Print Recipe
Bolivinių balandų salotos su pupomis, riešutais ir spanguolėmis
Sočios bet lengvos kynvos salotos su Artimųjų Rytų aromatais
Course Užkandžiai
Virtuvė Artimųjų Rytų
Pasiruošimas 10 min
Laikas 15 min
Porcijos
porc
Ingredientai
Course Užkandžiai
Virtuvė Artimųjų Rytų
Pasiruošimas 10 min
Laikas 15 min
Porcijos
porc
Ingredientai
Procesas
  1. Įkaitinkite orkaitę iki 170C. Riešutus suberkite į nedidelę kepimo skardelę ir skrudinkite orkaitėje apie 5-7 minutes, tada atvėsinkite ir stambiai supjaustykite. Atidėkite į šalį.
  2. Bolivines balandas nuskalaukite, užpilkite vandeniu, suberkite šafranus ir užkaiskite. Kai užvirs, sumažinkite ugnį ir virkite ant nedidelės ugnies 10 min., tada išjunkite kaitrą ir palikite pabrinkti dar apie 5 min. Suberkite į dubenį, paskaninkite druska ir atvėsinkite.
  3. Mažame dubenėlyje sumaišykite alyvuogių aliejų, citrinų sultis, žieveles, kuminus, sumaką. Palikite šį padažą pastovėti, kad skoniai susimaišytų, kol prireiks.
  4. Šaldytas pupas trumpai apvirkite pasūdytame vandenyje (ar tiesiog perliekite verdančiu vandeniu), tada išlukštenkite, išmeskite išorines luobeles, palikite tik skaisčiai žalias pupas.
  5. Dubenyje sumaišykite bolivines balandas su skaldytais riešutais, pupomis, džiovintomis spanguolėmis, mėtomis ir granatų sėklomis (kelias pasilikite papuošimui). Supilkite padažą ir viską išmaišykite, paragaukite, ar netrūksta druskos, rūgšties, pagardinkite kajeno pipirais. Masė turi būti drėgna, todėl įpilkite papildomai aliejaus, citrinos sulčių, jei trūksta. Patiekite pabarstę atidėtom granatų sėklom.
Pastabos

Šaltinis - Le Cordon Bleu

Komentarų apie "Bolivinių balandų salotos su pupomis, riešutais ir spanguolėmis": 2

  1. Nida:

    Lina, angliškai jos vadinasi broad beans. Kaip dar lietuviškai paaiškinti nežinau… Bet keisti jas galima ir virtomis pupelėmis (kokiomis tik norite – šviežios labiau dėl spalvos ir grožio, maistingumu jos tikrai vienodos su virtomis džiovintomis), ir žirneliais (šaldytais)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *