Šį savaitgalį turėjau neįprastą pramogą: savo grupioką, gimusį ir užaugusį Tel Avive, vedžiausi į ekskursiją po….. turgų!:)) Abiem buvo labai smagu: Itamaras pamatė gerą dešimtį metų neregėtą fenomeną, kuris vadinasi „rytietiška turgaus dvasia“ (būtent tada jis paskutinį kartą lankėsi turguje, o nuo tol jis maistą perkasi tik  parduotuvėse), o aš supažindinau draugą su visais savo „turgaus draugais“: žuvininku iš Bulgarijos, arabu alyvuogių pardavėju, vaisių prekeiviais, druze moteriške, kepančia duoną, dviem broliais žydais, iš kurių perku šviežias krevetes, apelsinų pardavėju Uziu ir šalia jo pačiomis skaniausiomis bulvėmis prekiaujančiu senuku, homoseksualių vyrukų, einančių iš proto dėl skanios kavos, kompanija, falafelių kepėja Alis, kebabus pardavinėjančiu ir garsiai šaukiančiu tamsaus gymio vaikinuku, kurį vadinu „Delicious“, uzbekais mėsos pardavėjais ir sūrininkais iš Gruzijos. Abiems buvo taip smagu, kad nesumaišė nei prakiuręs dangus – kelias valandas sėdėjom vietos kavinėj, besimėgaudami šviežiai skrudinta kava, ir po lietaus tęsėm savo kelionę.

Po tokių „ekskursijų“ šaldytuve vos telpa vaisiai, daržovės ir kitokie gardėsiai. Todėl šiandien jūsų dėmesiui – arabiška akimirka ir kvapnus žuvies troškinys. Nepaprastai gardus patiekalas, sušildysiantis net šalčiausią žiemišką popietę.

Marokietiškas žuvies troškinys (4 asm)

1/4 puodelio alyvų aliejaus

2 vidutinio dydžio raudonieji svogūnai, supjaustyti gabaliukais

2 kaupini šaukštai geltonųjų razinų

1/4 puodelio sūdytų paskrudintų anakardžių (cashew) riešutų

1 raudona saldžioji paprika, supjaustyta juostelėmis

1 geltona saldžioji paprika, supjaustyta juostelėmis

4 vidutinio dydžio pomidorai, nulupta odele, supjaustyti

1 šaukštas Marokietiškų eas el hanout* prieskonių

1.5 puodelio daržovių sultinio arba vandens

1 kg šviežiosjūrinės  žuvies file, supjaustytos 4-5 cm pločio juostelėmis

Druska, pipirai

 

Kuskusas

2 puodeliai kuskuso

1/2 šaukštelio cinamono

1/2 šaukštelio malto kumino (cumin)

1 šaukštas sviesto

2-3 žali svogūno laiškai, susmulkinti

Dideliame puode įkaitiname 2 šaukštus aliejaus. Jame ant vidutinės ugnies kepinam pusę kiekio supjaustyto svogūno maždaug 8 minutes, arba kol svogūnai pilnai sukepa ir paruduoja. Kiaurašaukščiu išimame juos iš puodo ir sudedame į lėkštelę.

Į puodą sumetame citrinas ir riešutus. Nuolat maišant pakepiname viską minutę. Išimame ir sudedame į tą pačią lėkštę, kurioje sudėti apskrudinti svogūnai.

Į puodą supilame likusį aliejų. Suberiame likusius svogūnus kartu su paprikomis. Maišant kepiname apie 7 minutes, kol daržovės tampa minkštos. Suberiame pjaustytus pomidorus, pabarstome ras el hanout prieskoniais, viską išmaišome, supilame sultinį (arba vandenį) ir uždengę troškiname 10 minučių ant silpnos ugnies.

Supjaustytus žuvies gabaliukus pasūdome rupia druska, pabarstome pipirais. Sudedame žuvį į troškinį. Troškiname apie 5 minutes, kol žuvis tampa minkšta. Patikriname skonį – įberiame druskos, cukraus, jei trūksta (taip pat jei trūksta rūgšties, įmašome šaukštelį pomidorų pastos).

Paruošiame kuskusą: į karščiui atsparų indą suberiame kuskusą ir cinamoną bei kuminą. Birius produktus išmaišome tarpusavyje. Užpilame 2 puodelius verdančio vandens, indą uždengiame ir paliekame 10 minučių pabrinkti. Nuimame dangtį, įmaišome šaukštą sviesto, pasūdome, viską išmaišome.

Pateikiame giliose lėkštėse: dedame kelis šaukštus kuskuso, ant viršaus pilame žuvies troškinio. Pabarstome kepintais svogūnais su razinomis ir riešutais, bei žaliaisiais svogūnų laiškais.

*Ras el hanout – Marokietiškas prieskonių mišinys, tiesiogiai išvertus iš arabų kalbos, reiškiantis „parduotuvės top’as“. Kitaip sakant, tai geriausių prieskonių, kuriais prekiauja parduotuvė mišinys. Dažnai tai 30 ir daugiau skirtingų kvapų mišinys, tačiau aš radau receptą. pagal kurį be galo paprasta patiems šį mišinį pasigaminti namuose. Tereikia sumaišyti tarpusavy šiuos prieskonius:

1 šaukštelis kumino (cumin)

1 šaukštelis malto imbiero

1 šaukštelis kurkumos (turmeric)

1 šaukštelis druskos

3/4 šaukštelio cinamono

3/4 šaukštelo maltų juodųjų pipirų

1/2 šaukštelio baltųjų maltų pipirų

1/2 šaukštelio maltų kalendrų

1/2 šaukštelio saldžiosios paprikos

1/2 šaukštelio kvapniųjų pipirų

1/2 šaukštelio muškato

1/4 šaukštelio maltų gvazdikėlių

 

Troškinio receptas iš Food&Wine

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.