Bolivinių balandų ir burokėlių burgeriai
Kruopų burgeriai – puiki alternatyva mėsiškiems. Šis pagamintas su kynva (bolivine balanda), bet tiks ir kitos kruopos (ryžiai, speltos). Jei norite traškesnių burgerių – tarkuokite burokėlius burokine tarka
Porcijos
4vnt
Porcijos
4vnt
Ingredientai
Patiekimui
Procesas
  1. Mažoje keptuvėje įkaitinkite šaukštą aliejaus ir jame apkepinkite svogūnus, kol suminkštės. Dubenyje sumaišykite apkepintus svogūnus, virtas kruopas**, tarkuotus burokėlius, sutrupintą feta sūrį, miltus, krapus, kiaušinį, pagardinkite prieskoniais ir druska. Masė turi būti lipni, bet ne per skysta (jei per skysta ir nelaiko formos, įberkite daugiau miltų, jei pernelyg biri – įmuškite dar vieną kiaušinį). Šlapiomis rankomis tvirtai spaudžiant suformuokite paplotėlius. Spauskite negailėdami, antraip kepant burgeriai gali suirti. Išdėliokite ant padėklo ar lėkštės, uždenkite maistine plėvele ir padėkite šaltai (geriausia, jei paliksite visai nakčiai, tada burgeriai sutvirtės, tačiau privalote palikti bent jau pusvalandį šaldytuve).
  2. Gerai įkaitinkite Big Green Egg (ar kitokį kamado tipo) grilį, ant grotelių dėkite špižinę keptuvę, ir palikite ją įkaisti. Grilio temperatūra turėtų būti apie 180-190C. Grilio keptuvę patepkite aliejumi, palaukite kol jis gerai įkais. Dėkite burgerius ir palikite juos kepti apie 3-4 minutes, kol gražiai apskrus. Tada atsargiai apverskite burgerius mentele kita puse, ir kepkite dar maždaug tiek, kol apskrus ir kita pusė.
  3. Pašildykite burgerių bandeles. Dubenėlyje sumaigykite avokadus su fetos sūriu, pašlakstykite citrinų sultimis. Šiuo mišiniu patepkite kiekvienos bandelės apatinę dalį, ant avokadų dėkite burgerius, tada – raugintų agurkėlių riekeles, ir užvožkite viršutine bandelės dalimi, prieš tą ją galite patepti avokadų mase taip pat.
Pastabos

*Burokėlius galite tarkuoti arba smulkiai arba stambiai. Stambiai tarkuojant burgeriai bus traškesni, smulkiai – minkštesni, sultingesni. Tokiu atveju prireiks daugiau miltų. Stambiai tarkuojant reikės daugiau kiaušinio.

**Kruopas išvirkite iš vakaro, taip bus lengviau formuoti burgerius. Galite naudoti ir kitokias kruopas, labai tiks ryžiai (ypač raudonieji arba rudieji), taip pat speltų kruopos

Burgerius galite kepti ir orkaitėje, 210C temperatūroje. Išdėliokite juos ant aliejumi patepto pergamentinio popieriaus ir kepkite apie 10-14 minučių, atsargiai apverskite ir kepkite dar tiek pat. 

Prisiminkite, kad kuo burgeriai mažesni, tuo lengviau juos apversti:)

Recepto šaltinis – Simply Ancient Grains, Maria Speck