Kaip tik ateina šildymo sezonas, ateina metas ir sotesniems patiekalams gaminti. Šiemet tas metas paankstintas – nepamenu tokio ankstyvo darganoto rudens… Tačiau gausa rudens gėrybių vilioja kurti orkaitę ir vaišinti šeimyną kažkuo įdomesniu, skanesniu… 

Šis apkepas, kurio receptą tuoj surašysiu, galėtų būti pavadintas “likučių apkepu”. Nes jam sueis tikrai viskas, kas yra užsilikę šaldytuve, kameroje ar po vakarykštės vakarienės. Mano dabar tokia jau realybė – aš šluoju viską, kas valgoma, kas guli spintelėse, buvo užšaldyta, kas užsistovėjo rūsio lentynose… Nepavyks visko suvartoti iki išskridimo į Australiją, bet man visai žinokit neblogai sekasi – šaldiklis jau beveik tuščias, kruopų likučiai mažėja kone kasdien, naujų jau turbūt nepirksiu… Gal dar iškepsiu kokius 2 kepalėlius sour dough duonos, o tada jau ieškosiu kam galėčiau atiduoti išmylėtą savo duonos raugą:) Australijoje teks raugą užsiauginti iš naujo ir vėl nerti į šviežios duonos kepimus, tik jau kitoje gaublio pusėje.

Taigi, apie šį apkepą: jam sunaudosite išvirtus makaronus, maltą (žalią) mėsą (aš turėjau užsišaldžiusi veršienos, tačiau čia tiks viskas – nuo vištienos, kalakutienos iki kiaulienos ar net žvėrienos), padžiūvusio sūrio likučius, sudžiūvusios duonos džiūvėsėlius, nesuvalgytą gabalėlį sūrio (aš sunaudojau fetą, tačiau tiktų ir tepamas sūrelis, jei per pusryčius liko nesuvalgyto). Na ir kaip gi be cukinijų – jos čia bus ir grožis, ir skanumas, ir puikus tekstūrų balansas!

Makaronu, maltos mėsos ir cukinijų apkepas – jaukiems savaitės vakarams
Šiam kepiniui sunaudosite daug šaldytuve užsigulėjusių likučių
Makaronai ir malta mėsa visada madoj:)
Print Recipe
Makaronų, mėsos ir cukinijų apkepas
Jaukus, kažkiek primenantis vaikystę apkepas iš virtų makaronų, maltos mėsos ir cukinijų
Servings
porc
Ingredients
Apkepui
Padažui
Servings
porc
Ingredients
Apkepui
Padažui
Instructions
 1. Įkaitinkite orkaitę iki 190C.
 2. Keptuvėje įkaitinkite aliejų ir apkepinkite maltą mėsą. Tada paskaninkite prieskoniais, supilkite sultinį (arba vyną, arba ir tą ir tą) ir sumažinę ugnį kepinkite kol skystis išgaruos ir mėsa bus pilnai iškepusi.
 3. Per tą laiką išvirkite makaronus pagal pakelio instrukcijas. Nupilkite vandenį. Makaronus sudėkite į kepimo indą. Ant viršaus sudėkite apkepintą mėsą.
 4. Visus padažui skirtus ingredientus užkaiskite, ir maišydami pakaitinkite, kol sūris ištirps ir padažas sutirštės. Pusę šio kiekio šaukštu palaistykite ant maltos mėsos sluoksnio. Tada sudėliokite cukinijų griežinėlius ir palaistykite ant cukinijų likusią dalį padažo. Ant viršaus pabarstykite tarkuotą sūrį.
 5. Nedidelėje keptuvėje ištirpinkite 2 šaukštus sviesto ir suberkite panko džiūvėsėlius, Maišydami apkepinkite, kol švelniai paskrus ir susigers visas sviestas. Šį mišinį pabarstykite ant apkepo viršaus. Kepkite apie 20 minučių.
Recipe Notes

Recepto idėja - iš Kwestia smaku

4 thoughts on “Makaronų, mėsos ir cukinijų apkepas

 1. Nida says:

  Dalia, padažas ir turėjo susigerti į mėsą, makaronus. Sausumas galėjo būti ir dėl liesos mėsos, kurią naudojot (pvz., aš naudojau labai liesą veršiemą ir mano taip pat buvo gana sausas, tačiau manau kiaulienos ir veršienos mišinys būtų buvęs ne toks sausas:)). Taip pat ir makaronų rūšis galėjo turėti įtakos – mažesni sugers padažo mažiau, didesni – daugiau. Bet aš kitąkart tikriausiai padažo kiekį padidinčiau, man taip pat būtų patikę jei būtų daugiau “sukibimo” 🙂

 2. Dalia says:

  Isbandziau si apkepa, bet man gavosi sausokas, nes visas padazas orkaiteje i makaronus susigere… gal per ilgai kepiau?

 3. Nida says:

  Renata, vynas patiekalui duoda specifinį prieskonį. Dėl vaikų galite nė kruopelės nesijaudinti, nes verdant visas alkoholis išgaruos iki paskutinio laipsnio, tad liks tik tas geras poskonis. Sultinys tokio poskonio neduos, bet duos kitokį! Tad jei turite vyno, įpilkite bent šlakelį, jei neturite – tiek to, gaminkite vien su sultiniu, bus šiek tiek švelnesnis rezultatas.

 4. Renata says:

  Nida, o koks skirtumas gaunasi patiekale naudojant baltą vyną arba sultinį? Jei vaikams maistas, gal geriau sultinį dėti?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *