Print Recipe
Pasta al ragù bianco
Autentiškas itališkas maltos mėsos padažas. Padažui galite naudoti pusiau sumaišytą maltą kiaulieną ir jautieną, vien tik kiaulieną, arba vištieną/kalakutieną. Ši padažo versija - be pomidorų.
Course Main Dish
Virtuvė Italian
Pasiruošimas 20 min
Laikas 2 val
Porcijos
asm
Ingredientai
Patiekimui
Course Main Dish
Virtuvė Italian
Pasiruošimas 20 min
Laikas 2 val
Porcijos
asm
Ingredientai
Patiekimui
Procesas
  1. Pradėkite nuo svogūnų, morkos ir saliero pjaustymo. Šias daržoves reiktų supjaustyti itin smulkiai, tiesiog sukapoti iki grūdelių. Tą galima padaryti ir S formos peiliu virtuvinio kombaino pagalba, bet italai už tokį pagerinimą duotų per nagus:) Todėl verčiau naudoti peilį, nes pjaustant peiliu nepaleisite daržovių sulčių taip, kaip kapodami blenderiu.
  2. Dideliame špižiniame troškintuve arba puode storu dugnu įkaitinkite pakankamai alyvuogių aliejaus, kad pasidengtų visas puodo dugnas. Iš mėsos suformuokite graikišlo riešuto didumo rutuliukus ir juos apkepinkite iš visų pusių puode, kol gražiai apskrus. Tą prireiks daryti dalimis, neperkraunant puodo. Iškepusius mėsos kukuliukus išgriebkite kiaurasamčiu ir atidėkite į šoną.
  3. Apkepinus visą mėsą, į puodą įpilkite dar šiek tiek aliejaus ir suberkite susmulkintas daržoves - svogūnus, morkas ir salierus. Kepinkite ant nedidelės ugnies apie 20 minučių, arba kol daržovės taps visiškai minkštos ir gražiai paruduos. Šis apkepintas mišinys vadinamas "soffritto", jį galima pasigaminti iš anksto ir užšaldyti.
  4. Pačioje pabaigoje, prieš baigiant kepti soffritto, suberkite susmulkintus česnakus, o po pisės minutės atgal į puodą sudėkite ir apkepintą mėsą, padidinkite ugnį. Supilkite vyną ir pagramdydami apačioje prikepusius dalykus, maišykite ir kaitinkite, kol dalis vyno išgaruos. Supilkite sultinį, sudėkite prieskonius - lauro lapus, cinamoną, šiek tiek muškato, įberkite druskos ir pipirų, ir jei turite - įmeskite parmezano žievę. Užvirinkite, tada sumažinkite ugnį ir troškinkite uždengtame puode apie 1,5-2 val. Po maždaug pusvalandžio padažą reguliariai ragaukite, galbūt norėsis pridėti šiek tiek cukraus, o gal truks trupučio rūgšties ar druskos - skonį reguliuokite taip, kad būtų pilnas balansas. Jei padažas pernelyg tirštas - praskieksite vandeniu. Jei per skystas - troškinkite atidengtame puode.
  5. Patiekite su šviežia pasta, pabarstę kapotomis petražolėmis ir tarkuotu parmezano sūriu.
Pastabos

*jokiais būdais neišmeskite kietos parmezano žievės. Suvyniokite ją į maistinę plėvelę ir laikykite šaldytuve. Ruošiant štai tokius itališkus troškinius ar sriubas jums jos prireiks: tiesiog įmeskite sūrio žievę į puodą ir troškinkite. Pabaigoje ją išimkite ir išmeskite. 

Receptas mano adaptuotas, šaltinis - S. Nosrat "Salt Fat Acid Heat"

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *