Ne, aš tikrai netapau vegane:) Tačiau turiu nemažai bičiulių, kurie atsisakė pieno produktų, kiaušinių, jau nekalbant apie mėsą ir žuvį… Ir nors stebiu pagražėjusias tų bičiulių figūras, kažin ar ryžčiausi tokiems esminiams gyvenimo pokyčiams, nes pernelyg mėgstu krapštytis virtuvėje, eksperimentuoti ir mėgautis maistu plačiąja prasme:) Tačiau žaviuosi tų, kurie sugeba susigyventi su tokia disciplina, valia ir ryžtu.
Šis veganiškas moliūgų keksas buvo kepamas vasaros palydėtuvių proga. Kada, jei ne vasaros pabaigoj, lentynos ir daržai lūžta nuo daržovių gausos. Pomidorai, agurkai, cukinijos… Moliūgai dar tik laukia savo eilės, jais mėgausimės ištisą rudenį. Bet pradėti galima jau dabar, nes moliūginių kepinių niekada nebus per mažai:) Be to, tai dar vienas mano indėlis į saldžių kepinių, dalį produktų pakeičiant daržovėmis, sąrašą: šokoladinis cukinijų pyragas, šokoladiniai burokėlių keksiukai, o štai dabar dar ir cinamonu bei kokosais kvepiantis moliūgų keksas be kiaušinių, sviesto ir su viso grūdo speltos miltais…
P.S. Gaila, kad labai skubėjau į vasaros palydėtuvių puotą, tai nei dorai pyrago neatvėsinau, nei nuotraukas gražias spėjau padaryti…
- 1 ir 3/4 stiklinės miltų (aš naudojau speltos viso grūdo miltus)
- 3/4 stiklinės rudojo cukraus
- 1/2 šaukštelio druskos
- 1/2 šaukštelio malto muskato
- 1 šaukštelis cinamono
- 1 šaukštelis valgomosios sodos
- 1 stiklinė keptų sutrintų moliūgų
- 3/4 stiklinės aliejaus (naudojau vynuogių kauliukų)
- 1/3 stiklinės kokosų pieno (arba kefyro - jei ne veganiška versija)
- 1/3 stiklinės kokosų drožlių
- 2 šaukšteliai cukraus sumaišyti su 1 šaukšteliu cinamono
- Orkaitę įkaitinkite iki 180C.
- Sausus ingredientus sumaišykite dubenyje. Atskirame dubenyje sumaišykite aliejų su kokosų pienu (arba kefyru), tada įmaišykite moliūgų piure. Sujunkite sausų ingredientų mišinį su moliūgų mišiniu, ir švelniai išsukite. Suberkite kokosų drožles ir sumaišykite.
- Masę supilkite į išklotą pailgą kekso formą (10X20cm) ir viršų pabarstykite cinamonininiu cukrumi. Kepkite apie 55-60 minučių. Pravėsinkite orkaitėje su atvertomis durelėmis apie 5 minutes, tik tada išimkite iš orkaitės ir pilnai atvėsinkite ant grotelių.
Į sveikatą, Inga!!
Labai skanus keksas! Kepiau du kartus ir viskas puikiai pavyko! 😍 Naudojau avižinius miltus. Labai ačiū, Nida!
Sėkmės Rūta!
Dėkojš už receptą, nekantrauju pabandyti, NES vaikai alergiški kiaušiniams ir pieno produkt ms, sunkiai toleruoja glitimą. Bandysiu su kukuruzų miltais
Vitalija, taip, iš skardinės. Tik atkreipkite dėmesį, kad yra kokosų pienas, ir kokosų grietinėlė. Pienas ne toks riebus, savaime suprantama (bet nemaišykite su kokosų vandeniu, kuris apskritai neriebus). Tad aš naudojau pieną, ne grietinėlę, ir ne vandenį. Tačiau tiks ir kokosų grietinėlė, tik pyragas turės šiek tiek daugiau kalorijų 🙂
Ar čia naudotas riebus kokosų pienas, tas iš skardinės, kur kaip kremas?
Laba diena, Sandra! Moliūgą supjaustykite riekelėmis, pašalinkite minkštą jo vidų, bet odelės nenupjaukite. Galite pašlakstyti trupuču aliejaus. Pašaukite į orkaitę 180C ir kepkite, kol moliūgas bus minkštutėlis (patikrinkite peiliu). Priklausomai nuo moliūgo rūšies ir kokio storio bus riekelės, gali prireikti kepti nuo 20 min iki gal 40… Jei moliūgas bus labai vandeningas, pravartu iškeptą moliūgą (nulupus udeles) įdėti į kiauraindį ir palikti, kad nuvarvėtų skystis.
Laba diena, planuoju bandyti kepti šį keksą. Tik nelabai supratau, kaip reikia paruošti moliūgą. Kur jį reikia kepti? Orkaitėje? Kiek, maždaug, laiko? Ačiū.
Ačiū, Ernesta. Aš visuomet už tai, kad jei tik galima, mažinti iki minimumo cukraus ir riebalų kiekį.
Labai skanus kvapnus pyragas. Visi ragavę išgyrė. Tik aš naudojau 1/2 stiklinės aliejaus, o kitą kartą pilčiau dar šiek tiek mažiau.
O man labai patinka, kad bent vienam pyrage nėra kiaušinių. Atrodė be jų niekas nieko neiškepa.
Smagu, Milda, kad patobulinimai ir pakeitimai pasiteisino! Bijau ką ir patart dėl to riebalų kiekio – viena vertus, jis tikrai nėra mažas, bet kai naudoji ne sviestą, o kokosų aliejų, tai vis šiek tiek sveikiau:) Su tais kepiniais tai aš nebent cukraus kiekį be baimės mažinu (ir tai tik ne morenguose), o visur kitur šiek tiek prisibijau labai sumažint, nes baiminuosi, kad konsistencija nebus tinkama, kad per kietas, per sausas bus… Tad nuoširdžiai sakau, negaliu patarti. Čia kokio maisto technologo reiktų klausti, nes kondidterijoje tai ne nuojauta, o formulės didesnę reikšmę turi…
Ačiū už receptą, kaip tik išbandžiau, tik neturėjau kokosų drožlių – pakeičiau džiovintais ananasais ir linų, chia sėklomis, aliejų naudojau kokosų, labai geras kvapas nuo jo:). Bijojau, kad nepavyks – bet labai puikiai gavosi: purus, gražios spalvos, tekstūros, prieskoniai liuks (dar kardamono įdėjau). tikrai geras pyragas. Tik man kiek riebokas, Nida, kaip manai ar galima tiesiog mažiau aliejaus dėti?
Miela nepatenkinta, jei prie progos įsigytumėte produktų matuoklį (specialų puodelį), kuriame sužymėtos padalos 1/2, 1/3, 3/4, tai pradėtumėte nemėgti mililitrais surašytų matavimų. Labai rekomenduoju – nepamainomas toks daiktas virtuvėje!
Kaip nemėgstu receptuose tų visokių 1/2, 1/3, 3/4 stiklinės… Negi sunku surašyti perskaičiuotus milititrais.
Žana – jūs esate šio pyrago ambasadorė!! Galėsiu greitai jį vadinti Žanos Moliūgų Pyragas (taip dažniausiai geriau atsimenami receptai:). O ir patobulinimai skamba išties puikiai. Laukiu progos, kad jį ir vėl kepčiau…
Turiu pasikartoti su komplimentais 🙂 Po dienos iškeptas šis keksas antrą kartą – labai jau norėjosi ir tėvus pavaišinti 🙂 Šįkart kepiau su rapsų aliejumi. Ir į vieną tešlos galą įmaišiau geltonų razinų, o į kitą – orkaitėje paskrudintų graikiškų riešutų. Puikiai tiko.
Man labai patinka, kai kepiniai skanūs ir kitą dieną, ir trečią, kad juos drąsiai galima kažkur vežtis, išsikepti iš anksto ir nebūtina suvalgyti dar karštus iš karto.
🙂
Ačiū už Jūsų įspūdžius, Žana! Man kartais kiek „grėsmingai” skamba veganiškų patiekalų pavadinimai, bet nieko juose nėra nederančio ar kitoniško. Jų kokybė tiesiog puiki, ypač jei naudojame šviežius ir geros kokybės ingredientus.
Puikus keksas, nors aš ir ne veganė, bet supratau, kad verta jį išsikepti, kai toks moliūgų metas. Labai geras, skanus, drėgnas, nieko nei per daug, nei per mažai 🙂
Tiesa, kepiau su lazdynų riešutų aliejum, kurį labai jau reikėjo sunaudoti, bet manyčiau, kad aliejus super didelio poveikio neturi. Arba tai kaip tik gerai papildė, kad net nesijautė, skonis gerai suderėjo, lyg taip ir turėtų būti 🙂 Įdėjus į tešlą orkaitėje paskrudintų graikiškų ar kt. riešutų irgi būtų puiku , manau.
Ačiū 🙂
Laaaabai skaniai rudeniskas pyragas 🙂
Dovile, man į veganizmą pasiduoti tikrai neišeis:)) Antraip šitas blogas numirtų tikriausiai…
Taip, dabar atrodo, kad visi aplink tai veganai, ar vegetarai, tai gliuteno nevartoja. O aš pažiūriu kokią laidą apie Italiją ir dar kaip maistą gamina ir iškart lekiu makaronų virt ir mėsos kukulių lipdyt 😉
Į sveikatą, Ramune:)
Puikus startas moliūgu sezonui atidaryti! Išbandyta su baltu grikiu miltais, nerealus!!! Dėkui už recepta