Print Recipe
Keptos cukinijos su česnakiniu jogurtu ir krapais
Karštom vasaros dienom - gaivus užkandis vos iš poros ingredientų!
Keptus cukinijos su česnakiniu jogurtu ir krapais
Course Pagardai
Virtuvė Lietuvos
Raktažodis cukinijos, vegetariški
Pasiruošimas 5 min
Laikas 10 min
Porcijos
porc
Ingredientai
Course Pagardai
Virtuvė Lietuvos
Raktažodis cukinijos, vegetariški
Pasiruošimas 5 min
Laikas 10 min
Porcijos
porc
Ingredientai
Keptus cukinijos su česnakiniu jogurtu ir krapais
Procesas
  1. Gerai įkaitinkite sunkią (geriausia ketaus) keptuvę ir įpilkite 3 šaukštus aliejaus. Sudėkite cukinijas ir palikite jas kepti, nejudinant ir nevartant, apie 5 minutes. Per tiek laiko cukinijos gerokai apskrus, bet nespės ištežti. Kai viena pusė apkeps, apverskite kitą pusę ir apkepinkite taip pat.
  2. Kol cukinijos kepa, vidutinio dydžio dubenėlyje sumaišykite citrinos sultis, žievelę, 1 šaukštą aliejaus ir apie ¼-½ šaukštelio druskos (arba pagal skonį, bet šis padažas tyri būti gana sūrus, nes juo gardinsite cukinijas).
  3. Smulkiai supjaustykite krapų kotelius (reikia apie 2 šaukštų smulkintų krapų), likusius krapus supjaustykite stambiau.
  4. Kai tik cukinijų kita pusė iškeps, suberkite į keptuvę stambiau supjaustytus krapus, ir nukelkite nuo kaitros. Pamaišykite viską virtuvinėmis žnyplėmis ir perkelkite karštas cukinijas kartu su suglebusiais krapais į dubenį su paruoštu citrinų padažu. Pamaišykite ir pavartykite, kad visos cukinijos juo pasidengtų.
  5. Per tą laiką pasiruoškite jogurto padažą: sumaišykit jogurtą su česnakais, smulkiai supjaustytais krapais ir apie ½ šaukštelio druskos (jogurtas turi būti ganėtinai sūrus). Jogurto mišinį sudėkite į lėkštę ir šaukšto nugarėle paskirstykite po lėkštės dugną. Ant viršaus sudėkite cukinijas kartu su krapais ir padažu, kuris liko dubenyje (cukinijos gali būti šiltos), viską pabarstykite grūstais pipirais, ir patiekite su rieke prancūziško batono.
Pastabos
Recepto idėja, mano lengvai pakeista - iš bon apetit.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *