Mane pastaruoju metu kažkokie alkanumo protrūkiai užpuola:) Tam tikslui kaip greitoji pagalba visuomet yra pilna pintinė sezoninių vaisių. Šiuo metu tie sezoniniai vaisiai – tai obuoliai, mandarinai, bananai ir braškės. Bet kai prisikertu vaisių, norisi tada kažko rimtesnio, bet ne per rimto. Todėl pasigaminau avokadų ir kiaušinių užtepėlę su kalendromis, ir vos tik sugurgia pilvas, tuoj pasiskrudinu baltos duonos riekelę ir užsitepu storą sluoksnį gardžios avokadų masės… Beje, tai vienas iš keleto receptų, kuriame nusižengiau savo principams ir panaudojau majonezą (nes liko nuo Velykų:)).

kiausiniu uztepele su avokadais

Kiaušinių ir avokadų užtepėlė

1 minkštas avokadas

3 kietai virti kiaušiniai

1 česnako skiltelė, labai smulkiai sukapota

2 šaukšteliai majonezo

1-2 šaukštai citrinos sulčių

Druskos, pipirų, šviežių kalendrų

Aprašyti proceso net neverta – viską tiesiog sumaišome. Tik nepamirštame pašlakstyti avokado, kai tik išskobiame jo minkštimą, citrinų sultimis, nes kitaip avokadas patamsės ir bus labai negražus:)

Skanaus:)

kiausiniu ir avokadu uztepele

 

 1. algimantas:

  Kas man parašys ,ar lupti ,ar nelupti šitą griūšia 🙂

 2. Vilma:

  Išbandyta! 10 balų su pliusu: parasta, lengva ir be galo skanu! Ačiū už receptą 🙂

 3. voriuke:

  Puikus dalykas pusryčiams. Avokadas jau noksta. Bandysim, nes turėtųbūti labai skanu ir sotu.:)

 4. Dovilė:

  Ačiū, Nida, paguodei. Pritariu, kad čia ne bėda. Tik norisi nors kažką kontroliuoti savo gyvenime, pvz. svorį;-))

 5. Nida:

  Dovile, turi sukristi daug kortų, kad svoris sėkmingai kristų. Buvo metas, kai aš kas rytą lakstydavau, badaudavau, o svoris augo, bet ne krito. Atėjo laikas – nei bėgiojau, nei žiūrėjau ką valgau, ir svoris nukrito net daugiau nei norėjau. Tad pernelyg nepergyvenk – jei jautiesi gerai, jei esi sveika, tai viskas ir yra gerai. Kam komplikuoti sau gyvenimą??

 6. Dovilė:

  Nida, man gėda prisipažinti, kad nepaisant mano vaikščiojimo, jogos ir t.t. mano svoris tapo toks, kokio važiavau kažkada dukros gimdyti. Dabar bandau mažiau valgyti, bet ant nosies savaitgalis ir jaučiu, kad visos savaitės pastangos nueis velniop, nes savaitgalį planuoju labai labai daug gaminti;-)

 7. Nida:

  Žinai, Dovile, aš pastebėjau, kad tie priepuoliai pradeda vis dažniau užpildinėti kai kūnas ruošiasi pliažo sezonui:)) Tarsi besirūpinant, kad tik per gerai pasiruošęs tam bikinių sezonui nebūtų:) O dėl majonezo tu teisi, šiaip jis labai skanus, aš irgi tik po ilgų įtikinėjimų sau įrodžiau, kad taip nėra. Bet negi ilgai išeina save apgaudinėti?:)

 8. Dovilė:

  Labai labai mėgstu visokias užtepėles. Net ir su majonezu;-) O gal YPAČ su majonezu;-) Nesveika ir skanu.
  O alkanumo priepuoliai ir mane ištinka pastaruoju metu.

 9. Nida:

  Miela Sigita, majonezo NEdėjimas – visuomet yra gėris, o ne nuodėmė!! Aš įsitikinus, kad skonį suderintumėte puikiai ir be majonezo (rūgštelės duos citrinos sultys, o prinokęs avokadas turi to švelnaus saldumo). O ir konsistencija dėl minkšto avokado bus kuo puikiausiai tinkama!! Aš – PRIEŠ majonezą:) Tik šiame recepte kiek nusižengiau savo principams:)

 10. Sigita:

  Labai skanu 🙂 Būtinai išbandysiu. O sakykit, Jūsų nuomone, ar būtų labai didelė nuodėmė to majonezo į šį receptuką nedėti?

 11. Nida:

  Agne – tikra tiesa:) Kai nusibosta „mandrybės”, tuomet skaniausia tai, kas paprasta:) Skanaus užkandžiavimo!:)

 12. Agne:

  Genialumas paprastume. Anksciau darydavau tradiciska guacamole, bet receptas buvau gerokai pabodes – Nida super, jau siandien pabandysiu, nes turiugerai prinokusiu avokadu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *