Labai pamėgau kepti lazaniją. Kai prie stalo susėda daugiau nei 3 žmonės, patogiausia pateikti kokį nors skanų didelį patiekalą, kurio visiems pakanka. Itališki patiekalai mano virtuvėje ir šiaip gana dažni svečiai, bet lazanija tikriausiai kol kas lyderiauja.

Nemenkas iššūkis atsiranda tada, kai prie to paties stalo sėdi ir vegetarai, ir mėsėėdžiai. Italai mane tikriausiai sukritikuotų, bet mano išeitis iš šios situacijos – dviguba lazanija. Tiksliau, pusė vienokios, o kita pusė – kitokios 🙂 Rezultate  – visi patenkinti. Beje, kuri skanesnė, taip ir nebuvo išaiškinta…

Gaminant lazaniją, reikia nusiteikti, kad teks atlikti nemažai paruošiamųjų darbų ir virtuvėje šiek tiek užtruksite. Dvigubai lazanijai reikės dvigubai daugiau skirtingų indų 🙂 ir dar daugiau laiko 🙂

Jums reikės:

lazanijos lakštų (man geriausi – Barilla)

kieto sūrio, tarkuoto

Mėsiškai lazanijai:

300- 400 g maltos vištienos (arba kitokios mėsos)

1 vidutinis svogūnas, supjaustytas gabaliukais

3-4 česnako skiltelės, susmulkintos

2 švieži pomidorai, nublanširuoti

2 šaukštai pomidorų pastos

Saujelė petražolių (šįkart naudojau šviežias kalendras, ir, beje, toks mano pasirinkimas valgytojų buvo pripažintas kaip didžiausia sėkmė), sukapotų

Pipirų, druskos, čili pipirų (jei mėgstat aštriai)

Vegetariškai lazanijai:

Gabalėlis tofu sūrio, nusausinto, supjaustyto plonomis juostelėmis

1 cukinija, supjaustyta plonais griežinėliais

2 kupinos saujos šviežių špinatų (arba šaldytų, jei nėra šviežių)

200g ricota sūrio

1 kiaušinis

druskos, pipirų

Padažui:

80g sviesto

80g miltų

1 litras (jei reikia – dar daugiau) pieno, pageidautina – šilto

druska, pipirai, patarkuotas muškato riešutas

Lazanijos lakštus apverdame, kad taptų minkšti, lankstūs, bet ne iki galo išvirę.

Pasigaminame padažą: puode išlydome sviestą, supilame miltus, išmaišome. Gausis kietoka košė. Tada dalimis po truputį pilame pieną ir kaskart plakame, puodą laikydami ant ugnies. Pasistengiam, kad padaže neliktų jokių gumuliukų, todėl pieno pilam mažais kiekiais, ir kai jis visas susimaišo, pilame sekančią porciją. Finale padažo masė turi būti tiršta ir tolygi – kaip blynų tešlos konsistencija.

Pasigaminame mėsos įdarą: aliejuje apkepiname svogūnus, česnakus, sudedame mėsą ir įpilame pusę puodelio vandens, kad malta mėsa geriau išsiskirstytų, o ne suliptų į gabalus. Pakepiname, tada sudedame supjaustytus šviežius pomidorus, pomidorų pastą, druską, pipirus, pusę šaukštelio cukraus. Pakepiname, kol padažas bus pilnai iškepęs ir gerai persigėrę skoniai.

Pasigaminame pirmą vegetariškos lazanijos sluoksnį: aliejuje apkepiname cukinijos griežinėlius. Atskirai apkepiname tofu sūrio gabalėlius.

Pasigaminame antrąjį vegetariškos lazanijos sluoksnį: šviežius špinatus apverdame kelias minutes mažame kiekyje vandens, kol jie visisškai sukris ir suminkštės. Pravėsiname ir nusausiname visą skystį. Virtuviniu kombainu (blenderiu) sukapojame špinatus iki vientisos masės. Suplakame kiaušinį, sumaišom jį su ricota sūriu, sudedam špinatus, druską, pipirus ir viską gerai išmaišome.

Į skardą įpilame šiek tiek baltojo padažo ir juo „ištepame” visą skardos dugną. Ant viršaus suklojame pirmą lazanijos lakštų sluoksnį. Pusę lazanijos lakštų padengiame puse mėsos įdaro. Kitą pusę – apkepto tofu sluoksniu ir apkeptos cukinijos sluoksniu. Daržoves su tofu pabarstom trupučiu druskos ir pipirų, ir viską apibarstome trupučiu tarkuoto sūrio. Palaistome baltuoju padažu (maždaug 1/3 to, k1 turite pasigaminę), ir sudedame antrą sluoksnį lazanijos lakštų. Mėsiškąją pusę vėl padengiame likusiu mėsos įdaru, o vegetariškąją – rikotos ir špinatų mase. Vėl patarkuojam sūrio, palaistom trečdaliu padažo ir uždengiam viršutiniu sluoksniu lazanijos lakštų. Patį viršų užtepame likusiu padažu ir ant viršaus pabarstome tarkuoto sūrio.

Kepame apie 40-45 minutes 190C orkaitėje.

Vegetarišką lazaniją galima daryti visą su špinatų ir sūrio įdaru, bet kadangi aš neturėjau reikiamo kiekio sūrio, nutariau paįvairinti ją kitais vegetariškais produktais 🙂 Beje, prie šio patiekalo labai tiko žalios salotos su saldžiarūgščiu padažu (receptas buvo skelbtas anksčiau) ir vyšniniai saldūs pomidorai, perpjauti perpus, pabarstyti druska, pipirais, svogūnų laiškais ir paskrudintais migdolų gabaliukais, ir apšlakstyti alyvuogių aliejumi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *