Braškių putėsių tortas
Tai prancūziškojo fraisier torto versija su migdoliniais biskvitais ir lengvučiais braškių putėsiais. Nuostabus gaivinantis tortas vidurvasariui švęsti
Porcijos Pasiruošimas
4-6asm 20min
Laikas
30min
Porcijos Pasiruošimas
4-6asm 20min
Laikas
30min
Ingredientai
Migdoliniams biskvitams
Braškių putėsiams
Papuošimui
Procesas
  1. Visi ingredientai, išskyrus grietinėlę, turi būti kambario temperatūros. Dvi kepimo formas su nusegamais kraštais išklokite pergamentiniu popieriumi (tik dugną). Įkaitinkite orkaitę iki 180C.
  2. Baltymus su žiupsniu druskos išplakite iki minkštų putų (apie 2-3 min), tada po šaukštą dėkite cukrų, kaskart plakdami tol, kol cukrus ištirps visiškai. Plakite iki standžių putų. Mentele labai atsargiai įmaišykite migdolų miltus ir kvietinius miltus, tik nepermaišykite, kad baltymai neprarastų oro.
  3. Šią masę išpilkite lygiomis dalimis į abi kepimo skardas, Kepkite apie 20 minučių, arba kol gražiai paruduos. Išimkite iš orkaitės ir pilnai atvėsinkite. Didesnes braškes, skirtas papuošimui, supjaustykite riekelėmis ir jomis išklokite kepimo formos su vienu esančiu biskvitu sieneles (taip kaip matote nuotraukoje).
  4. Pasigaminkite braškių putėsius: želatiną užpilkite keliais šaukštais vandens (tik tiek, kad apsemtų miltelius), ir palikite išbrinkti apie 10 min. Braškes sutrinkite blenderiu kartu su citrinos sulimis ir cukrumi iki vientisos masės. Braškes supilkite į nedidelį puodą ir užkaiskite, sudėkite išbrinkusią želatiną. Švelniai pakaitinkite, tik kad sušiltų, ir želatina visiškai ištirptų. Neleiskite jokiais būdais užvirti. Nukelkite nuo ugnies ir visiškai atvėsinkite.
  5. Grietinėlę išplakite iki standžių putų. Atsargiai įmaišykite braškių ir želatinos masę. Šį mišinį supilkite ant biskvito su braškėmis kraštuose. Išlyginkite paviršių, padėkite į šaldytuvą, kol šiek tiek apstings. Tada ant viršaus uždėkite kitą biskvitą, švelniai paspauskite, ir palikite keliomis valandoms (idealu – per naktį) visiškai sustingti. Prieš patiekiant viršų papuoškite morengais ir braškėmis, pabarstykite cukraus pudra.
Pastabos

Recepto šaltinis – Moje wypieki