Metų pabaiga kaip reikiant užvirė košės – tiek kelininkams su tonomis nepaliaujamai kritusių snaigių, kaip visuomet, užklupdytiems žiemos netikėtai… Tiek verslininkams ir bankininkams, priėmusiems euro iššūkį. O ir mums visiems, išgyvenantiems šį unikalų virsmo periodą – ne tik keičiantis kalendoriams, bet ir žengiant į naują istorinę erą…

Tos iš dangaus krintančios snaigės (kad ir kaip nepatiktų man žiema ir šaltis) visgi įkvėpė iškepti paprastą mielinį pyragą. Ne todėl, kad po didžiųjų švenčių būčiau išsiilgusi saldumynų, bet todėl, kad patiko vienas internete rastas pyrago „susukimo ir suraitymo“ būdas, paprastutį kepinį paverčiantis gražiu meno kūrinėliu:)

Tešlai užminkyti prireiks pačių paprasčiausių produktų – miltų, pieno, kiaušinių, mielių… Na, o įdarui galima naudoti tiek aguonų masę, jei jos lieka nuo kokio šventinio aguonų vyniotinio, galima eksperimentuoti su cinamono įdaru, kad kepant namai kvepėtų cinamono bandelėmis, kaip per ilgąją pertrauką mokykloje, galima pyragą skaninti riešutų įdaru (kaip šioje riešuyų pynėje), o paprasčiausia ir greičiausia bus, jei tešlos sluoksnius pertepsite Nutella arba šokoladiniu kremu.

Nutella pyragas

Šokoladinis kremas, kurį man pavyko rasti parduotuvių lentynose, buvo nuostabaus skonio ir konsistencijos – šilkinis, su traškiais riešutų gabalėliais. Vienas patarimas – nepadauginkite kremo pyragui, antraip jis kepdamas ims tirpti ir svilti!

Pyragas zvaigzde su nutella-8_LR

 

mielinis Kaledinis pyragas

Video instrukcijas kaip suformuoti žvaigždę tasite čia.

Mielinis pyragas žvaigždė sušokolado kremu arba Nutela
Komentuoti
Spausdinti
Ingredientai
 1. 180 ml (3/4 stiklinės) pieno
 2. 17g šviežių mielių (arba 1,5 šaukštelio sausų mielių)
 3. 70 g (1/3 stiklinės) cukraus
 4. 450 g miltų
 5. žiupsnis druskos
 6. 4 kiaušinių tryniai (vieną baltymą pasilikite pyrago viršaus aptepimui)
 7. 30 g (2 šaukštai) minkšto sviesto
 8. 200 g (apie stiklinė)  Nutella arbakitokio šokoladinio kremo
Instrukcijos
 1. Pieną pašildykite iki 40C temperatūros. Supilkite į dubenėlį ir įmaišykite mieles, 2 šaukštelius cukraus ir 1 šaukštelį miltų. Palikite šiltai, kad masė suputotų.
 2. Miltus sumaišykite su druska. Kiaušinių trynius išsukite iki purumo su cukrumi.
 3. Miltus suberkite į didelį dubenį arba virtuvinio kombaino indą. Viduryje padarykite duobelę ir supilkite peino su mieliėmis masę, taip pat kiaušinius su cukrumi bei sviestą. Rankomis arba elektriniu kombainu minkykite tešlą, kol ji pasidarys elastinga, žvilganti ir vienalytė. Padėkite šiltai, kad pakiltų, tūris padvigubėtų.
 4. Pasiruoškite apvalią kepimo skardą (tiks bet kokia - su nuimamais kraštais arba ne, tarto forma ar kitokia). Pasiruoškite lakštą pergamentinio popieriaus. Įkaitinkite orkaitę iki 180C, įjunkite apatinio elemento kaitimą.
 5. Padalinkite tešlą į 4 dalis. Kiekvieną tešlos gabalėlį iškočiokite į apskritimą, kuris yra tokio paties diametro, kair jūsų kepimo forma. Apskritimą patieskite ant pergamentinio popieriaus. Visą tešlos paviršių plonu sluoksniu ištepkite šokolado kremu arba Nutella. Iškočiokite antrą lygiai tokio paties dydžio apskritimą iš tešlos ir juo uždenkite pirmąjį. Taip pat ištepkite kremu. Tą patį padarykite su dar dviem tešlos apskritimais, tik paskutiniojo, viršutiniojo, kremu jau netepkite.
 6. Nedidele taurele arba stiklinaite pyrago centre įspauskite apskritimą (įspauskite labai lengvai, tik pažymėdami jo kontūrą, jokiais būdais ne išpjaudami apskritimą iš tešlos!). Tada peiliu supjaustykite pyragą (ne per visą diametrą, bet tik iki apskritimo kontūro viduryje) į 4 dalis. Kiekvieną iš 4 dalių padalinkite pusiau, ir gautą kiekvieną dalį - dar pusiau. Jums turėtų gautis 16 vienodų pyrago juostelių (tarsi picos gabalėlių), kuriuos viduryje "laiko" pažymėtas apskritimas. Tada imkite pirštais du šalia esančius pyrago gabalėlius ir juos apverskite pirštais į skirtingas puses aukštyn kojomis. Tą patį padarykite su visais pyrago gabalėliais.
 7. Atsargiai už kraštų paėmę pergamentinį popierių įkelkite pyragą į kepimo skardą. Visą viršų patepkite plaktu kiaušinio baltymu. Pašaukite į orkaitę. Po 5 minučių įjunkite ir viršutinį kaitinimo elementą ir kepkite dar 10 minučių, arba kol visas pyragas bus gražiai parudavęs.
 8. Skaniausias pyragas - šiltas, su pieno stikline arba puodeliu arbatos:)
Nidos receptai https://nidosreceptai.lt/

Komentarų apie "Mielinė žvaigždė su Nutella": 6

 1. Nida:

  Saule, net neabejoju, kad yra ne vienas šio pyrago receptas. Aš kepiau būtent pagal tokį (4 kiaušiniai). Buvo skanu:)

 2. Saulė:

  Labas, ar 4 kiausiniu nebus per daug? Nes ziurejau angliskus receptus tai visur raso kad reikia 2 kiausiniu. Tai nezinau kiek tu kiausiniu deti. 🙂

 3. Nida:

  Oi, Odeta, atsigriebiau už visus metus:) Kol krausčiausi, kol virtuvės normalios neturėjau, kol visi indai dėžėse buvo… Kaip daviau šventėms, tai dabar liko tik rasti laiko ir sudėti viską į blog’ą:) Linkiu ir tau – skanių bei kūrybingų metų:)

 4. Odeta:

  Grįžtu į Lietuvą ir maloniai nustembu, kiek Tu daug visko gražaus prikepei:) Linkiu šiais metais neapleisti blogo ir toliau džiuginti nuostabiais receptais:)

 5. Nida:

  Labas, Nina. Šią konkrečią Nutellą pirkau Lenkijoje, Auchaun prekybos centre. Gal yra tokios ir Lietuvoje?…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.