Moliūgų sriubos receptų rudenį tikriausiai niekada nebus per daug:) Man ši skaisičiai geltona tiršta sriuba kažkodėl neatsibosta… Vos išvirusi vieną puodą, galiu iškart virti sekančią porciją:) 

Paprastai daugelį sriubų verdu iš akies, tačiau šiai atsiverčiau vieną savo naujausių kulinarinės literatūros bibliotekos eksponatų – nuostabų albumą „The Cook’s Atelier”. Nenustebinsiu atskleidama, kad tai dar viena prancūziškų receptų knyga:) Ją internetu, beje, užsisakiau dar keliaudama po Prancūziją ankstyvą rudenį, ir tokia susižavėjusi šios šalies virtuve, norėjau grįžusi jau rasti paštu atkeliavusias knygas. Kad tik kuo ilgiau džiaugčiausi subtiliais prancūziškais skoniais… 

Galėčiau daug pasakoti apie šią knygą ir jos istorijas, tačiau geriausia, manau, istorijos pasakojasi per skonius! Todėl dabar, kai pats didžiausias visų rūšių moiliūgų pasirinkimas, o ant nosies – moliūgų šventė, pats laikas išmėginti dar vieną trintos moliūgų sriubos receptą:) Knygos autorė siūlo sriubą patiekti su creme fraiche (puikiai tiks lietuviška riebi grietinė) ir trumais (aš panaudojau trumus aliejuje), tačiau trumus puikiai pakeisti gali ir apkepintos voveraitės ar kiti mėgstami grybai. Taip pat labai prancūziškas sriubos akcentas – degintas sviestas, kuris turi malonų riešutinį skonį… Beje, vištienos sultinį vegetarai drąsiai gali keisti daržovių sultiniu (tik su vištienos – maistingiau ir sočiau:))

Bouquet garni – prieskoninių žolių ryšulėlis, kurį lengva įdėti ir išvirus išimti iš puodo
Skaisčiai geltona trinta moliūgų sriuba rudenį – privalomoji kuinarinė programa
Pagardinkite sriubą grietine, trumais ir degintu sviestu

Keptų moliūgų sriuba su degintu sviestu ir trumais

apie 10 porc.

  • Moliūgų (apie 2,3 kg)
  • 6 šaukštai alyvuogių aliejaus
  • Druskos ir pipirų
  • 12 šalavijo lapų
  • 6 čiobrelio šakelės
  • 6 vidutinio dydžio porai (tik šviesi dalis)
  • 4 vidutinio dydžio morkos, supjaustytos gabalėliais
  • 2 vidutinio dydžio svogūnai, supjaustyti gabalėliais
  • 3 skiltelės česnako, susmulkintos
  • 1/2 stiklinės (120ml) balto sauso vyno
  • 1 bouquet garni*
  • 4-6 stiklinės (apie 960-1400 ml) vištienos sultinio
  • Riebios grietinės
  • Trumų (pasirinktinai)
  • Deginto sviesto**

Įkaitinkite orkaitę iki 175C.

Moliūgus perpjaukite pusiau (jei jie nedideli, jei dideli – supjaustykite riekėmis), išimkite sėklas. Sudėkite moliūgus nupjauta puse į viršų į kepimo skardą ir rankomis gerai įmasažuokite3 šaukštus alyvuogių aliejaus, taip kad visas paviršius gerai pasidengtų ir nesviltų kepant. Tada pabarstykite druska ir pipirais. Ant moliūgų paskleiskite šalavijo lapus ir čiobrelius ir kepkite orkaitėje, kol galėsite gana lengvai įbesti peilį (užtruksite apie 20-50 minučių priklausomai nuo moliūgo rūšies ir dydžio). Iškepusius išimkite iš orkaitės ir leiskite šiek tiek pravėsti. Kai jau nebus moliūgai tokie karšti, išmeskite šalavijus ir čiobrelius, o moliūgus išskaptuokite iš luobelių. Minkštimą sudėkite į dubenį, o odeles išmeskite. 

Kol moliūgai kepa, porus perpjaukite išilgai, tada supjaustykite maždaug 2.5cm gabalėliais. Pripilkite dubenį šalto vandens ir skalaukite (geriausia rankomis) porus, kad pašalintumėte visą susikaupusį smėlį. Nusausinkite porus ir atidėkite į šalį. 

Dideliame puode storu dugnu (arba troškintuve) įkaitinkite likusius 3 šaukštus aliejaus. Sudėkite porus, morkas, svogūnus ir česnakus ir maišydami kepinkite apie 6-8 minutes, kol suminkštės. Supilkite vyną ir pakaitinkite, kol jis visas išgaruos, Tada sudėkite moliūgus ir įpilkite sultinio tiek, kad apsemtų visą puodo turinį, įmeskite bouquet garni ir užvirus skysčiui, virkite ant nedidelės ugnies apie 25 minutes, arba kol visos daržovės taps minkštos. 

Išimkite ir išmeskite bouquet garni. Sriubą kuo geriaus sutrinkite (geriausia kokteiline – mikseriu), kol jos konsistencija bus vientisa, it šilkinė. Paragaukite ar netrūksta druskos, pipirų. 

Patiekite pašildytuose dubenėliuose, su šaukštu riebios grietinės, keliais gabalėliais trumų (jei turite), pabarstykite žalumynais ir pašlakstykite degintu sviestu.

*Bouquet garni – tai virtuvine virvele surištas prieskoninių žolių paketėlis. Jį lengva įdėti ir išimit iš puodo išvirus. Prancūziškoje virtuvėje toks ryšulėlis paprastai sudarytas iš saujelės petražolių, čiobrelių ir poros lauro lapų. 

**Degintas sviestas išgaunamas kaitinant sviestą kol jis įgauna tamsiai rudą spalvą ir ima kvepėti lazdyno riešutais. Kai jį gaminsite, nenuleiskite akių stebėdami sviesto spalvą, mat jis gali greitai imti svilti. Papildomai paskanindami galite įberti šiek tiek druskos ir įberti truputį kapotų petražolių arba česnakinių svogūno laiškų.

Recepto šaltinis – The Cook’s Atelier

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *