Nežinau kaip bus kitąmet, bet šiemet aš vis dar gyvenu „lietuvišku” kalendoriumi 🙂 Gal kitąmet jau išmoksiu pavasarinius mėnesius vadinti rudeniu o vasarinius – žiema, bet bent jau kol kas kaskart reikia padaryti pauzę, kai kalbantis su australais prireikia įvardinti sezonus ir jų mėnesius pagal šio kontinento realybę:)
Man net maistą norisi gaminti taip, kaip gamindavau jį Lietuvoje – pavasarį (mūsiškį, lietuviškąjį) man knieti kepti rabarbarų pyragus ir laukti pasirodant pirmųjų šparagų, į salotas pjaustyti ridikėlius ir šviežius svogūnų laiškus… Tik štai šie visi dalykai čia, Australijoje, dera kiaurus metus, ir gali čia visko šviežio gauti kada bepanorėjęs. Gal ir gerai, nes galima ir toliau sau gyventi tokiu ritmu, koks labiau prie širdies:)
Rabarbarų sezono pradžia man visuomet buvo impulsas iškepti dar kokį nors iki šiol neišmėgintą pyragą, tačiau panašu, kad jau visus įmanomus esu iškepusi 🙂 Jei į šio blog’o paieškos langelį įvesite žodį „rabarbarų”, tai išfiltruos jums tokį kiekį saldžių kepinių, kad viso sezono neužteks, norint visus juos iškepti 🙂 O štai čatnis jau kažkas naujo! Nužiūrėjau šį receptą viename Australijos kulinarinių žurnalų ir iškart pasigaminau. Visi namai dar porą dienų kvepėjo cinamonais ir gvazdikėliais, o čatnį su dideliu malonumu sulaižėme pasigardžiuodami su sūriu ir skrudinta duona 🙂
Jei jūsų daržuose užderėjo rabarbarų, kviečiu išbandyti ir „užkonservuoti” šią pirmą pavasarinę daržovę į stiklainėlius, kad kaip reikiant atšilus orams ir atsidarius ilgų pasisėdėjimų su vyno taure sezonui, turėtumėte kuo pavaišinti draugus!
Porcijos |
ml
|
- 400 g rabarbarų
- 100 g cukraus
- 100 g obuolių sidro acto
- 20 g sutarkuotos imbiero šaknies
- 1 cinamono lazdelė
- ½ šaukšto maltų gvazdikėlių
- ½ šaukštelio vanilės ekstrakto
Ingredientai
|
|
- Rabarbarus nuplaukite, pašalinkite lapus, supjaustykite gabalėliais (daugumos rūšių rabarbarų lupti nereikia). Sudėkite į puodą kartu su likusiais ingredientais ir užkaiskite. Virkite ant vidutinės ugnies apie 1,5 valandos, arba kol masė sutirštės, karamelizuosis. Sudėkite dar karštą čatnį į sterilizuotus indelius, uždenkite, atvėsinkite ir laikykite vėsioje vietoje (iki 3 mėnesių).
Recepto šaltinis - žurnalas "Delicious"
Ilona, aš virdama dėjau cinamono lazdelę ir išvirusi ją išėmiau, išmečiau. Maltas cinamonas žinoma, kad tiktų. Dažnai lazdelė o ne maltas cinamonas naudojamas ne tiek dėl kokių nors skonio niuansų, kiek dėl spalvos… Gal šiuo atveju nėra labai aktualu, bet cinamonas patamsina spalvą galutinio produkto.
Sveiki, įdomu ar cinamono lazdelę laužyti ir palikti masėje, ar po virimo geriau išimti? O gal tiktų ir maltas cinamonas?
Ačiū prie sūrio labai skanu ❤️🥰
Regina, dalinai uždengus. Bet jei rabarbarai labai sultingi ir čatnis nepakankamai tirštėja, pabaigoje pavirkite atidengus.
Sveiki, virti uzdengus puoda ar atvira? Aciu
Džiaugiuosi, Ksenija! Ir kitiems bus naudinga info, kad actas tinka visoks:)
Ačiū, Nida, tikrai puikiai tiko baltas vynuogių actas. Labai geras pagardais prie sūrio!
Ksenija, turėtų būti OK, jis nėra toks labai agresyvus, kaip spirito actas. Siūlau pradžioje įpilti šiek tiek mažiau, gal kokiais 10ml mažiau… Ir ragaukit, žiūrėkit kaip jums patiks rezultatas, gal reiks ir pridėti. Skonis šio čatnio gana intensyvus, čia ne uogienė prie blynų, tad acto stiprumas čia nėra labai didelė bėda:)
Sveiki, Nida. Labai noriu išbandyti, bet actą turiu tik baltą vynuogių. Kaip manote, galima jį naudoti? Ačiū