Po Naujųjų daugelis būna prisirašę įvairiausių pasižadėjimų sau, kurių bent jau sausio mėnesį uoliai stengiasi laikytis:) Kai kurie užsirašo į sporto klubus, kai kurie nustoja rūkyti, dar kiti pasižada sau sveikiau valgyti ar dažniau maistą gaminti namuose, užuot pasitenkinus kavinių ar restoranų dienos meniu (kas rimtai atsiliepia šeimos biudžetui, beje…). Yra tokių, kurie bent jau ima mėginti prisijaukinti pietų dėžučių tradiciją.

Tik iš pirmo žvilgsnio ta pietų dėžučių idėja yra paprasta ir savaime suprantama. Žinoma, jei mes kalbam apie tikrąsiais pietų dėžutes, o ne apie likučių pasiėmimą į darbą:) Kiek teko domėtis apie Japonijoje amžius gyvuojančią bento box kultūrą, ten egzistuoja ne tik tam tikri nešimuisi į darbą skirti patiekalų receptai, bet ir dėžučių turinio komponavimo estetika! Yra išleista nemažai knygų kaip suruošti pietų dėžutes vaikams, koks maistas tinkamas valgyti šaltas (japonai maisto nešildo mikrobangėse), kuris maistas nepraranda savo spalvinių ir skonio savybių pabuvęs porą valandų jūsų rankinuke…. Tokias dėžutes reikia gerai suplanuoti iš anksto, o ir kad pasigamintų jas, japonai dažniausiai keliasi bent pusvalandžiu ar valanda anksčiau… Jei manėt, kad į dėžutę padrikai sumetami tik vakarykštės vakarienės nesuvalgyti likučiai, tai tikrai taip nėra…

Traški japoniška vištiena, arba kara-age, yra tas maistas, kurį dievina Japonijos vaikai (ir ne tik vaikai:)), bet jis ir puikiai tinkamas susipakuoti dienos pietums. Japoniškoje kulinarijoje labai svarbu, kad valgant žmogus jaustų visus penkis skonius, ir būtinai įvairias konsistencijas, tad dėžutėje (ar lėkštėje) turi būti kažkas, kas yra virta arba garinta, rauginta arba šviežia, kepta arba skrudinta (trašku), ir dar kažkas minkšto, sultingo. Dar vienas savaime suprantamas dalykas – maistas turi būti supjaustytas gabaliukais taip, kad patiekalą būtų galima valgyti pagaliukais, ar be vargo jais atsignybti dalelę iš didesnio gabaliuko.

Tad kai gaminsite šią traškią japonišką vištieną, pasigaminkite jos šiek tiek daugiau, nes ji itin tiks jūsų rytojaus pietų dėžutei. Tai bene dažniausiai pasitaikantis dėžutės elementas Japonijoje. Mano vyras, pavyzdžiui, kuris dievagojosi, jog jis tai jau tikrai nieku gyvu su dėžutėm į darbą nevaikščios, dabar jau neatsisako, kai tokią jam suruošiu! Ir ne tik su pasididžiavimu nešasi supakuotą paketėlį stilingoje tašaitėje, bet ir suranda galimybių maistą suvalgyti (nors tam jo ofise gal ir nėra specialiai pritaikytų sąlygų). P.S. Tik nesakykit jam, kad jums šią paslaptį išdaviau:)

Traški japoniška vištiena: jai neabejongi nei vaikai, nei suaugę
Traški kepta vištiena su ryžiais ir morkomis labai tinka supakuoti į bento box – japonišką pietų dėžutę
Kompaktiška dėžutė leidžia susidėti maistą aukštais, tad ji neužima daug vietos
Stilingo pietų lauknešėlio neatisako net mano vyras, eidamas į darbą:)

Traški japoniška vištiena Kara-Age

4-6 porc.

  • 6 didesnių viščiuko šlaunelių mėsa (be odos ir kaulo)
  • ¾ stiklinės (90g) krakmolo (kukurūzų arba bulvių)
  • ⅔ stiklinės (90g) miltų
  • Aliejaus skrudinimui (apie 1l)

Marinatui:

  • ⅓ stiklinės (90ml) sojos padažo
  • 3 šaukštai (45ml) mirin
  • 3 šaukštai (45ml) sakės
  • 1 šaukštas tarkuotos imbiero šaknies
  • 1 šaukštas sutrintų česnakų

Dubenyje sumaišykite visus ingredientus skirtus marinatui, sudėkite mažais kąsnio gabalėliais supjaustytą viščiuko šlaunelių mėsą, gerai rankomis įtrinkite vištieną su marinatu, kad pilnai pasidengtų kiekvienas gabalėlis. Uždenkite dubenį maistine plėvele ir padėkite pasimarinuoti mažiausiai 30min kambario temperatūroje arba per naktį šaldytuve.

Kai jau būsite pasiruošę gaminti, išimkite viščiuko gabalėlius iš marinato, šiek tiek nusausinkite jo perteklių popieriniu rankšluosčiu. Lėkštelėje sumaišykite krakmolą ir miltus, ir apvoliokite vištienos gabalėlius šiame mišinyje. Miltų sluoksnis neturi būti storas, bet padengimas turėtų būti tolygus.

Puode įkaitinkite aliejų, kol jis pasieks 170C temperatūrą (ar temperatūra tinkama, galite patikrinti sulipdę mažą gabalėlį tešlos iš miltų bei trupučio marinato – jei įmestas į aliejų šis nugrimsta pusiaukelėje iki vidurio puodo, o tada išplaukia į paviršių ir pradeda burbuliuoti, vadinasi aliejaus temperatūra tinkama). Nustatykite vidutinio stiprumo kaitrą, kad palaikytumėte reikiamą temperatūrą.

Partijomis (po 6-8) kepkite vištienos gabalėlius aliejuje apie 4 minutes, kelis kartus apversdami kita puse. Geriausia, jei patikrinsite perpjovę vieną gabalėlį ir įsitkinsite, kad jis pilnai iškepęs. Kiaurasamčiu ištraukite skrudintą vištieną iš aliejaus ir nusausinkite popieriniu rankšluosčiu riebalų perteklių. Šis patiekalas tinka valgyti ir karštas, ir atvėsęs, kitą dieną!

Komentarų apie "Traški japoniška vištiena Kara-Age": 6

  1. Nida:

    Edita, šios, kurias matote nuotraukoje – pirktos Tymo turguje (nes patingėjau tarkuoti ir gaminti korėjietiškas salotas pati:)). Paieškokite internete, berods Alfas iš VMG talpino net ir filmuotą receptą kaip tokias korėjietiškas morkų salotas pasigaminti….

  2. Nida:

    Simona, mirin – tai saldus ryžių vynas, skirtas virimui. Jei neturit nei sakės nei mirino, negaminkit šio (nei jokio kito japoniško) patiekalo…. (mirino tikrai dabar nėra sudėtinga gauti – didžiausiuose prekybcentriuose būna, o Assorti tikrai yra net kelių rūšių). Japoniškiems patiekalams reikia labai nedaug specifinių ingredientų – sojos padažo, mirino ir sakės. Juos turėdama pasigaminsit praktiškai bet ką iš japoniškos virtuvės.

  3. Simona:

    Sveiki,
    O kas per dalykas yra mirin??? Pirma kart toki zodi girdziu 😊😄 Ir jei neturiu sakes gal galima ja pakeisti kazkuo kitu?

  4. Dalia:

    Nuostabūs ne tik Jūsų receptai,bet ir aprašymai iki jų,skaitai ir valgai:) bus išbandyta,labai aktualu pietūs dėžutėje. Ačiū.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *