Praeitą penktadienį dienos metu kaip įprasta sugalvojau užsukti į Panoramą savaitgaliui apsirūpinti vienu kitu maisto produktu. Apsukusi tris ratus aplink požeminę automobilių stovėjimo aikštelę ir neradusi nei vienos laisvos vietos, aiškiai supratau: prasideda švenčių beprotybė. Teisybės dėlei reikia prisipažinti, man visiškai iš galvos išgaravo, jog tą dieną buvo garsusis Black Friday, ir ta prekybos centrų apgultis buvo ne šiaip šventinis apsipirkimas. Tačiau tai padėjo susivokti kokiu košmaru gali tapti pasiruošimas šventėms, kai dovanų imi ieškoti tada, kai jų ieško visas miestas kartu su visiais priemiesčiais ir net visa šalia esančia kaimynine šalimi.

Visi sako, kad dovanomis reikia pasirūpinti iš anksto. Ar jūs taip ir darot? Aš tai bent mintyse stengiuosi susidėlioti kam ir ką dovanosiu, o kai jau tiksliai žinau veiksmų planą, greitai neužtrunku tas dovanas įsigydama. Nežinau ar kada esu tiesiog vaikščiojusi po kokį didelį prekybos centrą ir besidairiusi, gal už kažko užklius akis. Jei ir žioplinėju po didžiules spindinčias parduotuves, tai nebent užsienyje, kur man ir prekės įdomesnės, ir dekoracijos gražesnės, ir siurprizo elementas garantuotas….

Bet tas juodasis penktadienis su kamščiais net parkinguose, privertė mane susimąstyti KAS man yra ta tikroji idealioji dovana, ir kaip ją rinkčiau, jei tokios ieškočiau savo antrajam „aš”? Juk visi žinom, kad dovana yra tam tikra užšifruota žinutė. Žinutė, kuri pasako ne tiek apie dovaną kaip daiktą, bet apie jūsų santykį su tuo, kam tą dovaną skiriate. Kaip tą dovaną supakuojate, kaip įteikiate, kokį linkėjimą nusiunčiate dovanojamo daikto pavidalu. Kaip dovana parodo kiek pažįstate sveikinamą žmogų, kiek daug apie jį galvojote rinkdami tai, kas pradžiugins tą žmogų labiausiai….

Nereikia net priminti, kad dovana pasako daugiau nei galvojate visų pirma apie mus pačius, tą dovaną dovanojančius! Ar tai nereikalingas namuose niekutis, kuris voliojosi kažkieno padovanotas, net neišpakuotas, ir štai atsirado proga jo atsikratyti? O gal tai pirmas pasitaikęs parduotuvės lentynoje daiktas, kuris niekaip nesusijęs nei su sveikinamo žmogaus hobiais, pomėgiais nei gyvenimo stiliumi? Taip, išrinkti gerą dovaną užduotis ne iš lengvųjų, ir kasmet po švenčių man atrodo, kad visas geriausias idėjas jau „sudeginau”, nežinau ko griebsiuosi kitąmet:) Tačiau kasmet pasaulis pasiūlo vis kitų įdomių ir labai reikalingų dalykų, tad tai ir yra mano išsigelbėjimas:)

Turbūt ir jūs turite savo dovanų TOP3. Būdama labai praktišku žmogumi, aš, pavyzdžiui, visada labiausiai džiaugiuosi dalykais, kurie turi labai aiškią funkciją, kurie yra praktiški, ir kurie daro mano gyvenimą gražesniu, ramesniu, malonesniu. Tad štai mano TOP trejetukas (SVARBU: visus šiuos daiktus turiu ir naudoju, tad kalbu ne teoriškai, bet visiškai praktiškai, iš savo pačios patirties:):

1. Kiekviena diena prasideda ir baigiasi…. lovoje. Todėl man labai svarbu, kad vien mintis susirangyti į čežančius naujutėlaičius patalus kas vakarą nuteiktų mane pačiam geriausiam nakties poilsiui. Kad dėl tų minkštų patalų, ne dėl chroniško miego trūkumo, nesinorėtų ryte keltis iš lovos. Kad savaitgaliais praskleidusi miegamojo užuolaidas, brėkštančio ryto šviesoje gėrėčiausi pastelinėm savo patalų spalvom, ir neskubėdama mintyse dėliočiausi dienos planus. Kad atsidariusi spintą, kurioje surikiuoti rožiniai, dangiški, balti ir pilkšvi užvalkalai, ilgai ir neskubėdama rinkčiausi kuri spalva bus šios savaitės Gero Miego Spalva!

Šiemet, kai atradau Bedroommood miegamojo tekstilę, mano pačios miegamasis pasikeitė neatpažįstamai. Ir kai vieną kartą padariau eksperimentą ir užvilkau ne standžiuosius Bedroommood užvalkalus, o, kaip atrodė, nė kiek neprastesnius kitus, pirktus seniau kažkurioje parduotuvėje, mano vyras jau kitą dieną nepatingėjo jų pervilkti į tuos čežančius, kurių lietimasis prie kūno jau tapo mūsų abiejų kokybiško miego garantu. Kaip kokiame 5* viešbutyje, kur atklojęs čežančią, tarsi iškrakmolytą antklodę, jautiesi, tarsi patalai išpakuoti specialiai Tau, brangiausiam šių namų svečiui.

Tačiau dar geresnis jausmas man buvo šiuos patalus dovanoti šią vasarą savo geriausiai draugei:) Ech, koks tai buvo sudėtingas konspiracinis projektas, kai mano draugės vyras turėjo nepastebėtas išmatuoti šeimos lovos čiužinio parametrus, ir sudėlioti visus planus taip, kad sutartą dieną atkeliavusi nuostabaus grožio Bedroommood dėžė su kvepiančiais palinkėjimais ir čežančių patalų komplektu kaip reikiant nustebintų man brangų žmogų, nė iš tolo nesitikėjusį tokios subtilios dovanos!

2. Aš nė neketinu slėpti (o jei ir mėginčiau, juk neapgaučiau jūsų:)), kad mano aistra virtuvei yra begalinė. Tačiau kažin ar ta aistra taip stipriai degtų, jei užuot mėgavusis naujais atradimais, turėčiau didelę dalį nuobodžių mechaninių darbų atlikti pati, be jokios virtuvinės technikos pagalbos… Juk ar dažnai keptumėte Pavlovą, jei kiaušinių baltymus iki standumo tektų suplakti rankomis? Ar dažnai gamintumėte naminę pastą, jei kiekvieną makaroną tektų suminkyti nuosavais delnais ir plonai iškočioti kočėlu, užuot patikėjus tą darbą technikai? Kaip dažnai ryte gertumėte sveikuolišką kokteilį, jei neturėtumėte galingo blenderio?….

Man smagu, kai pačius sudėtingiausius darbus yra kas nudirba daug greičiau ir kokybiškaiu, nei juos padarytų mano rankos. Todėl galiu sau leisti vakarienei ekspromtu pasikviesti 6-8 garbingus svečius ir pati viena suruošti jiems vakarėlį su keliais užkandžiais, namuose kepta duona, karštais patiekalais su garnyrais, ir dar neragautu desertu, nes ant mano virtuvės stalviršio visiems įmanomiems darbams pasiruošusi laukia tvarkingai išrikiuota patikimų virtuvės pagalbininkų kariuomenė. Galingoji Bosch virtuvinė technika buvo geriausia kas man šiais metais nutiko virtuvėje ir be užuolankų jums sakau: būčiau laiminga iki dangaus ir atgal, jei tokios neturėčiau ir staiga gaučiau dovanų štai TOKĮ aparatą. OMG. Pagalvosite, jog išprotėjau, bet man tai būtų geriau, nei naujas Mersedesas.

3. Na o dabar subtiliausias dalykas ir atviras prisipažinimas. Aš NEKENČIU namų tvarkymosi darbų. Sukandusi dantis, kai reikia, žinoma, siurbiu, šveičiu ir tvarkausi, tačiau visada pagalvoju, kiek galėčiau daug nuveikti (arba kaip tik – nieko neveikti), jei tik tie namai stebuklingai susitvarkytų patys, pageidautina man net nematant kaip tas procesas vyksta. Todėl siurblys iRobot Roomba, kuris iškart tapo mylimiausiu mūsų šeimos nariu, ir kuris be jokių atsikalbinėjimų sutvarko net ir didžiausią šiukšlyną, kai jis nori nenori lieka po mano šeimininkavimų ar kokių pakramsnojimų prie televizoriaus, yra dar vienas super dalykas, nutikęs man šiemet. Niekada neatsikalbinėjantis, niekada nepavargstantis, geriau nei kas kitas žinantis kur namuose yra miegamasis, o kur – svečių vonios kambarys (ir pats mokantis ten nuvažiuoti), visada sutvarkantis namus ir susitvarkantis pats save. Na ar gali būti dar didesnis svajonės išsipildymas, nei iPhone app’su valdoma namų tvarkytoja?? Taip, nepigi investicija, bet juk nėra gyvenime nieko brangesnio, nei ramybė ir galimybė daryti tai, kas miela, o ne tai, ką reikia….

O kol jūs dar tik mąstote (arba jau renkatės) savo dovanojamas dovanas arba rašote laiškus Kalėdų Seneliams, dalinuosi su jumis imbierinės Kalėdų eglutės receptu. Nes juk gruodį namams privalu kvepėti imbieriniais sausainiais!!

Imbierinių šokoladinių sausainių eglutė
Sausainius sudėliokite vieną ant kito ir pabarstykite cukraus pudra

Imbierinė šokoladinė eglutė

 • 125g sviesto, minkšto, kambario temperatūros
 • 1/2 stiklinės (90g) rudojo cukraus
 • 2/3 stiklinės (375g) auksaspalvio sirupo
 • 2.5 stiklinės (375g) miltų
 • ¼ stiklinės (25g) kakavos
 • 1 šaukštelis sodos
 • 2 šaukšteliai malto imbiero
 • 1 šaukštelis imbierinių pyragų prieskonių mišinio
 • Cukraus pudros pabarstymui

Sviestą ir cukrų sudėkite į elektrinio maišytuvo indą ir plakite apie 10 minučių, kaskart nugramdydami sviestą nuo indo sienelių, kol sviestas taps visiškai purus. Supilkite sirupą, suberkite miltus, kakavą, sodą, imbierą, prieskonius ir toliau maišykite, kol gausite minkštą tešlą. Šiek tiek atvėsinkite įsukę į maistinę plėvelę šaldytuve, tada iškočiokite tarp dviejų pergamento popierių į maždaug 3mm plonumo lakštą ir jį įdėkite į šaldytuvą, kad sustingtų. Išspauskite formelėmis žvaigždės formos sausainius: 12cm, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3cm. Kiekviena formele išspauskite po 3 vienetus sausainių, kaskart tešlos likučius iškočiodami iš naujo.

Kepkite 160C orkaitėje apie 10 minučių, kol sausainiai taps sausi. Išimkite iš orkaitės ir palaikykite apie 5 minues ant darbastalio, o tada sausainius perkelkite ant grotelių, kad pilnai atvėstų ir sukietėtų.

Sudėliokite žvaigždes vieną ant kitos, vieną su kita sutvirtindami cukraus glajumi (sumaišykite 1/2 stiklinės cukraus pudros su 2 šaukšteliais verdančio vandens). Pabarstykite visą eglę cukraus pudra.

Recepto šaltinis – Donna Hay.

Komentarų apie "Dovanų ieškojimo šurmulys: mano TOP3. Ką padėčiau po (imbierine) eglute?": 6

 1. Nida:

  Irma, labai priklausomai nuo to, ką jūs dažniausiai naudojate, arba dar svarbiau, kokią techniką jau turite. Aš, pavyzdžiui, labai dažnai naudoju daržovių pjaustyklę (kuri ir tarkuoja, ir pjausto kubeliais (atskiras peilis), ir julienne pjausto, ir fri bulves pjausto (taip pat atskiras peilis). Jei neturite mėsmalės – labai patogu po ranka turėti tokią nedidelę, greitai sumontuojamą. Didesniems dalykams aš atsinešu iš rūsio rimtą elektrinę mėsmalę, bet jei tik greitai kokiam mažmožiui – naudoju šią. Taip pat stiklinis blenderis, jei neturite atskirai stovinčio, gera išeitis.

 2. Irma:

  Ačiū už dalinimasi!!! O kokius priedus rekomenduojate dar turėti prie šio kombaino?

 3. Rima:

  Ačiū!❤
  Ačiū už tavo tinklaraštį, mintis, receptus, šviesumą, meilę maistui, kelionėms, žmogui…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *