:

    Nida, labai gera instrukcija! Aš kartais, kad nedėti į orkaitę, išjungusi ugnį tiesiog uždengiu keptuvę folija ir palaikau 3-4 minutes. Turiu pažymėti, kad iš išpjovos kepsniai patys minkščiausi, tačiau kaina irgi tobulai nežemiška;) Todėl mes dažniausiai irgi perkame nugarinę, bet su kaulu Lietuvoje dar niekur nemačiau pirkti. Gal kas žino kur parduoda teisingai išpjaustytą T-bone?
    Burokėlių garnyras! Fantastika! Nors kartą per savaitę mūsų namuose burokėliai būna ant stalo. Aš dažniausiai vietoj vyno acto išspaudžiu 1/2 citrinos sulčių.
    Kepiau avienos kumpį pagal Tavo ir Aušros pasiūlytą druskos tirpale marinavimą (jeigu taip galima pavadinti), gavosi nerealiai sultingas. Aš ir mūsų svečiai likome sužavėti:)

  34. Laura:

    Nugarinė ir išpjova (filė) yra ne tas pats. Išpjova yra mažiausiai judantis gyvulio raumuo, todėl jis yra minkščiausia gyvulio dalis. Iš išpjovos gaminami karpačiai, tartarai, befstrogenai, bifšteksai ir rostbifai…beje tą patį daro ir iš nugarinės…pigiau.
    Steikas lietuviškai yra kepsnys, o juos kepa ir iš nugarinės, ir iš išpjovos, todėl, Nida iš dalies esat teisi 🙂

  35. Nida:

    O ar nugarinė ir išpjova – ne tas pats?? Jei ne – tuomet galbūt mano silpnas lietuviškų terminų žinojimas kaltas. Turėjau omeny minkštutę jautienos nugarinės file.

  36. Siaip:

    Geriausias steikas yra ne is nugarines, o is ispjovos. Ta zino net kulinarijos pradinukai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *