Print Recipe
Orkaitėje kepti žali falafeliai
Sveikesnė tradicinių falafelių versija. Jei liks nesuvalgytų, laikykite falafelius uždarame inde šaldytuve - tai puikus užkandis pietų dėžutei arba maistingas priedas prie salotų!
Course Užkandžiai
Virtuvė Artimųjų Rytų
Raktažodis vegetariški
Pasiruošimas 20 min
Laikas 30 min
Porcijos
vnt
Ingredientai
Patiekimui
Course Užkandžiai
Virtuvė Artimųjų Rytų
Raktažodis vegetariški
Pasiruošimas 20 min
Laikas 30 min
Porcijos
vnt
Ingredientai
Patiekimui
Procesas
  1. Įkaitinkite orkaitę iki 220C. Kepimo skardą išklokite pergamentiniu popieriumi.
  2. Į elektrinio kombaino indą* sudėkite visus ingredientus: avinžirnius, svogūnus, žirnelius, chia sėklass, brokolius, špinatus, petražoles, mėtas, kuminą, kepimo miltelius, šiek tiek druskos ir pipirų, ir smulkinkite kol gausite vientisą granuliuotą masę.
  3. Formuokite maždaug 1 didelio šaukšto dydžio rutuliukus, juos suplokite ir sudėliokite kepimo skardoje. Gausiai pašlakstykite visus falafelius aliejumi ir pašaukite kepti. Po 15 minučių ištraukite iš orkaitės, dar kartą pašlakstykite aliejumi, ir dar kepkite 15 minučių, arba kol jie taps traškūs ir apskrudę.
  4. Patiekite su pita duonelėmis (arba lavašais), su labneh**, ridikėliais ir rukolomis
Pastabos

*jei naudojate Bosch OptiMUM kombainą smulkinimui labiausiai tiks šis priedas su S formos peiliu.

**Labneh - tai itin populiarus Artimuosiuose Rytuose "sūris". Jis primena tepamą sūrį, koks įprastas mums, tačiau patiems pasigaminti labneh yra vieni juokai: į keliais sluoksniais sulankstytos marlės gabalą sukrėskite indelį graikiško jogurto, suriškite šios marlės kraštus, ir gautą ryšulėlį pakabinkite ant medinio šaukšto. Tą medinį šaukštą su kabančiu ryšulėliu įtaisykite ant gilesnio dubens arba puodo, ir statykite į šaldytuvą. Per naktį graikiško jogurto skystis ištekės, marlėje liks tirštas tepamas sūris. Labneh galite pagardinti druska, citrinos žievele, česnaku, ir pašlakstyti aliejumi patiekiant. 

Recpeto šaltinis (adaptuotas) - Donna Hay, Weeklight

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *