Dar šis tas iš mano japoniškų patiekalų repertuaro: lašiša raudonojo miso padaže. Be jokių abejonių, šiame patiekale žuvį galima naudoti bet kokią, ir nebūtinai file ar kepsnelius, bet ir visą žuvį (atitinkamai reikės ilgiau ją patroškinti). Ypač šis metodas tinkamas riebesnėms žuvims, o išraiškingam padažo skoniui subalansuoti labai tiks balti virti ryžiai (be druskos!!).

lasisa japoniskai

Šį klasikinį japoniškos virtuvės receptą, kaip ir daugelį savo gaminamų japoniškų patiekalų, perskaičiau savo mėgstamoje knygoje „Washoku kitchen”. Žinoma, ten aprašomi ne vien patiekalai, bet ir mums nematyti neregėti rakandai kuriuos japonės šeimininkės naudoja savo virtuvėse. Tačiau smagu tai, kad autorė pataria ir kaip apsieiti su mūsų vakarietiškose virtuvėse esančiais daiktais, ir išgauti panašų efektą. Dabar, kai specializuotose parduotuvėse gausu Azijos produktų ir ingredientų, nelieka jokių kliūčių mėgautis išskirtiniais japoniško maisto aromatais jaukioje namų atmosferoje. Labai rekomenduoju išdrįsti ir išmėginti:)

zuvis japoniskai

Lašiša raudonojo miso padaže su žaliais imbierais (4 asm)

2-3  cm ilgio šviežios imbiero šaknies gabalėlis

1/3-1/2 puodelio vandens

4 gabalėliai lašišos su oda (galite naudoti ir kitą riebią žuvį)

žiupsnelis druskos

3-4 šaukštai raudonosios miso padažo*

Imbierą nuplaukite ir nulupkite. Žieveles sudėkite į puodą ir užpilkite maždaug 1/3 stiklinės vandens. Nuluptą imbiero gabaliuką supjaustykite plonytėmis (permatomis) juostelėmis, o tas juosteles – pailgais pagaliukais. Imbierą sudėkite į dubenėlį ir užpilkite lediniu vandeniu. Palikite pastovėti 3-4 minutes (tokiu būdu pašalinsite nemalonų imbiero aštrumą), tada išimkite iš vandens ir gerai nusausinkite popieriniu rankšluosčiu. Atidėkite į šalį – imbiero prireiks pabaigoje, dekoracijai.

Žuvį nuplaukite, gerai nusausinkite popieriniu rankšluosčiu ir pabarstykite druska. Palikite kelias minutes, kad ji „išprakaituotų”.

Pasigaminkite japoniško virtuvinio rakando, skirto uždengti puodą, kuriame troškinasi mažas kiekis maisto, pakaitalą: Iš dvigubo pergamento sluoksnio iškirpkite savo puodo skersmens didumo apskritimą. Puodo jums prireiks tokio dydžio, kad visos žuvys (ar žuvų steikai) sutilptų vienu sluoksniu ant dugno. Taip pat jums reikės dangčio, kuris mažesnis, nei jūsų puodo skersmuo (tas dangtis turi visas nusileisti į puodo vidų, paliekant kuo mažesnius tarpus šonuose).

Užvirinkite puode vandenį kartu su jame esančiomis imbiero žievelėmis. Sumažinkite ugnį ir ant tų žievelių sudėkite žuvis.  Tada sudėkite raudonojo miso padažą, pateliuskuokite puodą, kad tas padažas kuo labiau susimaišytų su puode buvusiu vandeniu. Jei padažas labai tirštas, įpilkite dar truputį vandens. Uždenkite visą paviršių pergamento popieriumi ir mažesniu nei puodas dangčiu, ir troškinkite ne ilgiau 2-4 minutes, kol padažo kiekis sumažės perpus (taip uždengtame puode geriau bus reguliuojamas tolygus karščio pasiskirstymas) . Išimkite žnyplėmis imbiero lupynas, šiek tiek padidinkite kaitrą ir virkite tol, kol padažas dar labiau sutirštės, jo konsistencija bus panaši į tiršto pomidorų padažo konsistenciją. Tik nemaišykite, kad nesutrupėtų žuvis, o verčiau pateliuskuokite puodą, norėdami pamaišyti.

ryziai japoniski patiekalai

Pateikite žuvį pabarstę šviežio imbiero juostelėmis, su virtais ryžiais.

zuvis japoniskas receptas su miso

*Raudonojo miso padažas (1/2 puodelio):

5-6 šaukštai tamsaus miso

2-3 šaukštai cukraus

2-3 šaukštai sakės

1-2  šaukštai vandens.

Sumaišykite šiuos ingredientus ir pamažu kaitinkite masę. Kai ji pradės „virti” ir „šaudyti”, maišant pakaitinkite apie 2-3 minutes. Nesunaudotą padažą laikykite šaldytuve iki mėnesio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *