Neseniai Singapūro ambasadoriaus žmona pasikvietė diplomatų ratelio moteris į pasimatymą jos rezidencijoje. Čia, Kanberoje, kur nėra tiek daug kultūrinių renginių ir gyvenimas teka gana lėta vaga, tokie namuose ir rezidencijose organizuojami susibūrimai labai populiarūs. Beje, tai dar ir proga pristatyti savo šalį, parodyti tradicijas ir gabalėlį kultūros, pavaišinti tradiciniais patiekalais. Ta kulinarinė dalis man visada būna įdomiausia, nes tiek įdomių ir autentiškų skonių paragauti neišeitų net ir intensyviai keliaujant… Vieni iki šiol labiausiai įstrigę kulinariniai įspūdžiai – iš Bangladešo, Mongolijos, Papua Naujosios Gvinėjos virtuvių. 

Bepigu Singapūrui sužavėti svečius savo virtuve, kai joje – viskas, kas geriausia iš kinų, indų ir malajų gastronominio repertuaro… Beje, šios trys virtuvės yra mano TOP3 iš visos Pietryčių Azijos regiono… Todėl aš to renginio metu tiesiog kaifavau iš laimės… 

Didesnės ambasados (kaip taisyklė, beveik visos iš Azijos šalių, bet taip pat Prancūzijos, Kanados, jau nekalbant apie Kiniją, Japoniją) visuomet be išimties samdo profesionalų virtuvės šefą, kuris padeda ambasadoriui ir ambasados kolektyvui dalintis su svečiais gastronomine savo šalies kultūra. Dažniausiai pilnu etatu ten dirba visas virtuvės kolektyvas, tad visi priėmimai ir visos vakarienės būna kruopščiai suplanuotos ir paruoštos. Pavyzdžiui, Japonijos ambasados galva turi teisę pats pasirinkti su juo visai kadencijai atvykstantį šefą, mat tai yra žmogus, kuris ruošia maistą ir privatiems ambasadoriaus šeimos poreikiams. Mūsų bičiulis, kuris jau baigė darbą Australijoje, buvo atsivežęs itin talentingą šefą, dirbusį vieno Tokijo 5* viešbučio restorane, jo gamintos vakarienės, ir ypač gyvai prieš valgytojų akis ruošiami sušiai bei tempura, buvo, sakyčiau, net nelabai iš šio pasaulio…. Reikdavo įsižnybti, kad patikėtum, jog tai, ką valgai, yra ne sapnas. 

Singapūro rezidencijos virtuvės šefui reikia išmanyti visų etninių grupių valgius, o kas yra lankęsis Singapūre, žino, koks tas maistas skanus… Patys singapūriečiai, beje, labiausiai dėl ko kankinasi, išvykę ilgesniam laikui iš savo šalies, – kad po ranka neturi savo nebrangaus ir turtingo įvairove gatvės maisto, kurį bet kada gali nusipirkti hawhers marketuose (gatvės maisto turgeliuose ir alėjose). 

Apie curries, springrols’us ir traškius pikantiškus pyragėlius, ryžius ir noodle nereikia nė kalbėti. O ar žinote, koks nacionalinis Singapūro saldus patiekalas? Ogi skaisčiai žalios spalvos pandan chiffon cake. Kai savo Instagramo paskyroje paklausiau, ar žmonės mėgsta pandano aromatą, pasirodo, kad nemažai nėra net apie jį girdėję. Nesistebiu – mūsų kraštuose tai vis dar retenybė (tikiuosi, neilgam). 

Pandanai – tai ypač kvapnūs žali lapai, dažnai vadinami Azijos vanile. Pandanų aromatas švelnus, bet unikalus, su niekuo nesumaišomas, man šiek tiek primena kokosus (gal todėl mano vyras, kuriam kokosai nelabai patinka, nelabai puola ir prie pandanų:)). Pandanų sultys naudojamos ne tik kaip pagardas, bet ir kaip natūralus skaisčiai žalios spalvos valgomasis dažas, jo dedama į žele desertus ir gėrimus, valgomuosius ledus, su pandanais gaminamas cukraus sirupas, kuris labai tinka alkoholiniams ir nealkoholiniams kokteiliams, jie įmaišomi į pikantiškus karius, bet užvis man skaniausia, kai sumaigytas ir į mazgą surištas pandano lapas įdedamas į puodą verdant ryžius, kartu įpilant šiek tiek kokosų pieno. Skanumas neišpasakytas.

Taigi šiandien sugalvojau, kad reikia man išsikepti chiffon cake su pandanais (kurių šviežių pas mus visada yra pirkti, tačiau parduotuvėse galima rasti ir pandanų esencijos arba pastos – ji net ir dažniau naudojama kepant šį pyragą, nes nereikia žaisti išgaunant šių nelabai sultingų lapų sultis, o be to ir spalva naudojant pastą daug intensyvesnė. Manau todėl, kad pridedama dar ir žalių valgomų dažų…). Lengvučiai šifono pyragai kepami ne tik Singapūre, bet praktiškai visoje Pietryčių Azijoje ir ypač Japonijoje. Tai lengvas ir ypatingai purus biskvitas, pagardintas pačiais įvairiausiais priedais: kakava, matcha arbatos milteliais, šafranais, citrinomis arba apelsinais, earl grey arbata… Jis kepamas specialioje aliuminio kepimo formoje, kuri yra labai aukštais stačiais kraštais ir turi viduryje kaminėlį. Kepimo forma niekada nepatepama jokiais riebalais, nes kepdamas pyragas turi kilti ir kibti ptie formos kraštų. Iškepęs pyragas vėsinamas neįprastu būdu: apverčiamas aukštyn kojomis ir užmaunamas ant butelio kaklelio. Kai visiškai atvėsta, dantytu peiliu pyragas nupjaunamas palei formos kraštą, taip pat apipjaunamas kaminėlio paviršius ir galiausiai – dugnas, kuris serviruojant tampa viršumi (nes patiekiamas pyragas aukštyn kojomis). Paprastai chiffon cake nėra dekoruojamas, tačiau jei labai norisi, galima jį patiekti su plakta grietinėle ir apibarsčius paskrudintomis kokosų drožlėmis ar cukraus pudra. 

Ypač svarbu pasirinkti tinkamo dydžio kepimo formą. Visi receptai, kuriuos greičiausiai rasite internete, bus pritaikyti arba 17cm skersmens, arba 20cm skersmens, arba 25cm skersmens formai. Aš turiu 17 ir 20 japoniškas chiffon cake kepimo formas, tačiau mano 25cm skirta Angel cake…. Bet pritaikiau ją šįkart ir viskas gavosi puikiai. Japoniškų chiffon cake kepimo formų tikrai galima įsigyti pvz., amazon.com. 

Skaisčiai žalios spalvos lengvas ir purus biskvitinis pyragas – Chiffon Cake
Pandan Chiffon cake
Pandan Chiffon cake – SIngapūro tradicinis kepinys.
Lengvas ir neperdaug saldus
Spausdinti
clock clock iconcutlery cutlery iconflag flag iconfolder folder iconinstagram instagram iconpinterest pinterest iconfacebook facebook iconprint print iconsquares squares iconheart heart iconheart solid heart solid icon
Pandan Chiffon cake

Pandan Chiffon Cake


5 žvaigždės 4 žvaigždės 3 žvaigždės 2 žvaigždės 1 žvaigždė

Atsiliepimų nėra

  • Užtruks: 1 val 20 min
  • Kiekis: 12 porc 1x

Aprašymas

Jums prireiks 25cm skersmens chiffon pyrago forma arba angel cake pyrago forma. Šviežius pandanų lapus galite keisti parduodamu pandanų ekstraktu arba pasta, tereiks sumaišyti su kokosų pienu ir laikytis tokių pat proporcijų.


Ingredientai

 
  • 18 pandano lapų ((šviežių), susmulkintų peiliu)
  • 185 ml kokosų pieno ((gali prireikti šiek tiek daugiau))
  • 120 g kiaušinių trynių ((apie 6 kiaušiniai))
  • 300 g kiaušinių baltymų ((apie 7 kiaušiniai))
  • 250 g cukraus ((aš kitąkart dėčiau mažiau, apie 180-200) )
  • ½ šaukštelio druskos
  • 125 ml augalinio aliejaus ((tiks rapsų, vynuogių kauliukų))
  • 180 g miltų
  • 2 šaukšteliai kepimo miltelių
  • 1 šaukštelis cream of tartar ((stabilizatorius plaktiems baltymams))

Instrukcijos

  1. Įkaitinkite orkaitę iki 160C. Pasiruoškite 25cm skersmens chiffon cake kepimo formą, jos netepkite jokiais riebalais.
  2. Pandanų lapus ir kokosų pieną supilkite į blenderį ir kelias minutes smulkinkite viską iki vientisos tyrelės. Jei tyrelė pernelyg sausa ir nesismulkina, įpilkite dar kelis šaukštus kokosų pieno. Galiausia supilkite sutrintą tyrelę į sietelį ir palaukite, kol nuvarvės ryškiai žalias skystis (paspauskite šaukšto nugarėle, kad skysčio nutekėtų daugiau). Tirščius išmeskite, atmatuokite 185ml žalio skysčio, jei iki tiek trūksta, pripilkite kokosų pieno.
  3. Lengvai šluotele išplakite kiaušinių trynius su 200g cukraus ir ½ šaukštelio druskos, aliejumi ir žaliu kokosų pienu. Miltus sumaišykite su kepimo milteliais ir persijokite tiesiai į kiaušinių masę. Gerai išsukite, kad visi ingredientai labai gerai susijungtų.
  4. Atskirame švariame inde iki putų suplakite baltymus, tada suberkite cream of tartar ir plakite apie 5-8 minutes, arba kol baltymai virs tvirtomis putomis. Dalimis suberkite likusius 50g cukraus ir plakite kol cukrus pilnai ištirps.
    Atsargiai mentele įmaišykite baltymų masę į tešlą, pradėdami nuo kelių šaukštų ir suskystindami kiaušinių tešlą, tada dalimis sudėdami baltymus ir labai labai atsargiai maišydami, kol viskas susijungs.
  5. Supilkite masę į kepimo indą, ilgu mediniu pagaliuku (chopstick) pamaišykite visą masę, kad neliktų oro tarpų. Pašaukite kepti.
    Kepkite apie 50-55 min., arba kol įkišę medinį pagaliuką jį ištrauksite sausą.
    Išimkite kepinį iš orkaitės ir iškart apverskite kepimo formą aukštyn kojomis ir užmaukite ant butelio kaklelio. Palikite taip apverstą pyragą kol pilnai atvės.
  6. Dantytu peiliu atsargiai apipjaukite pyrago kraštus ir vidurį, išėmę iš kepimo formos, atsargiai apipjaukite ir dugną. Pyragą aukštyn kojomis dėkite ant serviravimo lėkštės.
    Laikykite pyragą įsuktą į maistinę plėvelę, kad nesudžiūtų.

Pastabos

Recepto šaltinis – Tony Tan’S Asian Cooking Class
  • Paruošimo laikas: 20 min
  • Gaminimo laikas: 55 min
  • Kategorija: Desertai
  • Metodas: Orkaitė
  • Virtuvė: Azijos fusion

Komentarų apie "Singapūro pasididžiavimas – pandan chiffon cake": 2

  1. Nida Degutienė:

    Labai ačiū, Asta, už šiltus linkėjimus.
    To vietnamietiško honeycomb net nesu girdėjusi – bus proga pasidomėt:) Šis savo receptūra man labiausiai primena tradicinį japonišką (biskvitinį) pyragą:) Toks lengvas tarsi debesėlis 🙂 Na o pandan pastos matyt reikės paieškot, beje aš pas save irgi ieškojau dviejose parduotuvėse, tada nusispjoviau ir nuėjau žalius lapus blenderiuot, sunką spaust:)

  2. Asta:

    Su Naujais, Nida! Kūrybingų ir džiugių, ramių ir taikių Metų!
    Žalią kempiniukinį (gal vietnamietišką honeycomb) pyragą pagal kažkokį receptą porą kartų esu kepusi, tik jie buvo su tapiokos miltais. Ir pandaną pas mane atstovavo žali dažai😀. Abu kartus man jie labai gražiai iškilo ir taip pat puikiai nusileido. Matyt, reikės kada susigundyti ir jūsiškiu receptu. Suprantu, kad tai kitoks daiktas, negu tapiokinis kempiniukas, bet žalia spalva labai gundo. Ypač žiemą. Tik dar reikės pasidomėti, ar yra pandano pastos kokia nors neskausminga galimybė mūsuose gauti, nes praeitą kartą rasta pandano sunka nebuvo pyrago aromatizavimui ir nuspalvinimui tinkama😀

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Recepto reitingas 5 žvaigždės 4 žvaigždės 3 žvaigždės 2 žvaigždės 1 žvaigždė