Print Recipe
Sumazgytas mielinės tešlos pyragas su šokoladu ir riešutų sviestu
Minkštas, ne per saldus mielinis pyragas su šokolado ir žemės riešutų įdaru
Chocolate babka knot
Course Desertai
Virtuvė Lietuvos
Raktažodis kepiniai
Porcijos
porc
Ingredientai
Mielinei tešlai
Šokolado įdarui
Course Desertai
Virtuvė Lietuvos
Raktažodis kepiniai
Porcijos
porc
Ingredientai
Mielinei tešlai
Šokolado įdarui
Chocolate babka knot
Procesas
  1. Užminkykite mielinę tešlą: pirmiausia pašildykite pieną iki 40C temperatūros kartu su 1 šaukšteliu cukraus (A). Nukelkite nuo ugnies, suberkite mieles, išmaišykite ir uždengę virtuviniu rankšluostėliu palikite apie 10 minučių aktyvuotis ir suputoti.
  2. Elektrinio kombaino inde arba dubenyje sumaišykite miltus su druska, suberkite cukrų (B), įmuškite kiaušinius, įdėkite vanilės ir supilkite atvėsintą tirpintą sviestą. Išsukite masę, tada supilkite pieno ir mielių mišinį ir minkykite (kablio įrankiu) apie 8 minutes, kol tešla taps elastinga, nelips prie indo kraštų. Suformuokite iš tešlos rutulį ir įdėkite į trupučiu riebalų ištepą indą, uždenkite maistine plėvele ir virtuviniu rankšluosčiu ir palikite apie 1-1,5 val pakilti šiltoje vietoje.
  3. Kol tešla kyla, pasigaminkite įdarą: sviestą ištirpinkite, suberkite cukrų ir maišykite kol cukrus ištirps. Suberkite kakavą ir šokoladą, ir toliau maišykite, kol šokoladas ištirps. Galiausiai sudėkite riešutų sviestą ir išmaišę padėkite į šalį. Įdaras turi pastovėti bent 30 minučių, kad įgautų tepamą (kietesnę) konsistenciją.
  4. Iškilusią tešlą sumaigykite, padalinkite į dvi lygias dalis, iš kiekvienos suformuokite po rutulį, kiekvieną dalį įdėkite į atskirus dubenėlius, pateptus trupučiu riebalų, uždenkite plėvele ir padėkite į šaldytuvą 30 min.
  5. Pasiruoškite kepimo indą: torto formos su nusegamais kraštais (23cm skersmens) dugną išklokite pergamentiniu popieriumi, o šonus patepkite trupučiu riebalų.
  6. Išimkite tešlą iš šaldytuvo ir ant trupučiu riebalų patepto darbastalio iškočiokite iš kiekvieno tešlos gabalėlio po kvardatą, maždaug 28cm dydžio. Kiekvieną šį kvadratą ištepkite tolygiai įdaru, palikdami kraštuose apie 1/2cm tešlos. Tada susukite kiekvieną kvadratą į tamprų vamzdį, ir rankomis ant darbastalio pakočiokite, šiek tiek ištempdami tą vamzdį, kad jis gautųsi maždaug 40cm ilgio. Abu tešlos vamzdžius išilgai perpjaukite peiliu per pusę. Gausite 4 tešlos juostas. Sukryžiuokite dvi juostas skersai ir dvi išilgai, pernerdami per viena kitą, visąlaik laikydami perpjautą pusę viršuje. Tada kiekvieną juostos galą perkiškite sukdamiesi ratu per šalia esantčią tešlos juostą, kaip parodyta nuotraukose. Kai supinsite visas juostas, tešlos kraštelius pakiškite po apačia, kad kepant neišsiardytų. Perkelkite šį raizginį į paruoštą kepimo skardą, ją uždenkite maistine plėvele ir rankšluostėliu, ir palikite dar kartą pakilti apie 1-1,5 val.
  7. Įkaitinkite orkaitę iki 190C (be apipūtimo, arba 170C su apipūtimu). Dėkite kepimo formą su pakilusiu pyragu į orkaitę, kepkite apie 30 minučių, arba kol pyragas bus pilnai iškepęs. Jei norite saldesnio pyrago, iškepusį jį dar galite patepti cukraus sirupu (kaitinkite 50ml vandens su 65g cukraus kol jis visiškai ištirps, tada šiuo sirupu ištepkite kepinį iškart, vos tik ištrauksite jį iš orkaitės, kol dar karštas). Patiekite pyragą šiltą (jis tada skaniausias), arba kambario temperatūros.
Pastabos
Recepto šaltinis - Kirsten Tibbals

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *