Kai važiavau įrašinėti laidos „Visi kalba” per LRT, už lango dar tvyrojo gūdus karantinas. Buvo pilka, niūru, gatvės tarsi išmirę, be mašinų ir pėščiųjų… Išsitraukiau drabužius, kuriais norėjau rengtis, ir nedrąsiai ėmiau matuotis – nežinojau ar po tiek savaičių, praleistų treninguose, į juos įtilpsiu:) Juk visi žinom, ką reiškia dienas leisti namuose, su milžiniškom pagundom, laukiančiom virtuvėje:) Plaukai, porą mėnesių nematę kirpėjo žirklių, makiažas, kurį per karantiną tenka darytis pačiam, užuot atsidavus profesionalų rankai, bet ką padarysi, tokia to karantino realybė. 

Laidą žiūrint nuotaika jau visiškai kitokia! Lauke šilta ir saulėta, žmonės išlaisvėję iš namų spąstų, visi optimistiškai laukia vasaros ir naujo, geresnio etapo:) Vienintelis skirtumas, kuris greičiausiai šią vasarą laukia mūsų lyginant su kitomis, prieš tai buvusiomis, tai vieta, kurioje visi leisim atostogas. Ir ta vieta greičiausiai bus Lietuva:) Tad kas mums, išsiilgusems kelionių polėkio, belieka? Ogi imti ir pasigaminti kažką tokio, kas skoniais nukeltų mus į pačius tolimiausius planetos kampelius, tuos, kuriuose esam buvę arba tuos, į kuriuos taip ir nespėjome iki karantino nuvažiuoti. 

O gal traukiam šiandien į….. Japoniją?:)  Šie ryžių ir brokolių su miso pasta rutulukai nukels jus akimirkai į Tekančios Saulės šalį. Jų receptu dalinausi ir su LRT žiūrovais, tad laikas jį įkelti ir į savo blog’ą.

Savo namų virtuvėje, tik ką pagaminusi patiekalą laidai „Visi kalba”
Ryžių rutuliukai su miso pasta ir sezamais
Vegetariški rutuliukai iš ryžių, brokolių, varškės ir miso
Print Recipe
Ryžių rutuliukai su brokoliais ir miso
Taip paprasta prisigminti šių rutuliukų ištisus padėklus! Skanūs jie šilti ir atvėsę, juos galima užšaldyti (iškeptus), o ryžius laisvai galima pakeisti kitokiomis virtomis kruopomis (kynva (bolivine balanda), grikiais (neskrudintais) ar kt.)
Course Užkandžiai
Virtuvė Japonijos
Raktažodis vegetariški
Pasiruošimas 15 min
Laikas 20 min
Porcijos
asm
Ingredientai
Morkų salotoms su miso
 • 1 šaukštas miso balto (shiro)
 • 2 šaukštai mirin (japoniško ryžių vyno)
 • 1 šaukštas agavų sirupo arba medaus
 • 300 g morkų supjaustytų pagaliukais arba juostelėmis
 • salotų lapelių (baby)
Course Užkandžiai
Virtuvė Japonijos
Raktažodis vegetariški
Pasiruošimas 15 min
Laikas 20 min
Porcijos
asm
Ingredientai
Morkų salotoms su miso
 • 1 šaukštas miso balto (shiro)
 • 2 šaukštai mirin (japoniško ryžių vyno)
 • 1 šaukštas agavų sirupo arba medaus
 • 300 g morkų supjaustytų pagaliukais arba juostelėmis
 • salotų lapelių (baby)
Procesas
 1. Įkaitinkite orkaitę iki 200C. Didelę kepimo skardą išklokite pergamentiniu popieriumi.
 2. Dideliame puode išsukite varškę, miso ir imbierą. Sudėkite ryžius, brokolius, svogūnus, pagardinkite druska, ir viską sumaišykite.
 3. Sezamus suberkite į nedidelę lėkštutę. Rankomis iš ryžių masės formuokite graikiško riešuto dydžio rutuliukus, juos apvoliokite sezamuose, ir guldykite į kepimo skardą. Visus rutuliukus pašlakstykite alyvuogių aliejumi ir pašaukite į orkaitę. Kepkite 25 minutes, arba kol gražiai apskrus.
 4. Kol rutuliukai kepa, pasigaminkite morkų salotas. Dubenėlyje sumaišykite miso, miriną ir sirupą (arba medų). Sudėkite morkas bei salotų laeplius ir viską sumaišykite. Padalinkite salotas į serviravimo lėkštes ir ant jų dėkite ryžių rutuliukus.
Pastabos

Recepto šaltinis - Donna Hay, Weeklight.

Komentarų apie "Miso rutuliukai su ryžiais ir brokoliais": 2

 1. Nida:

  Ačiū, Dalia, komplimentus treneriui perduosiu, kuris karantino sąlygomis išmoko kitų profesijų netikėtai:))) O ryžiai žinoma tinka laukiniai dar labiau nei tradiciniai!!! Net labai tinka.

 2. Dalia:

  Šią foto Jūsų treneris darė. Jeigu taip -puikiai. ♥️ Klausimas, o ryžiai laukiniai, arba rudi tinka? Nuotraukų grožis žavi. Ačiū.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *