Print Recipe
Pasta su pomidorų padažu ir šviežia burrata
Universalus padažas itališkai pastai bei kitiems itališkiems patiekalams. Patiekite su mėgstama pasta (arba gnochchi), tarkuotu parmezano sūriu ir šviežia burrata
Course Main Dish
Virtuvė Italian
Raktažodis troškiniai, vegetariški
Pasiruošimas 10 min
Laikas 60 min
Porcijos
asm
Ingredientai
Universaliam pomidorų padažui
Patiekimui
Course Main Dish
Virtuvė Italian
Raktažodis troškiniai, vegetariški
Pasiruošimas 10 min
Laikas 60 min
Porcijos
asm
Ingredientai
Universaliam pomidorų padažui
Patiekimui
Procesas
  1. Didelėje gilioje sunkioje keptuvėje (arba puode) pašildykite aliejų, suberkite svogūnus, česnakus, sutrupinkite čili pipirą, įberkite druskos ir kepinkite ant silpnos ugnies apie 15 min., arba kol svogūnai visiškai suminkštės, bet neapskrus.
  2. Supilkite passatą, konservuotus pomidorus, sudėkite bazilikus, mairūnus ir lauro lapą, ir troškinkite ant vidutinės/silpnos ugnies apie 40-45 minutes, kol padažas taps tirštas ir sodrus. Padažą vis pamaišykite, patrinkite šaukšto nugarėle pomidorus, kad jie susitroškintų pilnai. Pabaigoje įberkite druskos ir pipirų (aš dar įberiu ir šiek tiek cukraus), ir atidėkite į šalį. Šį padažą galima pasigaminti gerokai iš anksto, beliks tik patiekiant pašildyti.
  3. Išvirkite gerai pasūdytame vandenyje pastą, kol ji taps al dente. Pašildykite padažą, sudėkite išvirusią pastą į keptuvę su padažu, ir švelniai sumaišykite, kad pasta pasidengtų pomidorų padažu. Jei padažas pernelyg tirštas, jį praskieskite samteliu vandens, kuriame virė pasta.
  4. Sudėkite pastą į pašildytas gilesnes lėkštes, ant viršaus uždėkite šviežios burratos, pabarstykite tarkuotu parmezano sūriu, pašlakstykite šlakeliu aliejaus ir pabarstykite šviežiais bazilikų lapeliais.
Pastabos

*pomidorų passata - tai pomidorų tyrė, parduodama stikliniuose buteliuose arba kartonėliuose

**su šiuo padažu man skaniausia itališka tagliatelle pasta pagaminti iš kietagrūdžių miltų. Tik virkite ją apie 2-3 minutes trumpiau, nei nurodyta ant pakelio, mat pasta turi likti tikrai al dente

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *