Jau tikriausiai pasigedote patiekalų receptų iš Artimųju Rytų repertuaro?:) Galvojote, kad išvažiavę iš Izraelio namuose tokių jau negaminame?:) Gaminame dar ir kaip, tik bėda, kad aš niekada nespėju nufotografuoti: taip greitai jie išgaruoja… 

Kol baklažanų dar yra pas mūsų ūkininkus, kol jie sunkokę ir švieži, pasigaminkite ir jūs šį tradicinį iki skausmo užkandį. Kuo labiau sudeginsite baklažano odelę, tuo skanesnis bus jo vidus (to sudegusio sluoksnio juk nevalgysite), jis kvepės dūmais. Todėl geriausia numeskite ant griliaus grotelių, ant stiprios ugnies, ir palikite svilti, karts nuo karto apversdami. Galie tą daryti ir orkaitėje, tik įkaitinkite ją maksimaliai, o ir baklažano odelę keiose vietose subadykite mediniu smeigtuku, kad kepant nesprogtų… 

Paskui beliks tik atsargiai prapjauti sudegusią odelę ir arba iškrapščius vidų sumaišyti su tachini padažu, arba patiekti taip kaip aš patiekiau – su visu sudegusiu kevalu, kad svečiai patys šaukštu išsigramdytų baklažano minkštimą. Papildomai dar galite padėti tachini padažo, nes jo niekada nebūna per daug:) Na ir būtinai pabarstykite pagrindiniais Artimųjų Rytų pagardais: kepintais pinijų riešutais ir saldžiomis granatų sėklomis. Papuoškite kalendrų lapeliais. 

Baklažanai - tradicinis Artimųjų Rytų užkandis
Baklažanai – tradicinis Artimųjų Rytų užkandis
Skaniausias su tachini padažu ir riešutais bei granatais.
Skaniausias su tachini padažu ir riešutais bei granatais.
Skrudinti baklažanai su tachini padažu
Porcijos 4
Lengvai paruošiamas vegetariškas užkandis
Komentuoti
Spausdinti
Ingredientai
  1. 3-4 baklažanai
  2. 2-3 šaukštai sezamų pastos tachini
  3. 1 nedidelė skiltelė česnako, smuliai sukapota
  4. 2 šaukštai citrinos sulčių
  5. Druskos
  6. Pipirų
  7. Čili pipirų (jei pageidaujate)
Patiekimui
  1. paskrudintų pinijų, granatų sėklų, kalendrų lapelių
Instrukcijos
  1. Baklažanus skrudinkite ant atviros ugnies, kol jų odelė pajuoduos, apsvils (apie 45-60 min).
  2. Įpjaukite odelę išilgai ir praskleiskite. Sudėkite baklažanus į lėkštę.
  3. Sumaišykite padažą: dubenėlyje sumaišykite tachini su česnaku, citrinos sultimis, ir įpilkite šiek tiek šalto vandens (pradėkite nuo 3-4 šaukštų). Plakite, kol gausite tirštą majonezo konsistenciją. Jei padažas per tirštas, įpilkite dar vandens. Įberkite druskos pagal skonį, pagardinkite pipirais ir čili pipirais.
  4. Padažu palaistykite baklažano minkštimą, pabarstykite pinijomis ir granatų sėklomis, bei kalendrų lapeliais. Patiekite arba karštus, arba atvėsusius, kambario temperatūros.
Nidos receptai https://nidosreceptai.lt/

Vienas komentaras apie straipsnį "Skrudinti baklažanai su tachini padažu"

  1. Nida:

    Inga, būtent TEN spelinama tachini (rašoma hebraiškai, savaime suprantama). Lietuvoje gal ir tahini… Bet man gražiau tachini. O jūs savo blog’e ir gyvenime naudokite tą versiją, kuri jums priimtiniausia.

  2. Nida:

    Labai apmaudu, kai visas patiekalas susigadina dėl tokio dalyko, kaip daržovės kartumas:( Labai pasiusčiau… Tada druskos barstymas yra vienintelė išeitis, bet gaila, šiame patiekale to neįmanoma padaryti. O gal nebent labai labai stipriai sukepinti baklažaną? Visvien kartumas pramuša?…

  3. Edita K:

    O aš po šiai dienai vis susiduriu su karčiais baklažanais. Kiekvienas bandymas nebarstyti druska baigiasi sugadintu patiekalu. Manau ne tachini kaltas.

  4. Nida:

    Vitara, smagu girdėti. O ar kartumas jautėsi baklažanų, ar tachini? Mat dėl tachini pastos kartumo esu girdėjusi nemažai nusiskundimų, ir nesuprantu, ar čia kažkokią keistą ją pas mus parduoda?…

  5. Viltara:

    gaminau per gimtadienį, visi buvo labai maloniai nustebinti ir visiems labai patiko, tik jautėsi kartumas šiek tiek, bet ne bėda:)

  6. Nida:

    Neringa, įpilkite vandens!! Pilkte tiek, kad tirštumas būtų toks, kokio norite. Be to, kai įdedate šį padažą į šaldytuvą, jis sutirštėja, o pabuvęs kambario temperatūroje – suskystėja. Tik kaskart ragaukite ir patikrinkite ar netrūksta druskos, rūgšties.

  7. Neringa:

    Nida, iškilo klausimas dėl padažo. Dėjau tris šaukštus sezamų pastos, ir man jis gavosi labai tirštas. Jūsų nuotraukose padažas toks atrodo pilamas, o maniškis, kad ir su šakute glėtum uždėti. Ko įdėti papildomai galima? Citrinos sulčių, aliejaus?

  8. Nida:

    Tikrai taip, Andrej! Sotumo, žinoma, priduoda tachini padažas;) Ne be reikalo viduramžiais baklažanai buvo „mėsos pakaitalas”, ir ne vien dėl panašios išvaizdos, bet ir sėl sotumo turbūt:)

  9. Andrej:

    Tobulas skonis. Anksčiau maniau, kas baklažas tik dėl grožio sukurtas. Bet šis variantas tikrai vertas demėsio. ir kaip nekeista viai sotu, nors to baklažano netiek ir daug belieka viduje po valandos kepimo.

  10. Nida:

    Andrej – drąsiai, kol apdegs odelė. Sunku pasakyt kiek – tikrai apie 40 min arba daugiau. Pavartykit laiks nuo laiko, ir būtinai pradurkit keletą skylučių, kad nesproginėtų. Na ir dar aliejumi patepkit baklažanų odelę… Viskas! Perkept neįmanoma:)

  11. Andrej:

    O jeigu kepti orkaitėje ant grilio funkcijos, kiek laiko maždaug?

  12. Nida:

    Būtent, Grita! Daug kas dar iš įpročio barsto baklažanus druska, bet tikrai nėra jokio reikalo! Man asmeniškai nėra tekę susidurti su kartumu, o baklažanų vartoju tikrai daug.

  13. Grita:

    Puikus uzkandis tik dabartiniu veisliu baklazanu nereikia kankinti druska,nes jie neturi kartumo koki turedavo senais laikais,visagale selekcija palengvino gamyba,imi ir is kart gamini.

  14. Nida:

    Lina, skonio tie baklažanai patys savaime turi nedaug… Užtai padažas čia pagrindiniu smuiku groja. O jo nebus per daug – net jei liks, panaudosite salotoms ar kokiam kitam užkandžiui.

  15. lina:

    Butinai savaitgali bandysiu. Idomu idomu koks bus skonis baklazanu viduje, as lb daznai juos valgau, bet pries tai supjauscius druskyte barstau, tik po 20 min kepu. Todel lb idomu paragaut koks skonis be padazo taip apskrudinus.
    Aciu jums Nida.💐

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *