Braškės jau visame savo saldume!!! Negaliu pravažiuoti pro šalį, kur jos pardavinėjamos, kur kasdien vis saldėsnės ir raudonesnės pačios prašosi įsidedamos į burną:) Ech, kad tas braškių sezonas tęstųsi bent pusmetį… Pamažu imtum, žmogus, ir prisipildytum visomis reikalingomis medžiagomis, kurių gausu šiose raudonskruostėse uogose, ilgam laikui į priekį… Tuo tarpu kai žinau, jog mėgausimės šiais gardumynais vos keletą savaičių, tai ir negaliu sustoti smaližiavusi….

Pieniškiems kokteiliams turiu silpnybę nuo vaikystės… Pamenu, labiausiai pavydėjau vienai merginai iš mano mokyklos, nes jos mama dirbo kavinėje, ir toje kavinėje buvo plakami pieniški kokteiliai. Į tokį aprasojusį nuo šalčio metalinį indą įdėdavo porą kaušelių ledų, įpildavo pieno, dar šiek tiek kažkokio sirupo ar uogienės, ir tuoj ant baro atsirasdavo ledinė stiklinė, su balta gėrimo putele ant viršaus, ir šiaudeliu, pro kurį taip smagu būdavo siurbti pienišką skanumyną, kol iš to siurbimo likdavo tik labai visus erzinantis garsas…:) 

O kada gi jūs paskutinį kartą plakėte pienišką kokteilį, ką?:) Juk turime dauguma įvairius elektrinius plaktuvus ir blenderius, tik ar plakame vaikystės gėrimus?:) Na gerai jau gerai, ledų į kokteilius dėti jums nesiūlysiu (nes linijas reikia prižiūrėti), bet šį gėrimą galite gerti drąsiai ir nesibaiminti dėl kalorijų! Dėl to, kad kokteiliui naudosite liesą graikišką jogurtą ir pieną (arba, jei nemėgstate pieno, pakeiskite jį augaliniu pienu – riešutų, avižų…).

Dar šis kokteilis skanus todėl, kad jame puikiai dera braškių, vanilės ir lašelio klevų sirupo aromatai… Tikra gaivinanti palaima saulėtą vasaros rytą arba šiltą popietę…

Braskiu ir jogurto kokteilis
Kada paskutinį kartą plakėte kokteilį? 🙂
Braškinis kokteilis su jogurtu
Ir gražu, ir gaivu, ir neriebu.
kokteilis su braškėmis ir pienu
Patiekite kokteilį ilgoje siauroje stiklinėje, gėrėjai patys jį susimaišys:)

Jogurtinis kokteilis su braškėmis

2 asm.

125g braškių (5-6 didelės uogos) 

1/2 šaukštelio vanilės ekstrakto

1/2 stiklinės (140g) lieso graikiško natūralaus skonio jogurto

1 stiklinė (250ml) pieno

1 šaukštas (arba šiek tiek daugiau, jei mėgstate saldžiau arba jei uogos labai rūgščios) klevų sirupo

1/2 stiklinės ledo gabalėlių

Į plaktuvą sudėkite braškes ir vanilę. Plakite kol gausite vientisą masę. Išpilstykite į dvi ilgas ir siauras stiklines. 

Į švarų plaktuvą supilkite jogurtą, pieną, klevų sirupą ir ledukus, ir plakite, kol gausite tirštą suputojusią masę. Supilkite į tas pačias stiklines, ant braškių masės viršaus. Galite šiek tiek pamaišyti, kad stiklinės atrodytų gražiau, tačiau galite šį darbą palikti kokteilio gėrėjams!:) 

 

Komentarų apie "Jogurtinis kokteilis su braškėmis": 3

  1. Nida:

    Jolanta, tu teisi – jei rūgštumą ir dėdavom, tai nebent rūgštesnio sirupo pavidalu:) Turiu pasakyt, kad ir šį plakinį nedrąsiai ragavau, nepasitikėjau, kas gavosi:) Bet skonis tikrai super, ir švelnus, ir gaivus, o apie sutraukimą nė minties negali būti:)

  2. jolanta:

    Sveikute! Na, pagaliau, ir aš iki komentarų „nusiritau“ 🙂 Tu man paaiškink, kulinarijos mokinei – juk anksčiau niekada į pieną nedėdavom rūgštaus ingrediento – kad „nesutrauktų“, nesurūgtų. O dabar ir pati atradau, kad gr.jogurtas daro stebuklus – tas tirštumas, šilkinė konsistencija – niam niam – mistika, ne kitaip 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.