Sveikinu visus su Valentino diena!:) Valentiniškas produktas kaip tik kepa mano orkaitėje ir kvepina visus namus:) Kai bus gatavas, nufotografuosiu ir parašysiu.

Valentino diena nei žydų, nei islamo pasauly griežtai nėra švenčiama. Košeriniai restoranai už kiekvieną išdekoruotą širdelę rizikuoja prarasti kašruto licenciją, kas tolygu Lietuvoje prarasti leidimą prekiauti alkoholiu. O arabiškuose kraštuose tokių „krikščioniškų” švenčių nešventimą įsakmiai reguliuoja įstatymas. Todėl mieste nemačiau šiandien nei vienos širdelės ar raudono baliono…

Bet vietoj Valentino į Izraelį atėjo tikra vasara! Šiandien temperatūra pakilo iki +30, bet kadangi nebuvo drėgna, tas karštis buvo visai smagiai pakeliamas. Išnaudodami puikias keturių dienų mini atostogas, mudu su Darium rytoj bandysim užkariauti vietos kalnus: eisim į žygį.

Tuo tarpu mano širdy – nepaisant keistų reguliavimų ir vasariško karščio – tikras pavasaris! Tad ir patiekalas, kurį šiandien gaminau – lengvų lengviausias ir gaiviausias.

Pradėsiu ne nuo produktų salotoms sąrašo, o nuo vieno mano neseniai atrasto ingrediento. Tai saulėgrąžų daigai. Visuomet praeidama pro šalį, kur parduodamos daržovės, maniau, kad tai tiesiog gražios dekoracijai skirtos žolės. Kai neskaitai hebraiškai, tenka viską atrasti ragavimo būdu:) O kai paragavau, supratau, kad tai super dalykėlis! Ir gražus, ir sultingas, ir labai skanus!Gal jo yra ir lietuviškuose supermarketuose??

Lėkštėje sudėliojau vyšninių pomidorų puseles, raudonojo saldaus svogūno juosteles, apibarsčiau pjaustytais žalių svogūnų laiškais, ant viršaus sudėjau saujelę saulėgrąžų daigų, apibarsčiau druska, pipirais, apšlaksčiau alyvuogių aliejumi. Ant salotų užbarsčiau sutrupinto feta sūrio ir šiek tiek pakepintų saulėgrąžų grūdelių, sezamo sėklų ir moliūgo sėklų (pakepintų). Prie salotų puikiai tiko prancūziško batono riekelė.

O kol aš dariau savo salotų nuotraukas blog’ui, Darius taip pat trumpam pasiskolino aparatą ir pasidarė savo šiandieninio patiekalo nuotrauką. Sakė, čia tikrų vyrų rinkinėlis.:)

Komentarų apie "Pavasariškos salotos su saulėgrąžų daigais": 2

  1. Nida:

    O gal verta patiems pabandyti uzsiauginti? Kai perku siuos daigus, net matau kartais prie sakneliu prilipusius saulegrazu kevaliukus. Jei tureciau svieziu saulegrazu, turbut pabandyciau sudaiginti kokiam dregnam vatos ar kokios kitos medziagos pilnam indelyje… Gal kas isbandysit, tai parasykit!

  2. Justina:

    Kiek zinau Lietuvoje saulegrazu daigu parduotuvese nera, bent jau pries metus nebudavo (gal jau atsirado?), bet yra Lenkijoje 🙂 atvezdavo kolege to skanumyno 🙂 Puikus zalumynas!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *