Penkių grūdų duona
Drėgna, puri duona, kurios sudėtyje – kvietiniai ir ruginiai miltai bei penkių rūšių grūdai
Porcijos Pasiruošimas
3kepaliukai 10min
Laikas Pasyvus laikas
50min 20val
Porcijos Pasiruošimas
3kepaliukai 10min
Laikas Pasyvus laikas
50min 20val
Ingredientai
Įmaišui (fermentavimui per naktį)
Penkių grūdų mišiniui (mirkymui per naktį)
Duonos tešlai
Procesas
  1. Iš vakaro pasiruoškite įmaišą bei užmerkite grūdus. Įmaišui sumaišykite visus išvardintus ingredientus dubenyje, tą dubenį uždenkite maistine plėvele ir palikite ant darbastalio kambario temperatūroje. Tą patį kitame dubenyje padarykite su grūdais – viską sumaišykit, uždenkite maistine plėvele ir palikit per naktį. Abu indai turėtų pastovėti apie 14-16 valandų.
  2. Kitą dieną elektrinio kombaino inde sumaišykite kvietinius miltus, vandenį, sausas mieles, medų ir sudėkite abiejų dubenėlių turinį – įmaišą ir išbrinkusius grūdus (juose skysčio jau neturėtų būti likę). Minkykite kablio įrankiu apie 10 minučių, kol viskas susimaišys. Palikite tešlą pastovėti 1 valandą uždengę rankšluostėliu, kur nors šilčiau. Tešla turėtų pakilti.
  3. Padalinkite tešlą į tris lygias dalis (išeis po maždaug 700g), palikite padalintą tešlą pailsėti 15 minučių. Tada suformuokite iš kiekvieno gabalėlio tešlos po kepalėlį (apvalų, pailgą – kaip norisi) ir įdėkit tą kepalėlį į kildinimui skirtą duonos krepšelį (jį gausiai pabarstykite miltų ir krakmolo mišiniu, kad neliptų). Duoną į krepšelį dėkite sujungimu į viršų. Kildinimo krepšelius įdėkite į polietileno maišelius, kad tešla nedžiūtų, ir palikite šiltoje vietoje pakilti apie 1 valandą.
  4. Įkaitinkite orkaitę iki 240C. Kol orkaitė kaista, sudėkite į ją špižinius puodus, kad kaistų kartu. Išverskite pakilusius duonos kepalėlius ant skiautės kepimo popieriaus, padarykite gražias įpjovas. Perkelkite kepalėlius kartu su popieriumi į įkaitusius puodus, sandariai uždenkite. Kepkite uždengę puode 30 minučių, tada sumažinkite temperatūrą iki 220C, dangtį nudenkite ir kepkite dar apie 20-25 min. Atvėsinkite ant grotelių.
  5. Jei ketaus puodų neturite, galite duoną kepti ant įkaitinto picos akmens, padėję po apačia orkaitėje skardą su vandeniu. Garuose duoną reiktų kepti apie 40 minučių, tada temperatūrą sumažinkite iki 220C ir kepkite dar apie 15-25 minutes.
Pastabos

Recepto šaltinis – Moje Wypieki ir „Bread” Jeffrey Hamelman.