Izraelyje neišeina gyventi pagal tikruosius, Europoje nusistovėjusius sezonus. Šviežių daržovių ir vaisių čia gausu kiaurus metus, tarsi jiems visai nesvarbu būtu kada prinokti – žiemą ar pavasarį… Ko norėt iš vaisių: kai spalio antroj pusėj vis dar kepina +30 laipsnių karštis ir žmonės vaikšo su šortais, reikia du kartus patikrinti kalendorių, ar išties jis rodo teisingą datą.
Bet kai skaitai mėgiamus blog’us, kurie, kaip taisyklė, atspindi realią sezoninę padėtį maisto produktų pasaulyje, tada imi ir užsimanai kažko, kas tokiu metų laiku tarsi ir turėtų būti vartojama :). Tad ir mano virtuvėje eilė atėjo moliūgui. Kadangi nusipirkau didžiulį gabalą skaisčiai geltono milžino, užteks ne vien mėgiamiem (ir jau aprašytiem blog’e, kaip pavyzdžiui, moliūgo košė https://www.nidosreceptai.lt/moliugo-kose/), bet ir kam nors naujo pabandyti.
Bevartydama savo bene mėgstamiausią blog’ą lenkų k. http://www.kwestiasmaku.com/, suradau puikų vegetarišką patiekalą – lazaniją su moliūgu, tikrai patiksiantį visoms švelniosios lyties atsrovėms:) Sakau, kad tai moteriškas patiekalas, kadangi jo švelnus skonis tiesiog užliūliuoja. Tuo tarpu mano vyras lazaniją pasigardino gabalėliu pelėsinio sūrio:) kad skonio būtų daugiau:) Paragavau ir aš – tikrai tiko!
Lazanija su moliūgu ir rikota (2-3 žm)
1/2 kg moliūgo
2 šaukštai alyvų aliejaus
6 lazanijos lakštai (arba tiek, kiek reikia jūsų turimai kepimo formai iškloti trimis sluoksniais)
30g sviesto
2 šalavijo šakelės (lapelių turi būti maždaug trečdalis puodelio)
1/2 šaukštelio saldžiosios paprikos (galite saldžią papriką sumaišyti su trupučiu aitriosios arba rūkytos)
Žiupsnelis muškato riešuto
125g rikota sūrio arba minkštos švelnios varškės
30g tarkuoto kieto sūrio (Parmezano, Džiugo)
12 šaukštų grietinėlės
[Jei norite ne vegetarinės versijos: 3-4 plonos juostelės kumpio]Įkaitinam orkaitę iki 200C. Nuplautą moliūgą supjaustom į keletą gabalų su visa oda. Aptepam moliūgo gabalus vienu šaukštu alyvų aliejaus ir sudėtus ant pergamentinio popieriaus pašauname į orkaitę 25- 30 min.
Dideliame puode užverdame didelį kiekį pasūdyto vandens, sudedam lazanijos lakštus ir juos trumpai apverdame (apie 30 sek). Tada perliejame šaltu vandeniu ir vienu sluoksniu išdėliojame ant stalviršio, kad nesuliptų.
Keptuvėje išlydome pusę sviesto ir sumetame šalavijo lapelius. Kepiname juos ant vidutinės ugnies, kad paskleistų skonį ir pasidarytų traškūs. Tik atsargiai, kad nepradėtų degti sviestas. Pabaigoje sudedame likusį sviestą ir išlydom. Šalavijo lapelius išimame į atskirą lėkštutę.
Iškeptą moliūgą kiek atvėsinam, nupjaustom skūrą. Supjaustom mažais gabaliukais ir sudedam į dubenį. Apibarstom druska, pipirais, muškatu, paprika. Švelniai moliūgą sumaišom su rikota sūriu, tarkuotu kietu sūriu ir grietinėle (po du šaukštus tarkuoto sūrio ir grietinėlės atsidedam atskirame dubenėlyje).
Lazanijai kepti skirtą formą dugną ir kraštus ištepamę šalavijų sviestu (be lapelių). Išklojame pirmą sluoksnį lazanijos lakštų. Ant viršaus klojame sluoksnį moliūgo ir rikotos masės, pabarstom trečdaliu šalavijo lapelių, pašlakstom trečdaliu šalavijų sviesto. [Jei gaminam nevegetarišką lazaniją, išklojam puse kiekio kumpio]. Ant viršaus klojame antrą sluoksnį lazanijos lakštų, sudedam likusią moliūgų masę, pabarstom trečdaliu šalavijo lapelių, [ir likusį kumpį], pašlakstome keliais šaukšteliais šalavijų sviesto. Ant viršaus klojame paskutinį sluoksnį lakštų. Viršų padengiame kieto sūrio ir grietinėlės mase ir pašlakstome likusiu šalavijų sviestu.
Pašauname į orkaitę 200C maždaug 20 min. Išėmus lazaijos viršų pabarstome likusiais šalavijo lapeliais.