Niekas gyvenime nenutinka savaime, be priežasties. Kad iliuostruočiau šią paprastą tiesą, privalau papasakoti jums istoriją, nutikusią prieš pat Kalėdas. Istoriją, kuri lėmė tikrą technologinę revoliuciją mano virtuvėje.

Jūs tikriausiai įsivaizduojate, kaip atrodo maisto blogerio gyvenimas artėjant pačioms didžiausioms metų šventėms… Mūsų namuose Kalėdų „repeticijos” prasideda likus geram mėnesiui iki švenčių. Dūzgia visi namai, dirba kombainai, vizitai iš parduotuvės į parduotuvę užima didžiąją dalį šviesaus paros laiko, blyksi fotoaparatas, keičiasi stalo dekoracijos, iš visų pakampių traukiami vis kiti rekvizitai, o sutemus iki išnaktų liejasi tekstai ir nuotraukų paruošimas spaudai… Po tokio maratono tikrosios šventės būna tarsi paskutiniai 42km bėgimo kilometrai – sunkūs, alinantys, bet tiek įveikęs, negali sustoti, turi prabėgti ir juos. 

Prasiblaškymui tarp darbų gruodžio viduryje mano bičiulis kulinaras ir keliautojas Vytaras Radzevičius pakviečia į Čiop Čiop studiją, kurioje kartu su iš Norvegijos atskridusiu garsenybe šefu ruošiame restoraninius patiekalus Kalėdų stalui, o paskui ilgai sėdime, mėgaujamės maistu ir pokalbiais. Tik štai beruošiant tą maistą mano akis užkliūvą už stilingo, iki šiol nematyto Bosch virtuvinio kombaino (kuo jau kuo, o virtuvine technika aš domiuosi nuolatos, nes tai mano silpnybė). Na, tradicinės funkcijos, tokios kaip putėsių gamyba ar baltymų plakimas, kaip ir atrodo savaime suprantamos. Tačiau kai šefas į kombaino indą suverčia didžiulį puodą ką tik nukoštų virtų bulvių, ten pat supila puslitrį pakaitinto pieno, ir uždėjęs baltymams plakti skirtą šluotelę (!!!) paleidžia maksimalų kombaino greitį, aš vos nenualpstu…. Mano Kitcen Aid tokio paniekinimo man tikrai neatleistų…. O štai Bosch’as nė necypteldamas suplaka virtas bulves į tokio purumo masę, kad tos buvlių košės neatsiragaunu, ir dar kartą mėginu įsitikinti, kad tai, ką mačiau, buvo tiesa, ir kad kombainas atlaikė tokį kankinimo seansą nesulūžęs. 

Jau tą patį vakarą pasidomiu Bosch įrangą importuojančios kompanijos atstovų techniniais to prietaiso parametrais, nes kad ir kiek technikos būčiau čiupinėjusi, namams skirto tokio galingumo prietaiso dar nebuvau mačiusi. Tačiau minčių keisti savąją kol kas tikrai neturiu.  Tačiau prisipažinsiu, kad tas Bosch’as visgi apsigyvena mano smegenyse. Jo griežtų formų solidus dizainas, bet užvis svarbiausia – 1500 W galingumas man neduoda ramybės (palyginimui, Kitchen Aid galingumas – 300W).

Tarsi supratęs mano išdavikiškas mintis, bemaišydamas eilinę dvigubą kūčiukų tešlą, ima ir sugenda mano dešimtus metus skaičiuojantis Kitchen Aidas. Iki Kalėdų – 6 dienos, iš jų dvi – išeiginės. Ką daryti?? Be kombaino aš net baltymų pavlovai nesuplaksiu, jau nekalbant apie kitus 99 darbus, kuriuos esu jam numačiusi… Atšaukti Kalėdas, kurias ruošiu 12-kai svečių?? Visiškoje panikoje dešimt kartų įjungiu ir išjungiu savo kombainą, tikėdamasi stebuklo, kad pailsėjęs jis apsigalvos ir galbūt ims vėl suktis. Motoras veikia kaip veikęs, tačiau šluotelė stovi tarsi įstrigusi, ir nė nemėgina klausyti variklio komandų….

Vis dar neatsigavusi iš šoko, skambinu į buitinės technikos remonto centrą, operatorei karštligiškai mėginu aiškinti, kad čia didžiausias mano gyvenime force majeure, kad jie privalo visus kitus darbus atidėti į šalį, ir mano aparatą suremontuoti šiandien, ir kad aš jau pakeliuj pas juos…. Operatorė labai šaltai mane informuoja, kad turėčiau pildyti formą internete, per dvi savaites jie atsakys, ar gedimą galės pataisyt, o paskui dar per mėnesį ar du galbūt suremontuotų…. 

Ką jūs darutumėte tokiu atveju? Tai aišku, imtumėte atsuktuvą, ir išardytumėte tą aparatą su viltimi, kad galbūt imsite ir pataisysite jį patys. Juk prarasti nėra ko. Lyg tyčia, kaip tik kelioms minutėms buvo užbėgęs bičiulis prikalti atsilupusios grindjuostės, tad užuot tą grindjuostę taisęs, jis turėjo skubiai atsinešti dėžę su įrankiais, panardinti rankas į tepalų ežerą, ir jame sužvejoti tą sugedusią detalę. Gerai, kad yra visagalis Youtube, kuriame net ir tokia operacija, kaip Kitcen Aid išardymas ir surinkimas yra nufilmuotas iki smulkmenų:) Taigi, po valandos gedimas surastas: iš rikiuotės išėjo vienas krumpliaratis, neatlaikęs išbandymo kieta tešla, ir tą detalę, norint kad aparatas veiktų, reikia pakeisti. 

Aš jums nepasakosiu tolimesnių peripetijų, bet mūsų šeimos Visų Reikalų Ministras sugeba tą detalę iš Vokietijos greituoju paštu gauti per 2 dienas. Iki Kalėdų – dar 4. Tačiau kol aš tos detalės laukiu, galvoje sudėliojami dar 3-4 scenarijai, jei kartais ši operacija nepavyktų. Pirkti naują Kitchen Aidą? Bet ar prieš Kalėdas, kuomet tokius daiktus šluote šluoja dovanoms, bus Vilniuje tai, ko man reikia? Parsisiųsti iš užsienio? Iki švenčių tikrai nespės pristatyti…. O gal pirkti kokį kitą kombainą?… Tekina aplekiu Topo Centrą, Senukus….

Ir tada mano atmintyje išnyra tas stebuklingasis Bosch iš Čiop Čiop studijos….  Finale prieš pat šventes mano Kitchen Aid buvo sutaisytas, ir atitarnavęs 10 metų tarnaus, tikiuosi, dar tiek pat. Atlaikė jis ir Kalėdas, ir Naujuosius, ir dar porą balių. Bet šį savaitgalį mano virtuvėje įvyko dešimtmečio technologinė revoliucija. Mano stalviršis pasipuošė Bosch prekiniu ženklu, o kartu su juo aš suvokiau, kiek daug dalykų pasikeitė per 10 metų…. Juk jei prisiminsite, kokiais telefonais naudojomės, kokių kompiuterių klavišus maigėme prieš dešimtmetį, tai suprasite, kaip gyvenimas per tiek laiko pasistūmėjo į priekį. Tad ši diena buvo tikra pažinimo džiaugsmo diena, išpakuojant iš dėžių naują techniką, supakuojant senuosius aparatus (kurie pabudės rūsy kol jų prireiks kitai, atsarginei mano virtuvei), skaitant instrukcijas ir mėginant įvairias funkcijas, apie kurias net nesapnavau esant. Trumpai susumuojant rezultatus, galiu pasakyti tik tiek, kad mano naujasis Bosch OptiMUM9 kombainas pakeitė net 6 prietaisus mano virtuvėje: tešlai maišyti skirtą Kitchen Aid, virtuvinį kombainą (kuriuo tik smulkinau daržoves) Magi Mix, galingą blenderį, svarstykles, makaronų mašiną ir mėsmalę (šie du prietaisai nelaikomi ant stalviršio, ištraukiami kai jų prireikia). Visos šios funkcijos dabar viename vieninteliame prietaise su pilnu stalčiumi priedų.

Taip, jūs teisingai perskaitėte, Bosch turi integruotas svarstykles, tad beriant produktus į maišymo indą, iškart matuojamas ir jų svoris. Ten pat yra ir laikmatis, jei, pvz., receptas reikalauja tam tikrą laiką plakti ar maišyti tešlą. Mažiau patyrusiems yra netgi automatinės baltymų ir grietinėlės plakimo funkcijos: aparatas pats nustato, kokia plakamų produktų konsistencija, pagal tai pareguliuoja greitį ir plakimo trukmę. Tad nereikia baimintis, kad plakant grietinėlę gausite sviestą, o pavlova kepant subliukš dėl nepakankamai standžių baltymų! Intuityvios technologijos atskiria, kokiu priedu dirbama, ir pagal jį parenkamas atitinkamas greitis (pvz., plakant baltymus ir maišant mielinę tešlą, reikialingi skirtingi greičiai).

Šio prietaiso autoriai pagalvojo net apie tokį, atrodytų, nereikšmingą dalyką, kaip įjungimo į tinklą laidas: užuot styrojęs ar besivoliojęs ant stalviršio, laidas sulenda į vidų ir jo lieka tik tiek, kiek reikia pasiekti rozetei. Pats aparato dizainas sukurtas taip, kad kuo labiau taupytų stalviršio vietą, o kiekvienas sutaupytas stalviršio centimetras gaminti mėgstančių žmonių virtuvėse yra tikras lobis. 

Prieš…..
Bosch OptiMUM kombainas
….. ir PO
Plius stalčius pilnas priedų:)

Šis aparatas yra visiška ateitis, Lietuvoje tokias mašinas dar galima suskaičiuoti ant pirštų, ir viena jų garbingai stovi mano virtuvėje. Stovi todėl, kad Bosch gamintojai ir platintojai patikėjo man šį technikos stebuklą tam, kad džiuginčiau jus naujais receptais ir atradimais virtuvėje. O tie, kurie dar tik svarsto (arba svarstys) kokią virtuvinę techniką įsigyti, neturėtų praeiti pro Bosch technikos stendus didžiuosiuose technikos centruose, nes vokiška kokybė ir nepriekaištingas dizainas tikrai džiugins ne vienerius metus. Na o mano nuotykiai naujoje eroje, kuri vadinasi Bosch, tik prasideda, tad sekite naujienas:) Kituose įrašuose papasakosiu apie kitą Bosch stebuklą – ypač galingą blenderį, ne tik smulkinantį ledukus ar riešutus paverčiantį sviestu, bet net…..verdantį sriubas!!

Bosch virtuvei
Tarkuoti, pjaustyti, smulkinti – vos pusė minutės, ir kalnas daržovių paruoštas

Komentarų apie "Virtuviniai robotai: dešimtmečio posūkis iš Kitchen Aid į Bosch": 55

 1. Nida:

  Raimonda, vis dar laukiame naujų kombainų papildymo… Kaip baigėsi prieš Naujus metus, tai dar iki šiol neatvežė naujų. Žada, kad vasario pradžioje turėsim. Iškart paskelbsiu, kai jau atvažiuos…

 2. Nida:

  Man asmeniškai svarstyklės nelabai reikalingos (jos sveria 5g intervalais ir man tas nėra pakankamai tikslu), bet laikmatis man labai labai praverčia, primokėčiau už šią funkciją:)

 3. Rima:

  Ar praverčia laikmatis ir svarstyklės? Radau šį 1500w už 499 eur naują.

 4. Nida:

  Rima, naudoju, mėgaujuosi ir labai rekomenduoju!! Vasario mėn. turėtų pasirodyti naujos laidos OptiMUM modeliai (šių gamintojas jau negamina), visi priedai tiks ir naujam modeliui, jis nedaug kuo skirsis. Tiesa, bus raudonas, neturės svarstyklių ir laikmačio, bet turės papildomus 100W galingumo (viso 1600W). Ar senesnį, ar šį naujesnį modelį – tikrai labai rekomenduoju.

 5. Rima:

  Jei dar randu kur pirkti šį modelį ar verta ar yra geresnių jau? Koks jūsų atsiliepimas, dar naudojate?

 6. Nida:

  Sonata, šio modelio kombainai jau nebus gaminami, sausio mėnesį turėtumėm gauti naujos laidos, jie bus raudoni, 1600W galingumo (100W galingesni nei šie), bet be integruotų svarstyklių ir laikmačio…

 7. Sonata:

  Sveiki, Nida ar dar turėsite šį kombainą. Norėčiau įsigyti. 😊

 8. Nida:

  Edita, kaip keista, kad jums toks įspūdis susidarė (tiesa, nežinau kokį konkrečiai modelį Youtube žiūrėjot). Kaip tik šis Bosch yra tyliausias (ir galingiausias) mano matytas namų modelis. Lyginant su Kitchen Aid, kuriuo naudojausi 10 metų, jis bene dvigubai tyliau veikia, na ir jo galinguma bene triskart didesnis. Dėl kubelių – taip, bandžiau, jie tobulo dydžio mišrainei, sriubai galėtų būti net didesni!

 9. Edita:

  Sveiki,
  Labai sudomino tas aprašytas Bosch, pažiūrėjau youtube video, tai panašus ar toks pats modelis kaip man pasirodė – labai garsiai dirba ir lėtai suka. Ar bandėte kubelių pjaustyklę, ar ne per dideli kubeliai išeina?

 10. Jurga:

  Nida, prašau, išmėginkite 🙂 Nes vien dėl jų pirkčiau specialiai mėsos malimo priedą. Man įdomu, ar juos nupjauna, ar reikia pačiam pjauti, ar gaunasi taip gražiai, kaip parodyta.

 11. Nida:

  Jurga, kitus peilius (tarkas, pjaustykles) tai naudoju kone kasdien. Rankom nelabai ką apskritai tarkuoju… Va makaronus tikrai reikės išmėgint 🙂

 12. Jurga:

  Nida, tą patį peilį ir turėjau minty. 🙂 O kaip kiti peiliai daržovėms, pasiteisina ir naudojami?
  Man labai tie kitų formų makaronai rūpi 😐

 13. Nida:

  Jurga, jei jūs turit omeny bulvėms tarkuoti skirtą peilį tai taip, išbandžiau. Viskas OK, tik jei jau daryčiau ne tris blynus o skardą kugelio (ar puodą cepelinų) tai neščiausi iš rūsio specialią mašiną bulvėms tarkuoti:) Mažam kiekiui ok, bet ta lietuviška geresnė:) Pastos dar nebandžiau (tos trumposios), vis kažkaip ties ilga (tagliatele, spagetti ar lazanijos lakštais) apsistoju…:)

 14. Jurga:

  Nida, ar jau pavyko išbandyti peilį cepelinams arba kugeliui? Antras klausimas, ar išbandėte makaronų formeles (vamzdeliai): ar juos reikia pačiam nupjaustinėt, ar aparatas pats nupjauna?.. 🙂 Ačiū!

 15. Nida:

  Aiste, standartinėje kombaino komplektacijoje yra trys maišymo įrankiai ir metalinis dubuo. Tuo tarpu kiekvienas priedas yra įsigijamas atskirai, pagal poreikį. Mano e- parduotuvėje yra aprašytas kiekvienas priedas ir jo funkcijos.

 16. Aistė:

  Laba diena, minite dešimtį priedų, ar jie įeina į komplektą perkant kombainą?

 17. Nida:

  Juste, jei tik viską, ka užsakysite, turime sandėlyje (o turime kol kas beveik viską), tai gal net ir tą pačią dieną galėsite prekes pasiimti!!

 18. Justė:

  Sveiki,

  Norėjau pasidomėti per kiek laiko šis stebuklas pasiektų mane nuo pirkimo apmokėjimo? (Vilnius)

 19. Jurga:

  Nida, suprantu 🙂 Bet jei jos matomos ekranėlyje, tai pas mane, vadinasi, nėra. Bala nematė 🙂 gerai ir dabar!

 20. Nida:

  Jurga, sunku kažką man pasakyt nematant… Instrukcijas paskaičius viską susirastumėt, jei tik yra ta funkcija…

 21. Jurga:

  Instrukcijose tik tiek: MUM9…
  Svarstyklės yra ir laikmatis 🙂 Tiek suprantu.

 22. Nida:

  Jurga, yra specialus modelis, su integruotomis svarstyklėmis ir su automatinėmis funkcijomis. Jos matos ekranėlyje… Koks jūsų modelis? Patikrinsim:)

 23. Jurga:

  Nida, ar tas automatines plakimo funkcijas turi tik kažkur modelis? Yra koks nors spec mygtukas? 🙂 Kaip žinoti, ar maniškis tas funkcijas turi? 🙂

 24. Nida:

  Lolita, dar nebandžiau juo tarkuoti ir kepti kugelį, bet peiliukas (tarka) tokia, kokia mes tarkuojam bulves būtent cepelinams, yra. Kai išbandysiu, būtinai parašysiu.

 25. Lolita:

  Nida, sakykite, ar Komplektas VeggieLove Plus tarkuoja bulves kugeliui ir cepelinams?

 26. Pingback: Nauja elektroninė parduotuvė atidaryta! – Nidos receptai

 27. Nida:

  Egle, kaip džiaugiuosi!! Beje, nuo šios savaitės šiuos absoliučiai nerealius Bosch kombainus ir jų priedus bus galima įsigyti mano pačios elektroninėje parduotuvėje!! Kadangi susiderėjau tiesiogiai su gamintojais, kainos bus itin patrauklios. Tad visi, kurie dvejojo, pagaliau turės darbinius eržilus savo virtuvėse!:)

 28. Eglė:

  Nida ,noriu padėkoti Jums už šį straipsnį ,pagaliau nusipirkau ir aš ši stebūklą 🙂 viską viename .Senai norėjau senai žiūrinėjau ir vis mane kažkas stabdė ,o dabar turiu ir aš !!! Ačiu labai

 29. Pingback: Didelis cukinijų blynas keptas orkaitėje – Nidos receptai

 30. Vykintė:

  Sveiki, norėčiau pasiteirauti, ar pakanka 1300W galingumo, kaip pas Jus? Nes mačiau yra pirkti 1500W.

 31. Jurga:

  Pas mane jau irgi atkeliavo! Kol kas su tešlos maišytuvais -jų labiausiai reikėjo.Bandelės, laikykitės! 😉

 32. Pingback: Keksas su lazdynų riešutais – Nidos receptai

 33. Nida:

  Sėkmės, Algirdai! Net pavydu jums pažinimo džiaugsmo, o aš net ir praėjus mėnesiams, juo negaliu atsidžiaugti ir atsistebėti. Sveikinu su puikiu pasirinkimu!

 34. Algirdas:

  Aciu Nida! Pamates toki galinga virtuves pagalbininka ir as isigijau, juolab ir kaina vokiskoje Amazon buvo labai gera. Nekantrauju jau isbandyti.

 35. Nida:

  Ačiū, Algirdai! Šis robotas standartinėje komplektacijoje turi tik pagrindinius tris plakimui skirtus įrankius, bet visa kitka galima užsisakyti (nusipirkti) pagal poreikį, kokių funkcijų jums reikia: nuo makaronų mašinos, malimo mašinėlės, iki kokteilinės, daržovių pjaustymo/tarkavimo peilių ir kt. Kadangi naudojuosi jau ne vieną mėnesį, galiu pasakyti, kad neatsidžiaugiu kasdien.

 36. Algirdas:

  Gera diena Nida, is jusu blogio semiuosi kurybiniu ideju ir kartu mokausi. Aciu !!! Norejau paklausti apie si Bosch MUM9AX5S00. Perkant jis atkeliavo jau su visais priedais ar tik tie trys pagrindiniai irankiai? Aciu!.

 37. Nida:

  Regie – minusai, kurie man kliuvo dėl Magi Mix, buvo tokie: jis turi tik vieną greitį. Kartais man reikdavo mažesnių apsukų, tačiau gali rinktis tik iš pulsavimo arba greito sukimo. Man nepatogūs buvo indai, kuriuose būdavo tarkuojamas/smulkinamas maistas. Tą indą nuėmus, viskas imdavo byrėti pro ertmę viduje… Taip technologiškai padaryta, kad ta ertme jie užsimauna ant stovo… Bet pusę sutarkuotų daržovių išbarstydavau kol iki puodo nunešdavau:) Dar vienas minusas – visiškai niekam tikęs baltymų plakimo įrankis, nes esu sugadinusi ne vieną pavlovos pagrindą, surizikavusi jame plakti baltymus. Iš pliusų – jis kompaktiškas, geri kokybiški Sabatier peiliai, daug papildomų tarkavimo priedų (peilių). Tačiau antro tikrai nepirkčiau, ieškočiau kažko kokybiškesnio.

 38. Regie:

  Laba diena. Ačiū, kad dalinatės įspūdžiais ir receptais. Visada smagu paskaityti. Jei ne paslaptis, norėjau paklausti dėl kokių priežasčių nedžiugino MagiMix kombainas?

 39. Pingback: Močiutės sausainiai, kuriems reikia malimo mašinėlės – Nidos receptai

 40. Nida:

  Laura, smagiausia, kad tas įkvėpimas taip greitai nepraeina, net kai kombainas stovi virtuvėje:) Visas savaitgalis kažkaip savaime praeina kažką krapštantis:) Taip, priedus reikia pirkti atskirai, bet gal ir gerai, nes kartais būna dalykų, kurių nenaudoji… Arba, pvz., jei turite galingą kokteilinę, tikrai nereiks kokteilinės, uždedamos ant šio kombaino. Dėl cepelinams skirto peilio – jis tikrai yra, tik dar nesu išbandžiusi, kaip sutarkavus juo cepelinai (ar kugelis) gaunasi. Parašysiu kai išmėginsiu.

 41. Laura:

  Tikrai, kad įkvėpimas ateina paskaičius 🙂
  Tuos priedus matyt reikia atskirai pirkti? Ir yra tradicinis cepelinis bulvių blyninis tarkavimo reikalas? Gražaus sekmadienio!

 42. Pingback: Bandelės su džemu ir riešutiniais trupiniais – Nidos receptai

 43. Nida:

  Ačiū jums, Sigita, kas skaitote, ir kad rašote:) Ir aišku, kad gaminate:)

 44. Sigita:

  Ačiū už operatyvų atsakymą, ir žinoma už receptus, kuriais dalijatės ir laiką, kurį skiriate.

 45. Nida:

  Sigita, modelis, kurį turiu yra MUM9AX5S00. Tai modelis su svarstyklėmis, yra ir panašus, tik be svarstyklių. Kiek aš suprantu, MUM9GX5S21 modelis turi daug papildomų priedų komplektacijoje, tačiau visus šiuos išvardintus priedus aš turiu atskirai. Taip kad finale, mano modelis plius visi priedai lygu MUM9GX5S21:).

 46. Sigita:

  Sveiki,
  l. geras įrašas ir puikus pagalbininkas virtuvėje. Šiais metais esu suplanavusi įsigyti jau seniai išsvajotą tešlai maišyti skirtą Kitchen Aid ir kitų variantų net nesvarsčiau. Perskaičiusi Jūsų įrašą pradėjau dvejoti savo pasirinkimu, na reikės per naujo susidėlioti savo mintis. Ar teisingai suprantu, kad Jūsų virtuvinio kombaino modelis yra MUM9G32S00, nes mačiau dar vieną OptiMUM linijos modelį MUM9GX5S21 – gal svarstėte ir šį variantą ?

 47. Nida:

  Ačiū Andrej:)) Po tos prieškalėdinės pamokos jau esu pasiruošusi visiems ekstra atvbejams, planams B ir C:)) Su mano užmojais kartais gali ir visų 6 mašinų vienu metu prireikti 🙂

 48. Andrej:

  Sveikinu su nauju šeimos nariu 🙂 !
  Gal reikia pagalbos sutvarkant senus įrankius? Manau galėtumė susitarti 😉

 49. Nida:

  Indre, aš tuiru visus peilius, kokius tik siūlo Bosch! Ir standartinio komplekto, ir papildomus – tarkavimui, bulvių fri pjaustymuyi… Ir tą priedą sausainiams per mėsmalę kepti turiu:) Toks mielas vaikystės prisiminimas…. Jau laukiu kada juos kepsiu:) O dar yra prie mėsmalės ir makaronų gaminimo antgaliai – irgi nesulaukiu kada pasidarysiu. Nu labai čia daug tų pozityvių emocijų, jei kam gyvenimo džiaugsmo netyčia trūksta, štai jums vaistai nuo depresijos:)

 50. Nida:

  Vida, kartais pokyčiams daug nereikia…. Aš irgi kankinausi su technika, kuri manęs nedžiugino (Magi Mix), o ji kaip negenda taip negenda:) Kartais reikia nedidelio impulso pokyčiams:) Užtai kaip naujom spalvom nušvinta virtuvė, kiek noro joje šeimininkauti atsiranda 🙂 Sėkmės priimant svarbų sprendimą:)

 51. Indre:

  Jus pažiūrėkite jam galima berods ir bulvių tarkavimo priedo peiliuką ir tokį aparaciuka ant mėsmalės uždėti kad daryti naminius sausainius;) as turiu senesi modeli bocho bet esu taip pat labai patenkinta juo;) sekmes susidraugaujant !

 52. Vida:

  Nida, turiu virtuvini kombaina, kuris buvo gautas kaip vestuviu dovana pries 11 metu, vis nekyla ranka graziai atsisveikinti. Perskaicius jusu istorija, atsirado daugiau ryzto 😊. Pasidalinkite, prasau, kur isigijote si super pagalbininka. Aciu!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *