Su kuo jums asocijuojasi Australijos klimatas? Man visų pirma – su degančiais krūmynais ir nepakeliamais karščiais. Galbūt todėl, kad reportažus apie australiškus karščius paprastai matom tada, kai už mūsų pačių lango speiguota žiema? O gal čia išlindo mano pačios nepakankamas apsiskaitymas ir nepakankamas pasidomėjimas Australijos klimatu prieš persikraustant į čia gyventi?… 🙂 

„Šalta šalis su labai karšta saule” – štai taip vienu sakiniu apibūdino Australijos orus bičiulis iš Vokietijos, kai sustirusi po renginio tipenau link mašinos. Kas galėjo pagalvoti, kad labiausia, ko pasigesiu šiame kontinente (beveik) vasarą – tai šiltas paltas ir net šalikas… Šių metų vasara tikrai labai vėluoja, čia savaičių savaites visą šalį skalbia nežmoniškos liūtys, vėtros varto medžius, žmonės evakuojami iš savo namų dėl kylančių potvynių pavojaus… Viešbutyje, kuriame gyvename, kaip tik šiomis dienomis keičia visus iki vieno kondicionierius, įtaisytus ant stogo, nors tiems kondicionieriams – vos dveji metai! Pasirodo, pernai būtent šioje miesto dalyje per patį vidurvasarį praūžė tokio stiprumo škvalas su kruša, kad išlaužė ne tik medžius, nuplėšė stogus, bet golfo kamuoliuko dydžio ledo gabalai tiesiog sumaitojo mašinas ir tuos vargšus kondicionierius ant stogo! 

Tokių kataklizmų čia išties pasitaiko kone kasmet… Todėl jei jūs irgi manėt, kad Australija yra karšta šalis, tai sufleruoju: Australija yra labai atšiaurus žemynas, kuriame oro sąlygos labai sudėtingos, net ekstremalios… Nuo nepakeliamų karščių iki akmeninės krušos čia vos pusė žingsnio, nuo gaisrų iki potvynių – turbūt dar mažiau… 

Taigi, kai toks vis dar rudeniškas oras, galiu palepinti jus šildančių patiekalų receptais! Antraip, jei kepintų saulė, turbūt lindėčiau tyliai ir nesierzinčiau gaivių salotų ar kokių kokteilių prie baseino vaizdais…:) O kadangi man namai tampa jaukesni, kai juose kvepia maistu (net kai tie namai – viešbutis!), tai su malonumu stoviu šiandien prie puodų ir kvepinu… Ne tik savus namus, bet jaučiu, kad ir pusę pastato:)

Šį tailandietiškos moliūgų sriubos receptą nužiūrėjau vartydama man labai patinkantį kulinarinį žurnalą „Taste”. Buvau kirpykloje, o ten – kalnas Australijos žurnalų, apie kurių kokybę ir specifiką aš jums kada nors atskirai papasakosiu… Tad pasidariau kelių man patikusių receptų nuotraukas, pralėkiau per parduotuves reikalingų ingredientų įsigyti, ir štai stūgaujant už lango vėjui, mėgaujamės švelniai egzotiška, Tailando skoniais persismelkusia vakariene. 

Aromatinga trinta moliūgų sriuba jums primins kadaise ragautus Tailando skonius
Patiekite šią tailandietišką moliūgų sriubą su „nūdlais” – ryžių miltų arba tradiciniais, su kiaušiniu
Patiekiant pabarstykite skrudintomis moliūgų sėklomis. Jei truks aitrumo, pagardinkite šviežiais čili pipipirais.
Print Recipe
Tailandietiška trinta moliūgų sriuba
Tiršta šilkinė moliūgų sriuba, persmelkta Tailando virtuvės aromatais. Ypatingai paprasta pasigaminti.
Course Sriubos
Raktažodis moliūgai
Pasiruošimas 15 min
Laikas 30 min
Porcijos
asm
Ingredientai
Course Sriubos
Raktažodis moliūgai
Pasiruošimas 15 min
Laikas 30 min
Porcijos
asm
Ingredientai
Procesas
 1. Dideliame puode įkaitinkite aliejų, suberkite svogūnus ir kelias minutes pakepinkite. Suberkite česnakus, moliūgus, paprikas, supjaustytas kalendras, ir kepinkite maišydami, kol daržovės ims minkštėti (apie 6 minutes). Sudėkite raudonąją kario pastą, ir maišydami dar pakepinkite apie 2 minutes.
 2. Supilkite kokosų pieną ir sultinį, užvirinkite, virkite uždengtame puode apie 25 minutes, arba kol daržovės bus visiškai minkštos. Įpilkite apie 2 šaukštus žuvų padažo, įberkite cukraus ir supilkite laimo sultis. Viską suplakite įmerkiamu blenderiu (arba kokteiline).
 3. Kol sriuba verda, išvirkite makaronus, kaip nurodyta ant pakuotės. Perliekite juos po šaltu vandeniu.
 4. Paragaukite, ar netrūksta sriubai sūrumo (įpilkite žuvies padažo), rūgštumo (dar laimo sulčių) ar saldumo/ Išpilstykite sriubą į dubenėlius, įdėkite makaronų, pabarstykite smulkintais svogūno laiškais, kalendrų lapais, kepintomis moliūgų sėklomis.
Pastabos

Recepto šaltinis - žurnalas "Taste"

 

Komentarų apie "Tailandietiška trinta moliūgų sriuba": 6

 1. Lina:

  Mhm pasakiškas skonis 🙂 ir ryžių makaronai labai tinka. Ačiū už receptą 🙂

 2. Nida:

  Dovile, manau, kad tikrai galit, tik nepamirškit įdėti ir druskos, nes kario pasta yra gana sūri, tai sumaišius su kokosų grietinėle kaip tik geras sūrumo balansas gaunasi.

 3. Dovile:

  Ar vietoj kario pastos galėčiau naudoti kario prieskonius, pvz garam masala?

 4. Žana:

  Labai geras receptas! Tai buvo turbūt skaniausia moliūgienė 😉
  Ačiū ir geriausi linkėjimai!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *