Ši vasara kaip niekada pati tinkamiausia piknikui! Apie piknikus aš svaojou kiekvienais metais, tik labai gaila, kad neturiu (kol kas:)) savo didelio privataus kiemo, tad džiaugtis žole, gamta, šiluma ir maistu atvirtame ore kasdien kaip ir negaliu… Bet!! Jei labai nori, visuomet galima surasti būdų, o ir progų tikrai nesunku prasimanyti:)
Jau nekart esu užsiminusi apie nuostabią gamtos ir kaimynų bendruomenę, kurioje mes gyvename. Nors esame Vilniaus mieste, gyvename bene gražiausiame gamtos kampelyje ir galime iki soties džiaugtis pamiškės (parko!) grožiais tiek vasarą, tiek žiemą. Tą parką, beje, patys ir puoselėjame, tvarkome, kasmet bent po du kartus renkamės į kaimynų talkas miškui švarinti. Aš vis žiūriu į aplink plytinčią minkštą miško samaną, ir man vis norisi čia savo draugus suburti, padaryti šventę, kurios neribotų sienos, stogas ir erdvė, kad visi mėgautųsi šiluma, saule, geru maistu ir vienas kito kompanija.
Tad tos mintys ėmė ir materializavosi! Na, ne pačios materializavosi, reikėjo šiokių tokių pastangų ir sutarimo, tačiau tai nebuvo sunku:) Ėmėme abu su vyru ir sugalvojome, kad reiktų vasarą surasti kokią progą visus į mūsų bendrą pamiškės pievą sukviesti: bičiulius, draugus ir kaimynus. Ne į darbus sukviesti, ne į talką, bet į šventę. Tik štai bėda, kad vienas iš mūsų gimtadienį švenčia anksti kovą, kitas – vėlai rugsėjį, tad nei viena data šventei ore netinkama. Todėl ėmėme ir pasirinkome datą per patį vidurį, kas gavosi birželio antras šeštadienis, ir nusprendėme abu gimtadienius atšvęsti kartu! Ir data – tobula, o ir metų skaičius abiejų amžių sudėjus labai gražus: visas šimtas!!:) Tad beliko tik surengti šventę 50-čiai svečių.
Padedami draugų, vieną vasaros šeštadienį savo pievelę pavertėm pačia gražiausia pokylių sale! Kas pasirūpino puokštėmis lubinų, ramunių ir dobilų iš pakelės pievų, kas paskolino palapines, kas atskubėjo į pagalbą nešiojant kėdes ir blizginant taures, atvažiavo net du didžiuliai Big Green Egg griliai, kad visiems svečiams pakaktų dūmu kvepiančių vaišių. Užsakėme apvalius stalus, užtiesėme juos baltomis staltiesėmis, ant kalvelės įsitaisė muzikantas, didžiulėse balėjose ledukų kalne mirko gėrimai, o stalas ėmė ir nusiklojo užkandžiais:) Vėliau rūko grilio dūmas ir kepė kalnas burgerių (šviežutėlę jautieną parinko ir sumalė The Farm – tikri geriausios lietuviškos mėsos ekspertai), kuriuos svečiai patys konstravosi, dėjo tarp dviejų perpjautos bandelės puselių, tepė Buga’s padažais, gardino šviežiomis salotomis, marinuotais agurkėliais, o vakaro vinimi tapo lėtai Big Green Egg grilyje kepta ir kartu rūkyta lašišos filė iš Šiaurės Jūros… Svečiams kepimas grilyje tapo geriausia atrakcija, kiekvienas norėjo sužinoti kodėl maistas, gaminamas kamado tipo grilyje, išlieka toks minkštas ir sultingas. Atrodė, kad visi sotūs ir laimingi, tačiau kai atkeliavo metro dydžio pavlova su šviežiomis braškėmis, panašu, kad atsidarė antras kulinarinis kvėpavimas, nes milžiniško deserto neliko nė gabalėlio!:)
Ne viską spėjau nufotografuoti, dar mažiau spėjau paragauti, bet sprendžiant iš tuščių lėkščių, vaišės bičiuliams patiko. Jei pritrūktų minčių dėl užkandžių, dalinuosi savo šventišku meniu (ir nuorodomis į receptus). Kai kuriuos receptus patalpinsiu artimiausiuose įrašuose, o šio pabaigoje – visų vasariškų piknikų būtinas patiekalas pastos salotos. Jas taip paprasta gaminti, nesunku transportuoti, galite pamaitinti minią žmonių, ir jos tikrai be proto gardžios. O skaniausia atsigaivinti, beje, nauju mano atradimu – Lietuvoje gaminamu kaukazietišku ir labai maloniai nuotaiką užgazuojančiu mineraliniu stalo vandeniu – Suliko!
Šalti patiekalai
- Dolma (vynuogių lapų suktinukai su ryžiais ir riešutais)
- Tradicinis humusas
- Keptų moliūgų humusas
- Dūmo skonio burokėlių humusas
- Baba ganoush – degintų baklažanų užkandis
- Naminė chala
- Pankolių tarta su mangoldais ir sūriu
- Grikių miltų tarta su jaunais burokėliais ir ožkų sūriu
- Pyragėliai su rikota ir mangoldais
- Žalios žuvies užkandžiai
- Pastos salotos su tunu
- Šviežios salotos su kietuoju sūriu ir avietiniu medaus-garstyčių padažu
Karšti patiekalai
- Jautienos burgeriai su brioche bandelėmis ir priedais
- Vegetariški burgeriai (su burokėliais ir kynva)
- Lėtai kepta rūkyta lašišos filė
Desertai
- Pannacotta su vanile bei šviežiomis braškėmis
- Kokosų pieno pannacotta su šviežiomis marakujomis
- Pavlova su šviežiomis braškėmis
Pastos ir tuno salotos
4 asm.
- 1 skiltelė česnako, susmulkinto
- 2 šaukšteliai nutarkuotos citrinos žievelės
- 2 šaukštai citrinos sulčių
- 2 ir 1/2 stiklinės petražolių lapelių, susmulkintų
- 1 ir 1/2 stiklinės krapų, susmulkintų
- 1 šaukštelis druskos
- 1/4 stiklinės (60ml) baltojo balzamiko acto
- 1/2 stiklinės (120ml) alyvuogių aliejaus
- 1 stiklinė žaliųjų alyvuogių be kauliukų, supjaustytų
- 400g pastos (rinkitės stambesnę – penne, kriaukleles ar kt)
- 2x120g konservuoto tuno (skystį nupilkite)
- Rukolos lapeliai ir grūsti juodieji pipirai patiekimui
Dideliame dubenyje sumaišykite česnakus, citrinos žievelę ir sultis, petražoles, krapus, druską, balzamiko actą ir aliejų. Pastą išvirkite al dente (šiek tiek trumpiau nei nurodyta ant pakuotės) ją perliekite lediniu vandeniu, nusausinkite ir sudėkite į paruoštą padažą. Įmaišykite alyvuoges ir Išmaišykite, kad pasta pasidengtų padažu. Sudėkite viską į didelį serviravimo indą, ant viršaus sudėkite tuną, rukolos lapelius ir pabarstykite grūstais juodaisiais pipirais.
Pingback: Sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške ir mangoldais – Nidos receptai
Brigita – iš Liramta.
as pasmalsausiu, sakykite is kokios imones nuomojotes baldus?
Ačiū, Andrej:)
Puiki šventė! Ir aišku su gimtadieniu 🙂 !!!