Jei jūs pamatytumėte mano šaldiklį, tai pagalvotumėt, kad patekote į kokią didelio būrio žmonių slėptuvę, kuri ruošiasi rimtam maisto tiekimo sutrikimui:) Iš tiesų niekam aš nesiruošiu, bet turiu madą prisipirkti viso „atsargai” ir vis pasidėti į šaldiklį:) O kadangi jis pas mus didelis, tai priima viską daug nesiginčydamas. Bet kai jau ima neužsidaryti net ir tos talpiausios rinkoje esančios šaltosios dėžės dangtis, tai man yra signalas, kad laikas pradėti tvarkytis.

Net neslėpsiu, kai gerai pasikuičiu tame savo šaldiklyje, randu daiktus, kuriuos tiesiog išmetu:( Žiauru, kaip aš nemėgstu maistą išmesti į šiukšliadėžę… Bet kadangi ant visų be išimties pakuočių užsirašau kada paketėlis su kokia žvėriena, uogomis ar dar kokiais gardėsiais atvyko į šią šalčio karalystę, kartais ant dugno randu jau per ilgai pabuvusių dalykų…

Jei ir pas jus yra užsilikę visokių mėsos „galiukų”, nesvarbu, kad skirtingos rūšies mėsos gabalėlių, kuriuos kažkada ketinote paversti kvapniais troškiniais ar dar kokiais gardėsiais, pats laikas nusiimti šią sąžinės graužatį ir pasigaminti patiekalą, kuriuo mėgausis visa jūsų šeima. O ir neatsisakys įsidėti į pietų dėžutę, pamatysit.

Mano radiniai šaldiklyje, kuriuos reikėjo gelbėti, buvo štai tokie: apie 2 kg jautienos šonkaulių, stirnienos sprandas su kaulu bei antienos kepenėlių apie puskilogramis. Taisyklė šiam paštetui gana paprasta: prireiks apie 2kg mėsos (tiks kiauliena, kiauliena plius jautiena, tik jautiena, įvairi žvėriena, arba mišinys dar ir su paukštiena – svoris jau be kaulų ir apytikslis, tad galite čia manevruoti) ir 0,5-1kg kepenėlių (vištienos, kiaulienos, ėrienos…). Jei dar turite kelias riekeles sūdytos arba rūkytos šoninės, tai jūsų situacija visiškai ideali. Nes visa kitka, ko jums prireiks sultingam keptam paštetui, jūs tikrai turite šaldytuve arba spintelėse.

Mėsos paštetą galima iškepti iš to, kas užsilikę jūsų šaldiklyje.
Tai puikus užkandis, tinkantis pietų dėžutei

Keptas mėsos paštetas

  • apie 2kg mėsos (svoris be kalulų – kiaulienos, žvėrienos, jautienos…)
  • aie 0,5kg kepenėlių (kalakutienos, vištienos, antienos arba kiaulienos, ėrienos)
  • 1 svogūnas
  • sultiniui – svogūnas, morka, saliero šaknis, petražolės šaknis, lauro lapas ir pora pipirų
  • 2-3 riekelių baltos padžiūvusios duonos arba 3-4 šaukštai džiūvėsių
  • 4-5 kiaušiniai
  • mėgstamų prieskonių – pvz., muškato, džiovintų prieskoninių žolelių, garstyčių
  • sūdytų arba rūkytų lašinukų (nebūtina, bet labai rekomenduotina)
  • Truputis sviesto

Pradėkite nuo to, kad mėsą reikės išvirti. Virkite ją dideliame puode su šakninėmis daržovėmis, pasūdę, įmetę lauro lapą, kelis žirnelius pipirų, ir dar kokių mėgiamų prieskonių, jei pageidaujate. Tą sultinį vėliau galėsite panaudoti kokiai nors sriubai (pavyzdžiui, barščiams ar kopūstams). Mėsą (jei su kaulais – dar geriau!!) virkite tol, kol ji taps labai labai minkšta, tiesiog kris nuo kaulų. Išgriebkite mėsą, atvėsinkite, tada iškaulinkite, supjaustykite nedideliais gabalėliais.

Kepenėles gerai nuplaukite, galite kokį pusvalandį pamirkyti vandenyje. Sudėkite jas į metalinį dubenėlį ir užpilkite verdančiu vandeniu. Tereikia jas nuplikyti, ne išvirti.

Padžiūvusios baltos duonos riekeles užpilkite keliais šaukštais sultinio, kuriame virė mėsa. Palaukite, kol duona suminkštės (jei naudosite džiūvėsius, jų neužmerkite, verčiau pabaigoje įmaišysite į masę ir įpilsite kelis šaukštus sultinio).

Mėsmale sumalkite virtą mėsą, svogūną, kepenėles. Atskirkite trynius nuo baltymų. trynius įmaišykite į maltos mėsos masę. Jei masė atrodo pernelyg biri ir sausa, įpilkite kelis šaukštus sultinio, kuriame virė mėsa – masė turi būti gana šlapia. Pagardinkite druska, pipirais, mėgstamais prieskoniais.

Kiaušinių baltymus išplakite iki standžių putų ir atsargiai įmaišykite į mėsos masę.

Kepimo formą patepkite riebalais (sviestu, aliejumi, taukais), jei turite šoninės, jos gabalėliais išklokite indo apačią (jei norite, ir šonus). Sukrėskite paruoštą pašteto masę, išlyginkite paviršių, ant viršaus uždėkite kelis gabalėlius sviesto (galite pabarstyti džiūvėsiais).

Kepkite apie 1,5 valandos 180C orkaitėje, arba kol paštetas gražiai apskrus paviršiuje ir šonuose, visud bus pilnai iškepęs. Atvėsinkite ir laikykite šaldytuve. Paštetas puikiai tinka sušaldymui (tik nepamirškite, kad jį į tą šaldiklį įdėjote:)).

Vienas komentaras apie straipsnį "Keptas mėsos paštetas (iš to, kas yra šaldiklyje)"

  1. Nida:

    Inga, net nežinau ką ir bepatarti… Jei paštetas virtas ir užšaldytas, tai belieka jį tik atšildyti ir suvalgyti…

  2. Inga:

    Nida, jūs kaip visada greitai atrašote🤭 paštetas jau pagamintas. Jis buvo virtas. Bet nesuvalgėme iškart, tai įmečiau į kamerą.

  3. Nida:

    O tas jūsų paštetas, kuris kameroje, jau iškeptas užšaldytas? ar žalias?

  4. Inga:

    Miela Nida, mano kameroje tai yra užšaldyto pašteto🙈 galvoju kaip čia būtų galima jį skaniai iškepti atšildžius. Gal esate mėginusi?

  5. Nida:

    Jolanta, lašinukais (šonine) aš iškloju kepimo formos dugną ir šonus. Kepdami jie paskrunda ir duoda gero skonio.

  6. Jolanta:

    Laba.Ruošiuosiu kepti paštetą,atidžiai perskaičiau receptuke išdėstytą eigą ir komentarus.Neįskaitau,kurioje vietoje dedasi lašinukai.Pjaustyti ar sumalti🤔

  7. Nida:

    Jolita, ačiū už gražius žodžius:) Dabar dėl pašteto. Ar jūs tikrai norite sumalti antienos krūtinėles šiam paštetui?… Man kaip ir per gera mėsa tokiam „likučių sunaudojimui”:) Esu kažkada valgiusi keptą paštetą, kurio viduje buvo „užkastos” antienos krūtinėlės: pjaunant labai gražiai pjovėsi maltos mėsos riekė, o viduje – riekelė antienos krūtinėlės. Spėju, kad lengvai apkepintą keptuvėje krūtinėlę tiesiog įdėjo į mėsos masės vidų kepimo formoje, ir viskas taip kartu iškepė (panašiai kaip mes dedam virtus kiaušinius į netikro zuiko vidų). Jei visgi planavot tas krūtinėles malti, tai turbūt maišyčiau jas su kokia riebesne šiek tiek kiauliena, kad nebūtų per sausa… Šiaip tokiems paštetams labiau tiktų blauzdelės, n ekrūtinėlės (taip pat ir vištienos) tačiau irgi reiktų maišyti su kiauliena….

  8. Jolita:

    Sveiki! Visu pirma noriu padekoti uz nuostabius receptus, esu nemaziai isbandziusi as ju. Kai kurie yra jau tape tradiciniais musu seimos 🙂 Noriu pasitarti su Jumis del pasteto. Yra kameroje uzsilikusiu antienos krutineliu (jas visad ruosiu pagal Jusu recepta), kas labiau deretu joms i kompanija siame pastete?

  9. Nida:

    Rasa, iš klausimo nesupratau ar dėsite kepenėles su ta vištiena. Be kepenėlių bus ne paštetas, o gal koks netikras zuikis:)) Bet jei su kepenėlėm ir vien su paukštiena – bus puiku. Tik sultinio įpilkit, masė turi tokia šlapoka gautis. Plius kiaušiniai, balta duona – visa tai padarys kepinį netokį ir sausą!

  10. Nida:

    Renata, šias aitrias morkų (ir kitame dubenėlyje – žalių burokų) salotas kiekvieną ketvirtadienį perku Tymo turguje:) Po kibirėlį nusiperku, ir visiems gyvenimo atvejams turim pusei savaitės (jas taip greit ir suvalgom). Galėčiau ir pati pasigamint, bet su laiku striuka. Kai padarysiu, įdėsiu į blog’ą receptą:)

  11. Renata:

    Paštetus labai mėgstu, būtinai pabandysiu! Bet mane labai domina tos morkų salotos dubenėlyje. Ar galite pasidalinti receptu?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *