Sriubos mano dietoje užima labai svarbią vietą. Sriubas aš labai mėgau nuo vaikystės. Išskyrus pienišką, galėjau sriubas valgyti nors ir tris kartus per dieną. Mano broliui su sriubomis buvo sunkiau – jį pasodindavo prie stalo ir skaičiuodavo 10 šauštų, kuriuos tas per ašaras privalėjo suvalgyti. Per tą laiką aš jau būdavau ištuštinusi savo dubenį ir dažniausiai pribaigdavau savo brolio nesuvalgytą lėkštę sriubos:))
Nesakau, kad mano vaikystėje sriubos buvo nuobodžios, bet tikrai mums niekas negamino trintų sriubų… Todėl kai „atradau” trintas sriubas restoranų meniu ir kai išbandžiau tokias gaminti pati namuose (žinoma, kai jau įsigijau tam reikalingos virtuvinės technikos), tai tas sriubas tryniau visas, kurios tiko ir kurios tam nelabai tiko:))
Dabar stengiuosi subalansuoti sriubas taip, kad būtų ir tokių, ir kitokių. Tačiau jei ryžtuosi sriubą serviruoti kokios nors kviestinės vakarienės svečiams, ji dažniausiai būna trinta. Tiršta sriuba tokiu atveju atstoja karštą užkandį. Žinoma, patiekiu trintas sriubas su namuose keptomis bandelėmis.
Šios sriubos receptą atradau interneto platybėse. Tiksliau, sriubos idėją, o receptą pasikoregavau kaip man patiko. Įdomu tai, kad į šią trintą sriubą dedami obuoliai. Jei mes savo tradicines sriubas gardiname rūgščia grietine, tai čia rūgštumo pakaks nuo obuolių. Spalva ir aromatas – tai keletas tradicinių Artimųjų Rytų prieskonių, kurių, tikiu, turite savo spintelėje. Na o likę ingredientai – labai tradiciniai: kalafioras, morka, svogūnas, česnakas, imbieras….
Marokietiška kalafiorų sriuba su morkomis ir obuoliais
- 2 šaukštai alyvuogių aliejaus
- 2 svogūnai, supjaustyti gabalėliais
- 4 morkos, supjaustytos gabalėliais
- 3 nedideli obuoliai, nulupta odele, išimtomis sėklomis, supjaustyto gabalėliais
- 3 skiltelės česnako, sutrintos
- 1 šaukštas tarkuotos imbiero šaknies
- Prieskonių mišinys: 2 šaukšteliai kumino, 1 šaukštelis cinamono, po 1/2 šaukštelio paprikos ir ciberžolės, 1/8 šaukštelio maltų kvapiųjų pipirų, druskos, pipirų
- 1/2 galvos vidutinio dydžio kalafioro, supjaustyto gabalėliais
- 1/2 litro daržovių sultinio (arba vandens)
- Patiekimui: pasmulkintų pistacijų riešutų, šviežių kalendrų
Dideliame puode įkaitinkite aliejų, sudėkite svogūnus ir morkas, kepinkite kol šiek tiek suminkštės. Sudėkite obuolius, česnakus, imbierą, suberkite visus prieskonuius ir dar maišydami kepinkite apie 3-5 minutes, kol visos daržovės persismelks prieskoniais, šiek tiek paskrus. Suberkite kalafiorus, supilkite sultinį, užvirinkite ir uždengę virkite apie 10 min. Šiek tiek sriubą atvėsinkite, tada supilkte visą masę į elektrinę kokteilinę ir išplakite iki vientisos masės. Jei sriuba pernelyg tiršta, atskieskite ją virintu vandeniu iki norimo tirštumo. Paragaukite, ar netrūksta druskos, pipirų.
Patiekite pabarstę pistacijų riešutais ir kalendrų lapeliais.
Gaila, Evelina, kad nepasiteisino. Bet kartais taip jau būna – vieni receptai prilimpa, o kartais nesusižavim… Bet visvien labai ačiū, kad pasidalinot įspūdžiais.
Šį kartą nepasiteisino receptas. Kažkaip per saldi sriuba ir neskaniai saldi. Nežinau, gal obuolių per daug ar kas..:/
Malonu girdėti, Daiva!
Labai skani, sildanti, kvepianti sriuba. Gaminau jau keleta kartu 🙂
Oi taip, Vilma… Atrodo, toks nekaltas daiktas kaip obuolys, tikrai skonio priduoda nemažai… Tad jei per daug, nelabai gerai.
Puiki sriuba! As papildziau raudonaisiais lesiais. Svarbu nepadauginti obuoliu, nes jie duoda rysku pikantiska skoni 🙂
Vasarą dar dar…. Galima ir be sriubos išgyvent… Bet kai tik oras atvėsta ir paniursta, tai be sriubų būtų sunku…. 😉
ir as negaliu gyventi be sriubos 🙂 isskyrus pieniskas 🙂 isbandysiu si recepta butinai.