Šių metų Australijos Master Chef programą aš išžiūrėjau sąžiningai kaip niekuomet. Iki šiol tą projektą išmaniau tik apgraibomis, nesu žiūrėjusi jo tarsi serialo, nuo pirmos iki paskutinės serijos, kas vakarą laukdama kas nutiks laidoje šiandien…
Kaip jūs tikriausiai žinote, viena iš užduočių, kurias gauna konkurso dalyviai, būna kuo tiksliau atkartoti kokios nors kulinarinės įžymybės sukurtą patiekalą. Kartais dalyviams duodamas receptas, o kartais ne, kartais pateikiamos labai smulkios instrukcijos, o kartais patiekalo gaminimo eiga parodoma vienąkart, ir ką jau prisiminei, tą prisiminei – eini prie savo darbo stalo ir mėgini viską, ką matei atkartoti. Kuo vėlesnė serija, tuo didesnės žvaigždės apsilanko studijoje, tuo sudėtingesnius patiekalus jos gamina, tuo daugiau prakaito (ir ašarų) išlieja laidos dalyviai…
Viena iš „etatinių” Australijos Master Chef viešnių yra Šokolado Karaliene tituluojama mesitrė Kirsten Tibbals. Ji ir savo šokolado mokyklą turi Melburne (visi kursai užbukinti metams į priekį, kad ir kaip norėčiau sudalyvaut, matyt reikia suspėt pagaut momentą, kuomet patalpinamas grafikas kitų metų kursams ir suspėti įsigyti „bilietą”…), ir TV laidas veda, ir kartais pasidalina vienu kitu šokoladiniu receptu su skaitytojais. Tad šios dienos receptas – iš Kirsten repertuaro. Tikrai nesudėtingas, o kad jums būtų paprasčiau, nufotografavau kai kuriuos etapus, kad matytumėte grafiškai. Ypač tešlos sumazgymo būdą, kad pyrago forma gautųsi tokia, kokia ir turi gautis 🙂 Todėl jei kokį savaitgalį norite praleisti medituodami su mieline tešla (prisiminkite – mielinė tešla labiausiai nemėgsta skubėjimo!), griebkit šį nesudėtingą receptą ir mėgaukitės saikingo saldumo kepiniu.
Porcijos |
porc
|
- 75 ml pieno
- 1 šaukštelis cukraus (A)
- 7 g sausų mielių
- 290 g miltų
- žiupsnis smulkios druskos
- 30 g cukraus (B)
- 2 kiaušiniai
- 1 šaukštelis vanilės pastos
- 50 g tirpinto sviesto (atvėsinto)
- 70 g sviesto
- 65 g cukraus (naudojau rudą)
- 20 g kakavos miltelių
- 50 g juodojo šokolado (sulaužyto gabalėliais)
- 75 g žemės riešutų sviesto (nesaldinto, su riešutų gabaliukais - crunchy)
Ingredientai
Mielinei tešlai
Šokolado įdarui
|
|
- Užminkykite mielinę tešlą: pirmiausia pašildykite pieną iki 40C temperatūros kartu su 1 šaukšteliu cukraus (A). Nukelkite nuo ugnies, suberkite mieles, išmaišykite ir uždengę virtuviniu rankšluostėliu palikite apie 10 minučių aktyvuotis ir suputoti.
- Elektrinio kombaino inde arba dubenyje sumaišykite miltus su druska, suberkite cukrų (B), įmuškite kiaušinius, įdėkite vanilės ir supilkite atvėsintą tirpintą sviestą. Išsukite masę, tada supilkite pieno ir mielių mišinį ir minkykite (kablio įrankiu) apie 8 minutes, kol tešla taps elastinga, nelips prie indo kraštų. Suformuokite iš tešlos rutulį ir įdėkite į trupučiu riebalų ištepą indą, uždenkite maistine plėvele ir virtuviniu rankšluosčiu ir palikite apie 1-1,5 val pakilti šiltoje vietoje.
- Kol tešla kyla, pasigaminkite įdarą: sviestą ištirpinkite, suberkite cukrų ir maišykite kol cukrus ištirps. Suberkite kakavą ir šokoladą, ir toliau maišykite, kol šokoladas ištirps. Galiausiai sudėkite riešutų sviestą ir išmaišę padėkite į šalį. Įdaras turi pastovėti bent 30 minučių, kad įgautų tepamą (kietesnę) konsistenciją.
- Iškilusią tešlą sumaigykite, padalinkite į dvi lygias dalis, iš kiekvienos suformuokite po rutulį, kiekvieną dalį įdėkite į atskirus dubenėlius, pateptus trupučiu riebalų, uždenkite plėvele ir padėkite į šaldytuvą 30 min.
- Pasiruoškite kepimo indą: torto formos su nusegamais kraštais (23cm skersmens) dugną išklokite pergamentiniu popieriumi, o šonus patepkite trupučiu riebalų.
- Išimkite tešlą iš šaldytuvo ir ant trupučiu riebalų patepto darbastalio iškočiokite iš kiekvieno tešlos gabalėlio po kvardatą, maždaug 28cm dydžio. Kiekvieną šį kvadratą ištepkite tolygiai įdaru, palikdami kraštuose apie 1/2cm tešlos. Tada susukite kiekvieną kvadratą į tamprų vamzdį, ir rankomis ant darbastalio pakočiokite, šiek tiek ištempdami tą vamzdį, kad jis gautųsi maždaug 40cm ilgio. Abu tešlos vamzdžius išilgai perpjaukite peiliu per pusę. Gausite 4 tešlos juostas. Sukryžiuokite dvi juostas skersai ir dvi išilgai, pernerdami per viena kitą, visąlaik laikydami perpjautą pusę viršuje. Tada kiekvieną juostos galą perkiškite sukdamiesi ratu per šalia esantčią tešlos juostą, kaip parodyta nuotraukose. Kai supinsite visas juostas, tešlos kraštelius pakiškite po apačia, kad kepant neišsiardytų. Perkelkite šį raizginį į paruoštą kepimo skardą, ją uždenkite maistine plėvele ir rankšluostėliu, ir palikite dar kartą pakilti apie 1-1,5 val.
- Įkaitinkite orkaitę iki 190C (be apipūtimo, arba 170C su apipūtimu). Dėkite kepimo formą su pakilusiu pyragu į orkaitę, kepkite apie 30 minučių, arba kol pyragas bus pilnai iškepęs. Jei norite saldesnio pyrago, iškepusį jį dar galite patepti cukraus sirupu (kaitinkite 50ml vandens su 65g cukraus kol jis visiškai ištirps, tada šiuo sirupu ištepkite kepinį iškart, vos tik ištrauksite jį iš orkaitės, kol dar karštas). Patiekite pyragą šiltą (jis tada skaniausias), arba kambario temperatūros.
Egle, labai apmaudu, kad nepatiko…:(
Vaizdas įspūdingas, tačiau skonis nuvylė. Šiltas buvo dar visai valgomas, bet atvėsęs jau nebeviliojo. Anyway, buvo smagu išbandyti,
Rita, taip, net labai galima!! Mielinė tešla labai mėgsta lėtą kilimą ir pabuvimą šaldytuve. Tai tik pagerins jūsų bandelių kokybę. Ryte, žinoma, reikės palaukti, kol tešla pilnai pasieks kambario temperatūrą ir pakils paskutinį kartą prieš kepant.
Ar galima iš vakaro pasidaryti mielinę tešlą, palikti šaldytuvę?
Jolita, siūlau šiek tiek padidinti įdaro produktų kiekį ir riešutų sviestą visiškai praleisti.
Wow, Reda, kaip operatyviai jūs čia susisukot (ir susukot pyragą:)). Tikiuosi patiks!
Repeticija atlikta. Pyragas kyla. Lauksim rezultato😊
Sveiki. Kuo butu galima pakeisti riešutų sviestą? Dėl alergijos