Print Recipe
Rumuniškas mielinis pyragas su kakavos, riešutų ir romo įdaru
Rumuniškas mielinis pyragas, saikingai saldus, su plonu graikinių riešutų, kakavos ir romo įdaru.
Romanian cake cozonac
Course Desertai
Virtuvė Rumunijos
Raktažodis riešutai, kepiniai
Porcijos
pyragai
Ingredientai
Pyragų tešlai
Įdarui
Patepimui ir pabarstymui
Course Desertai
Virtuvė Rumunijos
Raktažodis riešutai, kepiniai
Porcijos
pyragai
Ingredientai
Pyragų tešlai
Įdarui
Patepimui ir pabarstymui
Romanian cake cozonac
Procesas
  1. Pradžioje pasigamikite mielių mišinį: į dubenėlį suberkite mieles, 1 šaukštą cukraus ir supilkite apie ½ stiklinės šilto pieno (cukrų ir pieną naudokite iš tešlai skirtų kiekių). Dubenėlį uždenkite rankšluostėliu ir palikite 5-10 min., kad suputotų.
  2. Į didelį dubenį arba kombaino indą suberkite miltus, druską ir cukrų, išmaišykite. Supilkite kiaušinių plakinį, žieveles ir vanilę, mielių mišinį ir pradėkite maišyti. Palaipsniui supilkite šiltą pieną, paskiausia - tirpintą sviestą ir minkykite tešlą apie 4-5 minutes, kad ji taptų labai elastinga. Tešla bus šiek tiek lipni, bet miltų dėt papildomai nereikia. Iš tešlos suformuokite rutulį, patepkite jį riebalais, uždenkite indą su tešla maistine plėvele ir virtuviniu rankšluosčiu ir palikite šiltoje vietoje pakilti apie 1,5-2 val., arba kol tešlos tūris padvigubės.
  3. Kol tešla kyla, pasiruoškite įdarą - visus ingredientus suberkite į elektrinį smulkintuvą ir susmulkinkite iki vientisos masės. Atidėkite į šalį. Pasiruoškite dvi kekso kepimo formas (11x20cm) - ištepkite jas riebalais.
  4. Pakilusią tešlą sumaigykite, padalinkite į 4 lygias dalis. Kiekvieną dalį iškočiokite į stačiakampį (apie 20x25cm), ir pabarstykite tolygiai ketvirtadaliu įdaro. Įdarą įspauskite į tešlą ir pradėdami nuo pailgos tešlos briaunos tampriai susukite į vamzdelį. Imkite du tešlos vamzdelius ir suvykite iš jų virvelę, abu galus sulipdydami ir pakišdami po apačia. Taip paruoštą tešlos pyragą perkelkite į kepimo formą, pakartokite tą patį su likusiais dviem vamzdeliais. Abi kepimo formas uždenkite virtuviniu rankšluosčiu ir palikite pakilti antrąkart šiltoje vietoje (apie 30-60 min).
  5. Įkaitinkite orkaitę iki 170C (su apipūtimu). Abiejų pyragų viršų patepkite kiaušinio plakiniu ir pabarstykite ruduoju cukrumi. Pašaukite kepti ir kepkite 20 m in., tada sumažinkite kaitrą iki 140C (su vėjeliu) ir kepkite dar 20 minučių, arba kol pyragai gražiai apskrus ir bus iškepę.
  6. Išimkite iš orkaitės ir palaikykite formose 10 minučių, tik tada išimkite iš formų ir palikite pilnai atvėsti ant grotelių.
Pastabos

Šaltinis - SBS.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *