Būna tokių receptų, prie kurių prisiriši taip, kad nesinori bandyti nieko naujo. Čia, beje, ne apie mane, tą man sako kiti mano blog’o skaitytojai:) Mat aš prabangos prisirišti prie receptų neturiu, privalau gaminti vis kažką naujo jau vien tam, kad pasiūlyčiau jums vis naują turinį:) 

Yra šiame blog’e keletas patiekalų, kurie nenurungiami savo populiarumu! Kai kalba eina apie rabarbarus, visiškas čempionas yra prancūziškas rabarbarų pyragas su  migdolais. Tačiau tiems, kurie jau ne kartą jį kepė, (ir tiems, kurie dar nekepė:)) šiandien turiu naują herojų: jogurtinį rabarbarų pyragą!

Dėl ko man patinka štai tokio pobūdžio pyragai? Visų pirma dėl savo paprastumo! Jums net blenderio neprireiks, kad tokį išsikeptumėt! Nereikės nei plakti, nei ilgai trinti sviesto iki baltumo, nei kažkaip dar vargti su tešla – tikras džiaugsmas tiems, kurie su konditerija rečiau leidžiasi į draugystes:) 

Kitas dalykas, kuris, kaip taisyklė, garantuoja pyrago sėkmę,- tai jogurtas tešloje! Jogurtas visada išlaiko pyragą drėgną ir šviežią net praėjus dienai ar dviems po kepimo. 

Tad bene sunkiausias darbas, kurį čia jums reiks nudirbti, bus rabarbarų supjaustymas! 🙂 

Pyragas su rabarbarais – pavasario sezono hitas
Jei jums patinka pyragai su saikinga rūgštele, šis tikrai taps jūsų favoritu
Kadangi sudėtyje yra jogurto, rabarbarų pyragas išliks minkštas ir drėgnas kelias dienas
Jogurtinis rabarbarų pyragas: tiesiog privalote jį išsikepti
Print Recipe
Jogurtinis rabarbarų pyragas
Ypatingai lengvai paruošiamas minkštas ir sultingas pyragas su rabarbarais.
Course Desertai
Virtuvė Lietuvos
Raktažodis rabarbarai
Pasiruošimas 10 min
Laikas 45 min
Porcijos
pyragas
Ingredientai
Course Desertai
Virtuvė Lietuvos
Raktažodis rabarbarai
Pasiruošimas 10 min
Laikas 45 min
Porcijos
pyragas
Ingredientai
Procesas
  1. Rabarbarus supjaustykite apie 1cm dydžio gabalėliais, atidėkite į šalį. Kepimo formos (pvz., nusegamais kraštais, 23-25cm diametro) dugną išklokite pergamentiniu popieriumi. Įkaitinkite orkaitę iki 170C
  2. Dideliame dubenyje sumaišykite jogurtą, tirpintą ir atvėsintą sviestą, suberkite cukrų (galite įberti žiupsnelį druskos), įmuškite kiaušinius, sudėkite vanilę ir viską sumaišykite.
  3. Suberkite į masę miltus sumaišytus su kepimo milteliais (idealu, jei juos persijosite, tiesiai į dubenį su tešla) ir masę išsukite, tik kol susijungs ingredientai.
  4. Sukrėskite masę į kepimo formą. Ant viso tešlos paviršiaus sudėkite rabarbarus ir švelniai juos paspauskite į tešlą. Kepkite apie 40-45 min, arba kol pyragas iškeps (patikrinę mediniu pagaliuku ištrauksite jį sausą)
Pastabos

Recepto šaltinis - Moje Wypieki

Komentarų apie "Jogurtinis rabarbarų pyragas": 36

  1. Nida:

    Ačiū Jums, Alma, kad pasidalinot tomis pagyromis:))) Labai labai džiaugiuosi!

  2. Alma:

    Ačiū Nida už puikų universalų ir niekada nepavedantį receptą! Pasibaigus rabarbarams, kepu su per pusę perpjautomis slyvomis ir gaunasi labai skanus 🙂 kaimynų pagyros mano pyragui skrieja jums!

  3. Nida:

    Nesugadinsit tikrai!!! Tik pagerinsit su grietine:)) Drąsiai keiskit, bus karališkas (ne dietinis:)) pyragas!!

  4. Anonimas:

    Sveiki, Nida. Šis pyragas keptas daug kartų, nes tikrai labai skanus, ačiū už receptą. 🌷 Bet dabar susiruošus kepti, paaiškėjo, kad neturiu jogurto, svarstau bandyti keisti riebia grietine. Kaip manote, ar sugadinsiu reikalą??

  5. Nida:

    Dana, daugumos rūšių rabarbarų nereikia lupti. Net nerekomenduojama, nes žievelėje (kuri yra visiškai minkšta) yra daugiausia spalvos

  6. Dana:

    Rabarbarus geriau sumaišyti su tešla…
    Čia mano pastebėjimas.
    Viskas OK.

  7. Nida:

    Nuostabu, Asta, tai tikrai universali tešla, kur ką įdėsi, tas tiks:) Labai džiaugiuosi, kad ją taip prisijaukinot!

  8. Asta:

    Nida, grįžtu pasidžiaugti šio pyrago tešla. Antra naktis iš eilės kepu šiuos pyragus (dvinormius) kol kas, kol nėra rabarbarų,- su obuoliais. Taipogi puiku :). Reikės ir su vyšniom išbandyti. Darsyk dėkui už puikų receptą!

  9. Nida:

    Ieva, labai malonu girdėti!! šie pyragai tokie universalūs, kad pakeitus vieną vaisių kitu gaunasi kitaip ir taip pat gerai:)) Šiaip tai įkvėpėt ir mane su serbentais kepti. Dėkui už tai 🙂

  10. Ieva:

    Super skanus pyragas! Kepiau su rabarbarais, o prasidėjus serbentų sezonui, su juodaisiais serbentais. Abu variantai visai šeimai tiko ir patiko 🙂 Ačiū už paprastą ir skanų receptą!

  11. Nida:

    Daiva, ir aš iš tų, kurios linkę mažinti mažiau draugiškų figūrai ingredientų kiekius:)

  12. Daiva:

    Puikus pyragas, net ir sumažinus sviesto kiekį (yra tokių pyragų mėgėjų,kur savo lieknas formas išlaikyt nori🙂 ). Toks pat skanus,kaip ir minkštas prancūziškas,bet šito privalumas-daug greičiau pasigamina. Ačiū Nida!

  13. Nida:

    Virginija, dedu vyšnias net neatšildžiusi, tiesiai iš šaldiklio, paskleidžiu ant tešlos ir tiek. Tiesa, pyragas keps ilgiau, man gal kokias paplidlomai 20 minučių kepė. Bet patikrinsite mediniu pagaliuku ir susiorientuosite tikrai, kada jau iškepęs bus!

  14. Nida:

    Labai ačiū, Rasa!! Labai miela girdėti. Man, žinokit, sviestiniai trapūs irgi yra nepamainomi… Jie nuodėmingai skanūs, niekaip kitaip negaliu apibūdinti 🙂

  15. Virginija:

    Ačiū dideliausias. Pyragas kepa, pagaminti tikrai paprasta. Pirmadienio rytui pasaldinti ir savaitės pradžiai namiškius pradžiuginti. Užsiminėt apie šaldytas vyšnias, kaip tik šaldiklyje dar aptikau (o ant medžių jau naujas derlius užsimezgęs): ar uogas atšidot, ar dedat į tešlą sušalusias? Dėkui.

  16. Rasa:

    Megstu Jusu receptus (esate mano TOP sarasuose 🙂 ) ir tai kaip pateikiate viska, tad isbandziau ir si recepta. Puse daviau vyrui (gyvena dabar sodyboj), kita puse nusinesiau i darba – isgaravo greit. Man patiko, bet vistiek sviestines teslos pyragai (trupininiai) – man yra topu topas. Aciu, kad dalinates….

  17. Nida:

    Tikra tiesa, Žana, šis pyragas taip greitai nesensta, ir tai yra labai gerai:) Labai džiugu, kad ir jums patiko.

  18. Žana:

    Puikus pyragas, o didžiausias jo privalumas, manau, ne tik paprastumas, bet ir tai, kad jis skaniausias buvo 3-čią dieną. Labai vertinu kepinius, kurių nereikia suvalgyti tą pačią dieną, kai nereikia daug valgytojų, o galima ramiai po gabalėlį mėgautis kelias dienas ir jis tampa dar skanesnis, drėgnas. Saldumą puikiai galima reguliuoti užbarstomu cukraus pudros kiekiu- kiekvienam pagal poreikį. Šiai nuomonei pritarė ir keli „ekspertai”, ragavę mano iškeptą pyragą.
    Ačiū 😁

  19. Nida:

    Ačiū jums, kad parašėt, Asta! Išties, gerai po ranka turėti tokių paprastų receptų, nes kartais pyrago norisi, bet terliotis – nelabai:) Beje, aš kepiau šį pyragą ir su (šaldytomis) vyšniomis, gavosi taip pat puikus. Manau tiks visos iki vienos sezoninės uogos – mėlynės, serbentai…

  20. Asta:

    Išbandytas drąsiai, iš dvigubos normos,- labai paprastas, labai geras. Tikrai bus kartojamas ir su rabarbarais, ir su kitokiais ingredientais. Visada, kai receptas reikalaudavo išsukti sviestą iki baltumo, sukdavau, bet kirbėdavo mintis, kam to reikia, jei kepdamas sviestas vistiek išsilydys 🙂 O šis receptas tai įrodymas, kad galima ir paprastai ir puikiai 🙂 Ačiū, Nida!

  21. Nida:

    Asta, paprastai šiuolaikinių rabarbarų lupti nereikia (bet tų, kuriuos aš perku iš ūkininkų, tikrai nereikia). Nebent jūsiškiai kokios kitokios rūšies su labai kietomis odelėmis…

  22. Pingback: Ką veikti vasarą: 40 įdomių idėjų išbandyti per atostogas - Tripmap.lt

  23. Nida:

    Kaip miela, Jurgita!! Tikrai, mūsų močiutės visada turėdavo tokius „budinčius” receptus, kur viską atmintinai žinodavo, visada viskas pasisekdavo, paimprovizuodavo gal mažumėlę tai su obuoliais, tai su kokiom slyvom, ir pusė miesto tokius pačius dalykus kepdavo:)) O kai pavaišindavo kas, tai sakydavo: „ai, čia tas 1 stiklinė miltų, 1 stiklinė cukraus, ir t.t”:)) Oi kokie įdomūs (ir paprasti) laikai būdavo. Bet man idėja turėti savo „budintį” receptą su mintinai žinonomis produktų proporcijomis visai patinka.

  24. Jurgita:

    Superinis pyragas ! Toks be galo paprastas, ne per saldus ir dregnas. Mano bobute kaip ir dauguma kitų kepdavo pyragą – trys kiaušiniai, stikline miltų, stikline cukraus…. kuris visada iškepdavo puikiai …. tai dabar turiu nauja labai gera recepta … aš jau matau kad šita pyragą kepsiu ir su abrikosais ir su vyšniomis ir dar kokiom kitom uogom. Šiandien jau trečia diena ir aš pasiėmiau gabaliuką pyrago su kava išgerti…. ir pyragas vis dar toks pats drėgnas kaip ir tik iškepus!!!! 10 balu !!! Aciu Nida Jums už šitą ir krūvą kitu geru receptų 🙂

  25. Nida:

    Artimiausias pakeitimui būtų margarinas, tiesa jo jau šimtą metų nesu naudojusi… Gal ir alyvuogių aliejus? Bet čia tik teoriškai sakau, nebandžiau būtent šio recepto su aliejumi.

  26. Ina:

    Nida, patarkite kuom keistų mėtė lydytą sviestą? Dukrytė negali sviesto. Ačiū🍓

  27. Nida:

    Algirdai, bet koks jūs šaunuolis!! Retas vyras imasi tokių pašeimininkavimų virtuvėje, ir dar taip puikiai moka triukus!! Wow, pagarba!!!!

  28. Nida:

    Dalia, kaip faina!!! Kažkodėl išties tas pyragas labai „prilipo”:)

  29. Nida:

    Lijana, dėkoju, kad pastebėjot, jau esu pataisiusi, kažkas FB dėmesį atkreipė. Tikrai taip, ten turi būti druska skliausteliuose:)Mintis matyt pabėjo berašant:)

  30. Algirdas:

    Nuostabu Nida! jus burtininke! Paciu laiku, kai Belgijoje siek tiek vasaros, jogurto ir rabarbaru pyragas pats tas sauletai Sekmadienio popietei. Beje, paprastam jogurtui leidziu nuvarveti per tanku merliuka ir gaunasi graikiskas jogurtas.

  31. Dalia:

    Nida, Jūsų prancūziškas yra visiškas kosTmosas. Mano sūnus negalėjo atsivalgyti:)

  32. Lijana:

    Miela Nida,tiesiog ačiū už receptą.Kaip tik norėjosi kažko su rūgštele ir be daug ,,terlionių,,.Einu pirkt rabarbarų!Tik norejau pasitikslint ar 2-ame etape skliausteliuose gal turėjote omenyje druską?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *