Rabarbarų sezonas toks trumpas, kaip šparagų. Kai pasirodo pirmas derlius, tai atrodo, jog imsi ir prisigaminsi, prisivalgysi iki soties. Bet bėda ta, kad tuo pat metu ir kitos gėrybės atsiranda, tai pasidžiaugti kiekviena reikia. Todėl dažnai stengiuosi pasirūpinti, kad tas trumpas sezonas šiek tiek prasitęstų uogienių ir šaldytų gėrybių pavidalu:)

Rabarbarus daug kas prisimena iš vaikystės kompotų ir saldžių sriubų pavidalu:) Kompoto skonis man visai patikdavo, tik nepatikdavo plaukiojantys tirščiai:) Kažkaip tais laikais, atrodo, nebuvo mados perkošti saldžių namuose gamintų gėrimų:) Tai jei ir jus rabarbarų skonis sugrąžina į nostalgiškus laikus, pasigaminkite rabarbarų džemo. Jei norite džemą išlaikyt ilgiau, žiemai, sterilizuokite stiklainėlius ir dėkite daugiau cukraus. Kitaip uogienė gali nestovėti, imti rūgti. Tačiau tokiam greitam naudojimui su pusrytinėmis košėmis ar jogurtu ir granola – tokia greitai vartojama nesaldi uogienė bus pats tas!

Recepto gal net nerašysiu, šiuo postu noriu tik pasidalinti idėja, ką su rabarbarais nuveikti, kai jau iškepsite pirmuosius pavasario pyragus:) Aš supjausčiau maždaug 800g rabarbarų, įbėriau apie 180g rudojo cukraus, ir paviriau, kol rabarbarai suglebo. Į tokią uogienę dar galite įlašinti kelis lašus vanilės, arba įtarkuoti citrinos žievelių bei įspausti citrinos sulčių – kaskart skonis bus vis kitoks. Pagamintą uogienę laikykite šaldytuve.

Greito naudojimo rabarbarų uogienė su nedaug cukraus
Jei norite rabarbarų džemą laikyti žiemai, dėkite daugiau cukraus

Komentarų apie "Rabarbarų uogienė greitam vartojimui": 4

  1. Nida:

    Rabarbarų aš nelupau, būtent palikau jų raudonus kotelius (jokių papildomų uogų nedėjau). Nežinau, ar priklauso nuo rabarbarų rūšies, bet tie, kuriuos aš perku iš ūkininkų Giedrikų, tikrai su labai minkšta odele ir jų lupti nereikia nei kepiniams, nei džemams. Bet būna rabarbarai ir žalios spalvos, tai dėl raudonumo gal ir gerai kokių braškių įdėti.

  2. E.:

    Nida, man džemas išėjo žalias, kodėl jūsų tokios gražios raudonos spalvos? Jūs jų nenulupot ar sumixavot su kitom uogom?

  3. Pingback: Riešutų ir avižinių dribsnių batonėliai su rabarbarais – Nidos receptai

  4. Pingback: Granola su riešutais ir tahini (sezamų pasta) – Nidos receptai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *