Pastarąsias dvi savaites buvau „iškritusi“ iš savo kulinarinio gyvenimo. Viena vertus, atostogavau Lietuvoje, tad daugiausiai maitinausi restoranuose ir svečiuose. Kita vertus, buvo vykdomas mano blog‘o perkėlimas iš vieno serverio į kitą, dėl to keletą dienų puslapis neveikė. Šiuo metu, atrodo, viskas jau tvarkoje, techniniai nesklandumai sutvarkyti (ačiū, Tomai!!!), o aš ir vėl Tel Avive, savo virtuvėje:)

Į Lietuvą liepą grįžau po metų pertraukos. Būdama taip toli, skaitydama lietuvišką spaudą, prisipažinsiu, atvykdama turėjau pačius žemiausius lūkesčius ir į Vilnių skridau nenorom. Bet vasariškai šilta Lietuva sužavėjo mane iki begalybės. Sodri žaluma, ideali švara, gaivus oras (ypač po Izraelio karščių), mandagus vairavimas, pasipuošę žmonės- tai vaizdai, kurie stebina ir džiugina, atvykus iš Artimųjų Rytų. Ko labiausiai pritrūko tėvynėje – tai vaisių ir daržovių. Ir net kai artimieji bandė mums įrodyti, jog šiuo metu Lietuvoje – tikra gausa šviežių uogų ir žalumynų, Tel Avivo standartais tai neprilygsta net penktadaliui čionykščio sausio ar vasario pasirinkimui… Grįžę į savo laikinuosius namus tarsi išprotėję lėkėm į turgų, prispipirkom pilnus krepšius traškančių salotų, kalendrų, bazilikų, saldžių tarsi uogos vyšninių pomidorų, gaivių agurkų, prinokusių mangų, persikų, abrikosų, saldutėlio arbūso, šviežio ožkos sūrio, ir, žinoma, tik ką iš jūros ištrauktos žuvies, kuri po vienintelio „lietuviško“ šaldyto pangasijaus Vilniuje paskutinėmis dienomis jau sapnavosi net naktimis…

Kadangi šiuo metu Lietuvoje – pats šparaginių pupelių sezonas, siūlau jums vegetariško užkandžio receptą. Su šiuo patiekalu mes vakar pradėjom savo vakarienę saulės įkaitintoje savo terasoje.

Žaliųjų šparaginių pupelių salotos (2 asm)

400g žalių šparaginių pupelių

2 skiltelės česnako

Nutarkuota citrinos žievelė

Citrinos sulčių

Druskos, šviežiai grūstų juodųjų pipirų

Alyvuogių aliejaus

Pupeles nuplauname ir nupjauname kotelius. Užverdame puode vandenį, įberiame šaukštelį rupios druskos, suberiame pupeles ir verdame, kol jos suminkštės (5-7 min). Nukošiame, perliejame šaltu vandeniu, paliekame atvėsti.

Česnako skilteles sutriname arba sutarkuojame per smulkią tarką. Sumaišome su citrinos žievelėmis

Atvėsusias pupeles pašlakstome keliais šaukšteliais citrinos sulčių, alyvų aliejumi, pabarstome česnakų ir citrinos žievelės mišiniu, pipirais, ir rankomis viską sumaišome, kad kiekviena pupelė pasidengtų aliejaus ir prieskonių mišiniu. Paragauname – jei trūksta druskos, pasūdome.

Skanu su traškančia balta itališka duona.

Komentarų apie "Šparaginių pupelių užkandis": 5

  1. Nida:

    Rene, Sutinku su tavim! Turim unikalią vasarą. Gaila, kad ji tokia trumputė… Drauge su mumis į Lietuvą atkeliavo 6 mūsų draugai iš Pietų Afrikos. Skyniau jiems raudonuosius serbentus nuo krūmų, sunokusius agrastus – tokių dalykų jie kaip gyvi nėra ragavę. O žemuogės… Niekaip negalėjo patikėti, kad jų galima pasiskinti miške:) Sakė, kad ragavo vienąkart žemuogių, kažkokiame baisiai mandrame Londono restorane… 😉 Tačiau turiu abejonių, ar lygiai taip mūsų svečius būtų sužavėjusi darganota Lietuva lapkritį… Bet yra kaip yra. Savi pliusai, savi minusai.

  2. Nida:

    Joana! Puikiai tave suprantu. Kol nepagyvenau metus kitus šiltame klimate, nieku gyvu kritiškai neįvertinau Lietuvos geografinės padėties trūkumų:) Ką padarysi, neperstumsim arčiau pusiaujo… Belieka tik tikėtis, kad ir Lietuvą, kaip ir kitas šiauriau esančias šalis, kada nors pasieks KOKYBIŠKI ir įperkami švieži maisto produktai… Apsilankius Rimi pasidarė labai liūdna:(

  3. Rennie:

    Labai skaniai atodo tavo šparaginės pupelės, bandysiu, nes pupeles labai mėgstu. O dėl lietuviškos vasaros vaisių ir daržovių asortimento, tai džiaugiamės tuo ką turime, juk užsieniuose miško žemuogių, mėlynių, bruknių ir spanguolių irgi nėra.

  4. Joana:

    Laba diena, Nida,
    labai pazistamas jausmas, tik man atvirsciai – gaunu puikiomis darzovemis ir vaisiais pasidziaugti koki menesi ir atgal i LT pas geriausiu atveju lietuviskus agurkus ir pomidorus :)Anytos sprindzio dydzio baklazanai idaryti riesutais, tokio pacio dydzio cukinijos, figu dzemai su riesutais….citrinos nuskintos kaime tikrai kvepia 🙂
    o dar sviezuteliai migdolai, kai iki pacio riesuto prisikasti reikia ideti pastangu, o sviezios pistasijos…
    o kaip vaikai valgo abrikosus, persikus, nykscio dydzio tresnes – sultys per alkunes varva 🙂

    grizus i LT apima siokia tokia depresija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *