Šį paskutinį vasaros mėnesį reiktų praleisti kažkaip labai besimėgaujant šiltuoju metų sezonu… Tik kad tas lietus truputį gadina džiaugsmą… Ar jums taip pat?

Kai mes gyvenome Izraelyje, ypač pirmais metais buvo labai neįprasta, kai diena dienon svilino saulė, ir mes visai natūraliai pradėjom klausinėti žmonių – „o tai kada pas jus bus lietus?”. Ir jie žinojo gana tiksliai kada tas lietus bus – pavyzdžiui, sakydavo: „apie spalio pradžią”. Ir taip ir būdavo!!! Įdomiausia, kad pirmas sezono lietus iškrisdavo būtent per Sukotą, žydišką palapinių šventę, kurią judėjai švenčia praėjus kelioms savaitėms po žydiškų naujų metų, o tie naujieji kasmet būna vis kitu laiku. Turbūt pamenat, nekart apie ją pasakojau, kai žydai namų kiemuose ir balkonuose susirenčia po palapinę, užsidengia stogą palmės šakom, ir visą savaitę tose palapinėse gyvena. Na, simboliškai gyvena – valgo ir kai kurie miega. Tad lietus per Sukotą yra tiesiog Dievo ženklas, pakutenimas visų po ilgutėlio karščio sezono (jis trunka maždaug nuo kovo pabaigos ar balandžio, spiginant saulei ir nė vienos dienos net debesėlis jos neuždengia iki pat rudens vidurio). Lietus, beje, primena, kad žmogus yra silpnas ir bejėgis prieš didžiąsias galias, todėl reikia gyventi harmonijoje ne tik vienam su kitu, bet ir su motule gamta….

Oi kiek džiaugsmo pasipylus lašams būna, visi išeina į gatves, stengiasi sušlapti, visi vieni kitus sveikina su pirmuoju lietumi Facebook’e, ach kokia laiminga būna ta akimirka…. Tas lietus, beje, dažniausiai nei vėsina, nei gaivina, nei jis liejasi taip kaip pas mus nuo ryto iki vakaro ar per dvi valandas viso mėnesio norma…. Pakrapnoja ir tiek, bet tai ženklas, kad jau „legalu” išsitraukti drabužius ilgomis rankovėmis ir vaidinti, kad atėjo ruduo (nesvarbu, kad oro temperatūra vis dar arti +30C:)). 

Nors pas mus lietingai prasidėjęs rugpjūtis džiugina grybų rinkėjus, man labiau patiko liepa, ką besakytumėt:) Aš nenoriu, kad vasara pasibaigtų, ir dėl to bent lėkštėje stengiuosi demonstruoti, kad apie jokį rudens atšalimą nei dienų trumpėjimą nenoriu net pagalvot. Štai ir jums siūlau šiandien sveikesnę rice bowls versiją – kalafiorų ryžius su kiaušiniais, apkepintais kartu su čili ir svogūnais. Labai vasariškas patiekalas, juolab ir kalafiorų derlius pačiame gražume!

P.S. jei dar nežinojote, tai dabar jau žinokite: kalafiorų ryžiams pagaminti visai nebūtinai reikia kombaino ir S formos peilio. Juos galite pasidaryti tiesiog sutarkavę kalafiorą burokine tarka! Taip kad tikrai nėra jokių priežasčių delsti ir atidėlioti šios sveikesnės vegetariškos vakarienės. 

Greita ir paprasta: kalafiorų ryžių dubenėlis su keptais čili kiaušiniais
Print Recipe
Kalafiorų ryžių dubenėlis su čili kiaušiniais
Greitai paruošiamas vasariškas vegetariškas patiekalas. Kad nereiktų traukti kombaino, kalafiorą sutarkuokite stambia tarka!
Virtuvė Lietuvos
Raktažodis vegetariški, kiaušiniai
Pasiruošimas 10 min
Laikas 5 min
Porcijos
asm
Ingredientai
Kalafiorų ryžiams
Keptiems čili kiaušiniams
Virtuvė Lietuvos
Raktažodis vegetariški, kiaušiniai
Pasiruošimas 10 min
Laikas 5 min
Porcijos
asm
Ingredientai
Kalafiorų ryžiams
Keptiems čili kiaušiniams
Procesas
  1. Didelėje keptuvėje įkaitinkite aliejų, apkepinkite česnakus, tada suberkite kalafiorus, pabarstykite druska ir pipirais ir kepinkite apie 5 minutes, arba kol suminkštės, kartkartėmis pamaišydami. Įmaišykite špinatus ir nukelkite nuo ugnies (jie suglebs nuo karščio).
  2. Kol kalafiorai kepa, įkaitinkite kitoje keptuvėje šaukštą aliejaus, suberkite čili pipirus ir svogūno laiškus, pakepinkite 1 minutę. Sumažinkite kaitrą, įmuškite kiaušinius, kepkite apie 2 minutes, arba tiek, kiek iškepusius kiaušinius jūs mėgstat. Pabarstykite druska. Patiekite iškart - į dubenėlius sudėkite kalafiorų ryžius ir ant viršaus uždėkite po keptą kiaušinį.
Pastabos

Recepto šaltinis - Donna Hay, Everyday Fresh

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *