Sveiki visi mano virtualūs draugai, kurie mano puslapį atsiverčia dažniau nei aš pati:) Ypač paskutiniu metu, kai gaminu tuos patiekalus, kuriuos jau seniai esu patalpinusi, ir vis nėra nieko naujo, kuo galima būtų pasidalinti su jumis:) Bet šiandien nusprendžiau nupūsti dulkes nuo savo užsistovėjusio tinklaraščio ir, kaip sakant, sugrįžti į žaidimą:)

Pastebėjau, kad įkvėpimas gaminti naujus patiekalus man kyla tada, kai laukiu svečių. O kadangi svečių sezonas pas mus netrukus atsidarys, tai bus ir įrašų:) Pirmasis svečių susirinkimas šį rudens sezoną pas mus tradiciškai vyksta rugsėjo pabaigoje, nes mano vyras švenčia gimtadienį. O gimtadieniai (ypač kitų, ne savo) – tai pats geriausias įkvėpimas pasisukinėti virtuvėje:)

Mano vyro gimtadienio šventės paprastai būna teminės (ne, ne tokios teminės, kaip pas Paksaitę, bet visgi su kokia nors linija, kurios laikausi sudarydama meniu- dažniausiai prisirišu prie tam tikros šalies virtuvės). Pernai, pvz., jo gimtadienis buvo prancūziškas, ir visi iki vieno valgiai, vynai, stalo dekoracijos atkartojo Prancūzijos tradicijas bei spalvas.

Kokia tema šiemet? Siūlau atspėti (negaliu išduoti, nes gali netyčia perskaityti į šventę pakviesti kolegos, tad nenoriu iš jų atimti siurprizo:)). Pirmasis iš desertų, labai tipiškų tos šalies virtuvei, kurį pateiksiu penktadienį, ir kurį pasigaminau jau šiandien (nes jis gali pastovėti kelias dienas), – tai tradicinis browny, arba šokoladainis, kitaip sakant. Pagardintas pekanų riešutais. Labaaaaaaaaaaaaai skanus:)) Be to, visi jį mėgsta, o uždarytas sandarioje dėžutėje gali išstovėti ne vieną dieną. Be galo skanu su plakta grietinėle arba ledais….

Browny (šokoladainis) su pekanais

200g sviesto, supjaustyto gabalėliais (+ šiek tiek skardos patepimui)

200g geros kokybės juodojo šokolado (gera kokybė – tai 70% kakavos), sutrupinto gabaliukais

4 kiaušiniai

220g šviesaus rudojo cukraus

120g miltų

220g pekanų riešutų, sutrupintų rankomis

Sviestu patepame 24X32 cm kepimo skardą ir ją išklojame pergamentiniu popieriumi (tegul popieriaus kraštai lieka šonuose – bus lengviau iškelti pyragą iš skardos).

Įkaitiname orkaitę iki 190C.

Ant garų ištirpiname sviestą (apatiniame puode verdantis vanduo jokiais būdais negali liestis prie ant jo uždėto viršutinio puodo dugno) kartu su šokoladu, kol visa masė pasidaro skysta ir susimaišiusi. Pastatom į šoną, kad truputį pravėstų.

Elektriniu mikseriu plakame kiaušinius 2 minutes, tada supilame cukrų ir plakame dar 6 minutes, kol masė pasidarys labai puri. Pamažu įmaišome tirpintą šokoladą, suberiame miltus, ir viską pamažu išmaišome iki vientisos masės (tik nepersistengiame, nepermaišome per daug). Suberiame riešutus, viską dar kartą lengvai pamaišom, ir išpilame masę į paruoštą skardą, paskirstom vienodai nuo krašto iki krašto.

Kepame 20-25 minutes, sumažindami kaitrą orkaitėje iki 180C po 10 minučių. Iškepusio pyrago ženklas – medinis pagaliukas išlenda sausas. Išimame, leidžiame atvėsti.

Paėmę už pergamento kraštų, iškeliame pyragą ir supjaustome kvadratėliais. Pateikiame meniškai sudėję į krūvelę:)

Recepto šaltinis: Michel Roux, Desserts

Komentarų apie "Browny (šokoladainis) su pekanais": 4

 1. Nida:

  Labai ačiū už sveikinimus, visus juos sąžiningai perdaviau labai nustebusiam savo vyrui:) Aš įsivaizduoju, kaip jam keista (bet malonu!) gauti gimtadienio palinkėjimus iš plačios virėjėlių ir kepėjėlių (kaip Dovilė gražiai mus visas pavadino) internetinės bendruomenės:)

 2. Dovilė:

  Pasveikink vyrą su gimtadieniu nuo visų virėjėlių ir kepėjėlių;-)
  O aš savo gimtadienį švenčių rugsėjo pradžioje ir kažkaip jis visad nublankdavo prieš rugsėjo 1 šventę. Tai šiemet taip susiėmiau ir sugalvojau, kad reik rimtesnę šventę padaryti draugams ir tėvams. Tai užsakiau visiems svečiams teminę ekskursiją po Viniaus senamiesčio kiemelius. Vargšai mano sveteliai, nes po 2,5 val vaikščiojimo nelabai ir švęst jėgų beliko;-) Bet vistiek labai visiems patiko ir nusprendėm tradiciją tokią įvesti su ekskursija.
  Hmmm, bet kokia čia tavo tema sugalvota?;-)

 3. Grita:

  Sveika,malonu Tave matyti.Nuosirdziausi linkejimai gimtadienio proga.Lauksim nauju patiekalu po svenciu.

 4. Daiva:

  Šilčiausi sveikinimai Dariukui! Smagaus gimtadienio ir gražaus gyvenimo!:) Linkėjimai abiems!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *