Kur tik apsidairau, visi nuo Naujų metų davė pažadus valgyti daugiau daržovių. Rennie iš Sezoninės Virtuvės siūlo labai gardų patiekalą iš keptų šakninių daržovių, taip užsidedant pliusą savo vykdomiems pažadams:)

avokadu ir ridiku uzkandis

O aš siūlau kitokį – greitą ir skanų užkandį su avokadu ir ridikėliais. Avokadas čia atstoja sviestą, o tokiam pavidale avokadus valgo (ir giria!) net mano vyras, kuris į šias daržoves (vaisius?) žiūri kiek kreivokai:) O jei turite rūkytos druskos, patariu pabarstyti ne paprasta, o būtent rūkyta druska – išgausite dar geresnę skonių harmoniją!

Šie sumuštinukai – tai grietoji pagalba, kai namo parsirandi labai išbadėjęs… Aš pastaruoju metu pradėjau lankyti plaukimo pamokas, tad grįžusi iš baseino galėčiau visą šaldytuvą sušlamšti. O štai šiais sumuštinukais greitai, lengvai ir sočiai nuraminu savo žvėrišką apetitą:)

sumustiniai su avokadais ir ridikais

Užkandėlė su avokadais ir ridikais 

Mėgstamą duoną (čiabatą, prancūzišką batoną ar kitokią) patepkite gerai sunokusio avokado minkštimu. Avokado negailėkit, nes jis turi labai daug naudingų savybių (vidutinio didumo vaisius turi apie 25g riebalų). Ant viršaus dėkite juostelėmis supjaustytus ridikus, pabarstykite druska. Duoną sumuštiniams galite paskrudinti.

 1. Dovilė:

  Ne mano tikrai;-) Nes ji kairiarankė, tai nemokėjau jos mokyt, bet pati mokykloje išmoko. Tiesą sakant, aš irgi baisiai negražiai rašau;) Aš tai norėčiau Konstitucijos žinojimo konkurse sudalyvauti, nes diktanto konkurse tik gėdos prisidaryčiau;-)
  Kepu dabar varškės apkepą;-)

 2. Nida:

  OOOO!!!! Čia tai bent!! Kažin kokį balą mano „dailyraštis” gautų?:))) Aš visą laiką buvau iš tų, iš kurių niekas nesiskolindavo užrašų universitete, nes visvien neįskaitydavo:) Esu laiminga, kad atsirado kompiuteris, tai dailyraštis atkrenta:) Bet žinai kokią aš turiu svajonę? Sudalyvauti diktanto konkurse. Įdomu, kiek klaidų pridaryčiau:) Dukrelė šaunuolė!!!! Ar čia tavo intensyvios treniruotės??

 3. Nida:

  Užjaučiu, Dovile, dėl ligų… Lietuvos klimate jos neišvengiamos. Užtai ir pavydžiu šiltuose kraštuose augantiems vaikams, kurie visą vaikystę praleidžia be antibiotikų. Ir jokios gripų epideimijos čia nekamuoja… Gydykitės ir sveikit:) Ir skanaus apkepo!!!

 4. Dovilė:

  Joooo, ridikėlių nėra ir dar kuris laikas nebus. Valgom viską iš šaldytuvo ir rūsio gelmių. Ryt kepsiu varškės apkepą, bet irgi dar su šaldytom braškėm. Ech, vėl prisnigo labai, visi sergam….tokia ta LT realybė;-(

 5. Nida:

  Dalia, žinau, kad su savo įrašais aš ne visada pagal Lietuvos sezoniškumą įtaikau:) Bet gal prisiminsi šį paprastą užkandį pavasariop, kai nutirps sniegaas ir užderės pirmieji švieži ridikėliai?:)

 6. Dalia, Septyni virtieniai:

  aš prieš 5 minutes avokado sumuštinių privalgiau, bet ne visai tokių (nebuvau dar šio įrašo mačiusi, bet kad ir būčiau, iš kur čia mums iš po sniego ridikėlių…).. Avokadų dar randam. Ridikėlių tai kažin kažin

 7. Nida:

  Jurga, pas mus iš tiesų sninga:) Ne Tel Avive, bet Jeruzalėje, aišku:) Visa šalis važiuoja į Jeruzalę, vežasi vaikus „tikro sniego” pažiūrėt:) Mieste chaosas, kaip ir reikia tikėtis. Į darbą niekas neina, į mokyklas eiti nereikia, darželiai uždaryti, viešas transportas nemokamas, tramvajus važinėja visą naktį – bet ne keleivius vežioja, o važiuoja tam, kad bėgiai neužšaltų:) Sniegas Izraelyje iškrenta kokį kartą per metus, ir tai visada atneša štai tokius „nuotykius”:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *