Na pagaliau Jis atėjo. Pasierzinęs, pasibranginęs, palaukęs už durų, išlaikęs itin santūrią pauzę, Pavasaris pagaliau leido savimi pasidžiaugti. Kur ten pasidžiaugti – mėgautis kiekviena šilta ir žalia Jo Didenybės akimirka….

Mano pavasaris prasidėjo bėgimu tekinomis. Tarp išpakuojamų ir supakuojamų lagaminų, tarp oro uostų, ofiso, galybės darbų, susitikimų… Tarp Lietuvos, Anglijos ir Pietų Afrikos… Vienu momentu jau maniau, kad to tempo neatlaikysiu. Ir tada į pagalbą, kuomet viešėjau Londone, atskubėjo mano dukra. Ji jau kuris laikas dieną pradeda nuo „power shot” – koncentruoto vos kelių gurkšnių gėrimo, kuris tiesiog užpildo visą kūną ne tik gera savijauta, bet ir puikia energija. Mano peršalimo ir nuovargio po keleto koncentruotų rytinių vitaminų šūvių neliko nė kvapo. 

Jei domitės kulinarinėmis „madomis” (nemėgstu šio žodžio dėl jo snobiškos konotacijos, tačiau šiame kontekste nerandu kito, tinkamesnio), jei keliaujate po Europos didmiesčius, tikrai nepraėjote pro kokį dūzgiantį sulčių barą, kuriame siūlomi ne vien sveiki pusryčiai stiklinėje, bet ir energizuojantys koncentruoti vieno gurkšnio „šūviai”. Pavasarinė sloga? Nuovargis? Organizmą išsekinę egzaminai? Užsitęsę vakarėliai miego sąskaita? Tai tik kelios priežastys kodėl rytą verta pradėti nuo energizuojančio poros gurkšnių kokteilio. 

Dar metų pradžioje pasakojau jums apie naujas kulinarines bangas, kurios mūsų laukia šiemet. 2017-ųjų spalva turėjo būti geltona. Tai būkite tikri, kad taip ir nutiko. Pats populiariausias Londone power shot – tai turmeriko (ciberžolės), imbiero, citrinų sulčių ir trupučio medaus gėrimas. Tačiau kad jis būtų visavertis, ir kad jį įsisavintų jūsų organizmas, būtinai privalote įberti šiek tiek grūstų juodųjų pipirų. Šviežios ciberžolės šaknys – visuomet geriau nei džiovinti milteliai, tačiau jų Lietuvoje gauti tikrai nelengva. O štai ciberžolės prieskonių greičiausiai savo spintelėje turite. Kažin ar rasite ką nors labiau dezinfekuojančio, virškinimą gerinančio, peršalimus gydančio, nei turmerikas (dar kitaip – kurkuma). Beje, Azijoje šios ryškiai geltonos šaknies antpilu girdo išsekusias jaunas mamas, kad po gimdymo greičiau sugrįžtų gera sveikata ir savijauta. 

Svajojate išvalyti organizmą? Aktyviai sportuojate, bet rezultatai ateina lėčiau, nei norėtųsi? Reikia pastimuliuoti smegenų veiklą? Jūsų slaptažodis – burokėlis. Ar žinote, kad burokėlių sultys – tai naujas pasaulinis „super maistas”, kuris koncentrato pavidalu parduodamas Londono sveiko maisto parduotuvėse. Beje, ne tik skysto koncentrato, bet net ir tablečių pavidalu! Tuo tarpu į vaistų buteliuką panašus indelis tamsiai raudono skysčio- tai vienkartinė koncentruotų burokėlių sulčių dozė, kitaip sakant, stiklelis rytinio geros savijautos užtaiso. Sakot, nevilioja žalio burokėlio sulčių skonis? Užtai ir nesiūlau jums visos šio gėrimo stiklinės, o vos nedidelį stiklelį. Pagardinę imbieru, medumi, citrinos sultimis, ir, jei ieškote ypatingų potyrių, trupučiu cayeno pipirų (arba čili), gurkšnį burokėlių sulčių išgersite su dideliu malonumu. 

Ananasai, matcha arbata, spirulina, mėtos, bazilikai, bičių duonelė, medus – tai vos vienas kitas ingredientas, kuris jūsų rytinius vieno gurkšnio kokteilius padarys kvapnius ir skanius. Ir gausius taip reikalingais pavasarį vitaminais. Dalinuosi su jumis keletu savo mėgiamų receptų, kuriuos mažučiu „mix and go” tipo plaktuvu susiplaksite vos per minutę.

Sveikų ir energingų jums pavasarinių dienų!:) 

Power shot ingredientai
Šių energetinių šotų ingredientų tikriausiai turite šaldytuve arba spintelėje…
Vos keli plaktuvo apsisukimai, ir jūsų gėrimas paruoštas
Power shot su ciberžole
Cineržolė – šio sezono hitas.

Ciberžolės, citrinų ir imbiero šotas

3 šaukštai citrinos sulčių

1 šaukštelis medaus (arba pagal skonį)

1/2 nago dydžio imbiero šaknies gabalėlis, susmulkintas

1/8 šaukštelio ciberžolės miltelių

Truputis grūstų juodųjų pipirų

Energijos gėrimas su burokėliais
Ar žinote, kad naujasis pasaulinis super maistas – tai mūsų mylimi burokėliai?

Burokėlių, salierų ir imbiero šotas

3 šaukštai burokėlių sulčių

1 šaukštas saliero sulčių (sultys, išspaustos iš vieno saliero koto)

1/2 nago dydžio imbiero šaknies gabalėlis, susmulkintas

Žiupsnelis cayenne pipirų arba čili (pasirinktinai)

Lašelis linų sėmenų aliejaus (pasirinktinai)

Ananasų, bazilikų ir matcha arbatos šotas

3 šaukštai ananasų sulčių

1 šaukštas citrinos sulčių

1 šaukštelis medaus (arba pagal skonį)

1/2 nago dydžio imbiero šaknies gabalėlis, susmulkintas

4-6 bazilikų lapeliai

1/2 šaukštelio matcha arbatos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *