Net tie, kurie nemėgsta indiškų karių, neatsispiria prieš indišką naan duoną! Kas ta naan? Ogi minkštutėlis mielinis pyragėlis, apkepintas iki raudonumo įkaitintoje indiškoje molio krosnyje, patiekiamas su daržovių ir mėsos patiekalais. 

Bet ar žinojote, kad tokia „indiška” krosnimi gali tapti ir jūsų kamado grilis? Ir net kai dauguma kepinių ir picų kamado tipo griliuose kepama naudojant picos akmenį, naan duonai jo neprireiks. Užtai prireiks sunkios špižinės ketaus plokštės, kuri naudojama dviem pusėm: viena, rantytoji, puikiai tinka žuvies filė ir daržovėms, suvožtiniams ir kepsniams, o štai apvertus lygiąja puse ši plokštė tampa patogiąja plancha! Tokias savo virtuvėse turi aukščiausio lygio restoranai, o pati plancha nepamainoma, kai reikia išties iki raudonumo įkaitinto paviršiaus, o ant jo gali greitai iškepti kiaušinis ar net blyneliai.

Būtent tokio reikia kepant indišką naan duoną! Ji kepa vos kelias minutes, ir per tas minutes pageidautina, kad taip apskrustų, jog vietomis net pajuoduotų. Būtent tokias, vietomis net pajuodusias indiškas duoneles jums patieks prašmatniausiuose restoranuose! Net jei duonas kepsite keptuvėje, o ne grilyje, keptuvę rinkitės sunkią špižinę, jokiais būdais ne jautriąją nepridegančios dangos, nes stipriai kaitinant ji gali deformuostis ir rizikuojate pažeisti dangą.

Beje, naan idealiai tiks prie bet kurio jūsų pagrindinio mėsiško ar vegetariško patiekalo, aš tokias duoneles serviruoju net ir tada, kai garnyrui patiekiu ryžius.  Taip kad kitam savo grilio vakarėliui tikrai privalote užminkyti tešlą ir nustebinti savo svečius namų gamybos paplotėliais. O tada galėsite patogiai įsitaisyti kėdėje ir mėgautis vaišėmis bei išklausyti svečių pagyrimus:)

Tešlą naan duonelėms nesunku pasiruošti iš anksto, ir palaukti, kol ji pakils
Prieš kepant duoneles reikės iškočioti, suformuojant paplotėlius
Palaukite kol gerai įkais grilis ir jame – ketaus plokštė
Klokite duoneles ant karšto paviršiaus (riebalais jo tepti nereikia)
Būkite pasiruošę tirpinto sviesto, pagardinto česnakais – juo patepsite iškepusias naan duoneles
Kepkite iš abiejų pusių ir nesibaiminkite, jei vietomis duonelė net pajuoduos – taip ir turi būti!
Kol prireiks patiekti, naan laikykite šiltai
Print Recipe
Grilyje kepta naan duona
Minkšta ir puri indiška naan duona - nepamainomas priedas prie grilio patiekalų. Šią išsikepsite grilyje, naudodami ketaus keptuvę arba plokštę, kurią reikės ypač gerai įkaitinti. Galite kepti naan duoneles ir keptuvėje, tačiau rinkitės tokią, kurią stipriai kaitinant nesugadinsite.
Course Užkandžiai
Virtuvė Indijos
Raktažodis kepiniai, grilis
Porcijos
vnt
Ingredientai
Course Užkandžiai
Virtuvė Indijos
Raktažodis kepiniai, grilis
Porcijos
vnt
Ingredientai
Procesas
  1. Į mažą dubenėlį supilkite vandenį ir suberkite mieles bei 1 šaukštelį cukraus. Uždenkite švariu rankšluosčiu ir palikite pastovėti apie 10-15 min, kol masė suputos.
  2. Į didelį dubenį (pvz kombaino maišymo indą) suberkite miltus, likusį 1 šaukštelį cukraus, druską ir kepimo miltelius. Sumaišykite. Viduryje padarykite duobelę ir į ją supilkite tirpintą (ir atvėsintą) sviestą, jogurtą, suberkite juodgrūdes ir supilkite mielių mišinį. Pamažu maišykite, leiskite ingredientams susijungti. Jei masė labai šlapia, įberkite šaukštą miltų. Jei pernelyg sausa - truputį vandens. Tešla turi būti labai minkšta, tačiau sulipusi į visumą.
  3. Minkykite tešlą apie 10 minučių, kol ji taps labai elastinga ir labai minkšta. Tada suformuokite rutulį, patepkite trupučiu tirpinto sviesto, ir palikite dubenyje uždengę rankšluostėliu šiltoje vietoje, kad tešlos tūris padvigubėtų. Užtruksite apie valandą.
  4. Sumaigykite tešlą, ir padalinkite į 6 lygias dalis, iš kiekvienos suformuokite po rutuliuką. Jei turite laiko, palikite uždengtame inde tešlą pakilti dar kartą. Jei ne, galite kepti duoneles iškart.
  5. Įkaitinkite Big Green Egg (ar kitą kamado tipo grilį), vietoje grotelių įdėkite ketaus plokštę lygiąja dalimi į viršų. Leiskite plokštei labai gerai įkaisti (griliaus temperatūra turėtų būti apie 220-230C. )
  6. Kiekvieną suformuotą tešlos rutuliuką iškočiokite į paplotėlį, kad neliptų prie darbastalio, galite pabarstyti trupučiu miltų. Dėkite paplotėlius vieną šalia kito ant sausos įkaitusios plokštės, ir uždaryykite grilio dangtį, leisdami paplotėliams kepti apie 2 minutes, arba kol jie gražiai apskrunda, ir net vietomis truputį apdega (taip ir turi būti). Apverskite kita puse, leiskite taip pat iškepti ir kitai pusei. Iškepusius paplotėlius iškart patepkite iš abiejų pusių lydytu sviestu su česnakais ir laikykite šiltai, arba iškart patiekite.

Komentarų apie "Grilyje kepta indiška naan duona": 8

  1. Nida:

    Rasa, kaip smagu girdėt:)) Labai labai džiaugiuosi, kad duonelės pavyko, linkiu, kad ir kiti patiekalai taip pat šeimynai tiktų ir patiktų:) Dėkoju už elektroninę draugystę! 🙂

  2. Rasa:

    Ačiū Nida ir už džiaugsmingą priėmimą į klubą 🙂 ir pasidalijimą patirtimi. Išbandėm duonelę ir be juodgrūdžių, ir keletą su kmynais, kurie panašu taip pat reikalo nepagadino… Šeimyna liko sužavėta, iš vaikų gavau užsakymą iškept ir kitai dienai. O dabar jau turiu ir juodgrūdžių, tai būtinai ir su jomis ragausim.
    O ir apskritai, turiu paminėti, kad esat labai artima savo receptais, tekstais, maisto pateikimu, ką pabandau tas tinka, ačiū ir sėkmės!!!

  3. Nida:

    Rasa, valiooooo!!! Sveikinu tapus kamado moterų klubo nare:) Juodgrūdes galite apskritai praleisti!! Bet tik neskub4kit siųstis internetu, nes kaip tik praeitą savaitę užmačiau kur jas pardavinėja, ir dar nuostabios kokybės – „Riešutų sode” Benedikto turguje (čia tokia riašutų parduotuvėlė su visiškai kosminės kokybės dalykėliais!!). Tikrai rekomenduoju jų turėti, jos nepamainomos kepant visokius duonos kepinius, bandeles….

  4. Rasa:

    Sveiki Nida, įstojau į kamado turėtojų klubą, tai puoliau išbandinėti receptų, sakykit o juodgrūdžių sėklas galima kuom nors keisti. Ne taip lengva jų įsigyti, panašu teks siųstis internetu, o kepti norėtųsi jau dabar.

  5. Nida:

    Anna, tikrai gali būti. Dėl apsidraudimo į kai kurias (memielines) tešlas dedama ir soda šalia kepimo miltelių, ypač tais atvejais, kai tešloje daug šlapių sunkių ingredientų – pvz., cukinijų, burokų…

  6. Anna:

    Skaičiau, kad kepimo miltelius į mielinę tešlą šiuolaikiniuose receptuose deda „apsidraudimui”, kad tikrai iškiltų. Ši tešla gana dregna, kildinama pakankamai trumpai (tik vieną kartą), tad matyt 100 -procentiniam rezultatui pasiekti reikia ir kepimo miltelių.

  7. Nida:

    Indre, žinokit labai tiksliai negaliu į šį klausimą atsakyt:) Bet kiek teko domėtis, naan nuo seno buvo kepama tik su mielėm, o kepimo milteliai čia jau naujų laikų atradimas:) Naujų tai kokio pastarojo 100 metų:) Manau, kad dėl specifinės tekstūros ir tų oro kišenėlių, kurios gaunamos kepant – mielinė tešla kildina kepinį gana tolygiai, o kepimo milteliai gal sąlygoja tuos kalnelius?… Čia tik garsus pamąstymas, jokiais būdais ne cheminė analizė ar išvados:) Jei kur nors surasiu tikslų atsakymą, būtinai pasidalinsiu.

  8. Indrė:

    Nida, dėkui už dar vieną tobulą receptą! Klausimėlis: kokiu tikslu dedamos ir mielės, ir kepimo milteliai?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *